П. Тичина Гаї шумлять…



Дата конвертації19.03.2019
Розмір73 Kb.
#84972
Відділ освіти Селидівської міської ради

Розробка уроку

з української літератури для 5 класу

Тема: « П.Тичина «Гаї шумлять…», «Блакить мою душу обвіяла…». Майстерне відтворення краси природи, вираження життєрадісності, патріотичних почуттів засобами художнього слова. Мелодійність віршів П.Тичини».


Підготувала:

учитель української мови та літератури

Курахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №22

Сіпєєва О.В.

2017-2018 н.р.

Анотація

Розробка уроку з української літератури у 5 класі на тему «П.Тичина «Гаї шумлять…», «Блакить мою душу обвіяла…». Майстерне відтворення краси природи, вираження життєрадісності, патріотичних почуттів засобами художнього слова. Мелодійність віршів П.Тичини».

Мета: створити комфортні умови для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, самостійність.

Навчальна: удосконалювати вміння учнів виразно і вдумливо читати поезії П.Тичини, розглядати кольорову палітру віршів, відтворювати в уяві анологічні картини природи, висловлювати міркування щодо збереження природи, реалізувати наскрізні змістовні лінії «Екологічна грамотність і здорове життя» та «Громадянська відповідальність» за допомогою використання різнорівневих завдань..

Під час уроку формуються такі уміння учнів:


  • формулювання зв’язного висловлювання про проблеми навколишнього середовища;

  • усвідомлення взаємозв’язку людини і природи;

  • співпраця в малих групах, виконання дорученої ролі.

Розвивальна: розвивати емоційне сприйняття поезії, уміння відчувати і знаходити образні засоби мови.

  • Виховна: виховувати любов до рідної землі.

  • Тип уроку: формування практичних умінь та навичок.


Рецензія

Розробка уроку з української літератури для 5 класу «П.Тичина «Гаї шумлять…», «Блакить мою душу обвіяла…». Майстерне відтворення краси природи, вираження життєрадісності, патріотичних почуттів засобами художнього слова. Мелодійність віршів П.Тичини.»

Вчителем правильно поставлено мету, визначено завдання, обрано оптимальну структуру уроку відповідно до його типу.

Зміст, мета і тип даного уроку повністю відповідають вимогам навчальної програми.

На уроці застосовані наступні методи, форми і прийоми навчання:


  1. Інформаційно-рецептивний: розповідь-пояснення, бесіда, демонстрація збірки та фотоальбому.

  2. Репродуктивний – словесні, наочні та практичні методи, робота за зразком (створення асоціативного ряду, твір-метаморфоза).

  3. Проблемно-пошуковий – пошукова діяльність учнів (розв’язання проблемних завдань, самостійна робота учнів).

  4. Навчально-дослідницький – самостійна творча робота учнів (підготовка промови, створення пам’ятника).

Вибір методів, прийомів і засобів навчання повною мірою відповідає змістові навчального матеріалу.

Під час уроку учитель застосовує фронтальні, колективні та групові форми навчання.

Поставленні завдання вдалося реалізувати повністю. Раціонально використано час на уроці, дотримані правила педагогічного такту, етики, норми відносин учителя й учнів.

Урок сприє здійсненню в процесі оволодіння знаннями саморозвитку, самоосвіти, самовираженню кожного учня, розвитку його мислення, емоційної сфери, збагаченню особистісного досвіду.

Заступник директора з НВР О.А.Д’яченко

Тема: П.Тичина «Гаї шумлять…», «Блакить мою душу обвіяла…». Майстерне відтворення краси природи, вираження життєрадісності, патріотичних почуттів засобами художнього слова. Мелодійність віршів П.Тичини.

Мета: удосконалювати вміння учнів виразно і вдумливо читати поезії П.Тичини, розглядати кольорову палітру віршів, відтворювати в уяві аналогічні картини природи, висловлювати міркування щодо збереження природи; розвивати емоційне сприйняття поезії, уміння відчувати і знаходити образні засоби мови; виховувати любов до рідної землі.

Тип уроку: формування практичних умінь та навичок

Обладнання: збірки творів поета, запис пісні «Гаї шумлять» (муз. Г.Майбороди), ілюстрації до творів, презентація «Природа, яка оточувала письменника у дитинстві», роздатковий матеріал.

Хід уроку



І.Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Робота з епіграфом уроку

Кожний, хто спроможний пізнати красу, ніколи не зістариться

Ф.Кафка


ІІІ.Оголошення теми і мети уроку

IV. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Експрес-опитування

  • Коли і де народився П.Тичина?

  • Якими картинами природи милувався П.Тичина змалку?

  • Які спогади П.Тичини тобі найбільше запам’яталися?

  1. Огляд презентації «Природа, яка оточувала письменника у дитинстві»

  2. Огляд домашніх творчих робіт учнів:

  • Невеличка збірка поезій П.Тичини про природу із заголовком та передмовою.

  • Фотоальбом з ілюстраціями до віршів П.Тичини.

V.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу

  1. Опрацювання відомостей з теорії літератури

Епітетхудожнє означення, яке підкреслює певну властивість явища, предмета, поняття і на яке автор хоче звернути увагу, висловити своє ставлення.

Метафора – це перенесення назви з одних предметів, явищ, дій, ознак на інші на основі подібності між ними.

  1. Виразне читання віршів «Гаї шумлять…», «Блакить мою душу обвіяла»

  2. Прослухати запис пісні «Гаї шумлять» (муз. Г.Майбороди). Які враження справив на вас цей запис?

  3. Колективна робота з текстами

Завдання: скласти паспорт творів

1. Жанр твору.

2. Настрій і почуття.

3. Образи, художні деталі.

4. Образотворчі засоби.

5. Ритм.


6. Тема та ідея.

7. Значення твору.

5. Проведення фізкультхвилинки.

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)

Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)

І помити писок.

Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)

Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).

Дослідницько-пошукова робота в парах

Завдання №1 Репродуктивний рівень


  • Продовжіть асоціативний ряд «Гаї шумлять»

Завдання №2 Репродуктивний рівень

  • Автор у своїх поезіях використовував такі кольори: зелений, блакитний, жовтий. Що символізують ці кольори? Доберіть дієслова.

Колір

Символ

Дієслово

Зелений







Блакитний







Жовтий






Завдання №3 Репродуктивний рівень



  • Написати твір-метаморфозу «Я – струмочок…» (за поезією «Блакить мою душу обвіяла»).

Завдання №4 Конструктивний рівень

  • Виписати з тексту приклади слухових та зорових образів

Слухові образи поезії «Гаї шумлять…»

Зорові образи поезії «Гаї шумлять…»




Завдання №5 Конструктивний рівень



  • Виписати з поезії «Гаї шумлять…» засоби, за допомогою яких П.Тичина «озвучує» поетичний твір

Засоби поетичного твору

Приклади

Повторення в кількох рядках одного і того голосного чи приголосного звука




Використання слова, що означає певне музичне поняття




Використання слів, які своїм значенням викликають враження звуків



Завдання №6 Конструктивний рівень



Завдання №7 Конструктивний рівень

  • Порівняй настрій ліричного героя у віршах «Блакить мою душу обвіяла…» та «Гаї шумлять…» Що між ними спільного?

Завдання №8 Конструктивний рівень

  • Виписати з поетичних творів метафори та епітети. Яка їхня роль?

Метафори

Епітети






Завдання №9 Творчий рівень



  • Підотувати промову «Я – адвокат» на тему захисту рідної природи та збереження довкілля.

Завдання №10 Творчий рівень

Напиши вірш про природу рідного краю.

Завдання №11 Творчий рівень


  • Створити памятник природі, підготувати тези на захист свого проекту.

Доповіді учнів

Оцінювання
VI. Підбиття підсумків уроку

  1. Скласти сенкан

Природа

  1. Вправа «Займи позицію».

  • Чи потрібно людям відповідально ставитися до збереження природних ресурсів?

Так Ні

Рефлексія

Учні отримують стікери у вигляді смайликів та прикріплюють до завдань, які їм найбільше сподобалися під час уроку.



VII. Домашнє завдання

  1. Зробити партитуру одного з віршів (визначити паузи, темп, тон, логічні наголоси)

  2. Вивчити одну поезію напам’ять.

  3. Закінчити малюнок на тему «Мій рідний край».

Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Здійснити контроль за дотриманням державних стандартів освіти
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Профілактика шкідливих звичок серед дітей і підлітків
downloadcenter -> Уроки-дослідження з географії у 6 класі Вовчищовичі 2015
downloadcenter -> Домашнє завдання Німецька мова
downloadcenter -> Узагальнений висновок щодо результатів атестаційної експертизи Йосипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – днз»
downloadcenter -> Коментар: поняття «публічна адміністрація» часто зустрічається у нормативно-правових актах України, дослідженнях науковців. Утім досі не сформовано єдиного підходу щодо визначення даного поняття
downloadcenter -> Доповідна записка «Про особливості реалізації нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти в 1-3 класах загальноосвітніх навчальних закладів»


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка