Правовий статус іноземців в україніСкачати 360.15 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації16.03.2017
Розмір360.15 Kb.
  1   2
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ПРАВОВИЙ СТАТУС ІНОЗЕМЦІВ В УКРАЇНІ

м. Дніпропетровськ

2015 рік
Правовий статус іноземців в Україні


Правову основу регулювання статусу іноземців в Україні складає Конституція України, норми міжнародного права, Закони України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», інші нормативно-правові акти. 

Відповідно до Закону України від 22 вересня 2011 року N 3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (із змінами) іноземець – це особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.


Основні положення, які визначають статус іноземців в Україні:
 • Іноземці мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов’язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією, іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

 • Іноземці є рівними перед законом незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять, інших обставин.

 • Здійснення іноземцями своїх прав і свобод не повинно завдавати шкоди національним інтересам України, правам, свободам і законним інтересам її громадян та інших осіб, які проживають в Україні.

 • Іноземці та особи без громадянства зобов’язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Так, відповідно до ст. 26 Конституції України й ч. 1 ст. 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, міжнародними договорами України та нормативними актами України. У такий спосіб Основний Закон закріплює національний правовий режим щодо іноземців в Україні.

На відміну від громадян України, іноземцям на території держави може бути надано притулок, а також право на набуття громадянства України (ст. 7, 8 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»).

Однак, незважаючи на відносне зрівняння у правах іноземців з громадянами, слід звернути увагу на те, що дія національного правового режиму щодо іноземців має певні межі: вони не повністю прирівнюються у правах та обов'язках до громадян України.

Так, іноземці не користуються в Україні більшістю політичних прав, окрім конституційного права на звернення та можливості об’єднуватися у громадські організації. При цьому держава перебування має встановлювати такі обмеження для іноземців, які не повинні суперечити нормам міжнародного права та міжнародним зобов'язанням держави.Згідно зі ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» підставами для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України є:

 • Іноземці можуть відповідно до Закону України «Про імміграцію» іммігрувати в Україну на постійне проживання;

 • Іноземці, яких визнано біженцями в України або яким надано притулок в Україні, вважаються такими, які постійно проживають на території України;

 • Іноземці, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист в Україні, вважаються такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період дії обставин;

 • Іноземці, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування;

 • Іноземці, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, зареєстрованих у встановленому порядку;

 • Іноземці, які прибули в Україну з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій та погодженням з державним органом, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації;

 • Іноземці, які прибули в Україну для роботи у представництвах іноземних суб’єктів господарювання в Україні;

 • Іноземці, які прибули в Україну для роботи у філіях або представництвах іноземних банків;

 • Іноземці, які прибули в Україну для провадження культурної, наукової, освітньої діяльності на підставах і в порядку, встановлених міжнародними договорами України або спеціальними програмами, спортсмени, які набули професійного статусу, а також іноземці, які прибули в Україну з метою участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участі в діяльності волонтерських організацій;

 • Іноземці, які прибули в Україну для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації;

 • Іноземці, які прибули в Україну з метою навчання;

 • Іноземці, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянина ми України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках зазначених вище, уклали шлюб з громадянами України;

 • Іноземці, які в’їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу в’їзду або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України. • Іноземці, які до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття рішення про припинення громадянства України залишилися постійно проживати на її території, вважаються такими, які постійно проживають в Україні;

 • Іноземці, яких до завершення граничного терміну перебування у пунктах тимчасового перебування іноземців, які незаконно перебувають в Україні, не було примусово видворено з України з причин відсутності проїзного документа, транспортного сполучення з країною їх походження або з інших причин, що не залежать від таких осіб, визнаються такими, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України, на період дії обставин, що унеможливлюють їхнє примусове видворення з України.


Іноземці, які іммігрували в Україну на постійне проживання або до прийняття рішення про припинення громадянства України постійно проживали на території України і після прийняття рішення про припинення громадянства України залишилися постійно проживати на її території, отримують посвідку на постійне проживання. У випадку інших законних підстав перебування іноземців на території України - посвідку на тимчасове проживання.

Іноземці, можуть набути громадянства України в порядку, встановленому Законом України «Про громадянство України» від 18 січня 2001 року № 2235-ІІІ.

Каталог: uploads
uploads -> Правила прийому до аспірантури державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини»
uploads -> Правила прийому до аспірантури та докторантури київського національного університету культури І мистецтв
uploads -> Положення про аспірантуру Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Загальна частина
uploads -> Програма дисципліни «іноземна мова (англійська)»
uploads -> Положення правил прийому до нту "хпі" на 2016 рік правила прийому 2016 Організацію прийому до нту "хпі" та його структурних підрозділів здійснює приймальна комісія правила прийому 2016
uploads -> Програма та методичні вказівки з навчальної дисципліни історія науки І техніки для студентів усіх спеціальностей денної форми навчання
uploads -> Лекція № Тема лекції: Поняття мистецтва як частини культури
uploads -> Афінська держава та стародавня спарта у стародавній історії та культурі людства
uploads -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
uploads -> Освіта осіб з інвалідністю в Україні Тематична національна доповідь Київ -2010 Тематичну національну доповідь «Освіта осіб з інвалідністю в Україні»

Скачати 360.15 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка