Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку. Організація відпочинку в класі, вдома та на природі



Дата конвертації31.10.2018
Розмір53 Kb.
ТипУрок
УРОК ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я 2 КЛАС

Підготувала вчитель Петраківського НВК

Черній Олена Василівна
Тема: Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку. Організація відпочинку в класі , вдома та на природі.
Мета: формування ключових компетентностей:


  • вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;

  • загальнокультурної – виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я та потребу в здоров’ї, як важливій життєвій цінності.

  • соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу;

  • компететності з ІКТ- вміти орієнтуватися в інформаційному просторі;

  • здоров΄язбережувальної – усвідомлювати взаємозв’язок організму людини з природнім та соціальним оточенням;

  • громадянської – бережливо ставитися до природи;

предметних компетентностей:

Ознайомити учнів з фізичними компонентами здоров’я, вчити підтримувати і відновлювати фізичну і розумову працездатність, чергувати розумове і фізичне навантаження; виховувати прагнення активно рухатися, виробляти гарну і правильну поставу.



Обладнання: Плакат «Здоровий спосіб життя», малюнки на тему «В дружбі зі спортом», «Грація, краса і здоров’я».

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Фронтальне опитування:

- Що позитивно впливає на здоров’я?

- Від чого залежить здоров’я?

- Про яку людину можна сказати, що вона обрала здоровий спосіб життя?



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Створення проблемної ситуації

- Я почну розповідати вам казку.



Колись до маленької дитини підійшов Чарівник і сказав: «Це тобі клубок ниток, в якому нитка твого життя. Якщо швидко розмотуватимеш клубок, життя твоє пройде швидко, якщо повільно, воно буде йти повільно. Дитина взяла в руки клубок і …

- Що було далі?

- Як вчинила дитина?

Придумайте закінчення до цієї казки.

- Варіанти дуже цікаві, ви правильно зрозуміли, що час – безцінний дар, і його треба берегти.

А це означає, що потрібно правильно використовувати час, не витрачати даремно, щоб багато встигнути в своєму житті.

- Протягом дня ми робимо дуже багато різних справ. Як встигнути все зробити?

Висновок. Правильно організовувати своє життя, свої справи.

Передбачення. Чи зрозуміли ви, про що піде мова на сьогоднішньому уроці?

Відповіді дітей.



ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Перегляд презентації з елементами бесіди.

  • Праця – це джерело здоров’я. Праця може бути фізичною і розумовою.

  • В народі кажуть:

  • Один працює умом, а другий горбом.

  • Бджола мала, а й та працює.

  • Хто робить, той голим не ходить.

  • Праця людину кормить.

  • Лежачого хліба ніде нема.

  • Чи може людина постійно працювати?

  • Звичайно, ні. Працю треба чергувати з відпочинком.

Вова вивчив всі слова

Заболіла голова.

Потім Вова відпочив

Потім дерево садив.

Недарма він все робив

Вову вчитель похвалив.


Відпочинок – це стан спокою або активної діяльності, що сприяє відновленню сил і працездатності. Робота і відпочинок тісно пов’язані між собою. Розумно відпочивати у вихідні дні, на канікулах – усе це важливо для здоров’я.

Ваша праця – навчання. Ви живете у певному ритмі. В один і той самий час встаєте, навчаєтеся у школі, обідаєте, відпочиваєте, лягаєте спати. Будь-яка робота на буде втомливою, якщо її виконувати у певній послідовності, чергуючи працю з відпочинком.

Найкорисніші для здоров’я види відпочинку – особисті захоплення людей, їхнє хобі – музика, ліплення, живопис, спорт, література, колекціонування, розведення рослин, тварин.


  1. Релаксаційна пауза

Вмикається приємна музика.

Вчитель починає рухатися, а за ним – діти.

  1. Робота з підручником( с. 26 – 29)

а) Розгляд і аналіз малюнків.

б) Опрацювання тексту підручника (в парах).

в) Читання і обговорення вірша.

г) Відповіді на запитання.



V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в зошиті

2. Розучування комплексу ранкової зарядки №1

3. Практична робота. Складання правил відпочинку на природі, у школі, вдома.

Мета. Скласти правила відпочинку на природі, у школі, вдома. Вчити дітей їх дотримуватися.

Орієнтовні правила.

  1. У школі:

  • на перерві виходь на свіже повітря;

  • грайся спокійно, намагайся не пере збуджуватися;

  • грайся обережно, остерігайся травм.

  1. Біля будинку:

  • грайся у рухливі ігри на дитячому майданчику;

  • твій активний відпочинок не має заважати дорослим;

  • не перевтомлюйся, пам’ятай, що «Справі – час, потісі – година».

  1. На природі:

  • підбери зручний одяг, що відповідає погоді;

  • відпочивай активно, з добрим настроєм;

  • не шкодь природі, не знищуй її, а милуйся нею.

  1. Бесіда про значення сміху для людей

Сміх союзник відпочинку. Він знімає почуття втоми. «Вітаміни сміху» вам необхідні так само, як і вітамін росту та інші вітаміни.

  1. Гра «Розсипанка» (робота в групах)

  • Зберіть і прочитайте прислів’я. Як ви їх розумієте?








(Час жаліть не варто на веселі жарти.)

і багатий, в роботі

веселий

Той завзятий. хто



(Той веселий і багатий, хто в роботі завзятий.)

V. Підсумок уроку

1. Гра «Мікрофон»

- Що таке розумова і фізична праця?

- Як ви розумово і фізично працюєте?

- Які види відпочинку активні?

- Які пасивні?

- Як ви відпочиваєте?



- Яка інформація стане вам у пригоді у вашому житті?


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка