Програма маршрутної міжзональної практики для студентів II і курсу 070501 географіяСкачати 63.37 Kb.
Дата конвертації29.01.2017
Розмір63.37 Kb.
ТипПрограма
Міністерство освіти та науки України

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Географічний факультет

Кафедра землезнавства та геоморфологіїЗатверджено


Радою географічного факультету

25 06 2007 р., протокол № 6

Голова Ради_________проф. Олійник Я.Б.

ПРОГРАМА


МАРШРУТНОЇ МІЖЗОНАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ

ДЛЯ СТУДЕНТІВ IIІ КУРСУ

7.070501 - географіяУпорядник: проф. Стецюк В.В.
Затверджено


На засіданні кафедри землезнавства та

геоморфології “ 12 06 2007 р.,

протокол № 16

Зав. кафедри__________проф. С.Ю. Бортник
Київ – 2007Програма навчальної географічної зональної практики для студентів IІ курсу

Вступ. Компексна фізико-географічна практика відбувається за одним з двох маршрутів- південним або західним - студентами-географами II курсу. Оптимальний термін практики - 10 днів.

Мета та завдання практики. Метою практики є ознайомлення студентів з особливостями природи та окремих природних компонентів (геологічна будова, рельєф, рослинність, тваринний світ тощо), заповідними територіями, окремими пам'ятниками природи та унікальними географіч­ними об'єктами території України на маршруті. Особлива увага звертається на екологічні відмінності різних зон.

Метою практики є закріплення й поглиблення знань, одержаних під час аудиторних занять у процесі вивчення теоретичних і практичних засад за-гальногеографічних дисциплін. Це здійснюється шляхом спостереження і вивчення природних географічних, геологічних об'єктів, процесів та явищ, їх опису.

Під час практики студенти знайомляться з особливостями природи та окремих природних компонентів, результатами дії сучасних і минулих фізико-географічних процесів, характером і типом ландшафтів, результа­тами антропогенної діяльності, особливостями екологічної ситуації, забрудненням довкілля, географічними пам'ятками та унікальними природ­ними об'єктами.

Зміст і структура практики. Практика рекомендується проводитися за такими орієнтовними маршрутами.

Західний маршрут: Київ - Шацьк - Львів - Ворохта - Карпатський заповідник(г.Говерла) - Ужгород - Чернівці - Кам'янець-Подільський -Вінниця - Житомир - Київ.

Південний маршрут: Київ - Умань - Миколаїв - Херсон - Асканія-Нова -Генічеськ - Феодосія - Севастополь - Сімферополь - Кривий Ріг - Канів - Київ.

Маршрути залежно від обставин, що виникають (погодні умови, транспортні можливості, фінанси та ін.), можуть дещо змінюватися - додаються або вилучаються деякі міста та географічні об'єкти.

Маршрутній практиці передує підготовчий період, під час якого викладач знайомить студентів на загальних зборах із маршрутом та програмою практики, читає їм ознайомчу лекцію, консультує з питань самоуправління, ефективної організації роботи та побуту на період практики, господарських заходів, комплектування необхідного в полі особистого майна та колек­тивного спорядження, фотографування.

Методичні рекомендації. Маршрутна практика, як і більшість практик, організується за бригадним принципом. Бригади отримують завдання як загального, гак і індивідуального порядку, а кожен студент в бригаді одержує "свою" ділянку маршруту. Перед виїздом студенти готують реферати, де мають відбиватися усі найсуттєвіші природні й господарські характеристики району, у якому розташована "його" ділянка. Власне реферат є допуском до проходження практики.

Під час практики студенти обов'язково ведуть щоденник, і кожен проводить екскурсію по "своїй" ділянці маршруту.

Завершується практика камеральним періодом. Студенти аналізують і систематизують свої спостереження, узагальнюють побачене, готують ілюстрації, пишуть звіт.

Форми і методи контролю. Під час практики керівник кожної групи безпосередньо спрямовує і контролює роботу студентів. Групи розбиваються на бригади, і кожна отримує окреме завдання. Крім того, індивідуальне завдання на період практики отримує кожен студент. Під час практики бригади готують звіт, який здається керівникові групи в останні дні практи­ки. Звіт захищається перед викладачем, і за результатами захисту виста­вляється залік та оцінки за практику.

Вимоги до звіту. При написанні звіту студенти повинні додержуватися такої структури:

Вступ


  1. Загальний опис маршруту

  2. Фізико-географічна характеристика

2.1 Особливості геологічної будови

2.2 Рельєф

2.3 Ґрунтовий покрив

2.4 Рослинний світ

2.5 Тваринний світ

2.6 Клімат

2.7 Ландшафтні особливості

  1. Соціально-економічна характеристика

    1. Населення та трудові ресурси

3.2 Промисловість

3.3 Сільське господарство

  1. Основні відомості із краєзнавчої та туристичної характеристики

  2. Екологічна обстановка спостережуваної території

Висновки

Звіт ілюструється фотографіями, розрізами, профілями, графіками, таблицям.

Підведення підсумків практики. Керівник практики перевіряє звіти кожної бригади і в найближчі 2-3 дні після повернення з маршруту кожен студент складає залік.
Каталог: images -> doc file -> navch prog
images -> Віртуальна виставка праць викладачів об’єднання сільськогосподарських бібліотек Житомирської області за 2014 рік
images -> Медсестринство в геронтології та геріатрії
images -> Гостра дихальна недостатність
images -> Програма вступного випробування з іноземної мови (англійська, німецька, французька) за професійним спрямуванням
images -> Розвиток вітчизняної системи електронних наукових видань
images -> Програма м. Івано-Франківськ, 2011 міністерство охорони здоров’я україни
navch prog -> Перелік спеціальних навчальних дисциплін для підготовки бакалавра з економічної та соціальної географії
doc file -> Університеті імені тараса шевченка 175 річчю Київського університету І 75 річчю географічного факультету присвячується київ ніка-Центр 2007
doc file -> Безпека життєдіяльності
doc file -> Загальногеографічні карти

Скачати 63.37 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка