Питання до Охорони праці з хіміїСкачати 123.13 Kb.
Сторінка1/59
Дата конвертації13.01.2022
Розмір123.13 Kb.
#88438
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   59
Питання до Охорони праці з хімії

Питання до Охорони праці з хімії


  1. Основні типи дії шкідливих речовин на організм людини.

Токсична дія. Промислові отрути можуть вражати центральну нервову систему і переферійну нервову систему, кровотворну систему, викликати патологічні зміни печінки і нирок.

Речовини, які викликають зворотні (функціональні) і незворотні (органічні) враження нервової системи називаються нейротропними. Це бензен, толуен, ксилоли, насичені спирти, амідо- і нітропохідні ароматичного ряду, хлоровані вуглеводні, стирол, тощо. Для нейротропних отрут найбільш вразливий головний мозок. Печінка і нирки часто піддаються дії токсичних речовин. Останні добре розчинні у воді (крові). Вони викликають в печінці переродження, цирроз, некроз. Сюди відносяться органохлорсилани, стирол і т.п.

Кров’яні отрути діляться на два види: вражаючі процесс кістковомозкового кровотворення (бензен, стирол), що може привести до лейкоцитозу і лейкемії; друга группа – це речовини, що руйнують елементи крові (СО). При їх проникненні в організм у крові утворюється карбоксигемоглобін, який перешкоджає переносу кисню, що приводить до порушення тканинного дихання, втрати свідомості і в кінцевому результаті до смерті.


Скачати 123.13 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   59
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка