Ними були представлені проекти: мультимедійні презентації та веб-сайти



Дата конвертації26.10.2018
Розмір0.54 Mb.

У 10 класі учні Диканської гімназії ім.М.В.Гоголя вивчають курс інформатики за новою програмою для рівня стандарту та академічного рівня, оскільки викладання інформатики здійснювалося раніше. Час перерозподілений на вивчення курсу «Основи веб-дизайну» (17 годин). Я пропоную цикл уроків, у яких реалізується довготривалий проект, результатом якого є веб-сторінка на одну з запропонованих тем («Мій клас», «Моя Диканька» чи оформлення наукового дослідження).

Цей проект є одним із фрагментів моєї системи уроків щодо реалізації методичної проблеми. Учням, яким найкраще вдалося справитися з даним проектом, пропоную навчатися в гуртку «Веб-дизайн». Метою гуртка є підготовка творчих дітей до участі в різних конкурсах, сильні діти паралельно допомагають мені вести сайт школи.

Результатом плідної співпраці з обдарованими учнями є їх призові місця в обласному конкурсі інформаційно-комунікаційних технологій. Так, починаючи з 2008 року, мої учні вибороли 6 призових місць. У 2008 р.– 2, у 2009 р. – 2, у 2010р. – 1, у 2012 р. – 1.

Ними були представлені проекти: мультимедійні презентації та веб-сайти.

Цикл уроків «Веб-дизайн. Створення веб-сторінок за допомогою мови розмітки HTML»

Фрагмент календарно-тематичних планів для 10 класу.


Основи мови HTML (6 годин)




  1. Поняття про мову розмітки, гіпертекстовий документ та його елементи.




  1. Теги форматування шрифтів і поділу тексту на рядки та абзаци. Практична робота «Розробка найпростішої веб-сторінки»




  1. Нумеровані й марковані списки на веб-сторінках.




  1. Розмітка веб-сторінок за допомогою таблиць.Теги таблиць, рядків, комірок, їхні атрибути. Практична робота «Структурування веб-сторінок за допомогою таблиць»




  1. Поняття про структуру веб-сайту. Фрейми, теги й атрибути фреймів. Використання посилань у фреймах. Практична робота «Розробка веб-сайтів з використанням фреймів»




Графіка, аудіо- та відеоінформація на веб-сторінках(2 години)




  1. Формати зображень, що використовуються в Інтернеті, їхні особливості. Створення й розміщення на сайтах gif-анімації.




  1. Практична робота. Розміщення на веб-сторінці графічних об’єктів.




  1. Захист проекту




Урок №1

Тема: Поняття про мову розмітки, гіпертекстовий документ та його елементи.

Мета: ознайомити учнів з основними поняттями та конструкціями мови НТМL, почати формувати вміння та навички створення НТМL-документа;

розвивати пізнавальний інтерес, учнів творче ставлення до роботи;

виховувати культуру спілкування в колективі учнів.

Використане обладнання: комп’ютер; тестова оболонка з тестом; дошка; таблиці з основними поняттями; таблиця із структурою НТМL-документу;

Хід уроку

1.Актуалізація опорних знань. Перевірка вивченого матеріалу.

Для підтвердження балів, які ви поставили один одному, за засвоєння попереднього матеріалу проведемо тест. Відкривши тестову оболонку TEST-W, запустіть тест під назвою «Основи Інтернету», дайте відповіді на питання.(як користуватися даним тестом, учні знають, бо вже не раз його використовували).

Питання тесту (їх кількість невелика, розглянуті основні загальні питання).

1.Браузери є:


  1. серверами Інтернету;

  2. антивірусними програмами;

  3. трансляторами мови програмування;

  4. засобами перегляду веб-сторінок.

2.У середовищі WWW працюють за стандартом:

  1. HTTP;

  2. URL;

  3. FTP;

3.Поняття гіпертекст вперше виникло:

  1. у 60-х роках XVIIIст.;

  2. у 60-х роках XX ст.;

  3. у 45-му році XX ст.

4.WЕВ-сервери - це:

  1. спеціалізовані комп’ютери з відповідним програмним забезпеченням;

  2. сукупність WЕВ- сторінок;

  3. організація-постачальник відповідних послуг.

5.Протокол передавання гіпертекстових документів - це:

  1. FTR;

  2. HTTP;

  3. Mailto.

Тест виводить оцінку за знання матеріалу.

2. Мотивація навчальної діяльності.

- Які завдання ми з вами ставили на попередньому уроці?

(Одержати засіб для представлення власної інформації в Інтернеті)


  • Зараз переглянемо веб-сторінки учнів, що створювали їх в попередніх роках. Через декілька уроків і ви зможете створити такі, а може, ще й кращі.

- Але для того, щоб створити Web-сторінку, необхідно знати мову гіпертекстової розмітки, тобто HTML. Сьогодні ми розпочинаємо вивчення цієї мови.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- Отже, тема уроку: «Створення структури HTML-документа. Знайомство з Web редактором.»

Наші завдання на уроці:

1. Познайомитись з історією мови НТМL.

2. Познайомитись та запам’ятати основні поняття мови.

3. Навчитися створювати простіший НТМL - документ.

4. Створити документ, використовуючи теги вирівнювання та заголовків.

5. Виявити творчий підхід у роботі.



4. Пояснення нового матеріалу та виконання практичних вправ.

На попередньому уроці учням було дане завдання відшукати історичну довідку про створення мови HTML.

Учні діляться знайденою інформацією.

На початку мова розмітки була простою мовою. У 1994 році Міжнародна комісія зі стандартів Інтернет розробила стандарт HTML2.0. Невдовзі розробників Web-сторінок почали турбувати його обмеження. Фірми Netscape i Microsoft ввели власні коди, які надали ширші можливості в порівнянні з версією HTML2.0. У жовтні 1994 року засновано Консорціум WWW Consortium – некомерційну організацію, метою якої є розробка і реалізація стандартів HTML та WWW. До неї належить 165 комерційних та академічних організацій, у тому числі такі гіганти, як Netscape і Microsoft. Очолює консорціум – Тім Бернерс Лі.

Консорціум розробив стандарт HTML3.0. Це було зроблено без участі фірм Netscape і Microsoft, тому цей стандарт так і не був прийнятий. Тоді у травні 1996 року був розроблений стандарт HTML3.2, у який уже було включено більшість додаткових кодів, введених фірмами Netscape і Microsoft. Сьогодні розробниками використовується версія HTML4.0, робочий варіант якої було прийнято 8 червня 1997 року.

Мова HTML має певні переваги:


  • документ, створений за допомогою деякої програми, часто важко, а іноді неможливо використати в іншій програмі; HTML у цьому відношенні є універсальною;

  • HTML- це відкритий стандарт;

  • HTML не є власністю якої-небудь фірми;

  • можливість використання гіпертексту;

  • HTML підтримує мультимедіа.

  • Документи, написані мовою розмітки гіпертексту, називаються HTML-документи. Вони мають розширення *. html.

  • Використовуючи дану версію мови HTML, ми повинні засвоїти основні поняття:

Дескриптор (тег) – основний елемент кодування. Дескриптори можна задавати як друкованими, так і прописними буквами. Теги обмежуються знаками « < » « > ».

Атрибути – це додаткові ключові слова, які відокремлюються від ключового слова, що визначає дескриптор, пропуском і розміщуються до символу « > ».



Робота з зошитом(додаток 1)

Всі HTML- документи мають однакову загальну структуру:





назва веб-сторінки





«Тіло» - вміст веб-сторінки

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка