Налагоджування апаратних пристроївСкачати 72.96 Kb.
Дата конвертації25.05.2020
Розмір72.96 Kb.
Практичне завдання

Тема «Налагоджування апаратних пристроїв».

1.ОФОРМИТИ ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ У ВИГЛЯДІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ.

2. ПРЕЗЕНТАЦІЮ СКИНУТИ НА ПОШТУ МАЙСТРА

1. 1) Диспетчер пристроїв (Диспетчер устройств) дозволяє одержати уявлення про оснащення, що встановлене на вашому комп'ютері. Крім того, його застосовують для управління і діагностики комп'ютера, відключення, видалення і відновлення драйверів пристроїв. У вікні Диспетчер пристроїв (Диспетчер устройств) відображений список пристроїв, при роботі яких виникли проблеми; при цьому про кожен пристрій, виділений особливим значком, виведена відповідна інформація про стан.

У Windows XP Professional передбачений компонент Усунення неполадок з обладнанням (Устранение неполадок с оборудованием), що допомагає усувати проблеми в роботі обладнання. Для доступу до компоненти Усунення неполадок (Устранение неполадок) у меню Пуск (Пуск) натисніть значок Довідка і підтримка (Справка и поддержка). У вікні Центр довідки і підтримки (Центр справки и поддержки), у розділі Розділ довідки (Раздел справки), виберіть пункт Обладнання (Оборудование) . У списку Обладнання (Оборудование) , що відкрився, натисніть Усунення неполадок обладнання (Устранение неполадок оборудования). У компоненті Усунення неполадок обладнання (Устранение неполадок оборудования) виберіть Усунення неполадок з обладнанням (Устранение неполадок с оборудованием).

Настроювання і діагностика пристроїв

При зміні параметрів пристроїв вручну, ви можете скористатися Диспетчером пристроїв (Диспетчер устройств), що дозволить уникнути деяких проблем. Для зміни параметрів розподілу ресурсів варто увійти в систему під обліковим записом, що входить до групи Адміністратори (Администраторы). Однак навіть у цьому випадку системні правила мережі можуть не дозволити вам змінити ресурси.Увага! Неправильна зміна ресурсів пристроїв іноді викликає відключення обладнання і припинення роботи комп'ютера

У Windows XP Professional пристрої Plug and Play автоматично розпізнаються та їхні ресурси розподіляються. Однак розподіл ресурсів на цій стадії для пристроїв Plug and Play не є незмінним. Якщо іншому пристроєві Plug and Play будуть потрібні вже задіяні ресурси, то у Windows XP Professional відбудеться відповідний перерозподіл ресурсів для забезпечення коректної роботи.

Не рекомендується змінювати параметри ресурсів для пристроїв Plug and Play вручну, тому що при цьому у Windows XP Professional при запиті пристроєм Plug and Play вже призначених ресурсів система не зможе перерозподілити ресурси. У компоненті Диспетчер пристроїв (Диспетчер устройств) для управління пристроями Plug and Play можна скористатися вкладкою Ресурси (Ресурсы) у діалоговому вікні властивостей відповідного пристрою. Для зміни параметрів з метою вивільнення ресурсів, що призначені вами вручну, і для активізації опції розподілу ресурсів встановить прапорець Автоматичне настроювання (Автоматическая настройка) на вкладці Ресурси (Ресурсы). Для настроювання або діагностики пристрою за допомогою Диспетчера пристроїв (Диспетчер устройств) виконайте дії:

1. Натисніть Пуск (Пуск), натисніть правою кнопкою миші значок Мій комп'ютер (Мой компьютер) і виберіть пункт меню Управління (Управление).Відкриється консоль Управління комп'ютером (Управление комп’ютером)Консоль Управління комп'ютером (Управление компьютером )

2. У групі Службові програми (Системные программы) виберіть Диспетчер пристроїв (Диспетчер устройств).3. На правій панелі двічі натисніть лівою кнопкою миші значок відповідного типу пристрою і потім двічі натисніть правою кнопкою миші значок пристрою, параметри якого ви хочете змінити. Відкриється діалогове вікно властивостей пристрою .

Діалогове вікно властивостей контролера Realtek RTL8029(AS) PCI Ethernet Adapter

4. Для настроювання пристрою перейдіть на відповідну вкладку. Для усунення неполадок натисніть кнопку Діагностика (Диагностика) на вкладці Загальні (Общие).

За замовчуванням у Диспетчері пристроїв (Диспетчер устройств) для перегляду відкриті не всі пристрої. Для перегляду схованих пристроїв не Plug and Play у вікні Диспетчер пристроїв (Диспетчер устройств) натисніть пункт Показати сховані пристрої (Показать скрытые устройства) меню Вид (Вид ).Отримання інформації про систему Вкладки діалогового вікна властивостей пристрою

Вкладка

Функції

Додатково (Дополнительно)

Зазначені властивості залежать від обраного пристрою

Загальні (Общие)

Показано тип пристрою, виробник і стан пристрою, наданий доступ до засобу усунення неполадок.

Властивості пристрою (Свойства устройства)

Залежать від обраного пристрою

Драйвер (Драйвер)

Зазначено виробник, дата, версія і цифровий підпис драйвера. На вкладці також розташовані додаткові кнопки: Відомості (Сведения), Видалити (Удалить) і Обновити (Обновить).

Параметри порту (Параметры порта)

Зазначено параметри комунікаційного порту: швидкість (біт/с), біти даних, парність, стопові біти і управління потоком

Властивості (Свойства)

Визначає метод використання пристрою у Windows.

Ресурси (Ресурсы)

Вказано тип і параметри ресурсу, наявність конфліктів ресурсів і можливість зміни параметрів ресурсів


Практичне завдання

Тема «Використання утиліт».

У системі Windows XP Professional для конфігурування системи використовується Панель управління (Панель управления). Доступ до панелі управління можна отримати, вибравши в меню Пуск (Пуск) пункт Панель управління (Панель управления).

У вікні панелі управління всі завдання щодо настроювання й конфігурування системи розбиті на ряд категорій. Щоб отримати інформацію про категорії, підведіть курсор миші до значка відповідної категорії, і в спливаючому вікні відобразиться її опис  . У новому дизайні панелі управління використовується інтерфейс "одного клацання" (як на веб-сторінках), тобто для того, щоб відкрити розділ або виконати команду, досить один раз натиснути по ній мишею.

Управляючі утіліти:

Оформлення й теми (Оформление и темы). Настроювання вигляду робочого столу, вибір теми оформлення інтерфейсу користувача, вибір заставки екрану. Настроювання параметрів меню Пуск (Пуск) і панелі завдань Склад:

• Панель завдань і меню "Пуск" (Панель задач и меню "Пуск").

• Екран (Экран).

• Властивості папки (Свойства папки).

Мережа й підключення до Інтернету (Сеть и подключения к Интернету). Підключення до Інтернету, настроювання домашньої або офісної локальної мережі, конфігурування встановлень мережної карти, модему й телефону.

 Склад:  Властивості оглядача (Свойства обозревателя).

• Мережні підключення (Сетевые подключения).

Встановлення й видалення програм (Установка и удаление программ).

Встановлення й видалення програм і компонентів Windows.

Звук, мова й аудіопристрої (Звук, речь и аудиоустройства). Вибір звукової схеми комп'ютера, настроювання звуковідтворюючих і записуючих пристроїв.

 Склад: • Звуки й аудіопристрої (Звуки и аудиоустройства).

• Мова (Речь або Speech).

Продуктивність й обслуговування (Производительность и обслуживание). Настроювання й конфігурування параметрів роботи комп'ютера, моніторинг продуктивності системи.

 Склад: • Адміністрування (Администрирование).

• Система (Система).

• Призначені завдання (Назначенные задания).

• Електроживлення (Электропитание).

Принтери й інше обладнання (Принтеры и другое оборудование). Настроювання й конфігурування параметрів принтерів, клавіатури, миші, цифрової камери й іншого обладнання.

Склад: • Ігрові пристрої (Игровые устройства).

• Миша (Мышь).

• Сканери й камери (Сканеры и камеры).

• Клавіатура (Клавиатура).

• Принтери й факси (Принтеры и факсы).

• Телефон і модем (Телефон и модем).

Облікові записи користувачів (Учетные записи пользователей). Створення й конфігурування облікових записів користувачів

Дата, час, мова й регіональні стандарти (Дата, время, язык и региональные стандарты) Настроювання регіональних опцій і параметрів багатомовної підтримки

• Дата й час (Дата и время)

• Мова й регіональні стандарти (Язык и региональные стандарты)

Спеціальні можливості (Специальные возможности) Настроювання опцій для користувачів з поганим зором, слухом або обмеженою рухливістю.Настроювання регіональних параметрів Відкрийте утиліту настроювання Мова й регіональні стандарти (Язык и региональные стандарты), виконавши команду Панель управління | Дата, час, мова й регіональні стандарти | Мова й регіональні стандарти (Панель управления | Дата, время, язык и региональные стандарты | Язык и региональные стандарты)

На вкладці Регіональні параметри можна встановити національний стандарт для відображення дат, чисел і валют

1. На вкладці Регіональні параметри (Региональные параметры) виберіть національний стандарт (список, що розкривається, у розділі Мовні стандарти й формати (Языковые стандарты и форматы)), що впливає на спосіб відображення чисел, валют, часу й дат. Список у розділі Розташування (Расположение) дозволяє вказати країну проживання користувача (це настроювання може використовуватися веб-сайтами для відображення локальної інформації, наприклад, новин і прогнозу погоди, а також для настроювання браузера .

2. У розділі Мовні стандарти й формати (Языковые стандарты и форматы) натисніть кнопку Настроювання. Вікно, що відкрилося, Настроювання регіональних опцій (Настройка региональных опций) містить чотири вкладки: Числа (Числа), Грошова одиниця (Денежная единица), Дата (Дата) , Час (Время). На цих вкладках можна настроїти наступні параметри:

• Числа (Числа). Тут можна вибрати знак десяткового роздільника (наприклад, кома або крапка), роздільник елементів списку, формат подання чисел і нулів на початку, може бути обрана система виміру (метрична або американська).

• Грошова одиниця (Денежная единица). Настроїти можна наступні елементи: символ грошової одиниці (наприклад, вибрати знак долара), формати для позитивних або негативних сум і розділові знаки. Дата (Дата). На цій вкладці можна вибрати формат дати (повний або короткий), роздільник компонентів дати й тип календаря. Якщо поле Тип календаря (Тип календаря) недоступно, для обраного регіону є тільки один тип календаря.


• Час (Время). Настроювання формату часу (вибір відображення часу в 12- або 24-годинному форматі).

4. Після виконання всіх настроювань натисніть кнопку ОКМови й служби текстового введення

В Windows XP Professional для розуміння підтримки мовних стандартів найбільш важливими є поняття "мова введення" й "служби текстового введення". Мова введення (Язык ввода) - мова, якою користувач спілкується із системою. На цій мові (мовах) вводяться повідомлення в діалогових вікнах, тексти й т.д. Вибрати мову введення за замовчуванням можна як при інсталяції системи, так і після. Крім того, у більшості випадків виникає необхідність установити кілька мов введення (наприклад, вітчизняні користувачі, як правило, використають дві мови: англійську, російську та українську). Служба текстового введення (Служба текстового ввода) — це нове поняття, що з'явилося в Windows XP Professional. Служба текстового введення являє собою програму, що дозволяє користувачеві вводити текст. Причому вводити текст можна не тільки із клавіатури, але й за допомогою голосу й рукописного введення.Настроювання мов і служб текстового введення

Для настроювання мов введення й текстових сервисів виконайте наступне:

1. Відкрийте вікно утиліти Мова й регіональні стандарти (Язык и региональные стандарты), виконавши команду Панель управління | Дата, час, мова й регіональні стандарти | Мова й регіональні стандарти (Панель управления | Дата, время, язык и региональные стандарты | Язык и региональные стандарты).

2. Потім перейдіть на вкладку Мови (Языки) і натисніть кнопку Докладніше (Подробнее).

3. У вікні, що відкрилося, із вкладкою Параметри (Параметры) можна вибрати мову введення за замовчуванням (список, що розкривається, у розділі Мова уведення за замовчуванням (Язык ввода по умолчанию).

У розділі Встановлені служби (Установленные службы) відображається список мов і встановлених для них служб текстового введення. Щоб підключити нову мову або текстовий сервіс для мови, що використовується, натисніть кнопку Додати (Добавить). У списку Мова введення (Язык ввода) виберіть мову, яку ви збираєтесь додати.

5. Встановіть прапорці для служб текстового введення, які ви збираєтеся встановити (наприклад, розкладка клавіатури й розпізнавання мови), і потім виберіть сервіс зі списку. У випадку, якщо сервіс Розкладка клавіатури або метод введення (IME) (Раскладка клавиатуры или метод ввода (IME)) є єдиним доступним для даної мови, виберіть розкладку клавіатури в цьому списку.

6. Натисніть кнопку ОК для завершення процедури.

7. Кнопка Мовна панель (Языковая панель) на вкладці Параметри (Параметры) дозволяє настроїти параметри панелі мов.

8. За допомогою кнопки Параметри клавіатури (Параметры клавиатуры) можна змінити сполучення клавіш для перемикання між декількома встановленими мовами.

9. По закінченні процедури настроювання натисніть кнопку ОК.

Настроювання мовної панелі

Якщо в системі Windows XP Professional інстальовано більше однієї мови (наприклад, англійська і російська), на робочому столі з'являється мовна панель (языковая панель). Ця панель може відображатися у вигляді індикатора на панелі завдань в області повідомлень (як було в попередніх версіях Windows) або у вигляді самостійної панелі в будь-якому місці робочого столу. Мовну панель можна зробити прозорою або розташувати вертикально. Для цього натисніть на панелі правою кнопкою миші й виберіть команди Прозорість (Прозрачность) або Вертикально (Вертикально) відповідно. Щоб згорнути панель і відобразити у вигляді індикатора на панелі завдань, натисніть кнопку з рискою. Для повернення панелі на робочий стіл натисніть по ній правою кнопкою миші й виберіть пункт Відновити мовну панель (Восстановить языковую панель).

Для настроювання мовної панелі натисніть кнопку Мовна панель (Языковая панель) на вкладці Параметри (Параметры)  (рис. 3.35) або натисніть на мовній панелі й виберіть у контекстному меню команду Параметри (Параметры). У вікні Параметри мовної панелі (Параметры языковой панели )

За допомогою прапорця Відображати мовну панель на робочому столі (Отображать языковую панель на рабочем столе) можна включити/відключити відображення мовної панелі на робочому столі

Щоб на мовній панелі не відображалися кнопки додаткових сервісів (таких як розпізнавання мови або рукописного уведення), встановіть прапорець Виключити додаткові текстові сервіси (Выключить дополнительные текстовые сервисы.

Шрифти в Windows XP Professional

Операційна система Windows XP Professional поставляється з більшою кількістю різноманітних шрифтів. Тому для вирішення більшості завдань при роботі з текстовими, графічними, звуковими й іншими типами файлів інсталяція додаткових шрифтів не буде потрібна. Виключення становлять випадки роботи зі складними графічними зображеннями.


У системі Windows XP Professional підтримуються наступні типи шрифтів:

Контурні шрифти (outline fonts). До них відносяться шрифти TrueType, ОреnTyре й Турe 1. Ці шрифти добре масштабуються й коректно відображаються на будь-яких типах друкувальних пристроїв.

Шрифти Ореntуре є поліпшеним продовженням шрифтів TrueType і Турe 1. Формат шрифтів Ореn Tуре забезпечує високий рівень багатомовної підтримки, включаючи велику кількість символів для уведення інформації на різних мовах. Крім того, шрифти Ореn Tуре зручніше для сприйняття на екрані монітора, ніж шрифти TrueType і Турe 1. У форматі Ореntуре поставляються шрифти Arial; Courier New, Lucida Console, Times New Roman, Symbol, Tahoma, Wingdings і ряд інших.

Шрифти Type 1, розроблені компанією Adobe Systems, Inc., призначені для виведення інформації на PostScript-принтерах.

Векторні шрифти (vector fonts). Для відображення векторних шрифтів на екрані монітора використовується математична модель. Ці шрифти застосовуються переважно при створенні графічних файлів.

Windows XP Professional підтримує три типи векторних шрифтів: Modern, Roman й Script.

Растрові шрифти (raster або bitmap fonts). Растрові шрифти з'явилися ще в самих ранніх версіях Windows, починаючи з Windows 3.1. Ці шрифти зберігаються у вигляді bitmap-файлів і виводяться на екрані й принтері як сукупність крапок. Незважаючи на істотні недоліки растрових шрифтів, Windows XP Professional підтримує ці шрифти, оскільки багато програм використовують їх для відображення інформації в меню й системних повідомленнях.

Робота зі шрифтами

У системі Windows XP Professional для управління шрифтами використовується утиліта Шрифти (Шрифты). Для запуску цієї утиліти відкрийте категорію Панель управління | Оформлення й теми (Панель управления | Оформление и темы) і виберіть команду Шрифти (Шрифты) у боковому меню (якщо в панелі управління встановлений вид по категоріях) або натисніть двічі на значку Шрифти (Шрифты) у вікні Панелі управління (Панели управления), якщо ви працюєте із класичним видом панелі управління.

Після цього на екрані з'явиться вікно Шрифти (Шрифты)  якому будуть відображені назви й значки всіх інстальованих у системі шрифтів. Типи шрифтів легко розрізнити по значках, поставленим їм у відповідність шрифти Ореnтуре позначаються значком з буквою "О", шрифти Тrueтуре - значки "ТТ", а всі інші шрифти позначаються значком "А"

Для перегляду шрифтів однієї або подібної гарнітури (наприклад, Anal) у вікні Шрифти (Шрифты) виберіть режим відображення Угруповання шрифтів по подібності з (Группировка шрифтов по сходству с) за допомогою меню Вид | Групувати схожі шрифти (Вид | Группировать схожие шрифты) У цьому випадку всі шрифти будуть відсортовані за ступенем подібності із заданим шрифтом.Введення спеціальних символів

Якщо в тексті треба було ввести спеціальний символ, використайте додаток Таблиця символів (Таблица символов). Цей додаток установлюється в системі за замовчуванням і входить до складу системних утиліт. Для уведення спеціальних символів виконаєте наступне:1. Запустіть команду Пуск | Всі програми | Стандартні | Службові | Таблиця символів (Пуск | Все программы | Стандартные | Служебные |Таблица символов). На екрані відкриється вікно програми

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка