Практичне заняття №38Дата конвертації24.05.2022
Розмір41 Kb.
#92271
ТипЗакон
Природничі науки 38

Практичне заняття № 38
Тема: вивчення природничо-наукових законів і закономірностей, які покладені в основу дії різних побутових електроприладів.


Мета: ознайомитися з побутовими електричними приладами, їх типами та видами, призначення та принципом їх дії і з правилами безпечного користування побутовими електричними приладами.


Завдання 1 1. До електроосвітлювальних приладів відносять:

лампочки, світильники, ліхтарики;
2. До електронагрівальних приладів відносять:

чайник, елекрична плита, тостер, гриль, праска, кімнатний обігрівач, духовка, кавоварка;
3. До електромеханічних приладів відносять:

міксер, блендер, дрель, пилосос, швейна машинка, кухонний комбайн,


холодильник, морозильна камера, м’ясорубка;


4. До аудіо-відео техніки відносять:

принтер, сканер, фотоапарат, відео-камера, мобільні телефони з камерою;


Завдання 2
1.Холодильник
2.Міксер
3.Ноутбук
4.Фен
5.Телевізор
6.Електроплита
7. Телефон
8.
9.Швейна
10. М’ясорубка
Відповідь: небезпечно
Завдання 4


Як зберегти енергію? • Якщо Ви не знаходитесь у приміщенні, потрібно обов’язково вимикати світло.
 • Встановити датчики руху. Це дасть змогу не споживати енергоресурси тоді, коли вони не потрібні. Наприклад, їх рекомендовано встановлювати у під’їздах будинків, в коридорах двох- та більше кімнатних квартир, у місцях, де є рух. Тоді як у приватних будинках датчики можна встановити на подвір’ї, біля воріт чи дверей. 
 • Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони є енергозберігаючими, а також виділяють ніяких шкідливих речовин;
 • Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані його можна залишати, якщо Ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин, а не на цілий день/ніч.
 • Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), довше часу, потрібного для їхньої повної зарядки.
 • Обов’язково вимикати усі прилади. Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення. Крім економії, це дозволить попередити пристрої від пошкоджень під час перепадів електроенергії. Можна використовувати пристрої безперебійного живлення (UPS) чи автоматичні вимикачі.
 • Сучасна техніка для приготування їжі, такі як мультиварки, скороварки, дозволяють одночасно виконувати декілька процесів, що дозволяють економити як газ, так і електроенергію;

 • Для приготування їжі рекомендуємо придбати НВЧ- чи МХ-печі, а також користуватися індукційними плитами. Вони мають більшу швидкодію, до того ж сприяють енергозбереженню.
 • Використовувати у побуті прилади із позначками «А» або «А+». Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії в порівнянні із холодильником із маркуванням «В»;

 • Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати. А також стежити за дверцятами – вони мають бути щільно зачиненими.
 • Забезпечити оптимальну відстань між побутовими пристроями, так як вони мають здатність накопичувати газ та електроенергію. Візьміть до уваги, що холодильник не повинен близько стояти біля плити, колонки, бойлера для нагрівання води, нагрівача чи батареї. А також на нього не мають попадати прямі сонячні промені.


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка