Програма спеціалазації (інтернатури) випусників вищих медичних закладів освіти ІІІ іv рівнів акредитаціїСкачати 415.28 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації09.11.2017
Розмір415.28 Kb.
#31579
  1   2   3   4   5
МІНІСТРЕСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім.П.Л. ШУПИКА

ТИПОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ТА ПРОГРАМА СПЕЦІАЛАЗАЦІЇ (ІНТЕРНАТУРИ) ВИПУСНИКІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ІІІ - ІV РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ

ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

“МЕДИЦИНА НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ”

КИЇВ- 2006 р.

Заступник директора Департаменту Ректор НМАПО ім.П.Л.Шупика

кадрової політики, освіти та науки МОЗ чл-кор. АМН України,


України, професор____ Ю.В. Вороненко

професор____ О.П. Волосовець

“_____” ____________ 2006 р.

“_____” ____________ 2006 р.

Типовий навчальний план і програма спеціалізації (інтернатури) випусників вищих медичних закладів освіти 3-4 рівнів акредитації зі спеціальності “Медицина невідкладних станів” розроблені згідно наказам МОЗ України від 23.02.2005 р. № 81 “Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” та №621 від 25.11.05 р. “Про внесення змін до наказу МОЗ України №81”.

Рецензенти:завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім.П.Л.Шупика, д.мед.н, професор І.П.Шлапак


завідувач кафедри хірургії стоматологічного факультету Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця д.мед.н., професор М.І.Тутченко

Навчальний план і програма схвалені Координаційною науково-методичною радою з післядипломної освіти лікарів і провізорів при

Департаменті кадрової політики, освіти та науки МОЗ України

“___” __________ 2006р.

Склад робочої групи:
Зав. каф., проф. Зозуля І.С.

проф. Боброва В.І.

проф. Слонецький Б.І.

доц. Худошин В.К.

доц. Ганджа Т.І.

ас. Іващенко О.В.

ас. Орел В.В.

при участі співробітників центральної станції швидкої медичної

допомоги м.Києва (головний лікар Вершигора А.В.)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Згідно наказам МОЗ України від 23.02.2005 р. № 81 “Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів”, № 621 від 21.11.05 р. “Переліку спеціальностей та сроків навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” затвердженого та рішення Коордінаційної науково-методичної ради з післядипломної освіти МОЗ України півторарічна спеціалізація ( інтернатура) зі спеціальності «Медицина невідкладних станів» є обовязковою формою післядипломної підготовки.

В інтернатуру з данного фаху зараховуються випусники вищих медичних закладів освіти 3-4 рівнів акредитації та медичних факультетів університетів, які направлені на роботу, або мають контракт на роботу за посадою лікаря швидкої та невідкладної медичної допомоги.

Головною метою інтернатури є поглиблення теоретичної та практичної підготовки випусників медичних вузів, набуття ними нових професійних практичних навичок та умінь, згідно з професійно-посадовим вимогами до лікаря невідкладних станів у відповідності з кваліфікаційною характеристикою лікаря невідкладних станів.

Тривалість інтернатури 18 місяців (2808 год.), в тому числі заняття на кафедрі - 9 місяців (1404 год.), на базі стажування - 8 місяців (1248 год..), відпустка – 1 місяць.

На першому році навчання інтерни 6 місяців (936 год.) навчаються на кафедрі і 5 місяців ( 780 год.) на базі стажування. На другому році навчання інтерни 3 місяці (468 год.) навчаються на базі стажування і 3 місяці (468 год.) на кафедрі.

Під час підготовки інтернів на профільних кафедрах практикуються щотижня лекції, семінарських заняття, клінічні тематичні розбори хворих, обходи в клініках з професором або доцентом, учать у лікарняних конференціях. Останній час викладач використовує для організації самостійної роботи лікарів-інтернів (курація 3-5 хворих у відділеннях, 2 чергування в місяць в клініках, відпрацьовування практичних навичок, підготовка рефератів).

Обов’язковим є визначення базисних знань і навичок лікарів-інтернів. В процесі навчання контроль знань, вмінь і навичок проводиться у вигляді заліків, семінарів, річної атестації та інших форм.

У базових лікувально-профілактичних закладах (станції швидкої медичної допомоги) лікарі-інтерни працюють на загальних та спеціалізованих бригадах під керівництвом досвідченних лікарів. Удосконалюють професійні знання та вміння відповідно кваліфікаційної характеристики лікаря невідкладних станів.

Лікарі-інтерни працюють під керівництвом керівника інтернатури СШМД. Вивчають питання організації швидкої медичної допомоги, принципи спеціалізованної медичної допомоги, організації медичної допомоги при катастрофах. Проводяться семінарські заняття 2-3 рази на місяць.

Викладачі кафедри виїзжають у базові лікувально-профілактичні заклади для надання методичної допомоги лікарям-інтернам та їх безпосереднім керівникам, для перевірки організації та якості підготовки інтернів у відповідності до вимог типового навчального плану і програми.

Лікарі-інтерни, які закінчують навчання, підлягають атестації на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням звання лікаря-спеціаліста у встановленному Міністерством охорони здоровя України порядку.ГРАФІК УЧБОВОГО ПРОЦЕСУ

підготовки лікарів-інтернів за фахом

Медицина невідкладних станів”

Тривалість навчання 18 місяців (2808 год.), в тому числі заняття на кафедрі - 9 місяців (1404 год.), на базі стажування - 8 місяців (1248 год..), відпустка – 1 місяць.
суміжні кафедри та додатокові дисціпліни 238 годин


Рік навча-ння

Місяці


УІІІ

ІХ

Х

ХІ

ХІІ

І


ІІ

ІІІ

ІУ

У

УІ

УІІ

1 рік

Б

К

К

К


К

К

К

Б


Б

Б

Б

В

2 рік

Б

Б

Б

К

К

К


-

-

-

-


-

-


Каталог: upload -> files
files -> Методичні рекомендації для керівників баз стажування з підготовки лікарів-інтернів за спеціальністю «Внутрішні хвороби»
files -> Вимоги до оформлення заявок розроблення технічного завдання та його складових частин
files -> Правила складання бібліографічного опису
files -> Програмний комітет співголови
files -> Агентський договір
files -> Контрольна робота на семестр є обов’язковою
files -> Державний стандарт професійно технічної освіти дспто 6131. А. 01. 50-2016 позначення стандарту
files -> Міністерство освіти і науки України Відділ освіти Овруцької райдержадміністрації Житомирської області Овруцький Центр дитячої та юнацької творчості
files -> Перелік праць І. Франка, які висвітлюють різні аспекти життя Галичини ХІХ – початку ХХ ст

Скачати 415.28 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка