Програма „Перукар”Скачати 383.41 Kb.
Дата конвертації23.10.2016
Розмір383.41 Kb.
ТипПрограма
Програма

Перукар”


Вищий рівень
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Кожна людина вдається до послуг перукаря сподіваючись, що він зробить їй вишукану зачіску, створить неповторний образ на основі професійних знань і вмінь, вимог сучасної моди, професійного досвіду та особистого смаку. Створення красивої сучасної зачіски – справа непроста. Перукар-стиліст моделює загальну гармонію ліній з урахуванням індивідуальності кожної людини. Перукарем може стати людина з творчою натурою і розвинутим естетичним смаком.

У наш час професія перукаря є надзвичайно популярною серед учнівської молоді.

Метою програми є формування компетентностей особистості у процесі допрофесійної підготовки за професією перукаря.

Основні завдання програми полягають у формуванні таких компетентностей:- пізнавальної - поглиблення знань учнів із базових предметів, ознайомлення з особливостями професії перукаря, основами перукарської справи;

- практичної - формування професійних умінь і навичок догляду за волоссям, підбору сучасних стрижок, оформлення зачісок;

- творчої - набуття досвіду власної творчої діяльності, вміння і досвіду роботи з людьми, потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні;

- соціальної - виховання культури праці, позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійність, наполегливість, працелюбство, доброзичливість).

Програма складена з урахуванням вікових особливостей учнів старшого шкільного віку і розрахована на вищий рівень, перший та другий роки навчання. На освоєння курсу у перший рік навчання відводиться 216 год, заняття проводяться двічі на тиждень тривалістю 3 год на кожне, на другий рік – 324 год (9 год на тиждень).

Групи комплектуються з учнів 10-11 класів, які проявляють інтерес до професії перукаря і бажають отримати допрофесійну підготовку.

Навчаючись у гуртку, учні поглиблюють базові знання з біології, хімії, малювання, інформаційних технологій.

Програма складається з 7 розділів, кожен із яких є завершеним за змістом курсом. Деякі профілюючі розділи вивчаються на протязі двох років.

Програмою передбачено засвоєння теоретичних знань і практичних умінь та навичок.

Теоретичною частиною програми передбачено вивчення історії перукарської справи, основ перукарської майстерності, враховуючи особливості розвитку сучасної культури; матеріалознавства, етики та естетики, психології, формування теоретичної бази знань із питань гігієни, безпеки праці.

На практичних заняттях слухачі вивчатимуть закони колористики, просторової композиції; навчатимуться застосовувати набуті знання, уміння й навички для вирішення завдань, що виникають у повсякденній практиці роботи перукаря.

Програмою передбачено виробничу практику, під час якої учні мають удосконалювати практичні вміння та навички з перукарської справи.Програма гуртка може використовуватися під час організації занять у групах індивідуального навчання, які організовуються відповідно до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.08.2004 р. № 651.

Програмою передбачено час на проведення екскурсій, відвідування виставок і професійних конкурсів.

Програма є орієнтовною. Керівник гуртка має право вносити корективи до змісту, змінювати порядок вивчення окремих розділів і кількість годин, відведених на них програмою.

Слухачам, які успішно завершили навчання, видаються посвідчення встановленого зразка.
Вищий рівень, перший рік навчання

Тематичний план


п/п


Розділ, тема

Кількість годин

Всього

теоретичні

практичні

1.

Вступне заняття

3

3

-
І. Матеріалознавство

36

36

-

1.1.

Вступ до матеріалознавства

3

3

-

1.2.

Дезинфікуючі, кровоспинні, миючі та мильні засоби

9

9

-

1.3.

Засоби догляду за волоссям та шкірою

9

9

-

1.4.

Засоби та препарати, які використовуються в перукарській справі

12

12

-

1.5.

Зберігання препаратів

3

3

-
ІІ. Будова і властивості шкіри та волосся

21

21

-

2.1.

Анатомія голови, м’язи голови та їх функції.

3

3

-

2.2.

Будова шкіри та волосся. Хімічний склад волосся та його фізичні властивості

9

9

-

2.3.

Хвороби волосся та шкіри голови

6

6

-

2.4.

Профілактика захворювань волосся і шкіри голови

3

3

-
ІІІ. Охорона праці

12

12

-

3.1.

Правові та організаційні основи охорони праці. Основи безпеки праці в галузі

6

6

-

3.2.

Надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках

3

3

-

3.3.

Охорона навколишнього середовища

3

3

-
ІV. Перукарська справа

75

39

36

4.1.

Розвиток перукарської справи

3

3

-

4.2.

Інструменти та обладнання перукарень. Підготовчі і заключні роботи під час обслуговування клієнтів

9

3

6

4.3.

Миття голови. Сушіння волосся

6

3

3

4.4.

Стриження волосся

30

15

15

4.5.

Укладання волосся

27

15

12
V. Виробнича практика

57

-

57

5.1.

Техніка безпеки на робочому місці

3

-

3

5.2.

Освоєння операцій, робочих прийомів та видів перукарських робіт

12

-

12

5.3.

Стриження волосся

21

-

21

5.4.

Укладання волосся

21

-

21

Екскурсії, конкурси, виставки

6

-

6

Підсумкові заняття

6

-

6

Разом за рік навчання

216

111

105

Зміст програми


1. Вступне заняття (3 год)

Ознайомлення з навчальною програмою, техніка безпеки в лабораторії.Розділ І. Матеріалознавство (36 год)

1.1. Вступ до матеріалознавства (3 год)

Мета, завдання, зміст розділу. Особливості матеріалів, які використовуються у перукарській справі.1.2. Дезинфікуючі, кровоспинні, миючі та мильні засоби (9 год)

Засоби дезинфекції, їх застосування. Приготування дезинфікуючих засобів, терміни придатності. Дезинфекція інструменту.

Класифікація миючих засобів. Мило, його призначення, основні властивості. Класифікація і властивості рідкого та твердого мила.

Призначення та застосування шампунів у перукарських роботах. Вплив шампунів на волосся. Рівень РН у шампунях. Склад та якість шампунів, вимоги до сучасних шампунів. Застосування фарбувальних шампунів.

Норми витрат миючих засобів.

1.3. Засоби догляду за волоссям та шкірою (9 год)

Креми і бальзами, кондиціонери, лікувальні бальзами – ополіскувачі: склад, призначення, способи використання. Підбір засобів з догляду за волоссям. Рослинна косметика. Засоби проти рідкого волосся, зміцнення волосся. Норми витрат засобів догляду за волоссям.

Основні види засобів догляду за шкірою. Гліцерин, його властивості, застосування.

Креми, пудри: класифікація за складом, призначенням та дією на шкіру.

Норми витрат засобів догляду за шкірою.

1.4. Засоби та препарати, які використовуються в перукарській справі

(12 год)

Засоби для фіксації зачісок: лаки для волосся, гелі, муси і пінки для укладання волосся, їх склад, види, способи використання.

Препарати для хімічної завивки волосся. Хімічний склад препаратів, їх вплив на організм людини. Склад фіксажу, приготування фіксажу.

Препарати і засоби для фарбування волосся. Препарати, які знебарвлюють волосся: хімічний склад, вплив на волосся, способи використання. Фарбники сучасних відомих фірм. Фарбники II і ІІІ груп: призначення, хімічний склад, способи використання. Природні фарбники: способи використання, приготування. Якість препаратів для фарбування волосся.1.5. Зберігання препаратів (3 год)

Умови зберігання парфумерно-косметичної продукції. Розфасування, упакування, естетичне оформлення. Вимоги до температури, вологості повітря, освітлення. Розміщення та зберігання матеріалів на робочому місці.Розділ ІІ. Будова і властивості шкіри та волосся (21 год)

2.1. Анатомія голови, м’язи голови та їх функції (3 год)

Основні поняття про анатомію голови та обличчя людини. Основні кістки черепа та обличчя, їх призначення та будова. Основні м’язи голови та обличчя: будова, функції, їх призначення. Склад м’язової тканини.2.2. Будова шкіри та волосся. Хімічний склад волосся та його фізичні властивості (9 год)

Функції шкіри, її площа та товщина. Будова шкіри: епідерміс, власне шкіра, підшкірна жирова клітковина. Особливості волосяної частини шкіри голови.

Будова та особливості волосся. Ріст волосся, його довжина.

Фактори, що впливають на тривалість життя волосся. Причини випадіння волосся. Процеси, які відбуваються під час утворення нового волосся.

Кератин, меланін їх призначення, хімічний склад та місцезнаходження.

Основні фізичні властивості волосся: міцність, еластичність, здатність вбирати воду, електропровідність. Їх урахування в перукарській справі. Можливі пошкодження волосся під час обробки.2.3. Хвороби волосся та шкіри голови (6 год)

Хвороби волосся та шкіри голови: себорея, облисіння, псевдопелада, посивіння (депігментація). Ознаки, причини виникнення, профілактика та лікування.

Занесення інфекції через шкіру. Наслідки порізів. Грибкові та гнійничкові захворювання шкіри голови: ознаки, причини виникнення, лікування. Екземи. Бактеріальні захворювання шкіри, шляхи їх передачі.

2.4. Профілактика захворювань волосся і шкіри голови (3 год)

Вплив якості харчування на стан волосся. Вплив засобів з догляду за волоссям на стан шкіри голови і волосся.

Профілактика випадіння волосся, грибкових захворювань, себореї.

Розділ ІІІ. Охорона праці (12 год)

3.1. Правові та організаційні основи охорони праці. Основи безпеки праці в галузі (6 год)

Основні законодавчі акти. Права і обов’язки працівників на охорону праці під час роботи на підприємстві. Охорона праці жінок і підлітків. Державний і громадський контроль за охороною праці.

Загальні питання безпеки праці. Засоби захисту. Основні вимоги безпеки під час експлуатації обладнання. Режим праці та відпочинку. Основи протипожежної та електробезпеки.

Основи гігієни праці та виробничої санітарії. Медичні огляди неповнолітніх працівників.3.2. Надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках (3 год)

Перша медична допомога при запорошуванні очей, пораненнях, вивихах, переломах, кровотечах, непритомності, шоку, тепловому та сонячному ударах, опіку, обмороженні, отруєнні. Штучне дихання. Непрямий масаж серця. Транспортування потерпілого.3.3. Охорона навколишнього середовища (3 год)

Основи екології: основні поняття та визначення. Правові основи охорони навколишнього середовища. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього середовища.Розділ ІV. Перукарська справа (75 год)

4.1. Розвиток перукарської справи (3 год)

Історія розвитку перукарського мистецтва. Стилі минулого, зміна стилів. Сучасні тенденції в моді, їх вплив на роботу перукарів.4.2. Інструменти та обладнання. Підготовчі і заключні роботи під час обслуговування клієнтів (9 год)

Санітарні вимоги до приміщень перукарень. Сучасне устаткування та оснащення перукарень. Види інструментів та правила роботи з ними. Зберігання інструменту та догляд за ним.

Підготовка робочого місця, білизни, інструменту, приладдя, дезинфікуючих засобів.

Заключні етапи роботи. Санітарні вимоги до перукаря, його робочого місця.Практична робота. Оволодіння навичками роботи із ножицями, гребінцями та щітками; електричною машинкою; із інструментом та устаткуванням для укладання волосся; із інструментом та устаткуванням для виконання хімічного завивання волосся; роботи з феном.

Виконання робіт з підготовки робочого місця, білизни, інструменту та устаткування.

Оволодіння навичками виконання заключних робіт: вичісування волосся після стриження, зняття перукарської білизни.

4.3. Миття голови. Сушіння волосся (6 год)

Різновиди прийомів миття голови, технологічна послідовність. Основні матеріали, що застосовуються під час миття голови. Способи сушіння волосся: феном, під сушаркою, природним способом.Практична робота. Оволодіння основними навичками миття волосся. Виконання робіт з масажу голови, лікувальне миття голови.

Оволодіння навичками сушіння волосся.4.4. Стриження волосся (30 год)

Загальні поняття про стрижку. Види, фасони стрижок. Поділ волосяного покрову голови на зони. Способи тримання перукарських інструментів при стриженні волосся.

Основні операції процесу стриження: зведення "нанівець", знімання волосся на гребінці, філірування, окантування, градуювання, знімання волосся на пальцях, тушування, види філірування. Технологія виконання та послідовність операцій. Інструменти, що застосовуються під час кожної операції стриження.

Класифікації стрижок. Дитячі стрижки, особливості їх виконання.

Методи підбору стрижок у залежності від форми голови, обличчя та індивідуальних особливостей. Базові стрижки: „шарм”, „каскад”, „російська”, „каре”, „французька”, „гарсон” „бокс”, „напівбокс”, „канадка”. Моделювання стрижок з урахуванням індивідуальних особливостей клієнтів, особливості їх виконання. Сучасні модельні стрижки, які виконуються методом "сессун". Технологія їх виконання. Правила безпеки праці під час виконання стрижок.

Практична робота. Розподіл волосяного покрову на зони. Захоплювання, відтягування прядок. Способи тримання інструментів під час стриження.

Формування навичок виконання основних операцій стриження: зведення "нанівець", знімання волосся на гребінці, філірування, окантування, градуювання, знімання волосся на пальцях, тушування, види.

Оволодіння навичками виконання жіночих стрижок.

Оволодіння навичками виконання дитячих стрижок.

Оволодіння навичками виконання сучасних модельних стрижок.

4.5. Укладання волосся (27 год)

Способи укладання волосся. Речовини, що застосовуються при укладанні волосся.

Технологія укладання волосся холодним способом: плетіння кіс, джгутів, тощо. Допоміжний інструмент, що застосовується під час холодного укладання волосся.

Технології укладання волосся гарячим способом: повітряним струменем (феном), закручування волосся електричними щипцями, плойкою. Правила викладання хвиль при укладанні волосся гарячим способом. Правила виконання зачіски з довгого волосся. Правила безпеки праці під час закручування волосся гарячим способом.

Технологія укладання волосся на бігуді. Види укладок волосся: повсякденна, вечірня, ділова, модельна.

Технологія укладання волосся феном. Сучасні модельні укладки волосся методом "бомбаш", "брашинг". Пастижерні роботи, їх призначення.

Фіксація укладок: гелем, мусом, лаком.

Практична робота. Формування навичок укладання волосся холодним способом.

Виконання робіт з укладання волосся гарячим способом.

Виконання композиції зачіски на довге волосся.

Оволодіння навичками укладання волосся на бігуді.

Оволодіння навичками укладання волосся феном.

Розділ V. Виробнича практика (57 год)

5.1. Техніка безпеки на робочому місці (3 год)

Інструктаж з техніки безпеки, ознайомлення з правилами санітарії та особистої гігієни. Виробнича санітарія.

Безпечні методи роботи з перукарськими інструментами, приладами, пристроями. Засвоєння правил користування електричним обладнанням. Ознайомлення з правилами користування перукарським інструментом.

5.2. Освоєння операцій, робочих прийомів та видів перукарських робіт

(12 год)

Ознайомлення з методами та правилами оброблення волосся.

Освоєння робочих прийомів перукарських робіт:

тримання гребінця та положення рук під час розчісування, стриження, накручування, тонування волосся;

тримання ножиців, тренування рук під час роботи з ножицями, при одночасній роботі з гребінцями і ножицями;

робота з нагрівальними приладами для щипців, устаткуванням для сушіння волосся;

робота з електричною машинкою.

Розроблення пальців та відпрацювання рухів під час роботи ножицями для завивання волосся.

Освоєння прийомів виконання масажу, миття голови милом або шампунем, витирання та сушіння волосся після миття. Миття голови з використанням лікувальних емульсій.

Приготування складу, нанесення на волосся.5.3. Стриження волосся (21 год)

Безпека праці під час виконання робіт. Визначення індивідуальних особливостей обличчя, фігури, волосся.

Послідовність виконання операцій стриження. Освоєння робочих прийомів та основних операцій стриження: зведення "нанівець", знімання волосся на пальцях, гребінці, укорочення волосся.

Філірування волосся ножицями, ступінчасте, „корінне”, у вигляді начосу, „джгутиком”, з-під низу пасма.

Освоєння прийомів стриження методом градуювання. Силуетне стриження.

Техніка виконання стрижок „шарм”, „каскад”, „російська”, „каре”, „французька”, „гарсон”, „пластична” методом „сессун” тощо.

Сучасні дитячі та чоловічі стрижки.

Виконання стриження волосся електромашинкою „нанівець”. Освоєння операцій стриження з урахуванням напрямку росту волосся.

Виконання стрижок „їжачок”, „каре”. Освоєння основних прийомів стриження. Заключні роботи стриження волосся.

Виконання модельних стрижок.5.4. Укладання волосся (21 год)

Безпека праці під час виконання робіт. Ознайомлення з видами укладання волосся.

Освоєння прийомів змочування волосся складом для холодного укладання. Види складів для холодного укладання. Відпрацювання прийомів різноманітних видів холодного укладання волосся.

Освоєння прийомів технологічного процесу виконання зачісок із різної довжини волосся. Викладення хвиль за допомогою гребінця і пальців, за допомогою затискачів. Освоєння прийомів укладання волосся холодним способом із застосуванням бігуді.

Освоєння прийомів укладання волосся гарячим способом. Види завивання щипцями. Укладання волосся феном. Робота електрофеном з різноманітними насадками.

Модельні зачіски з різною довжиною волосся із застосуванням бігуді.

Заключні роботи після виконання укладання волосся різноманітними способами.

Екскурсії, конкурси, виставки (6 год)

Екскурсії на підприємство, виставки. Участь у різноманітних конкурсах, виставках, змаганнях. Організація та проведення різноманітних масових заходів.Підсумкові заняття (6 год)

Заліки, контрольні роботи, тестування, захист рефератів.


Вищий рівень, другий рік навчання

тематичний план


п/п

Розділ, тема


Кількість годин

Всього

теоретичні

практичні

1.

Вступне заняття

3

3

-
І. Перукарська справа

48

24

24

1.1.

Укладання волосся

6

6

-

1.2.

Фарбування волосся

15

6

9

1.3.

Хімічна завивка волосся

15

6

9

1.4.

Сучасні модельні стрижки та зачіски

12

6

6
ІІ. Санітарія та гігієна

15

15

-

2.1.

Загальні поняття про санітарію та гігієну. Медичний огляд персоналу, допуск до роботи


3

3

-

2.2.

Вимоги до внутрішнього оформлення приміщень

3

3

-

2.3.

Заходи боротьби з інфекційними захворюваннями

3

3

-

2.4.

Санітарно-протиепідемічний режим

6

6

-
ІІІ. Основи психології, професійної етики, естетики

12

12

-

3.1.

Поняття про психологію, основні психологічні процеси, стан людини, характеристика особистості

6

6

-

3.2.

Психологія відносин у трудовому колективі

3

3

-

3.3.

Професійна етика та естетика

3

3

-
ІV. Інформаційні технології

15

15

-

4.1.

Системи управління на основі комп'ютерних технологій

6

6

-

4.2.

Використання комп'ютерної техніки у перукарській справі

9

9

-
V. Основи правових знань

9

9

-

5.1.

Конституційні основи Української держави. Основи цивільного права, господарське право

3

3

-

5.2.

Основи законодавства про працю

3

3

-

5.3.

Адміністративна та кримінальна відповідальність

3

3

-
VІ. Основи ринкової економіки

15

15

-

6.1.

Основні економічні поняття. Ринок та ринкові відносини

3

3

-

6.2.

Економічні показники виробництва

3

3

-

6.3.

Трудові ресурси. Організація і оплата праці

3

3

-

6.4.

Основи підприємництва

3

3

-

6.5.

Сутність фінансів держави

3

3

-
VІІ. Виробнича практика

186

-

186

7.1.

Хімічне завивання волосся

15

-

15

7.2.

Фарбування волосся

24

-

24

7.3.

Види сучасних перукарських робіт

39

-

39

7.4.

Комплексні роботи

108

-

108

Екскурсії, конкурси, виставки

9

-

9

Підсумкові заняття

12

-

12

Всього за рік навчання

324

93

231Зміст програми

 1. Вступне заняття (3 год)


Ознайомлення з програмою, планом роботи гуртка. Техніка безпеки роботи в перукарні.

Розділ І. Перукарська справа (48 год)

1.1. Укладання волосся (6 год)

Зачіски на І – ІІІ довжину волосся. Зачіски з декорами.1.2. Фарбування волосся (15 год)

Загальні поняття про фарбування волосся. Фарбування волосся як хімічний процес. Прилади для приготування речовин для фарбування.

Види препаратів для фарбування, їх характеристика та методи приготування фарбників. Класифікація фарбників, їх колірна гама. Характеристика відтінків фарбників. Технологія виконання фарбування волосся. Застосування лікувальних препаратів після фарбування. Технологія виконання робіт із знебарвлення волосся. Фарбування волосся рослинними фарбами. Технологія застосування фарбувальних шампунів.

Сучасні методи фарбування волосся: мелірування, балояж, колорування, підфарбування. Безпека праці під час фарбування волосся. Усунення недоліків під час фарбування волосся. Коректування вад обличчя за допомогою фарбування волосся.Практична робота. Оволодіння навичками приготування фарбників. Оволодіння навичками нанесення фарбників на волосся.

Оволодіння навичками застосування лікувальних засобів після фарбування.

Оволодіння навичками застосування фарбувальних шампунів.

Оволодіння навичками виконання сучасних видів фарбування волосся: мелірування, болояж, колорування, підфарбування.1.3 Хімічна завивка волосся (15 год)

Призначення та види хімічної завивки волосся. Підготовчі роботи перед хімічною завивкою. Інструменти та пристрої що використовуються під час хімічної завивки.

Технологічний процес виконання хімічної завивки. Способи накручування коклюшок. Час витримки, фіксація, нейтралізація.

Хімічна завивка на знебарвлене і пофарбоване волосся. Недоліки при виконанні хімічної завивки, їх усунення. Догляд за волоссям після хімічної завивки.Практична робота. Оволодіння навичками виконання підготовчих робіт під час хімічного завивання волосся.

Оволодіння навичками накручування коклюшок.

Оволодіння навичками виконання основних операцій хімічного завивання: витримка, фіксаж, нейтралізація.

Оволодіння навичками з догляду за волоссям після хімічного завивання.1.4. Сучасні модельні стрижки та зачіски (12 год)

Напрями моди в сучасних зачісках. Моделювання зачісок з різною довжиною волосся. Елементи зачісок. Принципи художнього конструювання зачісок.

Техніка виконання зачісок з прикрасами. Зачіски для наречених, випускниць, вечірні зачіски.

Сучасні тенденції в стрижках волосся, фарбуванні. Біологічна завивка волосся, її переваги.

Нарощування волосся. Креативні роботи провідних майстрів.

Практична робота. Виконання робіт з моделювання зачісок. Оволодіння навичками накручування та оформлення сучасних зачісок. Оволодіння навичками виконання сучасних зачісок з довгого волосся. Оволодіння навичками виконання конкурсних зачісок з використанням прикрас.

Розділ ІІ. Санітарія та гігієна (15 год)

2.1. Загальні поняття про санітарію та гігієну. Медичний огляд персоналу, допуск до роботи (3 год)

Значення дотримання правил санітарії та гігієни під час виконання перукарських робіт.

Класифікація мікроорганізмів. Розповсюдження мікробів у природі. Поняття про хвороботворні мікроби. Джерела захворювання: хворі люди та тварини, бацилоносії, побутові речі, грунт, вода, повітря. Механізм передачі інфекції.

Заходи боротьби з інфекційними захворюваннями: ізоляція, дезинфекція, боротьба з переносниками, щеплення.

Обов’язкові попередні (перед прийманням на роботу) та періодичні медичні огляди. Особові медичні книжки. Обсяги та терміни медоглядів.

Оволодіння персоналом мінімумом санітарних знань згідно з програмою, погодженою з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби. Порядок допуску до роботи.2.2. Вимоги до внутрішнього оформлення приміщень (3 год)

Матеріали для внутрішнього оформлення приміщень перукарні.

Вимоги до внутрішнього оформлення стін, стелі, підлоги та підсобних приміщень. Фарбування та інші оброблення поверхонь стін у приміщенні. Відновлення покриття стін і стелі приміщення перукарні.

2.3. Заходи боротьби з інфекційними захворюваннями (3 год)

Профілактичні та протиепідемічні заходи боротьби з інфекціями.

Класифікація заходів, залежно від напряму епідемічного процесу: джерело інфекції, шляхи розповсюдження інфекції, сприйнятливість населення. Заходи боротьби із шляхами поширення інфекції. Профілактичні щеплення. Планові щеплення.

2.4. Санітарно-протиепідемічний режим (6 год)

Вимоги до проведення робіт та правила особистої гігієни персоналу.

Підготовка рук та нігтів майстра перед проведенням процедур з кожним відвідувачем. Кількість стерильних комплектів інструменту, необхідного для роботи. Вимоги до проведення стерилізації інструменту. Види стерилізації та порядок знезаражування інструменту, змінних насадок, інструментарію після кожного клієнта. Порядок прибирання приміщень.

Розділ ІІІ. Основи психології, професійної етики та естетики (12 год)

3.1. Поняття про психологію, основні психологічні процеси, стан людини, характеристика особистості (6 год)

Поняття про психологію. Роль психології в житті кожної людини. Психологія в перукарській справі.

Стадії процесу обслуговування. Фактори, що впливають на процес обслуговування, його психологічні особливості.

Коротка характеристика основних психічних процесів. Психічний стан, його формування.

Психологічна характеристика особистості. Особистість. Біологічні, індивідуально-психологічні та соціально-психологічні якості особистості. Риси характеру, які сприяють роботі в сфері побутового обслуговування. Спілкування, особливості спілкування в побутовому обслуговуванні. Функції та види спілкування. Психологічний контакт - основа спілкування в побутовому обслуговуванні. Запобігання та подолання конфліктів.

3.2. Психологія відносин у трудовому колективі (3 год)

Поняття про колектив. Трудовий колектив у побутовому обслуговуванні, його функції і завдання. Взаємовідносини у трудовому колективі.3.3. Професійна етика та естетика (3 год)

Поняття про етику, принципи моралі. Поняття про естетику. Формування естетичного відношення до дійсності та естетичного смаку. Моральні якості працівника сфери побутового обслуговування. Дотримання правил етики та естетики в перукарнях та салонах.Розділ. ІV. Інформаційні технології (15 год)

4.1. Системи управління на основі комп'ютерних технологій (6 год)

Перспектива розвитку електронно-обчислювальної техніки і засобів автоматизації. Елементна база сучасних комп'ютерів.4.2. Використання комп'ютерної техніки у перукарській справі (9 год)

Використання інформаційних та комп'ютерних технологій для вивчення перукарської справи. Програмне забезпечення перукарських салонів.Розділ V. Основи правових знань (9 год)

5.1. Конституційні основи Української держави. Основи цивільного права, господарське право (3 год)

Конституція України – основний закон України. Загальні засади конституційного ладу. Права і свободи людини, громадянина. Державна влада, місцеве самоврядування. Державні символи.

Поняття цивільного права України його законодавство. Цивільно – правові угоди. Зміст і види зобов’язань. Обов’язки батьків щодо виховання дітей. Акти цивільного стану.

Поняття господарського права його законодавство. Правове регулювання галузей господарства та підприємницької діяльності.5.2. Основи законодавства про працю (3 год)

Трудове законодавство. Загальна характеристика. Трудовий договір, трудова книжка. Випробування при прийнятті на роботу. Трудова дисципліна. Особливості правового регулювання трудових відносин.5.3. Адміністративна та кримінальна відповідальність (3 год)

Загальні положення адміністративного права. Адміністративна відповідальність неповнолітніх. Адміністративна відповідальність за господарські правопорушення. Кримінальне право. Види злочинів, мета та різновиди кримінальних покарань. Покарання та кримінальна відповідальність неповнолітніх.Розділ . Основи ринкової економіки (15 год)

6.1. Основні економічні терміни та поняття. Ринок та ринкові відносини

(3 год)

Економіка та її місце в суспільному житті. Типи економічних систем. Закони ринкової економіки. Інфляція, причини та наслідки. Основні галузі економіки України.

Поняття, сутність ринку, його роль. Функції та структура ринку. Ринкова інфраструктура та її функції. Товар, його властивості. Умови товарного виробництва, його типи і види.

6.2. Економічні показники виробництва (3 год)

Показники ефективності виробництва. Собівартість продукції. Поняття про ціни та їх види. Особливості регулювання цін на продукцію. Дохід. Рентабельність виробництва, суть, показники. Класифікація податків. Механізм оподаткування.6.3. Трудові ресурси. Організація і оплата праці (3 год)

Трудові ресурси та їх використання. Зайнятість населення, сучасні проблеми, нові підходи і форми регулювання. Ринок праці. Роль підготовки кадрів. Удосконалення системи професійного навчання робітничих кадрів.

Форми організації праці. Раціональний режим праці і відпочинку. Норми праці, порядок їх встановлення. Тарифна система. Класифікаційні розряди (класи), категорії, порядок їх присвоєння. Заробітна плата, її форми, види і система. Законодавство про оплату праці.

6.4. Основи підприємництва (3 год)

Підприємництво – основа ринкової економіки. Організаційно-економічні форми підприємництва. Розвиток і види підприємств. Фонди підприємств.6.5. Сутність фінансів держави (3 год)

Структура національного доходу. Національне багатство. Державний бюджет, його складові.

Гроші, їх функції. Резервні валюти. Види фінансових ресурсів. Банки, їх функції, структура. Кредитна система.

Розділ VІІ. Виробнича практика (186 год)

7.1. Хімічне завивання волосся (15 год)

Інструктаж з охорони праці, протипожежної безпеки, повторення правил санітарії та особистої гігієни.

Ознайомлення з технологією виконання хімічного завивання волосся. Безпека праці під час виконання робіт.

Підготовчі роботи перед виконанням хімічної завивки. Засвоєння прийомів, правил і методів накручування волосся на коклюшки. Засвоєння технології горизонтальної, прикореневої, часткової, фігурної хімічних завивок. Технологія хімічної завивки на фарбоване і знебарвлене волосся. Заключні роботи при виконанні хімічної завивки.

Догляд за волоссям після хімічного завивання. Виконання сучасних видів хімічного завивання.

7.2. Фарбування волосся (24 год)

Ознайомлення з технологією фарбування волосся. Безпека праці під час виконання робіт.

Підготовчі роботи перед фарбуванням волосся. Освоєння прийомів фарбування волосся. Нанесення розчину на волосся.

Фарбування відрослих коренів волосся.

Мелірування волосся різними методами.

Тонування волосся фарбувальними шампунями.

Причини неякісного фарбування волосся.

Одночасне фарбування та завивання волосся.7.3. Види сучасних перукарських робіт (39 год)

Виконання комплексу перукарських робіт з використанням сучасних прийомів обробки волосся.

Виконання зачісок за допомогою начісування.

Послідовність виконання зачісок із довгого волосся.

Використання лаків, гелів та пінок для оформлення волосся.

Виконання зачісок з елементами плетінь у вигляді коси.

Освоєння нової техніки стриження, укладання, фарбування волосся.

7.4. Комплексні роботи (108 год)

Виконання робіт, передбачених програмою для перукаря: миття голови та її масаж, стриження волосся, укладання волосся, фарбування волосся, хімічне завивання волосся, перманент.

Виконання сучасних видів перукарських робіт.

Самостійне виконання робіт для закріплення практичних навичок.Екскурсії, конкурси, виставки (9 год)

Екскурсії на підприємство, виставки. Участь у різноманітних конкурсах, виставках, змаганнях. Організація та проведення різноманітних масових заходів.Підсумкові заняття (12 год)

Контроль набутих вмінь та навичок (практична робота за вибором).

Заліки, контрольні роботи, тестування, захист рефератів.
ПРОГНОЗОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Учні повинні знати:


 • будову і властивості шкіри та волосся;

 • правила, способи та прийоми виконання робіт;

 • будову та правила експлуатації апаратури та інструменту;

 • види матеріалів, препаратів, їх призначення та норми витрат;

 • правила обслуговування клієнтів та способи надання першої медичної допомоги;

 • основи моделювання зачісок, макіяжу;

 • направлення моди в Україні та за кордоном;

 • виробничі інструкції;

 • вимоги до якості виконуваних робіт;

 • правила раціональної організації праці на робочому місці;

 • інструкції з охорони праці; правила внутрішнього трудового розпорядку;

 • рецептури фарбувальних та хімічних сумішей, їх вплив на шкіру та волосся;

 • правила санітарії та гігієни.

Учні повинні вміти:

 • розчісувати та стригти волосся дорослих та дітей;

 • укладати та завивати волосся у відповідності з напрямками моди та особливостями обличчя клієнта;

 • мити та масажувати голову;

 • завивати волосся на бігуді;

 • дезінфікувати, чистити та правити інструменти;

 • виконувати виробничі інструкції, правила внутрішнього трудового розпорядку;

 • раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

 • дотримуватись норм, методів та прийомів безпечного ведення робіт;

 • наносити на волосся голови хімічні препарати та розчини;

 • виконувати роботи з накладкою та перукою;

 • фарбувати волосся у різноманітні кольори та відтінки, знебарвлювати волосся.

ОРІЄНТОВАНИЙ ПЕРЕЛІК ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ГУРТКА Перукарп/п

Обладнання


кількість

1.

Мийка

2

2.

Сушарка

2

3.

Клімазон

1

4.

Манекен голови

7

5.

Стерилізатор

2Інструменти

6.

Гребінці (різних видів)

60

7.

Щітки:

 • масажні;

 • із щетини

30

8.

Ножиці

15

9.

Бритви

15

10.

Машинки для стриження волосся

15

11.

Бігуді

15 комплектів

12.

Коклюшки

15 комплектів

13.

Фен

15

14.

Затискачі

150

15.

Щипці різних видів

в асортиментіПристосування

16.

Пульверизатор

15

17.

Мисочка (неметалева)

15

18.

Гумові рукавички

15 пар

19.

Пензлик

15

20.

Губки, спонжі

15

21.

Утеплюючий ковпак

15

22.

Мірний стаканчик

15

23.

Шапочка для філірування

15Білизна

24.

Пеньюар

30

25.

Рушник

30

26.

Серветки

45

27.

Комірці

100

28.

Пелерини

15

БІБЛІОГРАФІЯ 1. Богатиренко М.В. Молодіжні і класичні стрижки: чоловічі, жіночі, дитячі. - К.: 2005.

 2. Білоруська Й.С. Основи мікробіології, санітарії та гігієни. – К.: Техніка, 2003.

 3. Горбатюк Н. А., Стрельченко Г. М. Основи перукарської справи: Підручник. - К.: Грамота, 2005.

 4. Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів. - К.: ДСП і Н 2.2.2.022 – 99.

 5. Киричук О.В., Романець В.А. Основи психології: Підручник. – К.: Либідь, 2002.

 6. Медвєдєва І. І. Косметологія: Підручник. – К.: Грамота, 2005.

 7. Оболенська І.І., Сургай Л.С. Історія перукарської справи. – К.: Грамота, 2005.

 8. Правила охорони праці для перукарень. - К.: Основа, 1999.

 9. Сучасна енциклопедія перукарського мистецтва: 3000 корисних порад фахівців. – Д.: 2005.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 383.41 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка