План роботи відділу освіти менської райдержадміністрації на 2015 – 2016 навчальний рік структура плану роботи відділу освітиСторінка1/10
Дата конвертації02.12.2018
Розмір0.92 Mb.
ТипПлан роботи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
«Затверджую»

Перший заступник голови

Менської райдержадміністрації

________


П Л А Н

РОБОТИ ВІДДІЛУ ОСВІТИ

МЕНСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

НА 2015 – 2016 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Структура плану роботи відділу освіти

1. Вступ.


2. Робота з нормативними документами з питань освіти.
3. Тематика апаратних нарад при начальнику відділу освіти на 2015-2016 навчальний рік.
4. Організаційна робота відділу освіти та його структурних підрозділів.

4.1. Контрольно-аналітична робота відділу освіти по управлінню навчально-виховним процесом в освітніх закладах району.

4.2. Відповідно до громадської складової управлінської діяльності вивчити та проаналізувати на колегіях відділу освіти наступні питання.

4.3. Вивчити та проаналізувати на раді районного методичного кабінету наступні питання.

4.4. Вивчити та проаналізувати на нарадах директорів, заступників директорів навчально-виховних закладів наступні питання.
5. Організаційна робота відділу освіти з удосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу та управлінської діяльності в дошкільних закладах району.

5.1. Підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки педагогічних та керівних кадрів.

5.2. Моніторинг якості дошкільної освіти на навчальний рік.

5.3. Організаційно - методична робота з кадрами.

5.4. Вивчення узагальнення, впровадження ППД (районний, міський, обласний, республіканський).

5.5. Організація експериментальної та науково-дослідної роботи в дошкільних навчальних закладах.

5.6. Організаційно – педагогічні заходи.

5.7. Інформаційно – видавнича діяльність.

5.8. Проведення представницьких заходів.
6. Організація виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах району.
7. Фінансово-господарська діяльність, збереження та удосконалення матеріально-технічної бази.
8. Охорона праці та техніка безпеки учасників навчально-виховного процесу
9. План роботи районної психолого-медико-педагогічної консультації.

Циклограма щомісячної діяльності відділу освіти
п/п

Заходи

Відповідальні за проведення

Циклограма проведення заходів

1.

Апаратні наради.

Литовченко Л.В.

Щопонеділка

2.

Засідання колегії відділу освіти.

Литовченко Л.В.

Щоквартально

3.

Наради і семінари директорів шкіл, позашкільних закладів.

Литовченко Л.В., Бикова А.Д.

Щомісячно,

3-й четвер4.

Наради і семінари заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи.

Бикова А.Д.

Щомісячно,

2-й четвер5.

Наради і семінари заступників директорів шкіл з виховної роботи.

Литовченко О.О.

Один раз в два місяці,

4-й четвер6.

Засідання експертної комісії відділу освіти з атестації навчальних закладів.

Литовченко Л.В.

Згідно плану роботи.

7.

Засідання районної атестаційної комісії.

Литовченко Л.В.

Щоквартально.

8.

Організація прийому громадян з особистих питань начальником.

Литовченко Л.В.

Відповідно до графіка.

9.

Робота із зверненнями громадян.

Литовченко Л.В.

Постійно.

10.

Підготовка інформацій на виконання нормативних документів, розпоряджень, доручень голови ОДА, РДА, голови обласної ради, районної ради.

Працівники відділу освіти, РМК

Постійно.

11.

Дні відділу освіти в освітніх закладах району.

Працівники відділу освіти, РМК

1-й, 4-й понеділок місяця

12.

Засідання ради районного методичного кабінету

Бикова А.Д.

Один раз в два місяці,

2-й вівторок
ВСТУП

Протягом 2014-2015 н.р. діяльність відділу освіти була спрямована на реалізацію завдань, визначених чинним законодавством у галузі освіти. Згідно обов’язків відповідальними працівниками опрацьовано нормативні документи (закони, укази, постанови, програми, листи, інструкції тощо) та здійснено контроль за їх виконанням.

Поліпшення якості дошкільної освіти є необхідною умовою для розвитку особистості. Основними завданнями дошкільної освіти є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини, виховання любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, свідомого ставлення до себе, оточення та навколишнього природного середовища, формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду тощо.

Основними (пріоритетними) завданнями розвитку дошкільної освіти є: збільшення кількості дітей, охоплених дошкільною освітою; розвиток мережі навчальних закладів для дітей дошкільного віку з урахуванням демографічних показників; посилення соціального захисту дітей дошкільного віку; модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів; кадрове забезпечення; підвищення рівня науково-методичного забезпечення педагогічних працівників.

Протягом 2014-2015 навчального року спільно органами виконавчої влади, місцевого масоврядування, відділом освіти батьківською громадськістю були вжиті заходи щодо збереження та розширення мережі дошкільних навчальних закладів нашого району.

Станом на 01.08.2015 р. в Менському районі функціонує 20 дошкільних навчальних закладів, із яких 15 - у сільській місцевості. Дитячі садки відвідує 1006 дітей дошкільного віку (в т.ч. місто - 665 чол.; село – 341 чол.).


В 2014-2015 році відкрито три дитячі садки в сільській місцевості: Миколаївський сільський комунальний дошкільний навчальний заклад «Колобок» загального типу в приміщенні Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст., який розраховано на 14 місць та який відвідує 22 дітей (орієнтовні видатки на відкриття складали 82,0 тис. грн.); Осьмаківський сільський комунальний дошкільний навчальний заклад «Капітошка» загального типу, розрахований на 20 місць для дошкільнят сіл Осьмаки, Ліски та Майське (орієнтовні видатки на відкриття складали 85,5 тис. грн.), Блистівський сільський комунальний дошкільний навчальний заклад «Ромашка» загального типу, який відвідує 26 дітей дошкільного віку (орієнтовні видатки на відкриття складали 128,1 тис. грн..). Лише в новостворені сільські дитячі садки в 2014-2015 н.р. прийшло 63 дитини дошкільного віку.

- крім цього на початок навчального року збільшено кількість дошкільних груп на базі діючих дошкільних навчальних закладів (одна група на базі Менського ДНЗ ім. Гагаріна перепрофільована з класу-шестирічок та типову садкову групу).

Показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6 років становить 88,6%. (2013-2014 н.р. – 85,3%). Зменшився розрив між охопленням дошкільними навчальними закладами міських і сільських дітей (відповідно 90,6 % і 85,7 %)..

Для створення рівних стартових можливостей щодо доступу до освіти як для міських так і для сільських дітлахів особлива увага приділяється питанню охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку. Даний показник по району досить високий, адже 91,4% дошкільнят мають можливість здобувати дошкільну освіту в дитячих садках району, а різними ж формами дошкільної освіти охоплено 100% дітей 5-ти річного віку.

Для дітей старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні навчальні заклади, організовано роботу груп з підготовки дітей до навчання при загальноосвітніх навчальних закладах.

Вживаються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів (залучаються бюджетні кошти, кошти спонсорів, батьків): протягом минулого навчального року було проведено капітальний ремонт пральні в Менському ДНЗ ім. Щорса; проведено ремонт ганків в Менському ДНЗ «Сонечко»; з метою запровадження енергозберігаючих технологій проведено встановлення, паралельно до газових, твердопаливних котлів в Березнянському ДНЗ «Берізка», Киселівському ДНЗ «Дзвіночок», розроблено проект на капітальний ремонт системи опалення Макошинського ДНЗ «Сонечко», продовжувалося придбання сучасного холодильного та технологічного обладнання для харчоблоків, меблів в ігрові та спальні кімнати, м’який інвентар у новостворені та діючі дошкільні навчальні заклади.

В постійному творчому пошуку працюють педагогічні колективи дошкільних закладів району: Менського ДНЗ ім. Щорса (зав. Верік Юлія Петрівна), Менського ДНЗ «Сонечко» (зав. Майстренко Олена Володимирівна), Менського ДНЗ ім. Гагаріна (зав. Слабченко Віра Миколаївна), Макошинського ДНЗ «Сонечко» (зав. Тимців Юлія Петрівна), Березнянського ДНЗ «Берізка» (зав. Корбач Розалія Олексіївна), Феськівського ДНЗ «Веселка» (зав. Веремій Світлана Миколаївна). Свідченням цього є практичне застосування в роботі з дітьми дошкільного віку таких сучасних освітньо-виховних технологій як: психолого-педагогічне проектування, здоров’язбережувальні та здоров’яформуючі технології, розвивальні ігри за методикою Нікітіних, музейна педагогіка, теорія розвитку винахідницьких завдань, впровадження елементів музичної педагогіки Карла Орфа, технології саморозвитку дитини за педагогікою Марії Монтесорі, технологія мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку Наталії Гавриш), педагогічної спадщини Софії Русової тощо.

Керівники дошкільних навчальних закладів постійно працюють над створенням сучасного іміджу закладу, створюють тепло і затишок в дитячих садках і щиро переконані, що розвиток дітей раннього і дошкільного віку – це перший і найважливіший шлях до створення багатства і благополуччя нації.

З метою удосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу та управлінської діяльності в дошкільних закладах району та згідно річного плану роботи відділу освіти протягом року здійснено тематичні, оперативно-оглядові перевірки, питання дошкільної освіти були проаналізовані на колегіях відділу освіти, на засіданнях ради РМК, проводилося ряд районних методичних заходів для різних категорій педагогів дошкільних закладів тощо.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка