На допомогу в декларуванні доходів громадянСкачати 66.98 Kb.
Дата конвертації16.03.2017
Розмір66.98 Kb.
#12259
На допомогу в декларуванні доходів громадян
Заступник начальника Прилуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Чернігівській області Владислав Вертипорох нагадує, що зараз триває кампанія «Декларування доходів громадян за 2013 рік».

Громадяни України, які протягом 2013 року отримали доходи з двох і більше джерел, або здійснювали операції з відчуження (передачі) майна чи надання послуг без сплати податку на доходи фізичних осіб, зобов»язані до 1 травня 2014 року задекларувати свої доходи, тобто подати до податкової інспекції за своїм місцем реєстрації Декларацію про майновий стан і доходи, одержані громадянами у 2013 році за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013р. №793.

Для того, щоб кожний громадянин зміг самостійно розібратись в процедурі декларування доходів, Міндоходів розробило брошуру «Декларування доходів громадян», в якій наглядно роз»яснино такі питання:


 • зазначено випадки, коли слід подавати декларацію про майновий стан і доходи громадян та коли не потрібно подавати зазначену декларацію;

 • наведено перелік доходів, які при їх нарахуванні не обкладаються ПДФО, але не звільненні від оподаткування, а значить, згідно з пп.168.1.3 ПК України підлягають включенню до загального оподаткованого доходу та відображенню в декларації;

 • вказано способи подання декларації, де особлива увага приділена можливості представити податкову декларацію в електронній формі, без відвідування податкового органу;

 • визначено розмір штрафних санкцій, які застосовуються до фізичних осіб у разі неподання річної декларації та за заниження податкового зобов»язання з ПДФО у поданій декларації;

 • перераховані сервіси, які платник може використовувати при сплаті податків;

 • вказано телефон гарячої лінії, за яким можна отримати всю необхідну інформацію щодо використання норм податкового, митного законодавства та законодавства у сфері ЄСВ.

«Для отримання податкової знижки за 2013 рік Декларацію про майновий стан і доходи слід подати до податкової інспекції до 31 грудня 2014 року» - нагадує посадовець.


В Прилуцькій ОДПІ проходить конкурс «Очима дитини про бюджет країни»
Школярі Прилуччини, які вміють малювати, готувати відео або комп»ютерні анімації, писати оповідання, новели, публіцистичні роздуми, замальовки, казки, реферати, вірші можуть взяти участь у конкурсі «Очима дитини про бюджет країни».

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики: • художні твори;

 • комп»ютерна графіка (комп»ютерна анімація);

 • літературні твори.

У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх учбових закладів двох вікових категорій:

І категорія:станом на 1 січня 2014 року виповнилось 9-11 років;

ІІ категорія: станом на 1 січня 2014 року виповнилось 12-15 років.

Участь у конкурсі надасть можливість учням в творчій формі висловити своє бачення і розуміння волі, значення і місця податків у житті держави і суспільства, в майбутньому України.

Індивідуальні творчі роботи, що відповідають загальній тематиці конкурсу, приймаються до 30 березня 2014 року інформаційно – комунікаційним сектором Прилуцької ОДПІ.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Прилуцької ОДПІ за адресою м. Прилуки, вул. Київська, 214 або зателефонувавши за номером 5-08-24.Доступ до публічної інформації
Прилуцькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Чернігівській області значна увага приділяється забезпеченню доступу до публічної інформації. Правові засади доступу до публічної інформації визначені Законом України від 13.01.11р. № 2939 - VI «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до цього Закону публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь – яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб»єктами владних повноважень своїх обов»язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб»єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Згідно із статтею 19 Закону запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати пуд бічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Звертаємо увагу, що у запиті має бути зазначено прізвище, ім»я та по-батькові,місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Протягом січня – березня поточного року до Прилуцької ОДПІ надійшло 2 запити щодо надання публічної інформації. Про це зазначає начальник відділу обслуговування платників податків Валентина Кривошей.

Всі запити були розглянуті у терміни не більше 5 робочих днів від дня їх надходження та з дотриманням вимог статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».Для отримання публічної інформації запитувачу необхідно подати відповідний запит на інформацію, який може бути індивідуальним або колективним, а також може подавати в усній, письмовій чи іншій формі (поштою за адресою 17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Київська, 214, телефоном (04637) 5-38-05, електронною поштою podatkova@tim.ua), - зазначає посадовець.

Затверджено нову форму запрошення платника податків
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 06.02.2014 року №120, який набув чинності з 14.03.2014р., затверджено форму Повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до органу доходів і зборів.

Нагадаємо, що відповідно до п.п.20.1.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасної сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог іншого законодавства, у тому числі запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Повідомлення повинно бути оформлене з дотриманням таких вимог:


 1. У разі запрошення представника платника податків, в повідомленні слід вказувати ПІБ фізичної особи – представника та найменування юридичної особи, в інтересах якого діє представник.

 2. Мета запрошення повинна відповідати пп.20.1.1 ст.20 ПК України.

 3. У повідомленні повинні вказані час і дата, підстави для візиту та питання, які будуть обговорюватись.

 4. Повідомлення обов»язково повинно бути надіслане рекомендованим листом у законодавчо встановлені строки, тобто не пізніше ніж за 10 календарних днів до дні запрошення.

 5. Повідомлення має бути підписане керівником або заступником податкового органу та завірене печаткою.Відвідувачам ЦОП Прилуцької ОДПІ з початку 2014 року надано близько двох тисяч адміністративних послуг
З початку року працівниками Центру обслуговування платників Прилуцької ОДПІ відвідувачам було надано 1810 адміністративних послуг. Про це повідомляє начальник відділу обслуговування платників податків Валентина Кривошей.

У переліку найбільш затребуваних послуг значилась послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорту громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Зокрема, протягом січня – березня фахівцями центру було надано 1047 таких послуг.

Також популярністю користуються послуги по видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів платникам податків (22 ОПП)- 119 довідок, та по видачі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами ( 241 ліцензії).

У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди з необхідною інформацією, забезпечено доступ до мережі інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Крім того. Фахівцями Центру нададуть практичну допомогу в оформленні документів на виготовлення безкоштовних ключів електронного цифрового підпису.


Підприємець не має права на податкову знижку
Начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Прилуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Чернігівській області Світлана Проценко нагадує фізичним особам – підприємцям, що вони не мають права на податкову знижку з доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки з метою зменшення свого оподаткованого доходу за наслідками звітного року, фактично здійсненні ним деякі витрати. Перелік витрат, за якими застосовується податкова знижка визначений у пункті 166.3 ст.166 Податкового кодексу України.

При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Заробітна плата – це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються платнику податку у зв»язку в відносинами трудового найму.Наразі, доходи громадянина, які одержані ним від підприємницької діяльності, не відносяться до заробітної плати, відповідно не підлягають податковій знижці.
Каталог: files
files -> Інформація для вступників 2015 року до аспірантури Інституту соціології Національної Академії наук України
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Про вступний іспит та реферат при вступі до аспірантури Інституту соціології нан україни
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
files -> Портфоліо вчителя

Скачати 66.98 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка