Навчальний посібник для абітурієнтів та слухачів підготовчих відділень, курсів Видання 2-ге Дніпропетровськ нгу 2011Сторінка1/197
Дата конвертації12.05.2022
Розмір2.75 Mb.
#91900
ТипНавчальний посібник
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   197
Навчальний посібник для абітурієнтів та слухачів підготовчих від
25118-yrok-37 (4)


Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Інститут гуманітарних проблем
ПРАКТИКУМЗ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Навчальний посібник для абітурієнтів та слухачів підготовчих відділень, курсів
Видання 2-ге

Дніпропетровськ


НГУ
2011

УДК 811.161.2 (075)


ББК 81.2 Укр-923


Жарко С. Ю., Жданова Г. Г.
Практикум з української мови: Навчальний посібник для слухачів підго-товчих відділень, курсів, абітурієнтів. – 2-ге вид., доповнене і виправлене. – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2010. – 256 с.
Докладно висвітлено теоретичні засади української граматики, подано найрізноманітніші завдання на засвоєння та закріплення навчального матеріалу, зразки фонетичного, морфологічного та синтаксичного розбору, підсумкові диктанти, тестові завдання, запитання для самоперевірки. Матеріалом для вправ слугують художні твори класичної та сучасної української літератури.
Посібник відповідає програмі загальноосвітньої школи.
Рекомендується для старшокласників, слухачів підготовчих відділень, курсів та абітурієнтів.


Рецензенти:
доктор філологічних наук, професор В. П. Олексенко (Херсонський державний університет),
кандидат філологічних наук, професор Т. І. Конончук (Академія адвокатури України).

© НГУ, 2010


© Жарко С. Ю., Жданова Г. Г., 2010


Передмова


Важливе завдання сучасної вищої школи – підготовка висококультурних фахівців. Невід’ємним елементом культури поведінки особи є культура мовлення, що полягає, перш за все, в оволодінні нормами сучасної літературної мови, вмінні грамотно і чітко висловлюватися.
Навчальний посібник пропонується студентам вишів усіх напрямів підготовки, а також старшокласникам та абітурієнтам з метою набуття й закріплення навичок грамотного письма, підвищення культури мовлення, вироблення вмінь аналізувати мовні явища, глибшого засвоєння теоретичного матеріалу з таких розділів, як лексикологія, фразеологія, фонетика, орфографія, морфологія, словотвір, синтаксис і пунктуація.
Теоретичний матеріал, викладений у посібнику, подається у вигляді таблиць, що сприяє кращому його засвоєнню та використанню. Висвітлені теми закріплено системою вправ, тестових завдань, а також диктантів, дібраних із класичної та сучасної української літератури, публіцистики, фольклору, зокрема з творів, передбачених шкільною програмою. Тексти диктантів розкривають багатство й красу рідної мови й мають пізнавальне та естетично-виховне значення. З метою самоперевірки знань кожна тема завершується тестовими завданнями, до яких подаються в кінці посібника ключі. Навчальний посібник містить зразки фонетичного, морфологічного, морфемного й синтаксичного розбору.
Посібник може бути використаний не лише студентами, старшокласниками, слухачами підготовчих відділень та курсів, а й учителями-мовниками.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   197
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка