Конспект уроку 44
Тема: Поняття про амфотерні оксиди і гідроксиди.
Мета: дати поняття про амфотерність, формувати знання про амфотерні гідроксиди та оксиди, про використання основ; формувати вміння доводити амфотерність сполук.
Обладнання: роздатковий матеріал, таблиця «Основні класи неорганічних сполук», реактиви і посуд згідно інструкцій до хімічного експерименту
Тип уроку: засвоєння нових знань
Форми роботи: бесіда, робота біля дошки, індивідуальна робота,
демонстрація: 11.Доведення амфотерності цинк гідроксиду.
Хід уроку:
І. Організація класу
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Прийом «Хімічна розминка»
Які класи складних неорганічних сполук ви знаєте?
Дайте визначення оксидам.
Як класифікують оксиди?
Дайте визначення кислотам.
Як класифікують кислоти?
Дайте визначення основи.
Як класифікують основи?
Які хімічні властивості характерні для основ?
Які хімічні властивості характерні для кислот?
IV. Мотивація навчальної діяльності
Кислоти взаємодіють з основами і основними оксидами – це кислотні властивості.
Основи взаємодіють з кислотами і кислотними оксидами – це основні властивості.
Є ще і такі сполуки які здатні виявляти подвійні властивості і кислотні, і основні, такі сполуки називають амфотерними, а їх властивість – амфотерність.
Сьогодні ми вивчимо, які сполуки є амфотерними.
V. Вивчення нового матеріалу
Дається поняття амфотерності.
Амфотерність – це здатність речовини виявляти подвійні властивості і кислотні, і основні в залежності від природи сполуки з якою вона взаємодіє.
До амфотерних гідроксидів відносяться: алюміній гідроксид, цинк гідроксид, станум (ІІ) гідроксид, берилій гідроксид, хром (ІІІ) гідроксид, ферум (ІІІ) гідроксид.
Завдання: Скласти формули амфотерних оксидів.
Амфотерним гідроксидам відповідають амфотерні оксиди.
Завдання: Скласти формули амфотерних оксидів.
Проблема: Як довести амфотерність сполуки?
Демонстрація №11. «Доведення амфотерності цинк гідроксиду»
Під час виконання роботи складаються рівняння хімічних реакцій.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Розв’язування вправ. Робота біля дошки.
Учням пропонується роздатковий матеріал із переліком незакінчених рівнянь. Довести амфотерність сполук.
Ве(ОН)2 + HCl →
Ве(ОН)2 + NaOH →
ВеО + HCl →
ВеО + NaOH →
Сr(ОH)3 + H2SO4 →
Сr(ОН)3 + КOH →
Сr2О3 + H2SO4 →
Сr2О3 + КOH →
Sn(OH)2 + LiOH →
Sn(OH)2 + HNO3 →
SnO + KOH →
SnO + HNO3 →
Учням пропонується роздатковий матеріал. Здійснити перетворення:
Al → Al2O3 → Al(OH)3 → AlCl3
↓
KAlO2
VІ. Підведення підсумків уроку
Висновок стр. 75
VІІ. Домашнє завдання
Поділіться з Вашими друзьями: |