Програма навчальної дисципліни Тема Кримінальна відповідальність в системі заходів соціального та юридичного регулюванняСторінка1/13
Дата конвертації03.06.2017
Розмір1.17 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
Матеріали для студентів
2016-2017 навчальний рік

Кримінальна відповідальність та форми її реалізації

Спеціальність 081 «Право»

Спеціалізація (освітня програма)

«Кримінальна юстиція»

(V курс)
Д.ю.н., професор Козаченко О.В.

Програма навчальної дисципліниТема 1.

Кримінальна відповідальність в системі заходів соціального та юридичного регулювання.

Соціальна відповідальність та її ознаки. Юридична відповідальність та її характеристики. Різноманіття підходів до визначення кримінальної відповідальності та засади для їх існування. Поняття та ознаки кримінальної відповідальності. Кримінальна відповідальність в системі заходів правового впливу.


Тема 2.

Поняття, ознаки та властивості кримінально-правових заходів.

Поняття та ознаки кримінально-правового заходу як базового поняття при визначенні правого впливу на неправомірну поведінку особи. Об’єктивні властивості кримінально-правових заходів. Суб’єктивні властивості заходів кримінально-правового впливу.Тема 3.

Об’єктивні та суб’єктивні властивості кримінальної відповідальності.

Мета та цілі застосування кримінальної відповідальності. Підстави та критерії нормативного закріплення кримінальної відповідальності. Суб’єкти застосування кримінальної відповідальності. Процесуальна властивість кримінальної відповідальності.


Тема 4.

Стадії, етапи та принципи кримінальної відповідальності.

Співвідношення між поняттями «стадії» та «етапи» кримінальної відповідальності. Стадія виникнення кримінальної відповідальності. Стадія притягнення до кримінальної відповідальності. Стадія реалізації та закінчення кримінальної відповідальності. Загальні засади (принципи) кримінальної відповідальності.Тема 5.

Форми кримінальної відповідальності. Засудження як особлива форма примусової кримінальної відповідальності. Поняття та ознаки покарання. Об’єктивні та суб’єктивні властивості покарання. Система класифікація та види покарань.

Система примусових та заохочувальних форм кримінальної відповідальності. Поняття та властивості засудження як особливої примусової форми кримінальної відповідальності. Поняття та ознаки покарання. Теорії цілей покарання. Інші об’єктивні властивості покарання. Суб’єктивні властивості покарання. Система покарань. Класифікація покарань в залежності від способу (порядку) їх призначення. Класифікація покарань в залежності від ознак суб’єкта. Види покарань в залежності від можливості їх вимірювання часом.Тема 6.

Загальні засади призначення покарання.

Поняття загальних засад призначення покарання. Положення закону, які підлягають врахуванню при призначенні покарання на загальних умовах. Обставини, що пом’якшують покарання та наслідки їх встановлення. Обставини, що обтяжують покарання та наслідки їх встановлення.Тема 7.

Спеціальні засади призначення покарання.

Загальна характеристика спеціальних правил призначення покарання. Призначення покарання до осіб, що виконували спеціальне завдання (ч. 3 ст. 43 КК України). Призначення покарання особі, яка вчинила незакінчений злочин (ч. 1-3 ст. 68 КК України). Призначення покарання особі, яка вчинила злочин у співучасті (ч. 4 ст. 68 КК України). Призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом (ст. 69 КК України). Призначення покарання за наявності обставин, що пом’якшують покарання (ст. 69-1 КК України). Призначення покарання за сукупністю злочинів (ст. 70 КК України). Призначення покарання за сукупністю вироків (ст. 71 КК України). Призначення покарання неповнолітній особі (ст. 103 КК України).


Тема 8.

Судимість у системі заходів кримінальної відповідальності.

Поняття та властивості судимості як особливого виду примусового заходу кримінальної відповідальності. Кримінально-правові наслідки судимості. Загальноправові наслідки судимості. Суб’єктивні властивості судимості.


Тема 9.

Заохочувальні форми кримінальної відповідальності. Звільнення від покарання.

Поняття та ознаки заохочувальних форм кримінальної відповідальності. Безпосереднє звільнення від покарання (звільнення від призначення покарання). Звільнення від покарання особи, яка захворіла на психічну хворобу (ч. 1 ст. 84 КК України). Звільнення від покарання особи, яка захворіла не на психічну хворобу (ч. 2 ст. 84 КК України). Звільнення від покарання військовослужбовців (ч. 3 ст. 84 КК України). Амністія як особливий вид заохочувального заходу. Помилування в системі заходів заохочувального впливу.Тема 10.

Звільнення від відбування покарання.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням. Особливості звільнення від відбування покарання з випробуванням жінок (ст. 79 КК України). Звільнення від відбування покарання з випробуванням неповнолітніх (ст. 104 КК України). Звільнення від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку (ст. 80 КК України). Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Звільнення від відбування покарання у зв’язку із заміною невідбутої частини покарання (ст. 82 КК України). Особливості звільнення від відбування покарання жінок (ст. 83 КК України). Звільнення від відбування покарання у зв’язку із зарахуванням попереднього ув’язнення (ст. 72 КК України).4. Структура навчальної дисципліни

НАЗВИ ТЕМ

Денна форма навчання

Л


С

С/Р

Тема 1. Кримінальна відповідальність в системі заходів соціального та юридичного регулювання.2

2

8

Тема 2. Поняття, ознаки та властивості кримінально-правових заходів.


2

2

8

Тема 3. Об’єктивні та суб’єктивні властивості кримінальної відповідальності.2

2

8

Тема 4. Стадії, етапи та принципи кримінальної відповідальності.


2

2

8

Тема 5. Форми кримінальної відповідальності. Засудження як особлива форма примусової кримінальної відповідальності. Поняття та ознаки покарання. Об’єктивні та суб’єктивні властивості покарання. Система класифікація та види покарань.


2

2

8

Тема 6. Загальні засади призначення покарання.2

2

8

Тема 7. Спеціальні засади призначення покарання.


2

2

8

Тема 8. Судимість у системі заходів кримінальної відповідальності.


2

2

8

Тема 9. Заохочувальні форми кримінальної відповідальності. Звільнення від покарання.


2

2

8

Тема 10. Звільнення від відбування покарання.


2

2

8

Усього годин

20

20

80Каталог: Programy -> 2016
2016 -> Програма навчальної дисципліни Розділ методологія криміналістики тема Методологічні й наукознавчі засади криміналістики
2016 -> Програма навчальної дисципліни Розділ Загальні положення адміністративного права. Тема Предмет, метод та джерела адміністративного права. Принципи та функції адміністративного права
2016 -> Програма «Кримінальна юстиція»
2016 -> Програма навчальної дисципліни Тема №1 Кримінально-виконавче право як наука, галузь права, навчальна дисципліна
2016 -> Програма навчальної дисципліни Тема №1 Кримінально-виконавче право як наука, галузь права, навчальна дисципліна
2016 -> Програма навчальної дисципліни І семестр І. Пролегомени права І держави тема «Загальнотеоретична юриспруденція» як наука І навчальна дисципліна
2016 -> Програма бакалавра «Кримінальна юстиція»
2016 -> Програма «Кримінальна юстиція»
2016 -> Програма навчальної дисципліни з темами лекцій
2016 -> Програма навчальної дисципліни Тема Корупція як суспільно небезпечне явище


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка