Н. О. Грицаєнко, учитель математики Мар’ївської зш І ііі ступенів, Компаніївський р-н



Скачати 23.72 Kb.
Дата конвертації20.11.2018
Розмір23.72 Kb.
#65519
Н.О.Грицаєнко, учитель математики Мар’ївської ЗШ І – ІІІ ступенів, Компаніївський р-н.

5 клас математика Урок №37

Тема уроку : Рівняння. Роз’язування рівнянь

Мета уроку: Сформувати в учнів поняття рівняння, кореня рівняння, виробити вміння розв’язувати рівняння за правилами знаходження невідомих компонентів дій; розвивати логічне мислення учнів , пам’ять , увагу, техніку усної лічби, виховувати посидючість , акуратність.

Хід уроку

І. Організаційний етап

1) Привітання;

2) Перевірка присутності учнів на уроці;

3)Перевірка готовності учнів та класної кімнати до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

№ 350 (О.С.Істер Математика 5 клас)

( х+ у):2- цукерок отримав кожен хлопець

Якщо х=9, а у=13, тоді (9+ 13):2=22:2=11

Відповідь: кожен хлопець отримав 11 цукерок

№ 352

Р= а+2в


Якщо а=8см ,в=7 см,то Р= 8+ 2 *7= 8+14=22(см)

Відповідь:Р=22см

№354

Знайди помилку:



S км

432км

30 м

15000м

V км/год

84км/год

15м/хв

3м/год

tгод

9год

2год

5 год

ІІІ. Формулювання мети й завдань уроку, мотивація навчальної діяльності

  1. Оголошення теми уроку

  2. Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

  3. Мотивація навчальної діяльності

Чим відрізняються поняття «формула» і «буквений вираз»?

Завдання.

Серед записів Р=4а; а+3в ; 45:15+6 ; s= 60t ; 46- 5а ; х+5 = 20 ; 46:х=23 ; (25+32)*3;

Відшукайте числові вирази, буквені вирази та формули. Які записи не є ні числовими виразами , ні буквеними виразами а ні формулами? Як ви назвете ці записи? Так , це рівняння, вам вже доводилося розв’язувати рівняння у початкових классах . Сьогодні ж поговоримо про рівняння докладніше.

ІV. Актуалізація опорних знань

1.Прочитайте вираз:

а) а-135; б) х+21 ; в) (143-35) +15 ; г) 835+(х-46); д) 89+47. Які з цих виразів числові? Буквені?

2.Яке число треба відняти від 80,щоб одержати 40?

3.Запишіть вирази за допомогою математичних знаків:

а)потроєне число в;

б) різниця числа а і потроєного числа в;

4.Як називаються числа при додаванні?

5.Як знайти невідомий доданок?

6.Назвіть компоненти дії віднімання.

7.Назвіть зменшуване у рівнянні 115-х = 67.

8.Назвіть добуток у рівнянні 56*х =112.Сформулюйте правило знаходження невідомого множника

9.Прочитайте рівняння 56: х = 9 . Назвіть ділене дільник і частку . Сформулюйте правило знаходження невідомого дільника.

Завдання

1.Розв’язати усно рівняння

х+5=10; х-5=10 ; 10-х=5; 5х=10 ; х:5 =10 ; 10:х=5

V. Фізкультхвилинка

VІ.Формування знань

1.Означення рівняння. Приклади рівнянь.

1)Колективно складається опорний конспект (на дошці і в зошиті)



Яка містить


рівняння

рівність

Невідомі числа,

позначені буквами

(змінні)

Приклади рівнянь



  1. х+14 =65, х - невідомий доданок 5)92: х = 4 , х- невідомий дільник

  2. х – 14 =65, х- невідоме зменшуване 6) х : 4 = 23 , х- невідоме ділене

  3. 114 – х = 65, х – невідомий від’ємник

  4. 23*х = 92, х- невідомий множник

2) Як знайти невідомий компонент дії?

Потрібно використати правила для знаходження:

1)невідомого доданка:

х+14 = 65

х= 65-14

х=51


51+14 = 65 Число 51 називають коренем рівняння( або розв’язком)

2.Корінь рівняння. Що означає розв’язати рівняння?

Учні складають опорний конспект

Яке перетворює


Корінь

(розв’язок)

рівняння

число

рівняння

в правильну

рівність

3. Приклади розв’язування рівнянь.

VІІ. Формування вмінь

№ 365 (усно)

Перевірити, чи є число 12 коренем рівняння:


  1. 17- х=8; 2) х= 21=33 ; 3) х-10=7; 4) 24-х=12.

№ 368 ( письмово)

Розв’язати рівняння та виконати перевірку:

1)2571+х = 4597 (біля дошки) 2) у + 17392 = 21456(самостійно)

х= 4597- 2571 у=21456 - 17392

х =2026 у=406

2571+2026 = 4597 4064+ 17392 = 21456

3)Z -52142 = 3789 (біля дошки) 4) 42562 –m = 37985(самостійно)

Z= 37897 + 52142 m= 42562 - 37985

Z = 90039 m= 4577

__________________ ________________

90039 – 52142 = 3789 42562 – 4577= 37985

№ 374( письмово) Розв’язати рівняння:

1) 12х = 432(біля дошки) 2) 22х= 8008 (самост.) 3) х *16 =0 4) х:27=38(коментування)

х= 432 : 12 х= 8008: 22 х=0:16 х=38:27

х= 36 х=364 х=0 х =

_________ ___________ _________ ____________

12 36= 432 22 364=8008 0 *16 =0 : 27 = 38

5)х : 192 =0 (самостійно) 6) 912 : х = 24(коментуванням)

х= 0 *19 х= 912 : 24

х=0 х=38


__________ ___________

0: 192 = 0 912 : 38=24

VІІІ.Підсумок уроку

1)Сьогодні на уроці я дізнався…

2)Було важко…

3) Я зрозумів, що…

4) тепер я можу…

5) Я навчився…

6) Я зміг…

7) Урок дав мені…

Виставлення оцінок

Записати анаграму :



Вянінняр , рінокь ( рівняння, корінь)

ІХ. Домашнє завдання: параграф 11 , № 369, № 375.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 23.72 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка