Предмет: я у світі Клас: 3 РозділСкачати 166.5 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації11.03.2019
Розмір166.5 Kb.
#84182
  1   2
Автор: Літвінова Світлана Веніаминівна,

вчитель початкових класів І категорії

Білоцерківської спеціалізованої

школи І – ІІІ ступенів №9

з поглибленим вивченням

іноземних мов

міста Білої Церкви

Предмет: Я у світі

Клас: 3

Розділ: Людина в суспільстві

Тема. Історичні скарби України

Мета: Формувати уявлення про історичні скарби України, формувати знання про музеї, закріпити знання правил поведінки в музеї;

формувати вміння встановлювати взаємозв’язки; розвивати пізнавальний інтерес;

виховувати почуття поваги до надбань українського народу, інтерес до історії, культури рідного краю.
Обладнання: таблиці із зображенням історичних пам’яток України, чарівна скринька наповнена картками з інформацією по темі, схема «Скарби України», роздрукований кросворд для роботи в парі, підручник « Я у світі. 3 клас» (Н.М. Бібік), робочий зошит «Я у світі. 3 клас» (Н.М. Бібік, Г.П. Бондарчук).

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Хід уроку
Організація класу до уроку.

− Діти, подивіться у віконечко – посміхніться сонечку,

Подивіться одне на одного – бажаю вам здоров’я доброго.
І. Актуалізація опорних знань

1.Фронтальне опитування.

− Яку тему ми вивчили на попередньому уроці?

− Що ви запам’ятали про своє місто?

− На чию честь було названо парк «Олександрія»2.Індивідуальне опитування

Уявна подорож до одного з парків Білої Церкви (за бажанням).


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

− Для нас, для українців є дорогі та зрозумілі кожному слова «козак», «чумак», «кобзар». Ці слова розповідають всім про історію нашого народу. А ще в Україні є багато всесвітньо відомих архітектурних пам’яток, про які ви також

зможете сьогодні дізнатися, якщо будете уважні та активні.
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

− Тема нашого уроку «Історичні скарби України». Цю тему нам допоможе вивчити ось ця чарівна скриня, вона дуже стара, багато чого в світі бачила та містить в собі багато знань. Під час уроку учні (підготовлені) будуть зазирати до неї та ділитися з нами важливою інформацією.


На уроці ви дізнаєтесь про:

 • всесвітньо відомі споруди,

 • де вивчають та зберігають пам’ятки культури,

 • правила поведінки в музеї.


ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

− Ми не можемо почати вивчати тему, поки не знаємо, що таке скарб. Зазирну я до чарівної скриньки, можливо вона підкаже? ( Зазираю та виймаю картку з підказкою.)Скарб – таємно приховані в землі або заховані іншим способом коштовності, гроші, цінні речі;

духовні та культурні цінності, власник яких залишився невідомим і не може бути знайдений.Робота зі схемою.

Духовні скарби (музеї, собори, храми, лаври)Скарби

України Природні скарби
Золоті скарби
Музеї – науково–дослідницькі і науково–освітні заклади, які збирають, вивчають, зберігають і популяризують пам’ятки історії, матеріальної і духовної культури.
Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

− Які бувають музеї? (Учні висувають припущення, а вчитель доповнює.)Різновиди музеїв: краєзнавчий, природничий, меморіальний, історичний, художній, музей під відкритим небом, картинна галерея…

В Україні діє понад 380 музеїв.


Правила поведінки в музеї.

Робота в зошиті (с. 53)

Завдання 3

Визнач, що можна робити, переглядаючи експонати в музеї:

 • уважно слухати екскурсовода,

 • голосно розмовляти,

 • штовхати сусідів,

 • бігати по залі,

 • ставити запитання,

 • їсти яблуко, цукерки,

 • торкатися виставлених для огляду предметів,

 • занотовувати свої враження.


Робота з підручником (с.103).

− Прочитайте статтю та розкажіть, який цікавий музеї є у Львові.


Доповнення від чарівної скриньки.

Аптека - музей заснована в 1735р. фармацевтом Наторпом; а ще у Львові є музей, в якому зберігаються підкови, знайдені під час археологічних розкопок.

У Карпатах, на території Національного природничого парку «Синевір» є Музей лісу і сплаву. Це єдиний діючий музей в Європі. Він споруджений на воді.

А в Переяслав-Хмельницькому – Музей історії бджільництва. Житлово-господарський комплекс відтворює життя, діяльність та побут пасічника кін. ХІХст. поч. ХХст. та висвітлює історію бджільництва з найдавніших часів до сьогодення.

Музей «Золоті ворота»
Один із символів Києва, найстаріша збережена оборонна споруда Русі, головний в’їзд до древнього Києва – такими є Золоті ворота, одна з головних пам'яток української столиці.

Ворота споруджені з відкритого боку Києва: тут природний рельєф не захищав давньоруську столицю. Тому тут були насипані високі вали, поверх яких споруджені дерев'яні стіни. В’їзд до міста також був зроблений саме з боку найвищих укріплень − щоб гості міста могли переконатися в його величі і неприступності. І дійсно, з боку Золотих воріт Київ жодного разу не був взятий.

З плином часу споруда руйнувалася, і вже у ХVІІІ сторіччі являла собою руїни. Було прийнято рішення засипати їх землею. У 1832 р., при знесенні валів, ворота були розкопані, і почалося їх археологічне дослідження.

Зараз у триярусному павільйоні воріт розташований музей, присвячений видатній будівлі та загалом фортифікації стародавнього Києва. Центральною частиною експозиції є фрагменти справжніх стін воріт. У залах музею часто бувають виставки, пов'язані з давньоруською тематикою.


Музей історичних скарбів України по-іншому називають Музеєм скіфського золота. Він знаходиться на території Києво-Печерської лаври. У колекцію цього музею входять рідкісні ювелірні вироби із золота, платини, срібла, інкрустовані діамантами, рубінами, смарагдами, перлами, виготовлені майстрами прадавніх сарматських і скіфських племен, рідкі емалі й карбована обробка часів Київської Русі, експонати з Візантії й Ірану. У музейних зібраннях монет є монети Прадавньої Греції, Рима, Київської Русі, Візантії, Знайомлячись із вітринами залів у Музеї історичних скарбів України, відвідувачі мають можливість уявити собі, на скільки великий був рівень майстерності прадавніх ювелірів.У Музеї скіфського золота можна побачити не тільки знахідки, отримані в результаті розкопок на території України. Враховуючи вік, різноманітність і цінність експонатів, а також їх рідкісну красу, цей музей можна назвати одним із найцікавіших у Києві.

Каталог: doc -> files -> news -> 468
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
468 -> Шкільний театр як засіб формування креативної особистості богасевич Євгенія Вікторівна, вчитель світової літератури, керівник шкільного театру
468 -> Н. М. Сусоєва Збірник інтернет-завдань за творчістю Т. Г. Шевченка для учнів 9-х класів Зміст Передмова
468 -> Калашнікова ірина михайлівна м. Білгород – Дністровський
468 -> Предмет: я у світі Клас: 3 Розділ
468 -> Методична розробка педагогічної ради «Інноваційна діяльність гімназії в системі формування компетентної особистості» Мета
468 -> Основні випадки чергування у в, і й

Скачати 166.5 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка