Поняття графічного редактора, його призначення. Середовище растрового графічного редактора



Сторінка1/5
Дата конвертації26.10.2018
Розмір0.6 Mb.
  1   2   3   4   5
Тема №3 (9 год.)

Урок № 17

Тема: Поняття графічного редактора, його призначення. Середовище растрового графічного редактора

Мета уроку:

  • ознайомити учнів із призначенням та можливостями графічного редактора;

  • розглянути складові середовища графічного редактора, інструменти для роботи із зображеннями;

  • дати поняття растрової та векторної графіки;

  • розвивати логічне мислення, уважність, самостійність;

  • виховувати акуратність, відповідальність.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок

Обладнання: мультимедійний комплекс, комп’ютери, презентація до уроку, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, файли-заготовки для практичної частини.

Ключові слова: графічний редактор, файл, завантаження та зберігання файлу, растрова та векторна графіка, робоче поле, фон, активний колір, панель інструментів, олівець, розпилювач, колір зображення.

Учні повинні знати: призначення графічного редактора, складові середовища растрового графічного редактора(робоче поле, інструменти роботи з графічними об’єктами, інструменти роботи з графічними зображеннями, палітру кольорів), призначення й спосіб використання основних інструментів для створення графічних об’єктів в середовищі графічного редактора.

Учні повинні вміти: створювати, відкривати, змінювати та зберігати зображення в середовищі графічного редактора, обирати колір фону та основний колір на палітрі кольорів, використовувати інструменти растрового редактора за призначенням.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання, перевірка присутніх



2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування

  • Що таке файл?

  • Яке ім’я має файл?

  • Які символи не можна використовувати в імені файла?

  • Навіщо створюють папки?

  • Що таке програма?

  • Хто такий програміст?

  • Які програми для роботи з малюнками ви знаєте?

  1. Перевірка виконання домашнього завдання в Робочому зошиті

ІІI. Мотивація навчальної діяльності

Вперше ви почали вивчати інформатику. Вам подобається ваш підручник з інформатики? Він дуже яскравий, в ньому багато малюнків, кожна тема виділена іншим кольором. В своїй діяльності люди дуже часто використовують графічні зображення. Вони отримують їх із графічного планшета, з цифрової фотокамери, сканера та інш.



З появою комп’ютерів графічні зображення стали зберігати у файлах, а потім, коли потрібно, використовувати їх: вставляти в інші документи, переглядати, змінювати тощо. Проте, програми, призначені для перегляду зображень, не мають необхідних інструментів для внесення будь-яких змін. Тому для цього необхідні спеціальні програми. Їх називають графічними редакторами.



А як ви гадаєте, чому малювання на компютері здається зручнішим? (Не треба без кінця підточувати олівці, витирати гумкою, затираючи малюнок, можна забути про фломастери та фарби, завжди можна виправити помилку, домалювати або просто змінити дещо в малюнку та інш.). Щоб визначити про що ми сьогодні будемо говорити, давайте розв’яжемо ребус:



Так, сьогодні ми розглянемо тему:


Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка