Положення про визнання людини, її життя і здоров’я, честі й гідності, недоторканності й безпеки в Україні найвищою соціальною цінністюДата конвертації09.12.2018
Розмір4.21 Mb.
ТипПоложення

РОЗДІЛ 2. ТИ — ЛЮДИНА, ЗНАЧИТЬ МАЄШ ПРАВА

 • (5 годин)
 • Урок узагальнення 8 /12

Права і свободи людини

 • Конституція України 1996 р. вперше закріпила положення про визнання людини, її життя і здоров’я, честі й гідності, недоторканності й безпеки в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України).

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини визнано головним обов’язком держави.

У разі порушення його прав та свобод громадянин може звернутися з метою їх захисту до судових органів, прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інших органів влади та посадових осіб.

Ш. Монтеск’є

 • Свобода є правом робити все, що дозволено ______

Це не поступка, не милість, не потворство, — це, насамперед, активне ставлення, яке формулюється на основі визнання універсальних прав та основних ___________ людини.

 • (ЮНЕСКО)

1. Що потрібно кожному з нас для життя та розвитку? 2. З ким людина вступає у відносини в таких випадках: а) вдома; б) у дворі; в) в школі; г) купуючи товари в магазині; д) сплачуючи комунальні послуги; е) заповнюючи декларацію про доходи; ж) беручи участь у виборах.

Можливість людини мати певні матеріальні, соціальні та духовні блага, які необхідні їй для нормального існування і розвитку, називаються правами людини.

Важливим засобом захисту прав та свобод людини є гарантії. Вони є системою норм, принципів та вимог, які забезпечують процес дотримання прав та законних інтересів людини. Призначенням гарантій є забезпечення найсприятливіших умов для реалізації конституційно закріпленого статусу людини.

Елементи механізму соціально-правового захисту

Міжнародне співтовариство приділяє значну увагу розвиткові та забезпеченню прав людини. Був прийнятий ряд міжнародних документів, що зобов’язують держави, які підписали їх, дотримуватися й розвивати повагу до прав людини без жодної дискримінації.

3 вересня 1953 р. була прийнята Європейська конвенція про захист прав людини та основних свобод. Цей документ гарантував громадянам держав членів Ради Європи дотримання їхніх конституційних прав.

Для того щоб ефективно захищати права людини і належним чином реагувати на їх порушення, створені органи контролю. Європейський суд, що розглядає порушення прав людини на державному рівні.

ПРАВА І СВОБОДИ ЛЮДИНИ

 • 1. Особисті (стосуються охорони приватного життя особистості, її свободи, безпеки, власності).
 • 2. Політичні (ними користується людина як учасник громадського життя, вони пов’язані з участю громадян у виконанні та контролюванні влади).
 • 3. Економічні (стосуються людини, як учасника господарського життя).
 • 4. Соціальні (зобов’язують державу до створення умов гідного рівня життя, охорони здоров’я та соціального забезпечення).
 • 5. Культурні (містять право на навчання та участь у культурному житті).
 • 6. Особливим видом прав є права меншин (національні, релігійні), та окремих груп (права жінок).

Близько 250 мільйонів дітей у світі вимушені важко працювати або жебрачити, близько 30 мільйонів не мають можливості ходити до школи, близько 5 мільйонів щороку помирають від тяжких хвороб.

10 листопада 1959 р. — прийнято Конвенція ООН з прав дитини. Відповідно до Конвенції дитиною вважається людська істота віком до 18 років. Права дитини — це певні специфічні можливості, які необхідні дітям для існування й досягнення зрілості.

Робота з документом

 • Порівняти основні права людини, зазначені у Конституції України та Загальній декларації прав людини

Домашнє завдання

 • 1-й варіант
 • Підготувати параграф
 • Написати твір-роздум на тему «Яким буде суспільство, якщо всі погодяться із необхідністю дотримуватися прав людини. Чи можна це здійснити?»
 • 2-й варіант
 • Знайдіть у матеріалах періодичної преси факти про позбавлення, захист і реалізацію прав людини.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка