Підсумковий урок по темі



Дата конвертації14.11.2018
Розмір38.5 Kb.
ТипУрок
Аттестация

Урок украинского языка в школах с русским языком обучения

4 класс
Тема:Підсумковий урок по темі «Речення»
Мета: узагальнити і систематизувати відомості про речення, закріпити

навички правильного інтонування речень різних за метою висловлювання; удосконалювати практичні вміння визначати основу речення, встановлювати звязок слів у реченні; розвивати

мовленнєві навички; виховувати риси взаємодопомоги, бережливе ставлення до природи.
Тип уроку:узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: індивідуальні картки з текстами, схеми речень, записи на дошці.
Хід уроку:


  1. Організація класу, мотивація навчальної діяльності.

Всі почули ми дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожний з нас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлопята.

  1. Повідомлення теми і завдань уроку.

  2. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда.

  • За допомогою чого людина висловлює свої думки?

  • Чи можливе спілкування словами? Сполученнями слів?

  • Чому? Доведіть свою думку.

  • Що таке речення?

  • Які бувають речення за метою висловлювання?

  • Які бувають речення за емоційним забарвленням?

  • Що таке граматична основа речення?

  • На що вказує підмет? На які питання відповідає?

  • Що виражає присудок? На які питання відповідає?

  • Які ще члени речення ви знаєте? На які питання відповідають?

  • Як поєднуються слова у реченні?

  • За допомогою чого слова в реченні повязуються між собою?

  1. Визначення типу речень за метою висловлювання та інтонацією.

Робота в парах.

На партах тексти. Діти отримують завдання.



-Прочитати текст. Поставити розділові знаки в кінці кожного речення і визначити тип кожного речення.
В О С Е Н И

Це було восени(.) Хлопці пішли гуляти в ліс(.) Як гарно стало в лісі(.) А скільки пташок сидить на дереві(!) Чого це вони докупи злетілись(?) Птахи зібрались летіти у вирій(.) Повертайтесь до нас навесні, пернаті друзі(!)

а) Бесіда за змістом тексту.

б) Робота над текстом.

- Прочитайте розповідне речення в тексті, питальне, спонукальне.



- Які розділові знаки стоять в кінці кожного речення?

- Чому в останньому реченні стоїть кома? Назвіть звертання.

- Знайдіть в тексті окличні речення. Які знаки ви поставили в кінці цих речень?

в)Визначення головних та другорядних членів речення.

- Випишіть в зошити друге та шосте речення. Розберіть ці речення за членами.

- Установіть звязок слів у другому реченні за допомогою запитань.

- Складіть схему цього речення.

5. Фізкультхвилинка.



Раз! Два! Всі присіли,

Потім вгору ми злетіли.

Три, чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

Пять, шість! Всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім, вісім! Діти милі

Ніжками затупотіли.

Девять, десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.
6 Систематизація та узагальнення знань учнів.
а) Фронтальна робота над реченням.

-Зєднайте подані схеми з реченнями, які відповідають даній схемі.
Білочка запасає на зиму гриби.

Холодний вітер жене хмари.

На вершині гори лежить сніг.

Впала роса на траву.
Схеми:

______ ̣
.
.
.
б) Індивідуальна робота.

-З поданих слів складіть розповідне речення, знайдіть в ньому граматичну основу.


Дівчина, червоні, галявині, на, збирала, ягоди.
- Утворіть з цього речення питальне та спонукальне речення.
в) Колективна робота.

- Перекладіть речення з російської мови та запишіть їх.
День был солнечный. Спрятались под листья грибы.
7. Підсумок уроку.

а) Підсумкова бесіда.



- Що таке речення?

- Які бувають речення за метою висловлення? За інтонацією?

- Що таке граматична основа речення?
б) Оцінювання роботи учнів на уроці та само оцінювання.

в) Заключне слово учителя.


АвтономнаяреспубликаКрым

Джанкойский район

с. Просторное

ул. Первомайская, 4

Просторненскаяобщеобразовательная

школа 1-3 ступеней

БондарукНатальяДаниловна,



учитель начальних классов,

«старший учитель».
Каталог: doc -> files -> news -> 324
news -> Тетяна Іллівна Ящишин викладач вищої категорії образотворчого мистецтва
news -> Положення про опорний загальноосвітній навчальний заклад в питань роботи з основ здоров’я Загальні положення
news -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
news -> Різноманітність плодів. Лабораторна робота №10 "Будова і різноманітність плодів."
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
324 -> Прямі І непрямі податки
324 -> Урок мандрівка Зміст уроку Організація класу Ось дзвінок сигнал нам дав. Працювати час настав


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка