Реферат abstract вступ 1 загальна характеристика авіаційної промисловостіСкачати 402.02 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації12.11.2016
Розмір402.02 Kb.
#1401
ТипРеферат
  1   2   3   4   5


ЗМІСТ

РЕФЕРАТ
ABSTRACT


ВСТУП

1 ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА АВІАЦІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
  1. Сучасний стан розвитку авіаційної промисловості в Україні

Однією з найважливіших галузей промисловості, яка виробляє літальні апарати для забезпечення потреб населення, народного господарства і оборони держави в повітряних перевезеннях і авіаційних роботах, є авіаційна промисловість. Успішний розвиток цієї галузі в значній мірі визначається виробничо-технічною, економічною та фінансовою діяльністю підприємств, які до неї входять.

Україна входить до семи провідних авіаційних держав світу, які мають замкнутий (повний) цикл виготовлення літаків – від їх проектування до запуску в серійне виробництво. Авіаційна техніка, яка виготовляється в Україні, нині постачається до 50 країн світу, а в галузі функціонують 39 підприємств різних форм власності, на яких працює понад 38 тис. робітників.

Тільки за роки незалежності в галузі створено 5 нових типів літаків таких, як: Ан-140, Ан-148, Ан-74ТК-300, Ан-38-100, Ан-3Т, сконструйовано ряд нових авіаційних двигунів, побудовано та модернізовано 195 літаків і сертифіковано 16 типів літаків [1].

Сучасний стан авіаційної галузі досить складний. Чимало з підприємств галузі зупинили виробництво і продаж літаків, мають кредиторську заборгованість. З галузі пішло багато кваліфікованих кадрів. Суттєво зношенні виробничі фонди підприємств, більшість з яких опинились у тому критичному стані, коли без фінансового оздоровлення їх діяльність неможлива.

Однак втратити Україні таку стратегічну галузь як авіаційна не можна, оскільки розвиток авіаційної промисловості – це перспектива для держави. Це – розвиток науки, значні надходження до держбюджету, престиж на міжнародній арені, можливість брати участь у міжнародній інтеграції і працевлаштування значної кількості людей (одне робоче місце у авіабудуванні дає роботу 12 працівникам у суміжних галузях).

Крім проектування і виробництва пасажирських і транспортних літаків, в Україні є мережа авіаремонтних підприємств, в тому числі і для відновлення бойового авіатранспорту. У березні 2007 року Кабінет мінстрів створив державний авіабудівний концерн «Авіація України» (ДАКАУ), віднесений до управління Міністерства промислової політики [2].

До складу концерну входять 10 держпідприємств: Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова, Київський авіаційний завод «Авіант», Завод №410 цивільної авіації, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ДП НІІ «Буран», ДП «Харківське агрегатне конструкторське бюро», Харківський машинобудівний завод «ФЕД», Запорізьке машинобудівне КБ «Прогрес» ім. академіка Івченка», підприємство «Новатор», державне підприємство «Радіовимірювач». Концерн є державним господарським об’єднанням, діє на принципах повної господарської самостійності самоокупності, несе відповідальність за результати своєї господарської діяльності виконання зобов’язань.

У статуті сказано, що концерн створено з метою об’єднання розробників і виробників авіаційної техніки в єдиний комплекс з централізованим управлінням. Саме централізація неефективної системи управління для її оптимізації, створення єдиного маркетингового і фінансового центру має допомогти сучасній українській авіаційній промисловості подолати ту складну ситуацію, в якій вона знаходиться [3].

Авіаційна промисловість розвивається завдяки заводам виробникам авіаційної техніки, а саме – Серійний завод «Антонов», Вінницький авіаційний завод, Одеський авіаційний завод, АТ «Мотор-Січ», ДП «Антонов», Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова, Київський авіаційний завод «Авіант», Завод № 410 цивільної авіації, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ДП НДІ «Буран», ДП «Харківське агрегатне конструкторське бюро», Харківський машинобудівний завод «ФЕД», Запорізьке машинобудівне КБ «Прогрес» ім. академіка Івченка», підприємство «Новатор», державне підприємство «Радіовимірювач» та інші.

Київський державний авіаційний завод «Антонов», починаючи з 1979 року і до цих пір виготовляє літаки Ан-32 (в транспортному і протипожежному варіантах), Ан-70 (військово-транспортний літак), Ан-148, (найбільший серійний літак у світі, Ан-3Т, Ан-3СХ, Ан-38, Ан-74, Ан-74Т, Ан-74МП, Aн−124−100 «Руслан» (найбільший серійний літак у світі), Ан-140, Ан-148, Ан-158 та Ан-225 «Мрія» . Буквально декілька років тому завод «Авіант» приєднався до Авіаційного науково-технічного комплексу ім. О. К. Антонова. Після цього об’єднані заводи отримали назву – Державний авіабудівний концерн ім. О. К. Антонова.

Концерн займається виробництвом авіаційної техніки, а саме: • вантажні літаки (Ан-ЗТ, Ан-32, Ан-70, Ан-74Т, Ан-124 «Руслан», Ан-225 «Мрія»);

 • пасажирські літаки (Ан-38, Ан-74ТК, Ан-140, Ан-148);

 • літаки спеціального призначення(Ан-3СХ, Ан-32П,Ан-124 «Повітряний старт», Ан-225).

АНТК ім. О. К. Антонова відома у всьому світі, насамперед, як розробник нових зразків авіаційної техніки. Однак, враховуючи постійне розширення індивідуальних потреб її власників до експлуатаційних властивостей повітряних суден, а також жорсткість міжнародних вимог щодо забезпечення безпеки польотів, Авіаційний комплекс ім. О.К.Антонова виконує також широкий спектр робіт з модернізації літаків «Антонов», що знаходяться в даний час в експлуатації. Право на виконання цих робіт підтверджено Свідоцтвом № ОП23-ПВС про схвалення виробництва, виданими Авіаційним Регістром Міждержавного Авіаційного Комітету, а також Сертифікатом організації технічного обслуговування НБП 0045, виданими Міністерством транспорту України. Розвинена виробнича база, володіння найсучаснішими технологіями, а також стійкі зв'язки з провідними світовими виробниками обладнання та комплектуючих дозволяють гарантувати високу якість і своєчасність виконання будь-якого замовлення [4].

Для надійної та ефективної експлуатації літаків, «АНТОНОВ» забезпечує комплексну систему підтримки, надаючи послуги за наступними напрямками: • інженерний супровід технічної експлуатації літаків;

 • виконання технічного обслуговування і ремонту літаків, як у власному сервісному центрі так і на базі експлуатанта;

 • матеріально-технічне забезпечення експлуатації літаків;

 • підтримка льотної експлуатації літаків;

 • підготовка льотного і наземного персоналу експлуатанта;

 • інформаційне обслуговування експлуатанта;

 • доробка і модернізація літаків;

 • розробка програм технічного обслуговування літаків для конкретного замовника з урахуванням його умов експлуатації;

 • надання всієї необхідної експлуатаційної документації.

Завод «Мотор-Січ» є дочірнім підприємством компанії АНТК ім. Антонова, що безперервно забезпечує основне виробництво турбогвинтовими, турбореактивними, двохконтурними, турбогвинтовентиляторними та допоміжними двигунами [5].

  1. Виготовлення літальних апаратів та основні етапи виготовлення літальних апаратів

Проектування зразку літального апарату проводиться в окремому (особливому) конструкторському бюро (ОКБ), а його виготовлення на дослідному заводі. Літальні апарати запускаються в серійне виробництво після повного комплексу міцнісних та льотних випробувань.

Виробництво літальних апаратів, одне з найбільш складних и високовартісних виробництв, та має специфічні особливості:


 • об’єкт виробництва літальних апаратів – складна технічна система. Кількість деталей, виконаних різними технологічними процесами та із різноманітних матеріалів у конструкції сучасного планера літального апарату (не враховуючи кріпильних деталей) складає сотні тисяч одиниць. Наприклад, в конструкції літака Іл-86 тільки із металевих матеріалів методом виливки виготовляється майже 5000 деталей, близько 125000 деталей отримані із гарячештампувальних заготовок, більше 59600 деталей з профілю и 2400 деталей з труб виготовлених методом холодного штампування. Більше 1 млн. 480 тис заклепок різноманітних типів і близько 153 тис. болтів скріплюють між собою ці деталі.

Сучасний літальний апарат обладнаний різноманітними приладами, механізмами, бортовими системами, які представляють собою складні технічні комплекси автоматичної і напівавтоматичної дії, які також є вельми складними об’єктами виробництва;

 • забезпечення високої ефективності літальних апаратів потребує створення, освоєння і застосування широкої номенклатури дорогих і важко оброблювальних матеріалів;

 • складність просторових форм літальних апаратів, високі вимоги, що пред’являються до обводів літальних апаратів, різноманітності систем, які працюють на різноманітних фізичних принципах, потребують великої (до кількох тисяч) кількості різноманітних технологічних процесів, оснащення виробництва надточним та вартісним обладнанням, залучення до виробництва літальних апаратів великої кількості висококваліфікованих спеціалістів різних спеціальностей;

 • широко розгалужена кооперація (співпраця) підприємств (їх кількість досягає десятків тисяч), працюючих на кінцевий об’єкт виробництва – літальні апарати, потребує використання прогресивних форм управління виробництвом з широким використанням обчислювальної техніки та інформаційних технологій [4].

У процесі проектування та виготовлення літальних апаратів всі його агрегати та системи поділяють на завершенні в конструктивному та технологічному сенсах частини.

Принципова схема виготовлення планера літака представлена на рис. 1.1.Рисунок 1.1 - Принципова схема поділу літака на складові частини


Деталь – первинна монолітна частина літака чи іншого літального об’єкту – виходить з вихідних матеріалів, напівфабрикатів і заготовок в результаті різних технологічних процесів.

Вузол – частина відсіку агрегату або літака – виходить в результаті складання з деталей за допомогою різних кріпильних виробів (заклепки, болти, припої, клеї та ін.) різними технологічними процесами (клепка, зварювання, склейка і т. д.)

Агрегат – найбільша частина планера літака (фюзеляж, лопать, крило, стійка шасі та ін.), закінчена в конструктивному і технологічному відношенні.

Відсік – найбільша частина агрегату (носова, центральна, хвостова частина фюзеляжу, лопаті і т. д.)Метод поділу планера літального апарату на частини визначає і поділ загального процесу виготовлення літальних апаратів на відносно самостійні технологічні процеси. Наприклад, процес виготовлення агрегату можна розглядати як самостійний, що включає в себе процеси виготовлення складових його деталей та вузлів і процеси складання, монтажу, регулювання, та випробування агрегату. Перетворення вихідних матеріалів можна спостерігати на рис. 1.2.

Рисунок 1.2 – Принципова схема перетворення вихідних матеріалів в планер літака

Бортові системи аналогічно конструкціям планера літального апарату поділяють в процесі виробництва на окремі самостійні конструктивно-технологічні одиниці.

Таким чином, технологічний процес виготовлення літальних апаратів являє собою складний комплекс взаємодій виконавців і обладнання по перетворенню вихідних матеріалів в літальних апаратах, що включає в себе процеси (етапи) виготовлення деталей, їх складання і монтажу, випробування та регулювання агрегату. Схема, яка наведена на рис. 1.2, відображає не тільки процес виготовлення планера, а й процес виготовлення будь-якої системи і літака в цілому.

На етапі загального складання стикуються агрегати планера літального апарату, виконується монтаж силових установок, окремих функціональних систем та комунікацій, з’єднуючих системи між собою. Виготовлення літальних апаратів завершується комплексом регулювано-випробувальних робіт, відпрацюванням всіх систем літального апарату на функціонування з метою отримання відповідних технічних завдань вихідних параметрів літального апарату та цілому його систем. Регульовально-випробувальні роботи проводяться або у цеху кінцевого збирання, або на спеціально обладнаній контрольно-випробувальній станції (КВС). Після завершення цих робіт виконується приймання-здавання літального апарату та оформлення відповідних документів.

Для багаторазових літальних апаратів (літаків, вертольотів) перед прийманням-здаванням серійних літальних апаратів виконуються регульовально-випробувальні роботи на льотно-випробувальній станції (ЛВС), які включають в себе випробувальні польоти літального апарату із заводським екіпажем і політ з екіпажем замовника.

Складність сучасних літальних апаратів, різноманітність матеріалів, напівфабрикатів, заготовок, технологічних процесів та їх переробки, велика кількість приладів та агрегатів для різноманітних систем літальних апаратів, підвищенні вимоги до надійності не тільки планера, а й силової установки літального апарату, але й всіх компонентів бортового обладнання зумовили необхідність спеціалізації підприємств і, як наслідок, їх кооперування при виробництві літальних апаратів.

Спеціалізація або зосередження на окремому підприємстві виробництва однорідної за номенклатурою або по технологічним процесам продукції, дозволяє суттєво підвищити якість продукції за рахунок високого рівня механізації та автоматизації виробництва, використання спеціалізованого технологічного оснащення та устаткування. Спеціалізовані підприємства, які забезпеченні висококваліфікованими інженерними та робочими кадрами, мають більше можливостей для розробки і впровадження у виробництво нових високоефективних гнучких технологічних процесів та обладнання – багатономенклатурних переналагоджуваних автоматичних ліній з управлінням за допомогою інформаційно-виробничими автоматами. Гнучкість спеціалізованого виробництва дозволяє ефективно і за коротких строк забезпечити випуск необхідної партії виробів, що різняться один з одними і таким чином проводити модернізацію об’єкту виробництва відповідно до вимог замовника.

Сучасне підприємство, яке виготовляє літальні апарати, кооперується з великою кількістю субпідрядників (суміжних підприємств), що постачають йому стандартні кріпильні деталі, виливки, прокат і т. п. для виготовлення планера літального апарату, двигуни, прибори та агрегати для пілотажно-навігаційних, електричних, гідравлічних та інших систем.

Звичайним результатом розвитку авіаційного підприємства є перетворення його в спеціалізований збірний комплекс (головне, провідне підприємство), що виконує загальне збирання літальних апаратів з великих блоків (відсіків, агрегатів), виконаних з великим ступенем підготовки на субпідрядних підприємствах, що спеціалізуються на виробництві відсіків (наприклад фюзеляж літака або вертольота) із проведенням усього комплексу робіт по монтажу, регулюванню і випробуванням відсіку.

При такій організації авіаційного виробництва, направленої на підвищення ефективності літальних апаратів, особливого значення набуває технологічна підготовка підприємства (ТПП) – комплекс конструкторських, технологічних і організаційно-економічних заходів, що забезпечують повну готовність підприємства до виробництва виробу у відповідності з обраним у процесі проектування техніко-економічним показником [5, 6].


  1. Каталог: portal -> static
   static -> Пояснювальна записка до магістерської кваліфікаційної роботи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень) на тему
   static -> Пояснювальна записка до бакалаврської дипломної роботи за напрямом підготовки
   static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі системи комп'ютерної алгебри Mathcad»
   static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі електричнoго програмного забезпечення see electrical Expert»
   static -> «Використання сучасних комп’ютерних технологій для розрахунку систем освітлення приміщень»
   static -> Оптимізація структури і потужності зони поточного ремонту пасажирських автомобільних підприємств
   static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі програм и для роботи з електронними таблицями Microsoft Excel»
   static -> Характеристика мікропроцесорного пристрою І автоматики rej 515 Призначення
   static -> Реферат об’єкт досліджень видобування мінеральних вод. Мета роботи дослідити екологічний вплив видобування мінеральних вод

   Скачати 402.02 Kb.

   Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка