Поняття про галогени



Дата конвертації11.03.2019
Розмір33 Kb.
ТипКонспект
Конспект уроку 77

Тема: Поняття про галогени

Мета: ознайомити учнів з природною родиною елементів: галогенами, вивчити їх спільні властивості, розвивати вміння записувати рівняння реакцій, що характеризують ці властивості, виконувати розрахункові задачі.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, зразки галогенів

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форми роботи: бесіда, лекція, робота біля дошки, експеримент:

Демонстрація:13. Зразки галогенів.
Хід уроку:

І. Організація класу
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Розповісти про перші спроби класифікації хімічних елементів.

Назвати елементи які входять до групи лужні метали.
IV. Мотивація навчальної діяльності.

Вивчивши перші спроби класифікації хімічних елементів ми з’ясували, що вини були не досконалими і лише поділ елементів по групах за спільними властивостями був допомогою в класифікації. Першою вивченою нами групою була група лужних металів.

Сьогодні ми вичимо другу групу елементів, що об’єднали за спільними властивостями – це типові неметали які називають галогенами. Вивчення цієї групи буде нашим наступним кроком для розуміння чому саме Д.І.Менделєєву вдалося створити такий шедевр як ПСХЕ якою користуються в усьому світі.
V. Вивчення нового матеріалу.


  1. Пояснюємо склад молекул, фізичні і хімічні властивості галогенів. Звертаємо увагу на подібність і відмінність у властивостях. Записуємо рівняння реакцій взаємодії галогенів з воднем і металами. Пояснюємо назву – „ галогени”.

Cl2 + H2  2 HCl

Cl2 + 2 Na  2 NaCl

По аналогії пропонуємо записати рівняння реакцій з воднем і металами Брому і Йоду.

Br2 + H2

I2 + K 

Складаємо формули сполук галогенів з Гідрогеном і металами і відзначаємо подібність , визначаємо валентність.(стр.106)

F2 Cl2 Br2 I2 At2

HF HCl HBr HI Hat

NaF NaCl NaBr NaI NaAt

Звертаємо увагу на зміну активності галогенів від Флуору до Астату.


VI. Закріплення вивченного.

  1. З даного переліку виберіть окремо лужні елементи і галогени:

Na, Cl , K, Cs, F , Br, Fr.

  1. Чому лужні метали називають – лужними?

  2. Чому галогени називають – галогенами?

  3. Чому молекули інертних газів одноатомні?

  4. Яка валентність лужних металів і галогенів у сполуках?


VII. Підведення підсумків уроку (стр.107)
VIII. Домашнє завдання &19, стр.108, №6,7,8
Каталог: download -> version -> 1423688276 -> module
version -> Наказ №526 " Про затвердження Науково-методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів загальноосвітніх
version -> Методичні рекомендації Донецьк  2006 ббк 64. 9 (ІІ) 722 ш 30
version -> Вимоги до оформлення посібника
version -> Програма бібліотечно-бібліографічних знань для учнів 1-11 класів
module -> Обчислення числа атомів (молекул) у певній кількості речовини
module -> Поняття про амфотерні оксиди і гідроксиди
module -> Конспект уроку 10. Тема: Молярна маса
module -> Будова атома. Модель атома Е. Резерфорда
module -> Історичні відомості про способи класифікації хімічних елементів


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка