Остап і Андрій: два брати, дві доліСкачати 13.66 Mb.
Сторінка1/7
Дата конвертації09.09.2018
Розмір13.66 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7
Драбівський навчально-виховний комплекс

загальноосвітня школа І – ІІІ ступенівімені С. В. Васильченка-гімназія”
План-конспект відкритого уроку

з використанням мультимедійних технологій

на тему

«Остап і Андрій: два брати, дві долі»

(за повістю М. В. Гоголя „Тарас Бульба”, 7 клас)

Учитель зарубіжної літератури

Драбівського НВК

„загальноосвітня школа І – III ст.

ім. С. В. Васильченка-гімназія”

Варава Тетяна Павлівна


2009 р.

Тема. Остап і Андрій: два брати, дві долі.

Мета: розкрити силу характеру Остапа, цілісність його натури, самовідданість ідеї захисту рідної землі, дослідити причини трагедії Андрія, з’ясувати конфлікт між почуттям любові та обов’язку в душі героя; визначити спільні та відмінні риси в характерах братів; розвивати усне зв’язне мовлення учнів, словесне малювання, навички порівняльної характеристики персонажів, дослідницької діяльності, вміння стисло переказувати епізоди твору, давати самостійну оцінку подіям і героям, аргументовано відстоювати власну точку зору, робити висновки; формувати уявлення про сильну особистість, виховувати громадянську позицію школярів, почуття відповідальності за власні вчинки, патріотизму, гідності, честі, обов’язку.

Обладнання: мультимедійна дошка, комп’ютерно-тематичні слайди, анонс фільму по мотивам повісті М. Гоголя «Тарас Бульба», аудіо-фрагмент з повісті «Тарас Бульба» «Зустріч Тараса з синами», мультимедійний тренажер «Цитатна характеристика і висловлювання братів», інтерактивні сенкани «Остап», «Андрій», таблиця «Порівняльна характеристика Остапа і Андрія», ілюстрації С. Кибрика «Портрет Андрія», «Портрет Остапа», М. Дерегуса «Загибель Остапа», «Тарас над мертвим Андрієм».

Тип уроку: застосування знань, формування вмінь і навичок, урок-дослідження.

Епіграф: «Ухиляйся від злого та добре чини, та й навіки живи»

Книга Псалмів 36:27Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності1. Анонс фільму по мотивам повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» з вступним словом учителя.

- 1 квітня ми будемо відзначати 200 років з дня народження Миколи Васильовича Гоголя, видатного українського і російського письменника, на творчості якого виховалось не одне покоління читачів. І сьогодні актуально звучать слова Т. Г. Шевченка про Миколу Васильовича: «Перед Гоголем слід благоговіти як перед людиною, обдарованою найглибшим розумом і найніжнішою любов’ю до людей»

«Це великий чародій слова, прозорливець з даром проникнення в найпотаємніші глибини людської душі» - так писав про нього Олесь Гончар. Справді, твори Гоголя викликають у читачів найрізноманітніші почуття. Ми тремтимо з жаху, читаючи «Вія», співчуваємо ковалю Вакулі, сміємося над підлабузництвом Городничого і шахрайством Хлєстакова. А героїка українського козацтва, оспівана у «Тарасі Бульбі» сповнює почуттям національної гордості, шанобливого ставлення до нашого славетного минулого.

Гоголю – 200, але проблеми, підняті ним ще в ХІХ ст. живі і сьогодні: це проблема вірного служіння батьківщині, любов і повага до батьків, зрада і кохання. Тому і живе серед нас Гоголь.

Нещодавно в Італії був відкритий пам’ятник Миколі Васильовичу, а на Україні масово готуються до ювілею. З нагоди цієї події кіностудією «Централ партнершип» знімається художній фільм по мотивам повісті «Тарас Бульба» з Богданом Ступкою в головній ролі, анонс якого ви щойно переглянули.

2. Аудіо-фрагмент з повісті «Тарас Бульба» «Зустріч Тараса з синами» у виконанні Боголюбова.

3. Бесіда.

- З ким зустрівся Тарас Бульба?

- Що незвичного в їх зустрічі?

- Як реагує Остап і Андрій на образи батька?

- Чи схожі між собою брати?

- Як ви гадаєте, про що піде сьогодні мова на уроці?


Скачати 13.66 Mb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка