Про затвердження Порядку підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах) 57 Змінити назву ПоложенняСторінка1/44
Дата конвертації07.11.2016
Розмір6.74 Mb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   44КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від __ __________ 2015 р. № ______
КиївТекст Положення

Пропозиції

Коментарі/зауваження

Рішення та обґрунтування МОН

Остаточна редакція

Про затвердження Порядку підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук

у вищих навчальних закладах (наукових установах)

57 Змінити назву Положення:

«Положення про порядок підготовки фахівців здобувачів ступенів доктора філософії та доктора наук».

або: «Положення про підготовку доктора філософії та доктора наук»

(відповідно скрізь по тексту замінити слово «фахівців» на слово «здобувачів», що відпадатиме термінології Закону України «Про вищу освіту»)
57 У даному проекті регламентується порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук не тільки в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів і наукових установ, а й поза аспірантурою (ад’юнктурою) шляхом прикріплення до вищого навчального закладу (наукової установи).

Враховано редакційно

Про затвердження Порядку підготовки докторів філософії та докторів наук

у вищих навчальних закладах (наукових установах)Каменєв О.Ю.:

Зауваження (до назви):

Слово «фахівець» більше асоціюється із спеціалістом в певній галузі виробництва, а не з науковцем.Пропонується замінити словосполучення «фахівців ступенів» на «здобувачів наукових ступенів» (враховуючи, що дане Положення регулює саме процес підготовки претендентів на отримання наукових ступенів, а не порядок захисту їхніх науково-кваліфікаційних робіт, поняття «підготовка здобувачів» в даному випадку є коректним).

Врахувати редакційно
З метою забезпечення реалізації вимог та положень Закону України «Про вищу освіту» від 01 липня 2014 року № 1556-VII та відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є :З метою забезпечення реалізації вимог та положень Закону України «Про вищу освіту» від 01 липня 2014 року № 1556-VII та відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є :


1. Затвердити Порядок підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладах (наукових установах), що додається.
5 У назві Постанови вказано: «Про затвердження Порядку підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів (наукових установ)», а вже пунктом цього документа 1 затверджується не Порядок, а Положення про порядок підготовки фахівців і далі сам документ називається Положенням.

Враховано

1. Затвердити Порядок підготовки докторів філософії та докторів наук у вищих навчальних закладах (наукових установах), що додається.
20 Положення про порядок підготовки фахівців наукових ступенів доктора філософії та доктора наук

Назва Положення звужує його зміст, оскільки в пунктах 26 та 27 визначаються умови здобуття ступеню доктора філософії поза аспірантурою (ад’юнктурою).

Враховано23 Положення про порядок підготовки фахівців на освітньо-науковому та науковому рівнях вищої освіти

Назва проекту Положення не в повній мірі відповідає змісту, а саме: пункти 26 та 27 проекту Положення визначають можливість та порядок здобуття ступеня доктора філософії поза аспірантурою (ад’юнктурою)

Враховано редакційно


25 … його назва має бути "Про затвердження Порядку вступу та навчання в аспірантурі (ад'юнктурі) та докторантурі громадян України, іноземців та осіб без громадянства".

Відхилено. Порядок врегульовує значно ширше коло питань ніж виключно вступ.


46 Потребує уточнення назва документу, оскільки частина його положень визначають умови здобуття ступеня доктора філософії поза аспірантурою (ад’юнктурою). До того ж чинна редакція Закону України «Про вищу освіту» не оперує таким поняттям, як «фахівці ступенів доктора філософії та доктора наук».

Враховано редакційно
2. Скасувати постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів» від 01 березня 1999 року № 309.


2. Встановити, що постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів» від 01 березня 1999 року № 309 втрачає чинність з 1 січня 2016 року.

3. Встановити, що підготовка аспірантів (ад’юнктів) та докторантів, які зараховані до вищих навчальних закладів (наукових установ) до набрання чинності цим Порядком здійснюється відповідно до Положення, яке було чинне на момент їх вступу.
12 Також доцільно визначити:

якими документами будуть регламентуватися навчання та захист дисертаційних досліджень аспірантів/здобувачів, які вже навчаються в аспірантурі. Йдеться про кількість публікацій, кандидатських іспитів, в т.ч. додаткових (або їх відсутність);

чи зміняться вимоги для аспірантів, що навчаються у «перехідний» період.

Відхилити. Зазначені питання регулюються Положенням МОН «Про спеціалізовані вчені ради»


Віктор Лисиця:

"Положення..." розповсюджується на осіб, які вступили до аспірантури або докторантури після його затвердження. Ті, хто зараз навчаються в аспірантурі або в докторантурі, завершують наукову роботу за діючим "Положенням"

Врахувати редакційно

4. Доручити Міністерству освіти і науки України надавати роз’яснення щодо застосування норм цієї постанови.21 Добавити пункт про продовження можливості захисту дисертацій аспірантами та докторантами, які раніше закінчили навчання у аспірантурі і докторантурі на протязі трьох років починаючи з 01.09.2015 року або дозволити їм провести захисти своїх дисертаційних досліджень до часу закінчення підготовки аспірантів, які були зараховані на навчання з 01.11.2014 року.

Врахувати редакційно в частині, яка стосується підготовки, а питання термінів допущення до захисту врегулювати Положенням МОН «Про спеціалізовані вчені ради»


39 Очевидно, що проект Порядку підготовлений для тих осіб, котрі вступлять до аспірантури в 2015 році. Логічно передбачити в документі позицію, згідно якої аспіранти, котрі вступили на навчання в попередні роки, мають закінчити аспірантуру за старими вимогами, оскільки передбачену Законом України «Про вищу освіту» вимогу освітньо-наукової програми в 30-60 кредитів ЄКТС реалізувати доволі складно.

Врахувати п. 3 постанови КМУ47 Додати новий розділ «Перехідні положення» і викласти його в наступному порядку

1. Вимога щодо підготовки аспірантів на базі магістра, що пройшов навчання за освітньо-науковою програмою встановлюється починаючи з третього року після набуття чинності даним положенням.

2. Підготовка аспірантів (ад’юнктів) та докторантів, що зараховані до навчання до набуття чинності цим положенням здійснюється відповідно до порядку, визначеного …

3. Вченим радам приймати до захисту дисертації випускників аспірантури (ад’юнктури) та докторантури попередніх років протягом трьох років після набуття чинності даного положення.


Врахувати редакційно в частині, яка стосується підготовки, а питання термінів допущення до захисту врегулювати Положенням МОН «Про спеціалізовані вчені ради». Пропозицію щодо вимоги вступу на базі освітньо-наукової програми відхилити адже такої вимоги немає в Законі, і це питання, які регулюються Правилами прийому ВНЗ.


48 Враховуючи наявність аспірантів та пошукувачів, які готували кандидатську дисертацію, а також кандидатів наук, які бажають захистити докторську дисертацію, в документі слід передбачити перехідні положення. Інакше ці категорії осіб просто не зможуть реалізувати намічені плани.

Врахувати п. 3 постанови КМУ56 Для аспірантів попередніх років випуску та здобувачів наукових ступенів, що проводили дисертаційні дослідження та готують до захисту дисертаційні роботи поза аспірантурою, яким вченими радами було затверджено теми досліджень і наукових керівників (консультантів), терміном введення в дію цього Положення вважати 1 вересня 2016 р.
Врахувати п. 2 і 3 постанови КМУ


Прем’єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК
Інд. ___


ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від __ ___________ 201_ р. № ______

Каталог: img -> zstored -> files
files -> Програма розвитку дітей дошкільного віку зі спектром аутистичних порушень
files -> Програма фізична культура для спеціальних медичних груп у
files -> Програма література (російська та зарубіжна)
files -> Природознавство 4 клас
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів: Географія. 6 9 класи
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (класів)
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (класів) з поглибленим вивченням румунської мови
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   44
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка