Ознайомлення з життям і творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»



Сторінка1/5
Дата конвертації23.11.2018
Розмір4.81 Mb.
  1   2   3   4   5
3 клас, урок читання

Тема: Ознайомлення з життям і творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»

Мета: - ознайомити учнів з творчістю В.Сухомлинського;

- удосконалювати навички правильного, свідомого читання;

- збагачувати активний словник учнів;

- розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності;

- розвивати творчі здібності молодших школярів;

- виховувати чуйність, доброту милосердя.



Обладнання: портрет Сухомлинського, картки з прислів’ям, презентація біографії письменника, мультимедійне обладнання, вправи на розчитування; набір сердечок.

Хід уроку

І. Організація класу
Вчитель: Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою щирою.



Девіз нашого уроку:

1 Учень: Думати – (всі хором )- колективно,

2 Учень: Діяти – (всі хором )- оперативно,

3 Учень: Сперечатись –( всі хором) - доказово.

4 Учень: Це для всіх – (всі хором) - обовʼзково.

Епіграфом нашого уроку будуть слова В.Сухомлинського
«Читання – це віконце,

Через яке діти бачать,

Пізнають світ і самих себе»

В.Сухомлинський


ІІ Мовленнєва розминка

  1. Робота над скоромовкою.

У зливу жахливу під кущем

Дуже змокли жук з джмелем.

  • читання вчителем;

  • хором;

  • учні на швидкість.

  1. Чистомовка

Лі – лі – лі – відлетіли журавлі,

Ли – ли –ли – дні осінні пройшли.

Ло – ло – ло – вже все снігом замело,

Ни – ни – ни – будем ждати ми весни.


ІІІ Мотивація навчальної діяльності

На дошці запис:



Людимаютьрізнісердця

1.Роз’єднай слова



  • Пригадайте, з якої це казки. (Дімаров. «Для чого людині серце»)

  • Які серця згадувались цій казці? (серце байдужої людини у вигляді пластмасової кульки; чорне серце – бандита; сіре. Похмуре, важке – серце людини, яка дбала лише про себе і забувала про інших людей; велике і світле – серце доброї людини).

2.Гра «Серце»

У вас на партах також лежать набори сердець різного кольору. В кінці уроку кожен з вас повинен дібрати те серце, яке він вважає за потрібне, пояснивши,чому саме таке обрав.

2.Гра«Криголам»
Придумайте людські чесноти до кожної букви слова «доброта»: 
Д – добросовісний, доброзичливий, допитливий 
О – об’єктивний, оптимістичний 
Б – благородний, благодійний 
Р – ретельний, романтичний, різносторонній 
О – освічений 
Т – талановитий, тямущий 
А - активний 
- Всі ці риси характеру притаманні оцій людині. (Вивішується портрет). 
- Хто це? (В.О.Сухомлинській). 

ІV. Тема та очікування результату

Скласти розсипане прислів’я

На язиком пусто а ділі густо.

(Язиком густо, а на ділі пусто)



  • Про що буде йтися на уроці?

Мета: - продовжувати знайомство з творчістю Сухомлинського;

  • дізнатися, якими були хлопчики з оповідання;

  • вчитися виразно читати, висловлювати свої думки в логічній послідовності.


V. Ознайомлення з біографією письменника. (перегляд презентації).

1 слайд


2 слайд


3 слайд


Каталог: doc -> files -> news -> 507
news -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
news -> Різноманітність плодів. Лабораторна робота №10 "Будова і різноманітність плодів."
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
507 -> Урок німецької мови в 5 класі (1-й рік навчання )
507 -> Тема. Переосмислення здобутків європейського романтизму російською культурою. О. С. Пушкін – великий російський поет. Жанрово – тематичне розмаїття лірики митця
507 -> Кінетична енергія тіла


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка