Платоспроможність грошових знаків УкраїниДата конвертації02.05.2022
Розмір4.51 Mb.
#91861
Платоспроможність грошових знаків України

Платоспроможність грошових знаків України


Роботу виконала учениця групи №3 ДПЗЛ
Шаманова Яна
Вчитель: Біленьца Любов Миколаївна

Згідно загальних правил визначення ознак платіжності грошових білетів Національного банку України на території України всі суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, а також підприємства Міністерств зв'язку повинні приймати без обмежень до всіх видів платежів грошові квитки Національного банку України, щодо дійсності яких не виникає жодних сумнівів , але які мають такі пошкодження:

- наявність незначних дефектів внаслідок природного зносу, забруднень, надривів, потертостей, які не змінюють основних ознак платіжності, але від яких залишилося не менше 3/4 їх початкового розміру і видно номінал, літери серії та номер;

- порвані, надірвані і склеєні, якщо окремі частини банкноти належать до тієї ж банкноті і на них збереглися серія і номер.

2. Зношені і пошкоджені грошові білети, прийняті суб'єктами підприємницької діяльності до платежу, здаються в обслуговуючі установи комерційних банків для подальшого їх вилучення і зарахування в розряд зношених. Комерційні банки не мають права відмовляти хозорганам в прийомі таких банкнот і їх керівники несуть персональну відповідальність за подібні випадки. Також комерційні банки повинні приймати від громадян безперешкодно і без обмежень купони номіналами від 1 грн. до 500 грн., вилучені з обігу, для обміну на купони вищого номіналу.

3. До платежів не приймаються банкноти, щодо дійсності яких не виникає сумніву, але від яких залишилося менше 3/4 їх початкового розміру, але більше половини, а також пошкоджені вогнем або водою, у яких відсутня захисна стрічка, але видно номінал, серія і номер і залишився фіксований водяний знак. Для обміну таких банкнот слід звертатися в комерційні банки та їх філії.

Банкноти, які викликають сумніви в їх дійсності приймаються на експертизу.

Банкноти з умисними пошкодженнями (списані, порізані, з змитим малюнком) не приймаються до платежів і не обмінюються банками.

Національний банк України звертає увагу банків, господарських організацій, суб'єктів підприємницької діяльності на обов'язкове виконання вимог Уряду та Національного банку з наведених питань і попереджає їх про персональну відповідальність за допущені порушення.

Інформаційні джерела:

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

https://m.kievpravda.com/news/60880

https://www.volynnews.com/news/economics/ukrayinski-hryvni-nominalom-125-ta-10-hryven-zaminiat-na-monety/

http://consultant.parus.ua/?doc=001RL2EB02Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка