«Осінь у нашому куточку краси»



Дата конвертації22.11.2018
Розмір5.35 Mb.
#65956
Комишан Алла Миколаївна, 4 клас

Тема: «Осінь у нашому куточку краси».

Мета: вчити спостерігати осінні зміни в природі; розвивати усне зв’язне мовлення школярів, працювати над поповненням словникового запасу; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
І. Організаційний момент.

  • Діти, урок у нас сьогодні не звичайний. Ми підемо у наш шкільний куточок краси.

Дивосвіт, дивосвіт…

Хто придумав оцей світ?

Землю красну отаку

у зеленому вінку?

Всі ці квіти і ліси,

І пташині голоси?

Ліс, і річка, і поля

Це ж усе наша земля!



  • У шкільному куточку краси ми проведемо спостереження за рослинами та змінами, які відбулися з ними коли настала дивна, чарівна пора року.


ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • А яка ж це дивна, чарівна пора року?

В гості приходить

з щедрими хлібами

з високими снопами

з листопадом і дощем

з перелітним журавлем.

- Так, ви швидко здогадалися що ця чарівна, дивна пора називається осінь.


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Ось якими словами описав осінь дитячий поет Грицько Бойко:

(діти читають)

  1. Ясне сонце не гріє,

холодок пліва,

засихає, жовтіє

на узліссі трава.


  1. Небо хмуриться часто

потемніла ріка

Щоб дощами упасти

плине хмара важка


  1. Осипаються клени,

листя з дуба летить,

лиш ялинка зелена

серед лісу стоїть.



ІV. Опрацювання теми уроку.

  1. Бесіда:

  • Чому ясне сонце не гріє?

  • Чим у повітрі повіва?

  • Що трапилося з травою?

  • Що означають слова: «Небо хмуриться часто»?

  • Якою стала ріка?

  • А які ж хмари пливуть у небі?

  • Що вони несуть?

  1. Розповідь:

  • Так, восени часто йдуть дощі холодні, довгі. Та все ж інколи після холодних похмурих, дощових днів стає знову сонячно, тепло, немов улітку. Відчувши тепло, засновигали мухи, метелики, жуки. А павучки літають верхи на павутинні.

Таку теплу погожу пору восени називають бабине літо. Це останнє тепло. Хоч удень і припікає ласкаве сонечко та вечорами і ранками залягають тумани, насилають на землю холод і навіть заморозки.

  1. Хвилинка поезії.

  • А ось якого вірша про осінь написала Надія Приходько

(діти читають)

  1. Тихо осінь ходить гаєм,

ліс довкола аж горить,

Ясень листя осипає,

дуб нахмурений стоїть.


  1. І берізка над потоком

стала наче золота.

Вітер, мовби ненароком.

Їй косиці розпліта.
4. Спостереження за рослинами.

- Погляньте на ясен. Його освітило сонячне проміння і він аж засяяв. А погляньте, які он прикраси на ньому!

- це вертольотчики – метелики – ясеневе насіння. Його ясен сіє, а допомагає йому вітер. Там де впаде насінинка виросте нове деревце.

- А дуб і дійсно нахмурений стоїть.

Чому?


  • Так. Немає яскравого жовтого листя!

Листя потемніло і майже не облітає.

Може навіть всю зиму в брунатному листі простояти дуб.



  • Берізка і справді стала золота.

Її тендітні гілочки, ніби коси, вітерець тріпоче, розпліта.

  • А це хто в хустині червоненькій

став у лісі між дубів?

Може дівчинка маленька

Назбирать прийшла грибів?

Ні не дівчинка там стала, -

горобина вироста.

Ту хустину гаптувала



Щедра осінь золота.




  1. Слухання казки.

На узліссі росла горобина. Навесні вона одягала біле вбрання. Влітку вона милувала всіх яскравою зеленню. А восени ставала заквітчана у яскраво – червоне намисто.

Одного разу пролітала над узліссям зграйка снігурів. Побачивши цю дивну красуню вони зупинились і вирішили біля неї зимувати.

Холодна і голодна видалась зима. Тяжко було снігурам знаходити собі їжу. Все зима вкрила білою ковдрою. Засумували пташки. А горобина і каже:


  • Беріть, любі, мої ягідки. Смакуйте! З тих пір снігурі завжди зимують біля горобини. Часто тепер взимку під горобиною на білому снігу можна побачити червоні розкльовані птахами плоди. А сік, що розбризкувався з ягід, зачервонив пташками грудці. Ось так подружились і поріднились горобина та червоногруді снігурі.

  • Сподобалась казка?

  • Спробуйте і ви скласти казку про горобину. А можна і про берізку.



V. Підсумок уроку.
- Ось і закінчився наш урок в куточку краси. Ми спостерігали в ньому осінь.

- Що новенького ми дізнались?



- Отож придивляйтесь, прислухайтесь як осінь іде. Примічайте і чим вона прикрашає, напуває, голубить осіннім сонячним теплим промінням землю.

- Ми ще не раз повернемось в наш куточок краси.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка