Програма „Diktant може використовуватись з метою перевірки знань учнів на уроках насампередСкачати 34.24 Kb.
Дата конвертації05.11.2018
Розмір34.24 Kb.
#59532
ТипПрограма
    Навігація по даній сторінці:
  • Стор. Б)
Шановні пані та панове!

1 О програмі

Програма „Diktant” може використовуватись з метою перевірки знань учнів на уроках насамперед української, російської, англійської та німецької мов. Перевірки підлягають знання граматики та синтаксису. Основна задача тестуємого учня – виправлення текстових помилок у тестовому завданні.

Можливість використання програми на інших уроках (математики, фізики, хімії…) залежить виключно від можливостей вчителя та поточних тем. Наприклад: формули скороченого множення, пошук рішення задач, знаходження енергетичного виходу ядерних реакцій, формули хімічних сполук та інш.

2 Правила роботи

Для тестування необхідно учню пройти регістрацію – заповнити пункти, помічені червоним кольором та виставити, при необхідності, додаткові установки. Тільки після цього робота продовжується.

Стрілка вправо перегорне сторінку для наступного етапу роботи, яка почнеться після натискання кнопки „Початок тестування”. Зміні підлягають тільки символи, які позначені червоною зіркою (*). Для інших символів тексту і для клавіш backspace, delete, tab, enter клавіатура закрита. Потрібно слідкувати за розкладкою клавіатури, яка переключається на панелі „Мова диктанту”.

Після завершення всіх можливих виправлень або по закінченню часу виконується вихід на наступну сторінку програми (по стрільці або автоматично), де здійснюється підрахунок помилок та виставлення оцінок.3 Дії програми

Програма працює з поточним каталогом диску або з тим, з якого взято файл з тестом.Стор. А)

Файл-тест організовується як текстовий файл з розширенням .rtf по всім правилам створення тексту, який можна оформити або переробити популярною програмою Word та інш. Перший рядок тексту містить тільки навігаційне слово „диктант”, а з другого рядка – все, що потрібно для тесту. Наприклад:

„диктант

Приклад тесту для укр.мови, хімії та геометрії:

Чим довше дивишся на зорі, тим більше набираєш такої певності: вони, далекі, стають для тебе близькими, що міг би й рукою торкнути.


2Cu + O2 → 2CuO

Lсер.лін.трапеції = (a+b)/ 2

Sплоща кола = π R2 = π d2 / 4”

Символи для перевірки виділяються червоним. Перевіряються видимі символи та невидимі. Зверніть увагу, що можливо використовувати у тексті спеціальні символи, індекси, але їх не рекомендується перевіряти. Апостроф у тексті-файлі вводиться з англійської розкладки символом (’), для його введення у тесті при роботі існує кнопка «Апостроф».

Якість та складність тесту (як і завжди) залежить тільки від вчителя.

Стор. Б)

„Інтенсивність перевірки” працює при режимі тестування, а „Установки для самоперевірки” при самоперевірці знань. „Ймовірність помилки” надає вставки у випадковому порядку з 1/1 до 1/3. Ця установка залежить від складності завдання та рівня підготовки учня. „Літери, числа…” не враховують можливі вставки знаків (напр.:,.!?:), а опція „Знаки пунктуації” – навпаки. При „Спеціальній вставці…” є можливість задати до 4 символів для перевірки, але з тих, які помічені червоним у файлі для тесту.

Якщо учень заплутався або змінив більше і може повернути назад клавішами CTRL+z текст, є можливість почати знову, натиснув кнопку „Переформувати”. Якщо робота здійснювалась за установлений час – ця кнопка його не поверне.

Стор. В)

„Кількість замін” – тільки ті, що були здійснені для тесту.При натисканні „Розпочати заново” або „Вихід з програми” результати тестування зберігаються у текстовий файл з назвою, записаною при регістрації на учень(учениця). До цієї інформації можна добавити свої записи, для цього існує поле „Додаток до файлу…”. Якщо потрібен більш детальний огляд результатів – можна використати напис „Додати … робочий диктант…”.

4 Від автора

Не вимагайте від комп’ютера більше його можливостей. Комп’ютер не здатен повністю замінити вчителя, його спілкування з учнем. Комп’ютер – тільки допомога до навчального процесу.
Скачати 34.24 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка