"Приготування млинцевого тіста та страв з нього"



Сторінка1/3
Дата конвертації14.11.2018
Розмір0.68 Mb.
ТипУрок
  1   2   3
Розглянуто Погоджено Затверджую

на засіданні метод.комісії Ст.майстер Заст.директора з НВР

Голова комісії ______Г.Я.Якимець _______Л.М.Павлів

_______Т.І.Ріпак



Відкритий урок

на тему:

"Приготування млинцевого тіста та страв з нього"

Підготувала:

майстер в/н

Пильо Г.П.

м.Стрий 2014р.

"Затверджую"

Ст. майстер

_________Г.Я. Якимець

Урок

Тема: Приготування страв з борошна.

Тема уроку: Приготування млинцевого тіста та страв з нього: млинчики смажені (напівфабрикат), млинці цибулеві, млинці з ікрою, закуска "Макраме", закусочні млинці з оселедцем

Мета уроку:

навчальна: практично відпрацювати трудові прийоми приготування страв з борошна та їх подачі, закріпити теоретичні знання з розрахунку сировини, організації робочого місця, підбір інвентаря, посуду,дотримання вимог санітарії та гігієни, правил техніки безпеки і охорони праці;

розвивальна: розвивати в учнів самостійність, вміння орієнтуватися у виробничих умовах;

виховна: виховувати в учнів бережливе ставлення до продуктів харчування, енергоносіїв, обладнання, інвентаря, привити любов до обраної професії, почуття відповідальності.

Матеріально – технічна база: обладнання, посуд, інвертар гарячого цеху, технологічні карти, інструмент, сировина.

Тип уроку: відпрацювання трудових прийомів.

Метод навчання: бригадний.

Міжпредметні зв'язки: технологія приготування їжі, технологія приготування борошняних кондитерських виробів, хімія, біологія, санітарія та гігієна, охорона праці, устаткування, організація виробництва, облік та звітність.

Хід уроку



І. Організаційний момент.

1. До початку уроку:



а) перевірити готовність майстерні;

б) перевірити готовність обладнання, інвентаря, розкласти його по робочих місцях;

в) написати на дошці тему уроку.

2. На початок уроку:



а) староста проводить шикування групи та рапортує;

б) перевіряю присутність учнів та їх зовнішній вигляд.

ІІ. Вступний інструктаж.

1. Повідомити тему та мету уроку.

2. Перевірити, як учні засвоїли попередній матеріал:

- особливість приготування тіста для вареників;



Готове тісто відстає від рук і стінок посуду, після натискання пальцем на поверхню ямочка вирівнюється. Тісто залишають на 30-40 хвилин.

  • які дефекти виникнуть при застосуванні формування вареників способом розкатування;

Залишається багато тіста, яке швидко висихає, і його потрібно переробляти.

  • як довести до готовності "Буцики";

Зварені "буцики" відкидають на друшляк і злегка підсмажують на вершковому маслі.

3. Вивчення нового матеріалу:



- послідовність приготування млинцевого напівфабрикату;

Яйця,сіль,цукор розмішують,додають холодне молоко (50% від норми), всипають борошно й збивають до отримання однорідної маси,поступово додаючи суміш молока з водою. Готове рідке тісто проціджують. Млинчики випікають на змащених жиром і розігрітих сковородах діаметром не менше 22см. Налите тісто обертанням сковороди розподіляють рівним шаром по всій поверхні і обсмажують з одного боку, після чого млинчики знімають і охолоджують.

  • особливість приготування закусочних млинців з оселедцем.

Наприкінці замішування млинцевого тіста, додають сік буряка із коньяком. Просмажену сторону млинчика змащують сиром «Фета», на середину викладають оселедець, скручують рулетом.

- технологія приготування закуски "Макраме".


Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Здійснити контроль за дотриманням державних стандартів освіти
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Профілактика шкідливих звичок серед дітей і підлітків
downloadcenter -> Уроки-дослідження з географії у 6 класі Вовчищовичі 2015
downloadcenter -> Домашнє завдання Німецька мова
downloadcenter -> Узагальнений висновок щодо результатів атестаційної експертизи Йосипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – днз»
downloadcenter -> Коментар: поняття «публічна адміністрація» часто зустрічається у нормативно-правових актах України, дослідженнях науковців. Утім досі не сформовано єдиного підходу щодо визначення даного поняття
downloadcenter -> Доповідна записка «Про особливості реалізації нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти в 1-3 класах загальноосвітніх навчальних закладів»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка