«Про здійснення соціальної роботи з внутрішньо переміщеними особами та учасниками антитерористичної операції»Скачати 117.69 Kb.
Дата конвертації05.02.2017
Розмір117.69 Kb.
#9805
ТипДовідка
Голові Дарницької районної

в місті Києві державної адміністрації

Сінцову Г.Л.

ДОВІДКА

Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для розгляду на апаратній нараді Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 24.11.2015 року з питання: «Про здійснення соціальної роботи з внутрішньо переміщеними особами та учасниками антитерористичної операції».

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що здійснює соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю на території Дарницького району. Протягом 2015 року одними з основних завдань Центру є:

1.Соціальна підтримка сімей військовослужбовців учасників антитерористичної операції.

2. Підтримка сімей внутрішньо переміщених осіб з Луганської і Донецької областей та АР Крим.

Відповідно до внесених змін до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2011 – 2015 роки», які були затверджені сесією Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 04.03.2015 року Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації додатково виділені кошти на проведення комплексної соціально-психологічної роботи з демобілізованими учасниками антитерористичної операції та їх сім’ями, а також родинами загиблих учасників, які постійно проживають в м. Києві.

З 01.04.2015 року Центром розроблена та реалізується соціальна програма «Здійснення комплексних заходів з надання соціально-психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх родин».

Метою програми є надання соціальної – психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх родин, сім'ям загиблих та поранених учасників АТО та сприяння у в одержанні соціальних послуг для поліпшення життєдіяльності, подолання життєвих труднощів, формування здатності сім'ям самотужки їх долати.

Основними завданнями програми є:

1.Проведення соціальних інспектувань сімей учасників АТО. Надання соціально-педагогічних, психологічних, соціально-економічних послуг демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям, а також родинам загиблих, поранених та здійснення соціального супроводу (за потребою);

2.Попередження виникнення складних життєвих обставин в сім'ях;

3.Організація та проведення тренінгових занять з соціальної адаптації для демобілізованих учасників АТО та членів їх родин.

4.Співпраця з державними та недержавними установами, громадськими організаціями щодо проведення соціальної роботи з демобілізованими учасниками АТО та їх сім’ями, а також родинами загиблих, поранених учасників.

З метою визначення та вирішення в межах компетенції соціально-побутових проблем родин киян, які загинули, або були поранені в ході антитерористичної операції, демобілізовані спеціалістами Центру спільно зі спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації проводяться соціальні інспектування сімей, здійснюється оцінка потреб родини. Сім’ям надається інформація про роботу спеціалістів Центру та про можливість отримання комплексу соціальних послуг, зокрема: консультацій з питань психологічного здоров’я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем.

Станом на 01.11.2015 року соціальними послугами спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва охоплено 200 сімей учасників АТО з них:

Сім’ї загиблих – 18 (дітей - 10)

Поранені учасники АТО – 21 (дітей - 18)

Мобілізовані учасники АТО – 84 (дітей - 96)

Демобілізовані учасники АТО – 77 (дітей - 73)

Загальна кількість учасників антитерористичної операції, які звернулися до Управління праці та соціального захисту населення Дарницького району з метою оформлення пільг налічує 686 осіб.

За час реалізації програми спеціалістами Центру учасникам АТО та їх сім’ям було надано 1063 індивідуальних послуг, з них:

Психологічні – 135;

Соціально-педагогічні – 85;

Соціально-медичні – 0;

Соціально-економічні – 252;

Юридичні – 2;

Інформаційні – 591.

Групових послуг – 771 з них:

Психологічні – 349;

Соціально-педагогічні – 229;

Соціально-медичні – 0;

Соціально-економічні – 58;

Юридичні – 0;

Інформаційні – 135.

За звітній період 2015 року спеціалістами Центру вирішено потреб сімей учасників АТО, а саме:

- Повторно подано пакет документів учасника АТО на комісію МСЕК для встановлення групи інвалідності.

- Подано 2 пакети документів учасників АТО до «Київської спілки ветеранів АТО» на отримання земельних ділянок.

- Подано 1 пакет документів на призначення матеріальної допомоги пораненому учаснику АТО, який перебуває у військовому госпіталі. Також спеціалістами Центру спільно з ГС «Братерство Учасників Бойових Дій» проводиться робота з керівництвом військового шпиталю щодо підготовки ними документів для встановлення інвалідності учаснику АТО.

- Партнерами Центру БФ «Міжнародне сприяння» 1 сім’ї учасника бойових дій надано допомогу у вигляді будівельних матеріалів для ремонту квартири.

- позачергово влаштовано до ДНЗ 7 дітей учасників АТО.

-переведено на безоплатну основу навчання в Коледжі Київського національного університету технологій та дизайну за підтримки директора коледжу - 1 дитину пораненого учасника АТО.

- влаштовано на безоплатну форму навчання до «Київського коледжу зв’язку» - 1 дитину.

- 3 дітей учасників АТО відвідують на безоплатній основі гуртки у клубах за місцем проживання.

- влаштовано на безоплатне відвідування гуртка греко-римської боротьби у спортивному комплексі «Восход» - 3 дітей.

Окрім цього проводиться робота щодо надання путівок на літнє оздоровлення для дітей вищезазначених категорій, табори:

1. «Пролісок» - надано 5 путівок;

2. «Витоки» - надано 1 путівку;

3. «Інший вимір» - надано 5 путівок.

Відпочинок за кордоном для дітей учасників АТО:

1. За підтримки Фундації «Крим» та меджлісу кримськотатарського народу 2 дитини відправлено до Польщі;

2. 1 дитину відправлено до Болгарії;

3. За підтримки Дарницької громадської варти 6 путівок надано до Угорщини.

Також проводилась робота з організації культурних заходів для участі в них дітей учасників АТО:

1. До Міжнародного дня сім’ї за підтримки МБФ «Міжнародне сприяння» та громадських організацій «Ренесанс» та «Молодість» Центром організовано та проведено свято для дітей учасників АТО. Захід відвідали 18 дітей з батьками;

2. Акція «Подаруй радість дітям» за підтримки ДРДА та директора мотузкового парку пригод «Seiklar» - прийняли участь та отримали подарунки 46 дітей.

3. 26 вересня в Центральному парку культури та відпочинку «Маріїнський» відбулось традиційне свято столичної молоді «Юнь Києва запрошує». Цього року захід пройшов під гаслом «Місто відкритих людей». Захід відвідало 46 сімей.

Спільно із Центром під час заходу «Юнь Києва запрошує» презентували свою діяльність Громадська спілка «Братерство учасників бойових дій в Україні» та Благодійний фонд «Марини Шеремет». За підтримки ГС «Братерство учасників бойових дій в Україні» та радника Міністра оборони з питань медичного забезпечення Анни Майбороди було проведено майстер-клас по наданню першої медичної допомоги.

4. 12 жовтня 2015 року з нагоди святкування Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України у приміщенні Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації Центром по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання був проведений святковий концерт «Будемо гідні слави героїв».

На святі були присутні учасники АТО та їх родини, сім’ї загиблих воїнів, курсанти факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної гвардії України, члени громадської спілки «Братерство Учасників Бойових Дій України», бійці 79 Миколаївської повітряно-десантної бригади та батальйону особливого призначення «Свята Марія».

5. 14 жовтня 2015 до Дня захисника України проведено спільно з Мотузковим парком пригод «SEIKLAR» та Центром по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання Дарницького району акцію«Козацькі розваги з Україною в серці» для учасників АТО та їх родин.

Протягом звітного періоду 2015 року сім’ї учасників АТО мали змогу відвідати театри музеї міста Києва, охоплено 102 особи.

Протягом травня 2015 року на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді року для представників ради волонтерів Дарницького району проведені тренінги «Соціальна адаптація та реабілітація учасників АТО» з метою залучення їх до надання соціальної допомоги вищезазначеній категорії осіб та навчальні семінари для структурних підрозділів Дарницької райдержадміністрації «Особливості роботи з учасниками антитерористичної операції та членам їх родин». Охоплено 78 працівників структурних підрозділів Дарницької РДА.

Також протягом жовтня – листопада спеціалістами Центру проводяться тренінги «Соціально-психологічна допомога для учасників АТО» для психологів та соціальних педагогів управління освіти.

Спільно з Дарницьким районним центром зайнятості проводяться тренінги «Особливості соціальної адаптації та працевлаштування учасників АТО» для учасників АТО.

Що четверга, в приміщенні райвійськкомату фахівець із соціальної роботи (психолог) проводить прийом демобілізованих учасників АТО.

Також фахівці із соціальної роботи Центру протягом травня – червня були залучені до чергувань в інформаційному консулат пункті ГО «Київська міська Спілка Ветеранів АТО».

Центром розроблені та розповсюджуються інформаційні матеріали та флаєра, які включають в себе корисну інформацію, потрібну для повернення учасників АТО до повноцінного життя. Створено розгорнуту пам’ятку учаснику АТО щодо отримання прав та пільг.

На телеканалі «Марс-ТВ» та «Соціальна країна» висвітлено інформацію щодо реалізації у Дарницькому районі м. Києва програми «Здійснення комплексних заходів з надання соціально-психологічно допомоги учасникам АТО та членам їх родин».

Для надання комплексу соціальних послуг спеціалістами Центру залучаються державні, громадські та благодійні організації, а саме: Управління праці та соціального захисту населення, управління освіти, Управління охорони здоров’я, ГС «Братерство Учасників Бойових Дій України» та Благодійний фонд «Марини Шеремет», БФ «Міжнародне Сприяння», ГО «Червоний Хрест», МБО «На службі у дитини», ГО «Інтегрум», БО «БФ Збережемо Україну».

У зв’язку з нестабільною суспільно-політичною ситуацією в країні пріоритетним напрямком діяльності Центру є соціальна підтримка та надання комплексу соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам.

Протягом 2015 року до Центру звернулося 131 сімей вимушених переселенців, яким надано 260 соціальних послуг. Також в Центрі на обліку перебуває 7 опікунських сімей, в яких виховується 8 дітей та 7 дітей, які прибули з зони проведення антитерористичної операції без супроводу дорослих.

Загальна кількість внутрішньо переміщених сімей/осіб, які звернулися до Центру з початку збройного конфлікту на Сході України та АР Крим - 175 сімей (в них дітей – 289)/ 192 особи, з них:


  • АР Крим – 2 сім’ї/8осіб

  • Донецька обл. – 105 сімей (в них дітей – 178)/83 особи

  • Луганська обл. – 68 сімей ( в них дітей – 108)/101 особа

Спеціалістами Центру проведена первинна консультація усіх сімей щодо визначення їх потреб, в результаті чого:

  • 2 сім’ї направлено на тимчасове проживання до Київського міського Центру соціально-психологічної допомоги (вул. Новодарницька, 26).

  • 1 дитину-сироту влаштовано до Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

  • 4 дітей відвідують на безоплатній основі гуртки у клубах за місцем проживання.

  • 7 дітей, які прибули без супроводу батьків за сприяння БФ «ADRA» в Україні та 43 сім’ї забезпечено ковдрами, обігрівачами та теплими речами.

  • 24 сім’ї візьмуть участь у проекті БФ «ADRA» в Україні «Руки Надії» для внутрішньо переміщених осіб.

Для надання соціально-економічної допомоги внутрішньо переміщеним особам залучаються громадські та благодійні організації, а саме: БФ «ADRA» в Україні, ГО «Червоний Хрест», МБО «На службі у дитини», ГО «Інтегрум», ЦД «Любов і милосердя», «Українська фундація громадського здоров’я». Зокрема, новонародженим дітям надавалися речі, харчування та засоби гігієни, сім’ї, які проживають у Київському міському Центрі соціально-психологічної допомоги були забезпечені дитячими ліжечками.

Діти внутрішньо переміщених осіб залучаються до соціокультурних заходів. Зокрема, 12 дітей відвідали Кондитерську корпорація «Roshen», 14 дітей взяли участь у благодійній акції «Петриківка» у Києво-Печерській Лаврі. Волонтерами Центру спільно з БФ «Крок на зустріч» проведено майстер- клас по виготовленню «оригамі».

Для якісної та ефективної роботи в наступному році з сім’ями учасників АТО та внутрішньо переміщеними сім’ями, Центром розроблений ряд заходів. Найважливіші з них ми пропонуємо включити до протоколу доручень, а саме:

1. З метою повного охоплення соціальними послугами сімей учасників АТО та внутрішньо переміщених сімей з дітьми винайти можливість фінансування фахівців із соціальної роботи з даного напрямку роботи;

2. Винайти можливість забезпечити новорічними подарунками та квитками на святкові новорічні заходи дітей учасників АТО та дітей вимушених переселенців.

3. Під час літньої оздоровчої компанії 2016 року забезпечити першочергове оздоровлення дітей учасників АТО та дітей внутрішньо переміщених осіб.

Одним з головних завдань нашого Центру на наступний рік є продовження соціальної роботи з внутрішньо переміщеними особами та учасниками антитерористичної операції та їх сім’ями в Дарницькому районі. Для цього потрібна не тільки злагоджена робота фахівців нашого Центру, а й об’єднання зусиль всіх зацікавлених державних та недержавних структур району, громадських та благодійних організацій.

Директор С. Смирнов

ПОГОДЖЕНО ПОГОДЖЕНО

Заступник голови Керівник апарату ___________П.Захарченко ___________ Р.Лелюк19.11.2015 19.11.2015
Каталог: files -> 2015
2015 -> Організація заходів цивільного захисту субєкта господарювання (підприємство, установа, організація) суб’єкти забезпечення цивільного захисту
2015 -> Державна служба україни з надзвичайних ситуацій навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області навчально-методичний посібник
2015 -> Зміст стан сфер управління міу на 02. 12. 2014
2015 -> Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників І. Загальні положення
2015 -> Цивільний захист функція держави. Основні складові, їх структура, зміст та функціонування
2015 -> Книга для читання Львів-2015 Мошук Н. М. Природознавство, 4 клас, розділ «Природа України». Книга для читання. Львів:, 2015. 70 с
2015 -> План роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
2015 -> Методичні рекомендації до вшанування у загальноосвітніх навчальних закладах загиблих від Голодомору 1932 1933 років

Скачати 117.69 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка