Олімпійські ігри сучасностіДата конвертації14.11.2018
Розмір1.94 Mb.

Олімпійські ігри сучасності

 • 1896 – 2008…

1896, Афіни (Греція)

 • Перша стародавня Олімпіада відбулася в 776 році до нашої ери, а остання - в 393 році нашої ери. Ідея відродити Олімпійські ігри сучасності належала французькому баронові П`єру де Кубертену. Цього ж року був заснований і Міжнародний Олімпійський комітет.

1900, Париж (Франція)

 • Ігри-1900 року вирізнялися поганою організацією й не викликали належного інтересу серед уболівальників, чия кількість була навіть меншою, ніж самих спортсменів. Уперше до участі на Олімпіаду були допущені жінки.

1904, Сент-Луїс (США)

 • В Іграх у Сент-Луїсі брали участь майже тільки американські спортсмени, тому що з Європи дістатися через океан у ті роки було дуже складно. Американець Джордж Поаже став першим темношкірим спортсменом, що виборов медаль на Олімпіаді (бронза в забігові на 440 метрів з бар`єрами).

1906, Афіни (Греція)

 • Ігри 1906 року вважалися неофіційними й проводилися на відзначення 10 - річчя відродження Олімпійського руху.

1908, Лондон (Великобританія)

 • Спочатку Ігри 1908 року повинні були відбутися в Римі, але були перенесені в Лондон через фінансові причини. Американці відмовилися приспустити свій прапор перед ложею короля Великобританії Едуарда VІІ, аргументувавши своє рішення тим, що "цей прапор не опускається ні перед одним земним володарем".
 • Американець Джи Джи Хейз виграє марафонську дистанцію 42,195 км. Раніше спортсмени пробігали 40 км, однак на іграх у Лондоні стартова точка забігу була перенесена на декілька кілометрів, щоб королівська родина зручно могла спостерігати за пробігом з вікон Віндзорського замку. Марафонська дистанція 42,195 км використовується донині.

1912, Стокгольм (Швеція)

1916, Берлін (Німеччина) 

 • У стародавні часи під час Олімпіади припинялися всі війни. У 1916 році сталося навпаки - через Першу Світову війну Ігри були скасовані.

1920, Антверпен (Бельгія)

 • Олімпійські Ігри були присуджені Антверпену як  компенсація за збиток, нанесений під час Першої світової війни. У 1920 році дебютує олімпійський прапор з п`ятьма різнобарвними кільцями, що символізують п`ять континентів.
 • Американець Чарлі Паддок виграв забіг на 100 метрів й естафету 4х100. Після цього він став першим бігуном зі званням найшвидша людина на планеті.

1924, Париж (Франція)

 • На організацію Олімпіади претендували шість міст. Але тому що в 1924 році було 30 років сучасному Олімпійському рухові, було ухвалено рішення провести Ігри в Парижі, на знак шани Пьєра де Кубертена.
 • Уперше на Олімпіаді з`явився девіз Cіtіus, Altіus, Fortіus (швидше, вище, сильніше).
 • Представник Фінляндії Пааво Нурмі виграє забіг на 1.500 метрів, а дві години потому здобуває золото на 5.000 метрах. Усього на Іграх-1924 Нурмі виборює п`ять медалей.

1928, Амстердам (Нідерланди)

 • Уперше запалюють Олімпійський вогонь, а в змаганнях з легкої атлетики беруть участь жінки. Німеччину допускають до Ігор після 16- річної перерви.
 • Американець Джонні Вейсмюллер додає до свої трьох золотих медалей 1924 року ще дві. Пізніше він стане відомим кіноактором, який зіграв у 12 фільмах про Тарзана.

1932, Лос-Анджелес (США)

 • Уперше введено систему фотофінішу й триступінчатий подіум для нагородження. На честь переможця грає національний гімн його країни.

1936, Берлін (Німеччина)

 • Уведено естафету Олімпійського вогню. Смолоскип пронесли приблизно 3 тис. чоловік через сім країн. Відкриття Олімпіади вперше транслювалося по телебаченню в прямому ефірі. Темношкірий американець Джессі Овенс виграє стрибки в довжину й забіги на 100 і 200 метрів, дискредитуючи  тим самим теорію Адольфа Гітлера про перевагу арійської раси.

1940, Гельсінкі  (Фінляндія)

 • Ігри було заплановано провести в Токіо, але у зв`язку з початком у 1937 році Другої японо-китайської війни, МОК переніс їх у Гельсінкі. Однак і в Фінляндії їм не судилося стартувати - почалася Друга світова війна.

1944, Лондон (Англія)

 • Олімпіаду скасовано через Другу світову війну.

1948, Лондон (Англія)

 • Агресори Другої світової війни Німеччина та Японія не запрошені на Олімпіаду. В іграх уперше беруть участь комуністичні країни.

1952, Гельсінкі (Фінляндія)

 • Радянський Союз уперше бере участь в Олімпійських іграх. 

1956, Мельбурн (Австралія)

 • Літня Олімпіада в Мельбурні через його географічне положення відбувалася з 22 листопада по 8 грудня. Уперше під час церемонії закриття всі спортсмени вийшли не окремо за націями, а всі разом - як символ глобальної єдності.
 • Американець Боб Річардс повторює свій успіх чотирирічної давнини й стає єдиною людиною, яка виграла дві золоті олімпійські медалі в стрибках із жердиною.

1960, Рим (Італія)

 • Американська легкоатлетка Вілма Рудольф виграє три  золоті медалі незважаючи на те, що в дитинстві перехворіла поліомієлітом, пневмонією й скарлатиною, втративши рухливість лівої ноги.

1964, Токіо (Японія)

1968, Мехіко (Мексика)

 • Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив двох спортсменів із США - Томмі Сміта й Джона Карлоса. Американці під час нагородження показали жест угруповання Чорної влади (Black Power).
 • Американець Дік Фосбері здійснив революцію в стрибках у висоту, здобувши золоту медаль із новою на той час технікою подолання планки - спиною до землі. Зараз так стрибають більшість спортсменів.

1972, Мюнхен (Німеччина)

 • На цих Іграх 5 вересня відбулася найбільша трагедія в історії олімпійського спорту. Члени радикальної палестинської організації Чорний вересень проникли в один із павільйонів Олімпійського села й захопили декількох членів ізраїльської делегації. Операція зі звільнення заручників виявилася невдалою, у результаті терористи вбили 11 чоловік. На надзвичайному засіданні МОК Ігри вирішено було продовжити.

1976, Монреаль (Канада)

 • Погана організація й корупція деяких чиновників зробила Олімпіаду в Монреалі однією з найдорожчих  в історії. Країна була змушена платити борги десятки років. До того ж канадські спортсмени не виграли ні однієї золотої медалі. Це був перший і єдиний раз, коли хазяї турніру не одержали головних нагород.

1980, Москва (СРСР)

 • США, Канада, Південна Корея й ще 60 країн бойкотували Олімпійські ігри в Москві, виступаючи проти введення радянських військ в Афганістан.

1984, Лос-Анджелес (США)

 • Через американський бойкот попередніх Ігор у Москві, на Олімпіаду-1984 не приїхали більшість соцкраїн, крім Китаю, Румунії та Югославії. Проте, у Лос-Анджелесі було поставлено рекорд за числом учасників - 7 тис. спортсменів з 141 країни світу.

1988, Сеул (Південна Корея)

 • Канадець Бен Джонсон поставив світовий рекорд з бігу на 100 метрів  (9,79 сек), однак через три дні був дискваліфікований за застосування стероїду станозолола. МОК нарешті усвідомлює, що допінг набирає популярності серед спортсменів, тому комітет починає з ним активну боротьбу. Ігри бойкотували Куба, КНДР, Нікарагуа й Ефіопія.

1992, Барселона (Іспанія)

 • Після розпаду СРСР 12 республік колишньої країни сформували Об`єднану команду, що виступала під олімпійським прапором. Тільки представники Литви, Латвії й Естонії брали участь в Іграх окремими державами. Уперше з 1960 року після об`єднання країни однією командою виступила збірна Німеччини. 

1996, Атланта (США)

 • Вибух бомби в Олімпійському парку позбавив життя двох чоловік, ще 110 були поранені. Україна вперше бере участь на літній Олімпіаді як окрема держава. Наші спортсмени здобувають 23 медалі, 9 з яких золоті, 2 срібні й 12 бронзових.
 • Нагороди найвищої гідності в Україну привезли Рустам Шаріпов, двічі Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика), Володимир Кличко (бокс), Катерина Серебрянська (художня гімнастика), Інеса Кравець (легка атлетика), Тімур Таймазов (важка атлетика), В`ячеслав Олійник (греко-римська боротьба) і Євгеній Браславець із Ігорем Матвієнком (вітрильний спорт).

2000, Сідней (Австралія)

 • На змаганнях зі стендової стрілянини українець Микола Мільчев встановив вічний світовий рекорд, вибивши 150 мішеней із 150. Це досягнення можна тільки повторити, але не перевершити. В легкій атлетиці дві бронзи – Роман Щуренко та Олена Говрова. 

2004, Афіни (Греція)

 • Після столітньої перерви Ігри повернулися на батьківщину Олімпіади - Грецію. У змаганнях з кінного спорту ірландець Кіан О`Коннор був позбавлений золотої медалі - у крові його коня було знайдено допінг.
 • Україна в Афінах здобула 23 нагороди (9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових). В тому числі 4 легкоатлетичні: Юрій Білоног, Олена Красовська, Тетяна Терещук-Антипова та Віта Стьопіна.
 • В Олімпійських іграх у Пекіні візьмуть участь 254 українських спортсмени, Україна буде представлена в 28 видах спорту.

2008, Пекін

 • ХХIХ літні Олімпійські ігри відкрилися в Пекіні 8 серпня ц.р. В Олімпіаді взяли участь близько 10,5 тис. спортсменів з 205 держав світу. Протягом 16 днів вони розігрували медалі з 28 видів спорту і 32 спортивних дисциплін.

Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> 1. Коротко про симетрію…
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями Оцінка стану кишкової мікрофлори у дітей раннього віку, хворих на пневмонію на фоні залізодефіцитної анемії
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями зміни мікробіоценозу кишечника у дітей, хворих на гострий обструктивний бронхіт бронхіальну астму (проміжний)
123456789 -> Використання науково-технічних бд у наукових дослідженнях Васильєв О. В., к т. н
123456789 -> Розвиток банківського споживчого кредитування
123456789 -> Реферат дипломна робота містить 128 сторінок, 17 таблиць, 21 рисунок, список використаних джерел з 108 найменувань, 6 додатків
123456789 -> Урок з хімії у 9-му класі на тему: "Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів"


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка