План проведення уроку: Організаційний момент. Вступ до теми. Ознайомлення із засобами регулювання дорожнього рухуСкачати 169.11 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації16.03.2017
Розмір169.11 Kb.
#12207
ТипПлан проведення
  1   2
Тема. Твоє життя – в твоїх руках

Мета: Ознайомлення учнів з правилами організації дорожнього руху, структурними елементами вулиці та дороги, технічними засобами організації дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчати приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях.
План проведення уроку:

  1. Організаційний момент. Вступ до теми.

  2. Ознайомлення із засобами регулювання дорожнього руху.

  3. Учасники дорожнього руху – пішоходи.

  4. Підсумок заняття. Практичне закріплення знань.


Обладнання: «Правила дорожнього руху» посібник; «Правила дорожнього руху» в малюнках; картки із дорожніми знаками.


  1. Організаційний момент. Вступ до теми

Усі ми багато разів на день користуємося вулицями та дорогами тих міст, містечок, сіл, у яких живемо. Або й просто любимо прогулятися рідною вулицею. Проте, чи завжди ми пам’ятаємо, що, вийшовши за поріг домівки, стаємо учасниками дорожнього руху і заради своєї безпеки повинні орієнтуватись у складній ситуації на дорозі, самостійно приймати рішення. Допомагає нам у цьому знання необхідних правил поведінки.

Історична довідка. Перші правила виникли більше двох тисячоліть тому. Ще в першому столітті до нашої ери Юлій Цезар заборонив колісницям з’являтися на вулицях Риму вдень, бо це створювало реальну небезпеку жителям міста. У Європі спробували ввести правила руху кінних екіпажів у ХХVII столітті, а в Росії перші правила і відповідальність за їх порушення було введено в 1683 році.

Минав час. Змінювалось життя, з’явились сучасні автомобілі. Відповідно змінювалися і правила. Для того, щоб на дорогах було безпечно, весь автотранспорт підкоряється законам вуличного руху.

На сьогодні в Україні ми дотримуємося Правил дорожнього руху, які діють з 1 січня 2002 року – це основні правила поведінки всіх учасників руху, які повинні їх знати і виконувати. Сьогодні ми розпочнемо вивчення правил безпечної поведінки на дорозі з їх основи – порядку та принципів, що визначають організацію всіх процесів руху на дорогах нашої країни для подальшого їх практичного застосування.
2. Засоби регулювання дорожнього руху

Головними засобами організації дорожнього руху є дорожні знаки, дорожня розмітка та світлофори.Існує сім груп дорожніх знаків.

Попереджуючі знаки. Загальна ознака – трикутник білого тла з зовнішньою облямівкою червоного кольору. Ці знаки інформують про характер небезпеки і розташовуються перед небезпечною ділянкою дороги, рух по якій вимагає вжиття відповідних обстановці заходів.

Знаки пріоритету
Каталог: files
files -> Інформація для вступників 2015 року до аспірантури Інституту соціології Національної Академії наук України
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Про вступний іспит та реферат при вступі до аспірантури Інституту соціології нан україни
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
files -> Портфоліо вчителя

Скачати 169.11 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка