План-конспект для проведення заняття з предмету "Захист Вітчизни" в 10-а класі вогнева підготовка тема Ведення вогню з місця по нерухомих цілях І цілях, що з’являються. Заняття 5-6Скачати 266.78 Kb.
Дата конвертації23.11.2018
Розмір266.78 Kb.
ТипПлан-конспект
ПЛАН-КОНСПЕКТ

для проведення заняття з предмету “Захист Вітчизни”

в 10-а класі
ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА

Тема 3. Ведення вогню з місця по нерухомих цілях і цілях, що з’являються.

Заняття 5-6: Виконання вправи стрільби з пневматичної гвинтівки.

(номер та повне найменування теми заняття)


Вчитель: А.П.ЛучканьТема 3. Ведення вогню з місця по нерухомих цілях і цілях, що з’являються.

Заняття 5-6: Виконання вправи стрільби з пневматичної гвинтівки.Мета:

навчальна: ознайомити учнів з правилами організації стрільб;

навчити виконанню вправ стрільб з пневматичної гвинтівки;розвивальна: привчати кадетів до роботи при озброєнні

виховна: виховувати любов до Батьківщини і відповідальну громадянську позицію.

Тип уроку: формування нових знань, умінь, навичок.

Обладнання: підручник, пневматичні гвинтівки – 4 од.; комплекти спорядження стрільця, елементи обладнання вогневого містечка.

Опорні та базові поняття: закони України, Збройні Сили, Захист Вітчизни, стрілецька зброя.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Дотримання учнями статутних взаємовідносин на уроках із предмета.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ  1. Яких правил безпеки під час стрільби потрібно дотримувати?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Стрільба з пневматичної гвинтівки дозволяє підготуватися до виконання вправ стрільб з малокаліберної гвинтівки та автомату АК-74.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Навчальні питання:

1. Організація виконання вправ стрільби.

2. Вправи стрільби з пневматичної гвинтівки.

Загальні положення.

Для успішного виконання задач в бою необхідно:

— безперервно спостерігати за полем бою;

— швидко і правильно готувати дані для стрільби;

— уміло вести вогонь по різноманітним цілям в різних умовах бойової обстановки як вдень, так і вночі; для поразки групових і найважливішої одиночної цілі застосовувати зосереджений раптовий вогонь;

— спостерігати за результатами вогню і вміло коректувати його;

— стежити за витратою патронів в бою і вживати заходів до своєчасного їх поповнення.

Організація виконання вправ стрільби

При виконанні вправ дотримується такий порядок: командир взводу наказує командиру відділення, що буде стріляти, поставити бойове завдання підлеглим і одержати на пункті боєпостачання боєприпаси на чергову зміну стріляючих.

Боєприпаси видаються стріляючим поштучно за відомістю або у споряджених магазинах. Якщо необхідно, боєприпаси можуть видаватися роздавальниками боєприпасів у вихідному положенні. Учні, отримавши боєприпаси, оглядають їх, споряджають патронами магазини, вкладають магазини, гранати в сумки і під керівництвом командира відділення (старшого зміни) прямують на вихідне положення, яке знаходиться не ближче 10 м від рубежу відкриття вогню.

Після прибуття зміни на вихідне положення керівник стрільб уточнює кожному учаснику стрільби порядок виконання вправи (вогневу позицію, місце і положення для стрільби, сектор стрільби, черговість стрільби тих, хто навчається, заходи безпеки).

Переконавшись у готовності зміни і дільниці до стрільби, керівник наказує підняти на дільничному пункті управління червоний прапор і доповідає про готовність до стрільби старшому керівникові стрільб.

За командою керівника стрільб "На вогневий рубіж вперед!" зміна виходить на вогневий рубіж.

Після сигналу "Вогонь" за командою керівника стрільб на дільниці "До бою!" учні готуються до стрільби, заряджають зброю і доповідають: "Такий-то до бою готовий". При виконанні вправ стрільби з місця учні, діючи відповідно до отриманого завдання, ведуть спостереження у вказаному секторі обстрілу, самостійно виявляють і уражають цілі із положення для стрільби, передбаченого умовами вправи.

Закінчивши виконання вправи, учні розряджають зброю, керівник стрільб на дільниці проглядає її, повертає зміну на вихідне положення, дає розпорядження замінити на пункті керування червоний прапор білим і заслуховує доповідь кожного учня про його дії під час виконання вправ, про спостереження за результатами стрільби, витратами боєприпасів, поломками і затриманням зброї.

Приблизна форма доповіді: "Товаришу майоре, учень Петренко виконав вправу контрольної стрільби з автомата. Під час стрільби спостерігав: грудна фігура уражена, атакуючий стрілець уражений, патрони використані повністю (не повністю, залишилось стільки-то патронів), затримок під час стрільби не було (були такі-то затримки)".

Заслухавши доповіді учнів і зробивши короткий розбір виконання вправ, керівник стрільб наказує здати на пункт бойового постачання або роздавальнику боєприпасів невикористані боєприпаси і перейти на чергове навчальне місце. Після цього доповідає старшому керівникові стрільб про закінчення стрільби зміною.

Після повернення зміни у вихідне положення старший керівник стрільб дає розпорядження підняти на командному пункті білий прапор, подати команду "Відбій" і, якщо це необхідно, оглянути мішені.

Вправи стрільби з пневматичної гвинтівки

Вправа 1. Стрільба з пневматичної гвинтівки.

Умови виконання:

- ціль - ( мішень № 4 ) грудна фігура з колами, зменшена в 20 разів, нерухома;

- відстань до цілі - 5 м;

- кількість патронів - 3 шт.;

- час на стрільбу - не обмежений;

- положення для стрільби - сидячи за столом з опорою на лікті.

Оцінка:

12 балів – вибити 25 очок; 11 балів – вибити 24 очки; 10 балів – вибити 23 очки; 9 балів – вибити 22 очки; 8 балів – вибити 21 очко; 7 балів – вибити 20 очок; 6 балів – вибити 19 очок; 5 балів – вибити 17 очок; 4 бали – вибити 15 очок; 3 бали – вибити 12 очок; 2 бали – вибити 10 очок; 1 бал – менше 10 очок.Вправа № 2. Стрільба з пневматичної гвинтівки.

Умови виконання:

Ціль - мішень № 8 (ростова фігура, що біжить), зменшена у 40 разів, нерухома.

Відстань до цілі - 5 м.

Кількість патронів - 3 шт.

Час на стрільбу - не обмежений.

Положення для стрільби - сидячи за столом з опорою на лікті.

Оцінка:

Мішень поділити на три рівні частини.

12 балів - уразити мішень трьома пострілами, з яких три у верхню частину мішені; 11 балів - уразити мішень трьома пострілами, з яких два у верхню частину мішені; 10 балів - уразити мішень трьома пострілами, з яких один у верхню частину мішені; 9 балів - уразити мішень трьома пострілами, з яких три у середню частину мішені; 8 балів - уразити мішень трьома пострілами, з яких два у середню частину мішені; 7 балів - уразити мішень трьома пострілами, з яких один у середню і два у нижню частину мішені; 6 балів - уразити мішень двома пострілами, з яких один у верхню частину мішені; 5 балів - уразити мішень двома пострілами, з яких один у середню частину мішені; 4 бали - уразити мішень двома пострілами, з яких два у нижню частину мішені; 3 бали - уразити мішень одним пострілом у верхню частину мішені; 2 бали - уразити мішень одним пострілом у середню частину мішені; 1 бал - уразити мішень одним пострілом у нижню частину мішені.

Вправа № 3. Стрільба з пневматичної гвинтівки по двом цілям.

Умови виконання:

Цілі - мішень № 8 (ростова фігура, що біжить), зменшена у 40 разів, нерухома та мішень № 4 (грудна фігура з колами), зменшена в 20 разів, нерухома.

Відстань до цілі - 5 м.

Кількість патронів - 6 шт.

Час на стрільбу - не обмежений.

Положення для стрільби - сидячи за столом з опорою на лікті.

Оцінка:

Пробні постріли виконуються по мішені № 8.12 балів - уразити обидві мішені і вибити 28 очок; 11 балів - уразити обидві мішені і вибити 26 очок; 10 балів - уразити обидві мішені і вибити 24 очок; 9 балів - уразити обидві мішені і вибити 23 очок; 8 балів - уразити обидві мішені і вибити 21 очок; 7 балів - уразити обидві мішені і вибити 19 очок; 6 балів - уразити обидві мішені і вибити 18 очок; 5 балів - уразити обидві мішені і вибити 16 очок; 4 бали - уразити обидві мішені і вибити 14 очок; 3 бали - уразити обидві мішені і вибити 13 очок; 2бали - уразити обидві мішені і вибити 10 очок; 1 бал - уразити одну мішень № 8.

Оціночні показники при стрільбі по мішені №8

12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0Розміри мішеней для стрільби з пневматичної гвинтівки (в сантиметрах)


V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Практичне відпрацювання прицілювання та спуску. Опрацювати § 24, стор. 134-135.Керівник заняття ___________________________________________ А.Лучкань

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка