Правила проведення районних, зональних, обласних та Всеукраїнських фіналів змагання загонів юних інспекторів руху (юір)



Скачати 59.58 Kb.
Дата конвертації26.10.2018
Розмір59.58 Kb.
Правила
проведення районних, зональних, обласних та Всеукраїнських фіналів змагання загонів юних інспекторів руху (ЮІР)

1. Загальні положення

1.1. Правила проведення районних, зональних, обласних та Всеукраїнських фіналів змагання загонів юних інспекторів руху включають в себе програму проведення змагань з описом етапів змагань та конкурсів, організаційно-технічних умов та вимог до учасників.

2. Учасники змагань

2.1. До змагань допускаються команди юних інспекторів руху загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів у складі 10 осіб віком з 9 до 16 років включно в супроводі працівника регіонального підрозділу Державтоінспекції, на якого покладені функціональні обов’язки з організації профілактичної роботи, та керівника команди – представника загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.

2.2. Кожна команда при реєстрації надає наступні документи:
поіменну заявку на участь у конкурсах, яка завірена регіональними представниками Державтоінспекції та органів освіти (ПІБ, дата народження, навчальний заклад, клас, домашня адреса, контактні телефони батьків); 
(для Всеукраїнських фіналів: ксерокопії свідоцтв про народження;
медичні картки (встановленого зразка з карткою щеплень, відмітками СЕК);
документи на відрядження; документи на супровід, згідно з вимогами законодавства; страховий поліс на кожного члена команди на час змагань).
2.3. У випадку виявлення невідповідності між наданими документами та дійсним віком учасників змагань, а також відсутності документів, передбачених п. 2.2, учасники не допускаються до участі в конкурсах.

3. Умови змагань загонів ЮІР

3.1. Змагання проводяться в 3 етапи:

- Районні змагання – з 01 лютого по 31 березня 2015р.

- Зональні (міські) змагання – з 01 по 30 квітня 2015 р. (Зональний розподіл – Додаток 1zonalniy-rozpodl.doc [60.5 Kb] (завантажень: 54)).

- Обласні змагання - травень 2015 р.

Переможці районного конкурсу отримують право участі в зональному конкурсі, переможці зональних конкурсів – в фіналі обласного конкурсу, переможці обласного – у фіналі XXXІX Всеукраїнського зльоту ЮІР - 2015. 
Організація та проведення змагань, конкурсів з тематики безпеки дорожнього руху, інших заходів зльоту здійснюється оргкомітетом (Додаток 2) за участю працівників ВДАІ ГУМВС України Дніпропетровській області.
Журі залишає за собою право вносити доповнення та корективи до діючого положення. 

4. Програма змагань загонів ЮІР

4.1. Програма складається із шести конкурсів, до програми входять практичні та теоретичні завдання, конкурсні завдання в повному об'ємі доводяться до учасників під час підготовки до участі, а також, безпосередньо перед початком кожного зі змагань:

1 конкурс. "Теоретичні знання Правил дорожнього руху";

2 конкурс. "Юний регулювальник";

3 конкурс. "Вело-естафета" - індивідуальне керування велосипедом;

4 конкурс. "Медична допомога";

5 конкурс. Тематичний урок з безпеки дорожнього руху – агітаційно-пропагандистський виступ команди;

6 конкурс. Творчий конкурс – захист плаката соціальної реклами з безпеки дорожнього руху.

4.2. Умови проведення конкурсів. 

4.2.1. Правила змагань, їх порядок проведення, систему нарахування штрафних та загальної кількості балів організаційний комітет доводить до учасників та журі.

4.2.2. У випадках допуску помилок учасниками змагань або невиконання конкурсних завдань бали знімаються відповідно до вимог цих Правил.

4.2.3. У всіх конкурсах ведеться рахунок результатів за кількістю балів, отриманих кожним учасником особисто та сумарно членами команди.

4.2.4. У випадку, коли учасник вибуває зі змагання за медичними показниками (травма, хвороба), бали, отримані учасником при виконанні завдань, заліковуються до загальної суми. За завдання, яке не виконано цим учасником, зараховується мінімальна кількість балів із отриманих іншими учасниками цієї команди.

4.2.5. Для Всеукраїнських змагань: Схема площадки 3-го конкурсу "Вело-естафета" з вказівкою елементів естафети після розроблення та затвердження організаційним комітетом розміщується на інформаційних стендах у місцях проживання учасників змагань. Кожен учасник конкурсу "Вело-естафета" повинен бути захищений відповідними захисними засобами (шоломи, наколінники, налокітники). У випадку технічної поломки велосипеду учаснику надається можливість повторного старту (лише один раз).

4.2.6. Команда-учасниця змагань повинна мати єдину командну та спортивну форму з елементами приналежності до регіону.

4.2.7. На площадки 1,2,3-го та 4-го конкурсів прибуває лише одна команда. Працівники Державтоінспекції та керівники-представники загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, які супроводжують команди, на площадки 1,2,3-го та 4-го конкурсів не допускаються та повинні спостерігати за змаганнями із суміжних місць.

4.2.8. Учасникам заборонено здійснювати відповідні дії, які можуть привести до порушення ходу змагань. Особам, які супроводжують команди, заборонено втручатися в змагання та роботу журі. 

За порушення дисципліни членом команди під час проведення конкурсу нараховуються 3 штрафні бали. 

4.3. Конкурси змагань: 

Конкурс – "Теоретичні знання Правил дорожнього руху". Кожний член команди ЮІР письмово відповідає на 8 запитань з Правил дорожнього руху.
Час на відповідь - 10 хвилин. Найбільша кількість балів - 80.
За кожну правильну відповідь нараховується по 1 балу, за неправильну відповідь знімається по 1 штрафному балу. У разі однакової кількості набраних балів по конкурсу різними командами, перевага надається команді з найменшою віковою категорією учасників.

Конкурс – "Вело-естафета".  Водіння на велосипеді здійснюється згідно зі схемою

Старт
1. Перешкода "Дошка".

2. Перешкода "Слалом".

3. Перешкода "Зсунуті дошки".

4. Перешкода "Вісімка".

5. Перешкода "Вузький коридор".

6. Перешкода "Лабіринт".

7. Перешкода "Ринг".

8. Перешкода "Прицільне гальмування".

Фініш
Команда-переможець визначається за найменшим часом, витраченим на її проходження та максимальною кількістю набраних балів. 

4 члени команди ЮІР (2 дівчинки і 2 хлопчика) по черзі проїжджають на велосипеді, долаючи по 2 перешкоди:

"Дошка" (дерев’яна дошка - ширина 20 см, довжина 2 м); 
"Слалом" ( 7 конусів, відстань між 1 та 2 конусом складає 1,3 м, кожна наступна відстань зменшується на 5 см);
"Зсунуті дошки" (3 дерев’яні дошки, ширина 20 см, довжина 1,5 м лежать на землі з інтервалом 3 метри, середню дошку зсунуто вбік на 1 м); 
"Вісімка" (радіуси кілець вісімки – 3 м та 4 м, коридор заїзду – 0,5 м); 
"Вузький коридор" (дошки довжиною 1 м, шириною 10 см лежать по прямій, ширина коридору заїзду 20 см); 
"Лабіринт" (маршрут прокладено між конусами, відстань між конусами 1-2 складає 1,25 м та 2,5 м); 
"Ринг" (умовний квадрат розміром 3х3 м позначений конусами по периметру квадрату, ще один конус знаходиться всередині рингу, в’їзд-виїзд до рингу шириною 1 м); 

"Прицільне гальмування" (ширина коридору 80 см, учасник доїжджає до «стоп-лінії» у вигляді двох конусів та пластикової трубки та зупиняється); 


Найбільша кількість набраних балів – 40.
По 1 штрафному балу знімається за з'їзд з дошки одним колесом, двома колесами, пропуск елемента перешкоди, торкання обмежувача, падіння обмежувача, упор ногою.
Під час виконання конкурсу рахується витрачений час на виконання завдань. У разі однакової кількості загальних набраних балів команди в конкурсі, перевага надається найменшому витраченому часу на правильне виконання завдань.
Типова схема площадки для конкурсу додається (Додаток 3).

Конкурс - "Юний регулювальник".


Участь беруть командири загонів ЮІР, які відповідно до завдання журі демонструють жести регулювальника. 
До витворення реальних дорожніх ситуацій залучаються інші учасники команди. 
Учасникам пропонується виконати 4 завдання.
Найбільша кількість балів – 20. По 2 штрафних бали знімається за кожну неправильну дію регулювальника.

Конкурс "Надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних подій".


Конкурс проводиться медичними фахівцями-інструкторами з надання першої медичної допомоги, які також є членами журі, і передбачає організацією «Санітарного посту», оснащеного навчально-тренувальними манекенами.
Змагальне завдання складається з теоретичної та практичної частин, що розроблені в межах курсу підготовки з надання першої невідкладної медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях, передбаченої навчальними програмами для загальноосвітніх закладів, відповідно до вікової групи учасників. 
Учасники змагань повинні володіти наступними теоретичними знаннями та практичними навичками: визначення симптомів респіраторної та серцевої зупинки; прості прийоми полегшення дихання; штучне дихання; зовнішній масаж серця; основи підтримки життєдіяльності (відновлення роботи серця, дихання); визначення життєвих показників; видалення сторонніх предметів при обструкції дихальних шляхів; накладання транспортних шин; витягання потерпілих з транспортних засобів; техніка накладання тугої пов'язки на рану, яка кровоточить; техніка накладання джгута; перша допомога при опіках, відмороженнях; дотримання заходів безпеки під час роботи в небезпечних місцях.
Зміст (програма) змагальних завдань розробляється медичними фахівцями-інструкторами з надання першої медичної допомоги та затверджується організаторами змагань. 
Теоретична частина передбачає надання відповідей на два запитання та має на меті виявити рівень теоретичних знань учасників, у той час, як практична частина передбачає демонстрацію учасниками на навчально-тренувальному манекені практичних навичок надання невідкладної медичної допомоги потерпілим унаслідок дорожньо-транспортних подій і, відповідно, має на меті оцінити рівень оволодіння такими навичками. 
У змаганні беруть участь 4 члени команди, двоє із яких виконують теоретичну частину завдання, інші двоє - практичну. Час, який відводиться на виконання змагальних завдань, 10 хв.
Максимальна кількість балів – 20. Порядок нарахування балів наступний: по 5 балів за правильно виконане теоретичне завдання та до 10 балів за правильно виконане практичне завдання.

Конкурс - тематичний урок з безпеки дорожнього руху – агітаційно-пропагандистський виступ команди ("Агітбригада").


Тематика виступу агітбригади повинна бути спрямована на пропаганду безпечної поведінки на вулицях і дорогах, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, популяризацію діяльності Державтоінспекції та команд ЮІР. Виступ повинен бути розроблений як тематичний урок з безпеки дорожнього руху для учнів. 
Виступ проводиться засобами художньої самодіяльності в будь-якій сценічній формі (інсценування пісні, літературний монтаж, поетичний малюнок, попурі). Учасники конкурсу можуть виступати у форменому одязі загону ЮІР. Можливо використання додаткової наочної агітації, атрибутики та технічного оснащення, використання фонограм. 
За неправильне викладення положень Правил дорожнього руху під час виконання текстового матеріалу, пісень, віршів, танців знімається 1 бал.
Час виступу до 10 хвилин, у разі перебору часу більш ніж на 1 хвилину – знімається 1 бал із загальної кількості обраних на конкурсі. 

Найбільша кількість балів – 20, які оцінюються за наступними критеріями:


майстерність виконання (максимальна кількість – 3 бали); 
повнота розкриття теми (максимальна кількість – 5 балів);
чіткість викладання вимог Правил дорожнього руху (максимальна кількість – 5 балів);
етика виступу (максимальна кількість – 5 балів);
використання атрибутики, реквізиту (максимальна кількість – 2 бали).

Творчий конкурс - захист плаката соціальної реклами з безпеки дорожнього руху.


Команда учасників представляє на конкурс виконаний плакат на стандартному листі ватману формату А1. У правому нижньому куті плаката вказуються реквізити (регіон, місто, район, установа освіти, команда ЮІР). 
Плакат повинен бути виконаний у вигляді малюнка із соціальною рекламою з тематики БДР, який можливо буде взяти за основу під час розроблення соціальної реклами для розміщення на зовнішніх носіях. Захист плаката проводиться командою учасників конкурсу стисло та лаконічно за темою плаката. Конкурс оцінюється за наступними критеріями: відповідність тематики змісту плаката, рівень професіоналізму у відображенні змісту плаката, звернення до учасників дорожнього руху, творча ініціатива команди, майстерність виконання.
Найбільша кількість балів – 10.

5. Попередження та дискваліфікація

У випадках порушення дисципліни на конкурсах передбачено попередження або відсторонення від подальшої участі у змаганнях. Учасники можуть отримати тільки одне попередження перед відстороненням.
Супроводжуючі особи не мають права допомагати учасникам або команді в змаганнях і творчих конкурсах.
Команді, окремим її учасникам і супроводжуючим особам може бути оголошена дискваліфікація в наступних випадках:
вік учасника не відповідає вимогам Правил, учасник заявлений за документами іншої людини і це виявлено в ході проведення змагань;
уся команда або її окремі учасники не виконують графік проведення змагань і програму заходів, затверджених організаторами;
некоректну поведінку або чинення тиску зі сторони супроводжуючих команди-учасниці на суддів, організаторів змагань і учасників інших команд.

6. Визначення результатів і нагородження переможців змагань

6.1. Конкурси змагань загонів ЮІР оцінює журі згідно Правил проведення змагань. За кожний конкурс змагань журі виставляє набрану кількість балів. Переможці визначаються за максимальною сумою балів.
6.2. Загони юних інспекторів руху, які за сумою набраних балів посіли перше, друге та третє місця, нагороджуються дипломами. Крім того, оргкомітетом та журі можуть установлюватися інші нагороди загонам і окремим учасникам, які виявилися кращими на певному етапі змагань або у конкурсі. 

7. Фінансові витрати

7.1. Витрати, пов’язані з організацією, інформаційно-агітаційним оформленням, нагородженням переможців, а також інші витрати при проведенні районних змагань несуть органи науки та освіти по територіальності. 
7.2. Витрати, пов’язані з організацією, інформаційно-агітаційним оформленням, нагородженням переможців, а також інші витрати при проведенні зональних змагань несуть ВДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області (згідно зонального розподілу, Додаток 1).
7.3. Витрати, пов’язані з організацією, інформаційно-агітаційним оформленням, нагородженням переможців, а також інші витрати при проведенні обласних змагань несе УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області, Обласна спілка автомобілістів, Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації..

Начальник ВПР УДАІ


ГУМВС України в Дніпропетровській області
підполковник міліції Л.А.Труш 
Додаток 2

ОРГКОМІТЕТ

з організації та проведення
зональних та обласного зльоту-конкурсу ЮІР - 2015

1 Реуцьков Олександр Геннадійович Начальник УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області

2 Демчик Олександр Ігорович Директор департаменту науки і освіти облдержадміністрації

3 Труш Людмила Анатоліївна Начальник ВПР УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області

4 Снітько Ірина Юріївна Ст. інспектор ВПР УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області

5 Талдонов Максим Іванович Ст. інспектор ВПР УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області

6 Федорченко Катерина Євгенівна Завідувач сектору позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації 

Додаток 3






20-02-2015, 13:19
Каталог: uploads -> editor -> 6227 -> 440188 -> sitepage 74 -> files
files -> Закарпатська обласна державна адміністрація Департамент освіти І науки, молоді та спорту Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „падіюн”
files -> «падіюн» збірник навчальних програм гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва ужгород 2014
files -> Падіюн” Збірник програм гуртків гуманітарного напряму Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості
440188 -> Проектні технології великоберезнянський
files -> Закарпатська обласна державна адміністрація департамент освіти І науки
files -> Падіюн” Збірник програм художньо-естетичного напряму Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості
files -> Адміністрація Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Скачати 59.58 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка