План роботи комунального закладу «комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №3»Сторінка1/4
Дата конвертації16.03.2017
Розмір0.61 Mb.
#12366
ТипПлан роботи
  1   2   3   4
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник управління освіти Директор КЗ «КДЮСШ №3» адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради

____________ Ю.Г.Башкірова __________А.А.Жуковський

«____ »___________2013 року «____ »___________2013 рокуРІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«КОМПЛЕКСНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА

СПОРТИВНА ШКОЛА №3»

ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

на 2013/2014 навчальний рік

ПОГОДЖЕНО

на засіданні тренерської ради

КЗ «КДЮСШ №3

протокол 21.08.2013 № 5


м. Харків

2013


З М І С Т

1. Підсумки роботи школи за 2012/2013 навчальний рік ………………................ 3

2. Основні завдання на 2013/2014 навчальний рік……………………………… ..10

3. Організація навчально-тренувального та виховного процесу. Реалізація Законів України «Про позашкільну освіту», «Про фізичну культуру іспорт», Комплексної міської програми розвитку фізичної культури і спорту, Концепції позашкільної освіти та виховання……………………….. ….. …………………...14

3.1. Навчально-тренувальна робота. Створення умов для навчання та тренування вихованців ………………………………………………............. ………………….14

3.2. Фізкультурно-оздоровча та спортивна-масова робота……………………… 16

3.3. Виховна робота………………………………………………………………… 17

4. Кадрова робота……………………………………………………........................18

5. Внутрішкільна методична робота. Реалізація методичної проблеми «Підвищення ефективності навчально-тренувального процесу шляхом розвитку та вдосконалення фізкультурно-оздоровчого розвивального середовища в КДЮСШ №3»…….………….. ..…………………………………………………..19

6. Робота з батьками………………………………………………………………... 20

7. Медичне забезпечення………………………………………………….............. 22

8. Фінансово-господарська діяльність……………………………………………. 23

9. Охорона праці та безпека життєдіяльності учасників навчально-тренувального процесу, створення безпечних умов функціонування закладу………………….. 24

10. Інформаційні та комунікаційні технології………………..……………............27

11. Управлінська діяльність адміністрації школи…………………………………28

11.1. Організаційна робота по забезпеченню злагодженого функціонування школи…………………………………………………………………………… …..28

11.2. Аналітична та контролююча діяльність адміністрації…………………. …301. Підсумки роботи школи за 2012/2013 навчальний рік


Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №3 Харківської міської ради здійснювала свою діяльність згідно з Конституцією України та на підставі законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», “Про фізичну культуру і спорт”, «Програми розвитку ФК та С в України на 2012/2016 роки», наказів Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, рішень органів місцевого самоврядування, а також Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 року № 993, навчальних програм з видів спорту та Статуту КДЮСШ № 3. У 2012/2013 навчальному році на відділеннях КДЮСШ №3 працювало 78 груп, з них груп початкової підготовки та спортивно-оздоровчих - 45, груп попередньої базової підготовки - 28, груп спеціалізованої базової підготовки - 5. Займалося 856 вихованців, з них у групах ПП та СОГ- 556 вихованців, у групах ПБП - 266 вихованців, у групах СБП - 34 спортсмени, з них - 521 хлопець та 335 дівчат, вихованців пільгового контингенту - 50.

Тренери-викладачі школи здійснювали фізкультурно-оздоровчу і виховну роботу серед дітей та підлітків Дзержинського та других районів м. Харкова, залучали їх до занять у КДЮСШ по окремим видам спорту, надавали допомогу у проведенні та суддівстві міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних та шкільних змагань, а саме – організації та проведенні відкритих міжнародних турнірів з гандболу для різних вікових груп, чемпіонатів міста з легкоатлетичного кросу, чемпіонатів області з лижних гонок, спортивного орієнтування тощо. У 2012/2013 навчальному році система внутрішньошкільної роботи була спрямована на підвищення професійного рівня майстерності тренерів-викладачів, формування у них готовності до саморозвитку, підвищення якості навчання та виховання спортсменів, на забезпечення більш вищого рівня викладання виду спорту, розвитку творчої особистості тренера, на впровадження нових передових методик та технологій у навчально-тренувальний та виховний процес.

На засіданнях тренерських рад відділень вивчався та аналізувався стан навчально-тренувальної та виховної роботи, якісний склад педпрацівників, рівень спортивної підготовки вихованців, результативність виступів у змаганнях різного рівню, виконання вихованцями навчальних планів та індивідуальних планів спортсменами груп спеціалізованої базової підготовки, підсумки медоглядів та диспансеризації вихованців, вносились відповідні корективи та рекомендації у навчально-тренувальний та виховний процес, вивчалися нові підходи і рекомендації до навчально-тренувальної діяльності тренера-викладача. Провідні тренери-викладачі школи проводили відкриті заняття для батьків та молодих спеціалістів, також були проведені взаємовідвідування навчально-тренувальних занять між тренерами відділень.

З метою підвищення кваліфікації тренери-викладачі школи брали участь:

- у національному семінарі тренерів зі спортивного орієнтування (Уфімцева Є.С., Бондаренко В.І.);

- у огляді відкритих уроків КДЮСШ Яни Клочкової, міської спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву (адміністрація, тренери-викладачі).

Професійну майстерність тренери-викладачі підвищували під час змагань міжнародного та Всеукраїнського рівнів, а саме:

- на Дефлімпійськиї іграх зі спортивного орієнтування в Болгарії (Бондаренко В.І.);

- на Чемпіонатах України та міжнародних турнірах з шахів (Голов О.Б.);

- на Чемпіонатах України зі спортивного орієнтування (Суркова О.О., Уфімцева Є.С.) ;

- на Чемпіонатах України з лижних гонок (Тішина О.П., Соколов В.О., Цесельська С.А., Кириченко В.І.)

На засіданнях тренерської ради КДЮСШ №3 проводились доповіді та звіти тренерів-викладачів, як одна з форм обміну передовим досвідом. Тренерами-викладачами розроблені реферати з проблемних питань загальної оздоровчої спрямованості та за видами спорту. Тренеру-викладачу з баскетболу Бовикіну Е.В. було присвоєно другу кваліфікаційну категорію.

Протягом навчального року у КДЮСШ №3 було проведено 6 тренерських рад школи, 12 нарад при директорі, на яких висвітлювались питання нормативно-методичних аспектів щодо організації навчально-тренувального процесу, єдиних вимог до ведення ділової документації, методичних рекомендацій щодо змісту, форм і методів проведення навчально-тренувальних занять, перевірки та обліку знань, умінь і навичок вихованців, вивчення нормативних документів, виховної роботи, критеріїв оцінювання спортивних досягнень вихованців, забезпечення безпеки життєдіяльності спортсменів, попередження травматизму, питання збереження життя та здоров’я дітей, підсумки медоглядів та диспансеризації вихованців, вивчення і аналізу навчальних планів, програм з видів спорту, методичної літератури, спортивно-масової роботи, проходження медоглядів вихованцями та працівниками школи, роботи з батьками, роботи з пільговим контингентом, оздоровлення вихованців та багато інших питань.

Згідно з календарем спортивно-масових заходів КДЮСШ №3 вихованці відділень брали участь у багатьох змаганнях міжнародного, Всеукраїнського, обласного та міського рівнів, де показали наступні результати:Відділення баскетболу

Чемпіонат Харківської області серед дівчат 1997- 1998 р.н. (сезон 2011-2012)– 3 місце (10 вихованок).

Міжнародний турнір з баскетболу “Новорічний” серед юнаків 1999 р.н.(03-05.01.2013)- 3 місце 5 вихованців.

Відділення гандболу

Міжнародний “Різдвяний” турнір з гандболу серед дівчат 1998-1999р.н. – 3 місце (10 вихованок).

Міжнародний турнір з гандболу серед дівчат 1997-1999, 2000 р.н. та молодше, присвячений Дню Перемоги – 1 місце (10 вихованок).

Всеукраїнський турнір з гандболу памяті В.Г.Грибача серед серед ВУЗів– 3 місце ( у складі команди вихованки відділення Широбокова Тетяна, Акулова Світлана, Босюк Альона, Предибайло Ольга, Шматченко Надія).

Всеукраїнські турніри серед дівчат 1998-2000 р.н. та молодше – 2, два 3 та 4 місце (16 вихованок).

Відділення лижних гонок

Всеукраїнські змагання з лижоролерів — три 3 місця (вихованець відділення Буряк Сергій).

Чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР - 2 місце (вихованка відділення Кириченко Катерина).

Міжнародні змагання з легкоатлетичного кросу, присвячені пам’яті жертв тоталітаризму – 1 командне місце.

Міжнародні змагання «Біг патрулів» – 12 командне місце.

Чемпіонати області з лижних гонок – чотири 1 місця, п'ять 2 місць, шість 3 місць (вихованці відділення Кириченко Катерина, Тищенко Іля, Радченко Ганна, Свідло Анастасія, Свідло Ганна, Буряк Сергій).

Чемпіонати області з легкоатлетичного кросу чотири 1 місця, чотири 2 та дев'ять 3 місць (вихованці відділення Попов Георгій, Шумкова Єлизавета, Радченко Анна, Колесник Софія, Бахшиєва Діана, Меленець Мирослава, Кириченко Катерина, Жувага Олексій ).

Чемпіонати міста з лижних гонок — два 1 місця, 2 місце та 3 місце (Свідло Анастасія, Буряк Сергій, Тищенко Ілля, Кравченко Анастасія ).

Чемпіонати міста з легкоатлетичного кросу — сім 1 місць, одинадцять 2 місць та вісім 3 місць (Тонкошкур Микита, Лулукян Карен, Радченко Анна, Попов Георгій, Сорокін Владислав, Колесник Софія, Бородін Михайло, Жувага Олексій).

Виконали норму І розряду - 4 вихованця.Відділення спортивного орієнтування

Міжнародні змагання зі спортивного орієнтування - 1 місця - 6, 2 місця -7 та 3 місця - 8 (вихованці відділення Андросович Ганна, Левін Дмитро, Віннік Дмитро, Рязанов Дмитро, Єфименко Ганна, Жалкіна Лариса, Шатан Вячеслав та Балаба Ярослав).

Чемпіонати України зі спортивного орієнтування бігом - 1 місця- 3, 2 місця - 3 та 3 місця - 7 (вихованці відділення Віннік Дмитро, Андросович Ганна, Карпенко Дар’я та Суркова Поліна).

Чемпіонати України зі спортивного орієнтування на велосипедах — три 1 місця, два 2 місця та 3 місце (вихованці відділення Брюхович Олексій, Варшавська Ганна та Суркова Поліна).

Чемпіонат України з рогейну – два 1 місця, (вихованці відділення Віннік Дмитро, Єфименко Ганна).

Чемпіонати України з трейл - орієнтування – 1 місце - 18 , 2 місце - 15, 3 місце - 17 (вихованці відділення Сурков Єгор, Жалкіна Лариса, Суркова Поліна, Цибульник Марія, Рязанов Дмитро, Брюхович Олексій, Гладуш Кирило, Балаба Ярослав, Писаренко Микита та Татаренко Анастасія).

Чемпіонати України з орієнтування на лижах – 1 місце - 5, 2 місце - 2, 3 місце - 7 ( вихованці відділення Брюхович Олексій, Карпенко Дар’я, Здановська Юлія,Татаренко Анастасія, Балаба Ярослав, Суркова Поліна).

Чемпіонати України зі спортивного орієнтування серед спортсменів з вадами слуху – 1 місце -3, 2 місце - 6 та 3 місце - 4 ( вихованці відділення Левін Дмитро, Калашнік Іван, Кізійов Сергій, Андросович Ганна, Долженко Анастасія та Петров Антон).

Чемпіонати області зі спортивного орієнтування бігом - 1 місце - 27, 2 місце - 17 та 3 місце - 25 (вихованці відділення Віннік Дмитро, Рязанов Дмитро, Андросович Ганна, Карпенко Дар’я, Глушко Ірина, Гладуш Кирило, Жалкіна Лариса, Цибульник Марія, Суркова Поліна, Журавель Максим, Єфименко Ганна, Татаренко Анастасія, Рибалко Євгеній, Адонкіна Олександра).

Чемпіонат області з трейл - орієнтування - 1 місце - 8 , 2 місце - 5, 3 місце - 1(вихованці відділення Віннік Дмитро,Суркова Поліна,Глушко Ірина, Жалкіна Лариса, Єфименко Ганна, Сурков Єгор, Писаренко Микита Татаренко Анастасія та Балаба Ярослав).

Виконали норму Майстра спорту України міжнародного класу (МСМК) зі спортивного орієнтування – Сурков Єгор, Майстра спорту України (МС) зі спортивного орієнтування – Кізійов Сергій; КМС – 6 вихованців; І розряду - 2 вихованця.

Відділення тенісу

Всеукраїнський турнір з тенісу з тенісу на призи СК ХТЗ — два 2 місця та 3 місце (вихованки відділення Артеменко Ірина, Гадяцька Ярослава та Дорошенко Олександра).

Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 10 років – 7 місце (вихованець відділення Моссур Михайло).

Відкритий чемпіонат м.Харкова з тенісу— три 2 місця та два 3 місця (вихованці відділення Масленіков Даніїл, Бусяк Денис, Завада Олег, Сухіна Таїсія та Іваненко Олександр).

Чемпіонати м.Харкова з тенісу- 1місце, два 2 місця та 3 місце(вихованці відділення Моссур Михайло та Дунаєва Поліна, Масленіков Даніїл, Завада Олег).

Відділення шахів

Фінал чемпіонату України з шахів серед дівчат до 12 років — 1 місце (Краснокутська Софія).

Фінал чемпіонату України з шахів, швидких шахів та блискавичної гри серед дівчат до 10 років — два 1 місця та 2 місце (Бердник Марія).

Фінал чемпіонату України з швидких шахів серед дівчат до 14 років — 3 місце (Краснокутська Софія).

Всеукраїнський рапідтурнір з шахів серед школярів “Наші шахові надії” - два 1 місця (Бердник Марія).

Чемпіонат області «Золота осінь - 2012» - два 1 та 2 командні місця (вихованці відділення Руккас Олена, Бердник Марія, Лінник Олена, Елоян Геворг, Попов Павло).

Чемпіонат області «Різдвяний турнір - 2013» - два 1 командні місця (вихованці відділення Руккас Олена, Бердник Марія, Резник Максим, Елоян Геворг, Дудник Андрій, Куцанян Андранік, Янчев Руслан).

Чемпіонат області серед юнаків до 16 років – 1 та 2 місця (вихованка відділення Бердник Марія).

Чемпіонат області серед юнаків до 14 років – 2 місце ( вихованці відділення Куцанян Андранік та Резнік Максим).

Чемпіонат області серед дівчат до 14 років – 3 місце (вихованка відділення Руккас Олена). Виконали норму І розряду 5 вихованців.

Всього протягом 2012/2013 н.р. на відділеннях було підготовлено: МСМК- 1 чол., МС-1 чол., КМС - 6 чол., першорозрядників - 11 чол., спорсменів масових розрядів – 130 чол., членів збірної команди України - 10 чол., збірної області - 58 чол. Завойовано призових місць Чемпіонатів та Кубків України - 125, міжнародних змагань - 41, області та міста – 225. Передано до УФК на відділення лижних гонок – 1 чол. (Попов Георгій).

За підсумками виступів у змаганнях та участі у суддівстві необхідно відмітити особистий вклад таких тренерів-викладачів: Мухіної Л.В., Бикової О.О., Нечволода О.О., Тішиної О.П., Цесельської С.А., Соколова В.О., Кириченка В.І., Уфімцевої Є.С., Суркової О.О., Бондаренка В., Дорошенко Н.І., Голова О.Б., Білоуса А.В., Еньякової О.П. У 2012/2013 н.р. були нагороджені Почесною грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради тренер-викладач відділення шахів Еньякова О.П. та Грамотами Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації старший тренер-викладач відділення гандболу Мухіна Л.В. та старший тренер-викладач відділення лижних гонок Тішина О.П.

Влітку 2013 року було оздоровлено 116 вихованців на навчально-тренувальних та оздоровчих зборах, з них 7 вихованців пільгового контингенту. Участь вихованців у оздоровчих заходах здійснювалась за рахунок батьків

Протягом навчального року тренери-викладачі проводили виховну роботу по групах згідно з відповідними планами. Головною метою виховання було формування у дітей та юнацтва національної самосвідомості, активної громадської позиції, виховання працелюбності, почуття доброти, милосердя, шанобливого ставлення до Вітчизни, державної рідної мови, культури сім’ї, поваги до національних культурних цінностей інших народів, виховання у дітей гігієнічних навичок та потягу до фізичного удосконалення. На відділеннях було проведено: День робітника фізичної культури та спорту, Новорічні та Різдвяні свята, Свята присвячені 8 Березня, Дню захисника Вітчизни, День Перемоги у Великій вітчизняній війні, День захисту дітей та 70-річчя визволення міста Харкова від фашистських загарбників. Тренерами-викладачами були організовані культпоходи до театрів, музеїв міста, пам’ятників та меморіалів. У школі регулярно проводились загальношкільні батьківські збори та батьківські збори на відділеннях. Вони сприяли згуртуванню батьків в єдиний колектив, розповсюджували позитивний досвід виховання дітей в сім’ї. Батьки дбали про фізичне здоров’я, психологічний стан дітей, створювали надійні умови для розвитку їх здібностей, забезпечення повноцінного духовного, психічного та фізичного розвитку, охорони та зміцнення їх здоров'я, формування здорового способу життя (сформованість навичок саморозвитку, взаємодії з іншими людьми, вміння оцінювати й аналізувати ситуацію, тобто адаптуватися до середовища).

Протягом 2012/2013 навчального року тренерський колектив здійснював заходи з охорони життя та здоров’я вихованців, попередження дитячого травматизму. Провідна роль у цьому належала адміністрації школи, яка постійно вдосконалювала систему організації та контролю щодо створення умов безпеки життєдіяльності вихованців, охорони їх життя та здоров’я, попередження дитячого травматизму, дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних вимог. Питання охорони життя та здоров’я вихованців розглядалися на засіданнях тренерської ради школи, нарадах при директорові, батьківських зборах, засіданнях тренерських рад відділень. Постійно тримався під контролем стан профілактичної роботи з попередження дитячого травматизму. З метою запобігання випадкам дитячого травматизму протягом 2012/2013 навчального року з вихованцями проводилися вступні, цільові, первинні та позапланові інструктажі, бесіди з усіх видів травматизму, бесіди лікарів школи тощо.

Медичне забезпечення вихованців здійснювалося лікарями школи. Протягом навчального року було проведено 2 медогляди вихованців відділень, підсумки яких були висвітлені на тренерській раді школи та на батьківських зборах по групам. Також лікарі проводили медичні спостереження за вихованцями, організовували диспансеризацію груп попередньої та спеціалізованої базової підготовки у обласному лікарняно-фізкультурному диспансері, вели амбулаторний прийом вихованців та працівників, здійснювали контроль за проходженням медогляду працівниками школи. Всі працівники школи пройшли медичний огляд. Відповідни списки були передані до Харківського міського управління Головного управління Держсанепідслужби України в Харківській області.

У 2012/2013 навчальному році робота велась з використанням комуканіційних та інформаційних технологій. За допомогою електроної пошти у школу надходила інформація та підтримувался зв'язок з іншими організаціями. Відповідно до нормативних вимог створено сайт школи, який регулярно оновлюється, новини висвітлюються щотижня. Велась робота у системі програмного комплексу «МОМ.Позашкілля». Інформаційне забезпечення використовувалось з метою удосконалення педагогічної майстерності тренерів-викладачів та підвищення якості навчально-тренувального процесу.

У 2012/2013 навчальному році адміністрацією проводилась аналітична та контролююча робота. Перевірки навчально-тренувальних занять були здійснені директором школи, заступником директора з навчально-тренувальної роботи, інструктором-методистом щодо стану виконання нормативних вимог, викладання програмного матеріалу, виконання вимог до ведення навчальної документації, наявності інструкцій з безпеки життєдіяльності вихованців та ведення відповідних журналів, дотримання вимог техніки безпеки та запобігання всім видам дитячого травматизму в місцях проведення навчально-тренувальних занять тощо. Всього було проведено понад 150 перевірок навчально-тренувальних занять, зроблено відповідний аналіз та надані рекомендації кожному тренеру-викладачу щодо поліпшення стану та ефективності навчально-тренувального і виховного процесу.

Аналіз роботи засвідчив, що є проблеми і невирішені питання, а саме: немає значних змін у забезпечені навчально-тренувального процесу додатковою методичною літературою, на більшості відділень не поновлені програми з видів спорту, недостатній рівень навичок самоаналізу тренерів-викладачів та самоконтролю вихованців, у деяких тренерів-викладачів недостатньо встановлено взаємозв’язок з батьками вихованців. Аналізуючи відвідані навчально-тренувальні заняття, були виявлені недоліки, які гальмували підвищення ефективності навчально-тренувального та виховного процесу. Це такі, як непродуманість методики й організації навчально-тренувального процесу, монотонність та одноманітність занять, незацікавленість вихованців до тренувань, пропуски занять вихованцями без поважних причин, недоліки у веденні навчальної документації тощо. Через відсутність належного фінансування не в повній мірі проводилась робота по відрядженню тренерів-викладачів та вихованців для участі у змаганнях Всеукраїнського рівня, навчально-тренувальних оздоровчих зборах, оновленню спортивного інвентарю та форми. Відсутність власної спортивної бази создає складності у роботі тренерів-викладачів та значно зніжує можливості спортивної школи у підготовці спортсменів вищого рівня.

2. Основні завдання на 2013/2014 навчальний рік

1.Організувати роботу над методичної проблемою «Підвищення якості навчально-тренувального процесу шляхом створення розвивального фізкультурно-оздоровчого середовища на відділеннях КДЮСШ №3».

2.Забезпечити повноцінність та ефективність підготовки юних спортсменів з видів спорту, спрямовану на різнобічний фізичний розвиток дітей, засвоєння техніко-тактичних прийомів та навиків з одночасним розвитком їх розумової діяльності. Створювати умови для розвитку відповідних здібностей вихованців, їх вибору та адаптації у обраному виді спорту, диференціації та індивідуалізації навчально-тренувального процесу.

3.Виявляти та підтримувати здібних дітей та підлітків, залучати їх до спеціалізованих занять у КДЮСШ по окремим видам спорту. Сприяти формуванню у вихованців школи стійкого інтересу до навчально-тренувальних занять у обраному виді спорту, спрямованості до вищих спортивних досягнень.

4.Здійснювати фізкультурно-оздоровчу і виховну роботу серед дітей та підлітків району та міста, формувати цивілізаційну компетентність вихованців, направлену на збереження і зміцнення їх фізичного та психологічного здоров’я, всебічний фізичний розвиток, прищеплення гігієнічних навичок і засад здорового способу життя. Вести пропаганду здорового способу життя серед населення району та міста.

5.Надавати всебічну допомогу загальноосвітнім школам та іншим навчальним закладам у організації спортивно-масових заходів, суддівстві змагань різного рівня.

6.Готовити вольових, сміливих, дисциплінованих, тих, що володіють високим рівнем індивідуальної та командної підготовки і бійцівськими якостями, спортсменів. Вести підготовку інструкторів з видів спорту та спортивних суддів зі складу спортсменів, що займаються у КДЮСШ.

7.Підтримувати оптимальні організаційно-педагогічні, науково-методичні, матеріально-технічні, санітарно-гігієнічні умови функціонування школи.Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка