«Народне слово» від 16. 11. 2010 року №84 Водні джерела – святиня нашої земліСторінка1/3
Дата конвертації20.03.2017
Розмір0.84 Mb.
  1   2   3
«Народне слово» від 16.11.2010 року № 84
Водні джерела – святиня нашої землі
Наше місто, як і більшість міст у світі розташоване по берегах ріки. Споконвіку люди намагались селитись поблизу рік, адже річки це і питна вода і їжа (вилов риби) і дешевий транспорт і захисток від ворогів.

Єлисаветград не був винятком. Коли будувалася фортеця Святої Єлизавети виходили саме із цих міркувань. Розташована фортеця була на правому березі р. Інгул. Всі ми часто згадуємо у повсякденні цю назву, але що вона означає слово «інгул»? Безперечно, ця назва тюркського походження. Можливо пов’язано і з турецьким agul, що означає: 1 – «тихий, лінивий», 2 – взагалі назва рік.

Інгул - ліва притока Південного Бугу. На деяких картах, особливо Азійських країн може зустрітися і як Ангул, до речі звідси і назва Інгулець – права притока нижнього Дніпра.

Інгул, або Великий Інгул, річка в Кіровоградській і Миколаївській областях. Довжина 354 км., площа басейну 9890 км2 . Бере початок і тече в межах Придніпровської височини; у нижній течії протікає по Причорноморській низовині і ділиться на рукави. Впадає до Південного Бугу в м. Миколаїв. Живлення переважно снігове і дощове. Середня витрата води гідропост у с. Новогорожено Миколаївської області (118 км від гирла) 8,84 м3/с. Замерзає в 1-ій половині грудня (льодостав нестійкий); скресає в кінці лютого — 1-ій половині березня. Судноплавна на 55 км від гирла.

Колись Інгул у своєї верхній течії був повноводною рікою, але часи змінюються.

При забудові міста у радянські часи було спрямлено русло ріки і почалися біди.

Внаслідок зміни русла були втрачені природні джерела річки і Інгул почав міліти. Промисловість міста нещадно забруднює воду ріки і це вкупі приводить до того, що ми бачимо, коли переїжджаємо мостами з одного берега міста на інший. Це і є наш Інгул. Річка, яка колись була і захистом і джерелом питної води.

Змінюються часи, змінюється і мислення людей. Пройшли ті дні, коли люди вважали себе царями природи і думали, що під час своєї діяльність все минеться і природа все стерпить. От ми і маємо наслідки такої діяльності. В нашому випадку - р. Інгул. Звісно, тепер не зміниш плану забудови міста, не повернеш руслу Інгула його попередню дорогу.

Але треба зберегти і примножити те, що ми маємо зараз. Зберегти, відновити, облаштувати джерела та витоки річок.

Саме тому в рамках щорічної Всеукраїнської акції «До чистих джерел» Кіровоградським обласним виробничим управлінням меліорації і водного господарства розроблена програма відновлення джерел на період 2010 – 2015 років.

Першим кроком в цій програмі – відновлення існуючого джерела нашої головної річки області, яке розташоване в с. Бровкове Новомиргородського району.

Дані роботи були виконані весною цього року.Був побудований зруб, облаштована прилегла територія і встановлений знак,що саме у цьому місці бере свій початок річка Інгул, яка несе свої води до Чорного моря.


Каталог: downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка