Ознаки осеніСкачати 21.16 Kb.
Дата конвертації20.09.2018
Розмір21.16 Kb.
#50015
6 клас

Ознаки осені

Вкривається багрянцем клен. Він стоїть на узліссі, ніби сумує, що надійшов жовтень. Часом тихо зронить вирізьблений свій лист.

Золота берізка опустила свої віти i теж журиться, що скоро прийдуть холоди. Деякі квіточки ще не хочуть здаватись, поспішають доцвісти, поки перші морозці не вдарять по них.

Високо вгорі дзвінким передзвоном курличуть трикутники журавлів. Прямують на південь, поспішають. Десь перегукуються вгорі над нами i дикі гуси.

На піщаних косах річок жирують пiвнiчнi качки цілими величезними табунами. Вони дуже обережні i близько не підпускають мисливців.

6 клас


Осінь

Прийшла осінь. Стоять теплі, золоті дні. Повітря стало чистим, прозорим. Відкрилися степові простори, далекі скіфські кургани в примарнім сіянні ласкавого сонця здаються попелясто-сірими. Край дороги — яскрава квітка ромашка. Ранками на її чистих пелюсточках блищать сріблясті крапельки — це розтав перший приморозок. А квітка живе, не губить своїх пелюсток на землю.

Увечері небо стає сірувато-рожевим. На тлі оранжево-попелястої зірниці чорні зграї ворон, що летять на ночівлю, розпростерши крила, здаються якимись фантастичними істотами. Ліс стоїть задумливий, тихий, тільки листя тріпоче від тривожного повіву вітру. Поле з кожною хвилиною все більше темніє. Здається, ніби сутінки розтікаються хвилями із балок і ярів, покривають землю, застилають ліс. На сірому небі покотилась, упала зірочка.

7 клас


Загадкова дорога історії

Тече й тече в глибину століть загадкова дорога історії. Чому нас так манить та дорога?

Свою історію має кожна людина, рід, село, місто. Кожен топче свою стежку. Разом з’єднані ті стежки становлять історичний шлях народу.

Наш український народ свою дорогу не згубив. Він пройшов через тяжкі випробування, проте зберіг своє ім’я, свою гідність та честь.

Історія нашого народу багатовікова та героїчна. Не завжди дорога його була широка. Він падав і знову підіймався, боровся, оборонявся. Він будував фортеці й міста, орав свої ниви, творив дивовижний світ казок, пісень, легенд.

Найпершою ознакою культури й розуму людини та суспільства є відчуття історії власного народу.

7 клас

Проліски

Життя квітів починається з пролісків. Пролісок - квітка ніжна, але смілива й нетерпляча. Крізь весняну снігольодову шкоринку пнеться цупкий паросток. Сьогодні - це біло-жовтуватий хвостик, завтра - це біло-зелена гостриця. Ще за день брунька на кінці стрілочки розквітає білою кашицею. І квітів визорює враз густо, що земля стає біла і зимня від рясного холодного цвіту.

І негайно заквітовує ряст.

Це вже весна. Потім з'являється товстий козелець. Це вже повна весна. Квітка гаряча, як сонце. Вона м'яка і ніжна.

Довкола не тільки торішнє пріле листя, а й темно-зелена трава. Над козельцем схиляється молода парость. І тоді рясно вибухає фіалковий цвіт. Густим килимом вкривають сонну землю фіалки.

Вони пахнуть ніжно, радісно.

8 клас

Вогнище

На вигоні палили вогнище. Зносили сміття, згрібали листя, приносили якесь соняшничиння, бараболисько, всохлу кропиву. Кидали у вогонь щойно зірваний полин. Той полин, зітхаючи, білим димом дурманив і забивав памороки.

Поприходили до вогню жінки й чоловіки, поставали, дивляться. Сміття й бур’яни вже погоріли, та люди чомусь не розходилися. Здалеку принесли оберемок галуззя. Притягнули велику акацієву гілляку. Вона довго не займалась, а бризкала шипучим соком і, конаючи, потріскувала міцними волокнами. Несли якесь дрантя, ганчір’я.

Їхав мимо дядько, солому додому віз. Спинили його почали солому смикати, у вогонь жбурляти, аж поки хазяїн схаменувся, вйокнув і поїхав далі. Навздогін йому сміялись.

Хтось приніс на коромислі двоє відер води. Вогнище залили. Попелище кашлянуло парою, скрушно зітхнуло й згасло.
8 клас

Наша історія

Мабуть, кожному з дитячих років запам'яталися шевченківські рядки з його тужливо-героїчного реквієму "Ой чого ти почорніло…",присвяченого історичному Берестечку. Восени 1846 року Шевченко ступив на святе поле героїчної битви полків Богдана Хмельницького з польською шляхтою, оглянув козацькі могили в селі Острові, розмовляв з місцевими жителями, записував пісні, легенди, оповідання, що їх створили вдячні волиняни про цю незабутню подію.

Про битву під Берестечком написано чимало. Оспівана вона і в піснях-думах, що передаються з покоління в покоління. Розповідають про неї і експонати музею "Козацькі могили" у Пляшеві. Поряд із музеєм –сорокаметровий храм-пам'ятник, зведений над гробницею з останками козаків.

9 клас


У бібліотеці

Я люблю бувати тут. У цьому приміщенні зібралося найвишуканіше товариство: знамениті письменники, вчені, представники різних видів мистецтв, військові, конструктори, мандрівники. Їх незриму хвилюючу присутність починаєш відчувати, беручи до рук плоди їх копіткої натхненної праці. Найбільше мене захоплюють історичні і фантастичні романи і повісті, цікавлять також філософія і географія, музична література ї художня фотографія. Відкриваєш книгу – і поринаєш у таємничу, давноминулу глибінь віків або в не менш інтригуючу, незнану прийдешність; то стежить за ходом думок генія, то черпаєш спеціальні знання, здобуті багаторічним досвідом. А мемуари військових, артистів, розповіді мандрівників, учених про дослідження незвіданого – все це також не залишає байдужим. Кращі уми всього світу: Європи й Америки, Азії і Африки та Австралії - завжди готові вступити зі мною в тиху повчальну розмову. Мої найкращі друзі постійно збагачують мене духовно, розраджують, надихають. І я їм за це глибоко вдячний.


9 клас

Козацькі музики

На Січі бувало рідко, щоб зібрався увесь цех, усі двісті п’ятдесят чоловіків. Здебільшого блукали малими ватагами по зимівниках, по ярмарках; невідлучними були тільки литаврники, сурмачі й трубачі. А зараз, обнизавши чотири ряди колод, сиділи просто на землі, стояли під куренем. Попереду, на нижній, найдовшій, колоді — кобзарі й бандуристи, трохи вище — мірники, сопілкарі, скрипалі, а вже далі — волинкарі, трубачі й усі інші, яким Сірко й назви не знав. Піввіку звікував на Запоріжжі, не одні підошви стоптав на цьому майдані, а й зараз йому вдивовижу, яким робом потрапляють у лад усі оці свистілки, баси, кози, дримби, тимпани і бубни. Бо, опріч усього, половина музикантів — сліпці. Цимбаліст був молодий, вибивав шпарко, і плечима підкидав, і бровами підморгував; і троє молодих скрипалів стояли плече в плече, довгі чуби повибивались їм з-під шапок, обличчя мали непроникні, смичками водили, наче шаблями.Ось разом загули труби, залилися сріблом, різонули, наче гострими бритвами, сурми й умовкли враз, відтак заторохтіли тимпани, розсипали по майдану невидимі горіхи, аж кортіло нагнутися, назбирати їх,— і теж примовкли; гудів тільки найбільший тулумбас, він зі шкури тура, у котрий било одразу восьмеро довбишів, та ще пузаніст надимав щоки, й басова труба гухала, ніби Сурський поріг. І яка то музика — сумна і мрійна, золота й оксамитова, ніжна й прекрасна, як сам світ!
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Правила прийому до аспірантури державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини»
2015 -> Положення про аспірантуру Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Загальна частина
2015 -> Анотаці я Історія України
2015 -> Кримінальний процес україни
2015 -> Дипломна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» зі спеціальності
2015 -> Львівський національний університет імені івана франка кафедра історії філософії «затверджую»
2015 -> Організація та порядок проведення “Дня цз” в навчальному закладі. Методика підготовки до Дня цз у загальноосвітніх навчальних закладах таке завдання виконується під час вивчення курсу «Основи життя І здоров’я учнів»
2015 -> Методичні вказівки до виконання та захисту дипломних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» Київ 2013

Скачати 21.16 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка