Наказ №53 Про стан викладання гуртків еколого-натуралістичного напрямку в Золочівському будинку дитячої та юнацької творчості Золочівської районної державної адміністрації Харківської областіСкачати 51.33 Kb.
Дата конвертації05.11.2017
Розмір51.33 Kb.
ТипНаказ

ЗОЛОЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
НАКАЗ

Золочів

03.11.2012 № 53
Про стан викладання гуртків

еколого-натуралістичного напрямку

в Золочівському будинку дитячої

та юнацької творчості Золочівської

районної державної адміністрації

Харківської області
Згідно з планом внутрішнього контролю, на виконання річного плану роботи Золочівського будинку дитячої та юнацької творчості з 15.10.2012 до 01.11.2012 проводився тематичний адміністративний контроль якості викладання у гуртках еколого-натуралістичного напрямку.

Аналіз відвіданих занять продемонстрував, що керівники гуртків Клименко Владислав Вікторович, Телешева Алла Іванівна, Краснокут Наталія Валеріївна проводять заняття відповідно до навчальних програм і календарно-тематичного планування. За головну мету своєї діяльності, через заняття гуртків, вони ставлять формування екологічної культури особистості, забезпечують учнів знаннями, практичними вміннями та навичками раціонального природокористування. Основними принципами при визначенні змісту матеріалу на заняттях гуртка є науковість, систематичність, доступність, краєзнавчий, народознавчий, особистісно орієнтований зв'язок навчання з життям.

Клименко Владислав Вікторович, повна вища освіта, має педагогічний стаж 21 рік, навантаження – 18 годин. Рік проходження атестації – 2010, рік

2

проходження курсової перепідготовки – 2009. Має 9 тарифний розряд. Веде гуртки:«Юні друзі природи» - гурток початкового рівня 1 року навчання налічує

15 учнів віком 10-14 років;

«Любителі домашніх тварин» - основного рівня 2 року навчання налічує

15 учнів віком 11-17 років;

«Основи біології» - основного рівня 2 року навчання налічує 15 учнів віком

11-17 років.

Заняття та виховні заходи проводить українською мовою, чергуючи форми і методи навчання і виховання учнів.

Заняття за формою проведення переважають традиційні; серед методів - розповідь, бесіда у поєднанні з діалогом, дидактичні ігри. Педагог самостійно розробив картки для проведення лабораторних робіт за темою «Молекулярна логіка живого стану. Хімічний склад організмів» (гурток «Любителі домашніх тварин»), актуальною і змістовною була екскурсія з метою проведення спостережень за природою та сезонними змінами під час вивчення тем «Сезонні зміни в природі. Осінні зміни в природі» (Гурток «Юні друзі природи»).

На заняттях гуртка «Основи біології» вивчалася тема «Різноманіття живої природи». Вихованці здобували знання про характерні особливості і значення певних груп рослин і тварин, про екологічні проблеми в регіоні, про рідкісні та зникаючі види рослин і тварин, про представників флори і фауни, фізико-географічні особливості та стан ресурсів рідного краю.

Теоретичний матеріал поєднувався з самостійною роботою над літературою, з практичними завданнями, проведенням екскурсій, участі вихованців у акціях, написанні рефератів, науково-дослідницьких робот. У програмі передбачено практичну роботу юннатів: догляд за тваринами у куточку живої природи, за кімнатними рослинами, підгодовування птахів.


3

Підсумкові заняття проводить за різнорівневими тестовими завданнями, написанням робіт для участі в акціях, конкурсі – захисті МАН. На 2012/2013 навчальний рік подано заявку на участь Калашника Вадима, вихованця гуртка

«Основи біології», у І етапі конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт МАН у секції «Загальна біології».

Телешева Алла Іванівна, середня спеціальна освіта, має педагогічний стаж 17 років, навантаження 18 годин. Рік проходження атестації – 2011, рік проходження курсів – 2010. За наслідками атестації відповідає посаді, яку займає, встановлено 9 тарифний розряд. Вона є керівником гуртка «Юні екологи» - основного рівня 3 року навчання, який налічує 15 учнів віком 12-15 років.

Проведені заняття гуртків виявили достатній науково – методичний рівень підготовки педагога. Під час вивчення нової теми «Сучасні екологічні проблеми нашої місцевості та шляхи їх вирішення» переважали словесні методи: пояснення , заповнення таблиць, порівняння та аналіз фактів, на етапі закріплення навчального матеріалу використовувалися як традиційні, так і інноваційні форми, зокрема інтерактивні. Під час узагальнення вивченого матеріалу учні виконували завдання у групах та парах, розробляли та захищали власні проекти. На заняттях гуртка повністю реалізовано тему та мету.

Краснокут Наталія Валеріївна – повна вища освіта, має педагогічний стаж 2 роки, навантаження – 6 годин. Не атестувалася, курси підвищення кваліфікації не проходила.

На час перевірки відвідані заняття відповідали календарно-тематичному плануванню, були складені стислі плани-конспекти з вказаними етапами заняття. Під час заняття гуртка педагог користувалася додатковою літературою.

Пояснення нового матеріалу «Способи обробітку землі. Охорона грунтів від ерозії та забруднення» проходило у формі лекції з елементами бесіди, складання таблиць, аналізу фактів . Керівник гуртка використовує ігрові методики , залучає учнів до написання рефератів, складання повідомлень. Але

4

не всі учні задіяні активними формами роботи. Значну увагу на занятті відводить вивченню термінології.У закладі є лише одна обладнана навчальна кімната для проведення занять гуртків. Недостатня матеріально-технічна база для проведення занять гуртків еколого-натуралістичного напрямку, в тому числі забезпеченість фаховими журналами, методичною літературою, довідниками.

Виходячи із вищезазначеного


НАКАЗУЮ:

1 Керівникам гуртків еколого – натуралістичного напрямку :

1.1. Урізноманітнювати форми і методи ведення занять гуртків з метою зняття напруження, одноманітності, розподілу уваги.

1.2.Використовувати в процесі проведення занять гуртків ілюстративний матеріал, наочність, дидактичний матеріал.

1.3. Активніше запроваджувати в практику роботи інноваційні форми і методи роботи.

1.4.Систематично працювати над підвищенням власної педагогічної майстерності.

1.5.Активізувати роботу із залучення учнівської молоді до науково-дослідної роботи, до участі в різноманітних конкурсах еколого-натуралістичного спрямування.

2. Контроль виконанням цього наказу покласти на методиста по гуртковій роботі Арнаут Ю.В.В.о. директора Золочівського будинку

дитячої та юнацької творчості Т.Коломієць
З наказом ознайомлені:

Ю.В.Арнаут А.В.ТелешеваВ.В.Клименко Н.В.Краснокут
Каталог: uploads -> editor
editor -> Особливості культур заходу і сходу Презентація до уроку (9 клас)
editor -> Конкурс «Учитель року 2016»
editor -> Індивідуальний характер перевірки
editor -> Відділ освіти Нікопольської міської ради Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №8»
editor -> Методичні рекомендації щодо організації роботи в групах продовженого дня./ Упорядник Л. В. Пономаренко Пирятин: рмк, 2015
editor -> Гайдаренко Світлана Анатоліївна
editor -> Сталий розвиток суспільства
editor -> Бібліотечні уроки для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 2013 Греджева Н. О
editor -> Календарно-тематичне планування уроків з художньої культури на І семестр для 9-11 класів. Художня культура 9 – 11 класи Розробка змісту навчальної програми «Художня культура»
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації

Скачати 51.33 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка