План-конспект із "Захисту Вітчизни" 11-клас №11. Тема. Влаштування загороджень. МетаСторінка1/5
Дата конвертації05.01.2017
Розмір9 Mb.
ТипПлан-конспект
  1   2   3   4   5
План-конспект із "Захисту Вітчизни" 11-клас №11.

Тема . Влаштування загороджень .

Мета :

 • ознайомити із загальною будовою , принципом дії та порядком встановлення протитанкових і протипіхотних мін , демаскуючими їх ознаки;

 • вивчити поняття протитанкові і протипіхотні міни та порядок їх встановлення ;

 • виховувати впевненість в ефективності мін у протидії противнику та потребу оволодівати знаннями й навичками застосування їх в бою .

Обладнання та матеріали: робочий зошит , підручник " Захист Вітчизни " , рисунок ( будова міни ), рисунки протипіхотних мін , рисунки встановлення мін .

Місце проведення : коридор і клас .

Час : 45 хв.

Хід уроку .

 1. Організаційна частина ( 3 - хв. ).

 1. Шикування особового складу ( двошеренговий стрій ).

 2. Привітання та доповідь викладачу .

 3. Перевірка готовності до заняття .

 1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності ( 7 - хв. ).

 1. Узагальнення знань , отриманих на минулому занятті .

- Назвати уразливі місця танку ?

- Чим озброєні механізовані відділення для боротьби з танками та броньованими машинами ?(Учень - зачитує свій реферат на тему : " Боротьба з танками ").

 1. Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття .

 1. Вивчення нового матеріалу ( 28 - хв. ).

(2 учень зачитує свій реферат на тему : " Влаштування загороджень").

1.Види загороджень .

У сучасному бою інженерні загородження будуть відігравати важливу роль у забезпечені бойових дій підрозділів . Вони встановлюються на місцевості з метою завдати противнику ураження , уповільнити його просування або не дати можливості йому провести маневр . За характером впливу на противника інженерні загородження бувають : мінно-вибухові , невибухові або комбінова-ні . Міни за своїм призначенням вони поділяються : протитанкові , протипіхотні , протидесантні , змішані .

ГронуванняНевибухові загородження за призначенням поділяються на протитанкові й протипіхотні . До протитанкових належать : рови , ескарпи , контрескарпи , надовби , бар"єри , завали ; до протипіхотних - дротяні сітки , забори , дріт у накид . Дротяні сітки на високих кілках влаштовуються з трьох - п"яти рядів кілків , забитих у шаховому порядку і обнесених колючим дротом .

Дротяні мережі на низьких кілках ( *спотикач * ) улаштовуються з декількох рядів кілків , забитих у грунт у шаховому порядку й обплетених колючим дротом .

2 . Протитанкові міни .

Ці міни застосовуються для ураження танків та іншої бойової техніки . Вони бувають протигусеничні , що вибухають при безпосередньому наїзді на них танком , та протиднищеві , що вибухають під проекцією танка при спрацюванні спеціального вибухача , а також є протибортові міни . До протитанкових мін належать мінні серії ТМ - 62 .

Загальна будова .Міна має будову : корпус ( метал , дерево , пластмаса ) , заряд вибухової речовини , вибухач і проміжний детонатор ( див. рис. 1 ) .

Принцип дії .Коли танк наїжджає гусеницею на міну , її кришка розплющується та опускається разом із вибухачем до її упору в проміжний детонатор . Ударник вивільняється під дією пружини , розбиває запал , спричиняючи вибух міни . Про- титанкові міни уражають фугасною дією заряду та кумулятивним струменем .

3.Протипіхотні міни .

Ці міни застосовуються для ураження живої сили противника . Вони поділяються на фугасні ( ПМН ,ПМН -2 ) й осколкові (ОЗМ - 72 , МОН - 50 ). Осколочні , в свою чергу , поділяються на міни колового і направленого ураження.

Загальна будова .Міна має будову : корпус , заряд вибухової речовини та вибухач із запобіжним приладом .

Під час вибуху протипіхотні міни вражають фугасною дією або осколками . Фугасні міни ( див. рис. 2 ) вражають одну особу , осколкові ( див. рис. 3 ) - одночасно декількох осіб .

Сучасні протипіхотні фугасні міни ( * Монета * , * Пелюстка * ) мають крихітні розміри - 4 - 6 см. , при товщині не більше 1 см. Вага - від 8 до 11 г. Корпус міни виготовлено з м"якого пластику або синтетичної тканини , заряд - желеподібна вибухівка малої ваги до 9 г. Міни цього класу не мають вибухового пристрою . Їх розкидають на місцевості за допомогою засобів дистанційної установки . У вихідному положенні вони просякнуті флегматизованими речовинами ( фреоном тощо ) і при падінні на землю не вибухають . Через кілька хвилин після падіння на землю вони стають вибухонебезпечними : при незначному натисканні або переміщенні вони вибухають . Колір міни - такий , як і місцевість . Вони можуть тривалий час перебувати в бойовому стані .

4. Встановлення мін .

Протитанкові та протипіхотні міни встановлюють на шляху на шляху руху танків і піхоти противника . В обороні їх встановлюють перед переднім краєм , особливо для прикриття флангів та в глибині , а під час наступу - перед рубежем відбиття контратаки противника .

Протитанкові міни встановлюють на місцевості вручну , а також за допомогою мінних загороджувачів і вертольотів ,обладнаних спеціальним устаткуванням . Протипіхотні міни встановлюють тільки вручну .Для встановлення міни вручну необхідно викопати лунку за її розмірами ,з тим розрахунком , щоб установлена міна трохи виступала над поверхнею грунту , викрутити вибухач , перевести вибухач у бойове положення та замаскувати міну . Протитанкові міни маскуються товщею грунту в 5 - 8 см. ( див. рис. 4,5,6,7,8 ), протипіхотні - 1 - 2 см. ( див. рис. 9,10 ). Знімати протипіхотні міни категорично забороняється , вони знищуються підривом заряду вибухової речовини або іншим способом . Демаскуючими ознаками мін є :невеликі бугорки над ними , не прибрана при їхній установці земля , зимою втоптаний сніг ,осадка грунту , забута укупорка від мін і вибухачів , забутий інструмент і прилад для мінування , сліди машин , людей , покажчики й огородження .

 1. Узагальнення , систематизація й контроль знань та вмінь учнів.

 • Які міни неможливо виявити , використовуючи міношукачі ?

 • Яким частинам танку можна завдати ураження за допомогою протитанкових мін ?

 • Чи можна протипіхотною міною вразити мотопіхотне відділення противника? Якою міною завдається ураження ?

 • Чому в протипіхотних і протитанкових мінах корпуси бувають з різних матеріалів?

 • За якими ознаками можна визначити установку міни?

 1. Підбиття підсумків уроку .

 1. Зробити загальну оцінку класу .

 2. Відмітити кращих учнів на занятті .

 1. Домашнє завдання .

Конспект , підручник "Захист Вітчизни "ст. 52 - 58 .

Додатки

Рис. № 1
Каталог: download -> version
version -> Захист навколишнього середовища від забруднення мийними засобами
version -> «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»
version -> Виписка з навчального плану
version -> Методичні рекомендації щодо викладання уроків для стійкого розвитку «Моя щаслива планета» розділ Система уроків-зустрічей для 3 класу курсу за вибором «Моя щаслива планета»
version -> Затверджую директор Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№2 Л. В. Литус
version -> Наказ №526 " Про затвердження Науково-методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів загальноосвітніх
version -> Методичні рекомендації Донецьк  2006 ббк 64. 9 (ІІ) 722 ш 30
version -> Вимоги до оформлення посібника
version -> Програма бібліотечно-бібліографічних знань для учнів 1-11 класів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка