„Народження і життя джазу



Сторінка1/4
Дата конвертації23.03.2017
Розмір1.77 Mb.
#14069
ТипУрок
  1   2   3   4
Тема чверті: Музика серйозна й музика легка”

Тема уроку: „Народження і життя джазу”
Мета уроку: *вчитися розбиратися в призначенні легкої і серйозної музики, спостерігати

за тим, що їх об’єднує, а що відрізняє.

*вчитися сприймати, розуміти, аналізувати музичні твори, отримувати нові знання про витоки сучасної музики.

*отримувати звички працювати індивідуально і малими творчими групами, висловлювати свої думки та слухати думки інших.



Обладнання :*аудіо запис 8\1б, DVD, телевізор, магнітофон, альбоми - „Луї Армстронг”, Бетсі Сміт, Бі Бі Кінг, фортепіанний джаз;

*словники музичних термінів;

*картки-завдання (з фактами за темою уроку);

*схема - аналіз музичного твору;

*таблиця „Розвиток джазу”;

*галерея портретів, картин, ілюстрацій.






Епіграф уроку: „Не існує ніяких видів музики , окрім хорошої та поганої .”

Жорж Бізе



Хід уроку:
I.Організаційна частина:

1.1. Вступне слово вчителя, мотивація навчальної діяльності:
Вчитель: 1.Пригадайте, будь ласка, як звучить тема 2 чверті ?

(„Музики серйозна й музика легка”)

*що таке легка музика і що таке серйозна музика? Як ми розуміємо ці знайомі прості ті

водночас складні словосполучення?

*де саме звучить серйозна, а де легка? Які музичні жанри включає?

2. Тож спробуємо дізнатися, про який дивовижний жанр музичного мистецтва ми будемо вести сьогодні розмову на уроці. Вашої увазі кросворд, по словам якого ми узнаємо тему нашого уроку ( №1.,2.,5.) По горизонталі:

1.Слово, яке означає появлення всього живого. (народження)

2.Найценіший подарунок людині при народженні. (життя)

3.Музика,яка створена для відпочинку й розваг людини (легка) . 4.Музика,в якої відображені серйозні сторони людського життя(серйозна)

По вертикалі :

№5. Назва жанру музичного мистецтва







н

а

р

о

д

ж

е

н

н

я







ж

и

т

т

я







л

е

г

к

а







с

е

р

й

о

з

н

а





(діти розгадують кросворд. Тема уроку: „Народження і життя джазу”)

II. Оголошення теми, мета уроку та очікуваних результатів.
Вчитель: *Сьогодні в нашому класі працюють творчі групи:

*Професіоналів-істориків,

* Мандрівників-географів,

*Дослідників-мистецтвознавців.



III. Перевірка домашнього завдання.

* Вам було запропоновано творче Д/З: дослідити й розглянути питання:

1.”Прослідкувати витоки й дізнатися про коріння джазової музики”.

2.”Дізнатися про батьківщину джазу”.

3.”Дізнатися про особливості джазової музики та перших джазових королів”.

* Тож, вирушаємо. Звідки коріння джазової музики?


Географи : Перших африканських невільників привезли а Америку іспанці на початку

XVI ст.

(показують шлях на карті світу, ілюстрації)

Більшість рабів були родом з західної Африки. Звідси їх на кораблях переправляли



на острови Карибського моря , а потім на континент. На таких кораблях мандрували

плили майбутні раби за кращим життям у «НОВИЙ СВІТ»



На шляхах з Африки в Новий Світ половина невільників гинула від спраги,голоду і хвороб.



Вчитель: Коли саме з”явилися африканські раби в землях Північної Америки?
Історики: В британських землях Північної Америки африканські невільники з’явилися в 1619 р. Біля 20 чорношкірих рабів висадив на берег і продав в Віргінію капітан голландського корабля. Переселенці за переправу на кораблі забов*язувалися безкоштовно працювати декілька років. На Півдні володарям тютюнових й хлобкових плантацій потрібні були дешеві робочі руки, тому работоргівля росла. Число чорношкірих невільників в 1700 р. було 20 000, а к 1800р. – до міліонну. Щоб попередити втечу рабів було видано Закон „О збіглих рабах” (1794), і в 1861-1865 р. в США було вже біля 4млн. чорношкірих рабів .

Разом з темношкірим населенням до Америки попали Африканські обряди, вірування, пісні й інструментальна музика.


Вчитель: Саме цей факт сприяв появленню особливих пісень... Що це за пісні повідоме нам група мистецтвознавців.
Мистецтвознавці: Афро – американський музичний фольклор можна поділити на 2 групи: світські та духовні пісні .

До світських відносилися трудові пісні (work Songs), які звучали під час робіт.

Духовні пісні з’явилися, коли чорношкірі раби були повернуті у християнство. Починаючи з XVIII ст.. поступово з”явився жанр афро-американських релігійних пісноспівів які отримали назву СПІРІЧУЕЛС .
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка