Обґрунтування етапів вишиванняСторінка1/16
Дата конвертації14.01.2022
Розмір1.26 Mb.
#88478
ТипОбґрунтування
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
курсова
курсова
ВИШИВАНКА
ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………...3

РОЗДІЛ І.Теоретичне обґрунтування етапів вишивання…………...5

1.1.Матеріали , інструменти та приладдя для вишивання……………….5

1.2. Характеристика тканин та ниток для вишивання …………………6

1.3. Аналіз лічильних технік вишивання……………………………….8

ВСТУП

Вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю.

Це вид народної творчості – один з найпопулярніших і найдоступніших.

Візерунки, які прикрашають одяг і речі побуту, - не тільки окраса, а й естетичний та історичний досвід народу, його уявлення про навколишній світ і гармонію буття. Вишивка є не лише одним із найпоширеніших видів української народної творчості, а і його духовним символом. Виникла вишивка з любові до рідного краю, усього навколишнього світу, із потреби не тільки бачити красу, а й творити її власними руками. Вишивкою здавна оздоблювали жіночі й чоловічі сорочки, верхній одяг – свити, кожухи, сердаки, кептарі, головні убори – очіпки, намітки, хустки. Вишивали не лише одяг, а й інші вироби, необхідні в побуті: рушники, доріжки, скатертини, наволочки.

Вишивання було одним із улюблених занять українських жінок. Секрети вишивання завжди бережно передавалися з покоління в покоління, від матері до доньки. Кожна місцевість і навіть окремі села мали свої особливі традиції вишивання: перевагу віддавали тому чи іншому кольору, узору, вишивальним швам.

Малюнок для вишивки вибирають залежно від призначення виробу, його форми, тканини. Вишивка може бути одноколірною і багатоколірною. Усі кольори мають гармонійно поєднуватися між собою. У багатоколірній вишивці нитки краще добирати в теплій або холодній гамі кольорів. Красивим є поєднання світлих і темних відтінків одного кольору. Підібраний колір ниток має гарно поєднуватися із кольором тканини, на якій виконана вишивка.

Мені завжди подобались вишиті вироби, своєю кольоровою гамою, сюжетом. Для вдосконалення знань, вмінь та навичок вишивання була

обрана мною тема курсової роботи конструктивне моделюваня та технологія виготовлення декоративного комплекту.

При виконанні даної роботи використала техніку вишивання вільною гладдю.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка