Обережно борщівник сосновськогоСкачати 117.36 Kb.
Дата конвертації14.03.2017
Розмір117.36 Kb.
#11985
ОБЕРЕЖНО - БОРЩІВНИК СОСНОВСЬКОГО.

Батьківщиною рослини є Кавказ. Завезли його в Україну після Другої світової війни як одну із силосних культур, що давала таку кількість зеленої маси з гектара, як ні одна з традиційних. Також борщівник Сосновського є прекрасним медоносом. Але виявилося, що він має токсичний сік, який викликає важкі опіки. Тваринам можна було його згодовувати лише як силос — після цього отрута розкладалася. Та все одно молоко в корів від нього ставало гіркуватим. Тож від його посівів довелося відмовитися. Але було вже пізно - борщівник Сосновського чудово почувався і без особливого догляду. Рослина легко дичавіла, розсівалась насінням. І нині її отруйні зарості стали звичним явищем в Україні. На сьогодні майже по всій території України зустрічається ця рослина, але найкраще борщівник Сосновського почуває себе у місцях достатньо вологих.

Стебла, листя і квіти борщівника містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік вам гарантований. Реакція в результаті опіку починається не відразу, а через кілька годин. Спочатку шкіра червоніє, потім виникають біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Вони можуть збільшуватися кілька днів, захоплюючи все нові ділянки шкіри. Опіки, отримані від цієї рослини, доволі глибокі, заживають повільно, залишаючи темні пігментні плями. Найсильніші опіки борщівник спричиняє при контакті з вологою шкіро в сонячні дні.

Основний шлях розмноження борщівника Сосновського – насінням., Тому основні заходи щодо попередження його розповсюдження мають бути направлені на недопущеня цвітіння та утворення насіння. У населених пунктах навесні на початку відростання рослин треба зрізувати основні корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово скошувати листя, що відростає, до початку цвітіння. Квітку (борщівник цвіте з червня і майже до вересня) обов’язково треба спалити, бо насіння дозріває навіть тоді, коли трава скошена. Найефективніший засіб боротьби — хімічний, його слід застосовувати навесні. При появі першої розетки рослину належить обробити гербіцидами суцільної дії, а саме — раундапом у суміші з дикамбою та його аналогами. Боротьба у вегетаційний період полягає в скошуванні, після чого треба обробити гербіцидом листя, що лишилось, додатково залити рослини розчином препарату (в порожнину трубки стебла). Норма витрати рідини — 120 мл на 10 літрів води. Якщо треба знищити борщівник серед городу, подбайте, аби не пошкодити культурні рослини. Зважаючи на те, що борщівник Сосновського спричиняє опіки при контакті з людиною, всі роботи з його знищення слід проводити в захисному одязі.На жаль, борщівник Сосновського не є карантинною рослиною, це кормова культура, але враховуючи темпи розповсюдження та шкоду, яку він завдає людині за безпосереднього контакту, його неодмінно потрібно знищувати.

На сьогодні на території Кіровоградської області не виявлено зарослів борщівника Сосновського, але з метою запобігання поширенню цієї небезпечної рослини у разі її виявлення або підозри на виявлення звертайтесь до найближчого фітосанітарного інспектора Кіровоградської області або за телефоном 0522 33 75 64, 33 75 39.
Каталог: uploads -> documents
documents -> Наказ Державіаслужби від 14. 06. 2006 №416
documents -> Правила сертифікації суб’єктів аеропортової діяльності
documents -> Сучасна практика підготовки баяністів
documents -> Сьомого скликання
documents -> Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення
documents -> Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення
documents -> Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення
documents -> Сьомого скликання
documents -> В. М. Солошкін узгоджено директор Департаменту культури Харківської міської ради

Скачати 117.36 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка