Реферат на тему: " Відкриття Австралії"Дата конвертації31.10.2017
Розмір21.3 Kb.
ТипРеферат

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архівРеферат на тему:
Відкриття Австралії”

Частиною Південного материка вважалася Нова Гвінея. Перші спроби про відкриття голландцями Австралії відносяться саме до спроби про відкриття Новій Гвінеї.

28 листопада 1608 р. до Південного материка відправився Виллем Янсзон, більш відомий під скороченим отчетством Янц. На початку 1606 р. обійшовши з півночі острів ай і Ару, він досяг "Болотистої землі" (південно-західного берега Новій Гвінеї в 6 пд.ш.), простежив її на 400 км до 8 градуса пд.ш.

Потім перетнув центральну часть Арафурського моря і наткнувся на західний берег півострова Кейп-Йорк. Продовжуючи рух до півночі, мореплавці проїхали узбережжям цього острова до північного краю, довжина відкритої частини австралійського півострова, що Янц охрестив Новій Гвінеї, склала близько 350 км.

Луїс Ваес Торрес (1560-1614) 3 жовтня 1606 р. лише побачив у віддаленні беріг Австралії, що було чотири з зайвим місяця потому, відкрив південний берег Нової Гвінеї, пропливши між Новою Гвінеєю й Австралією.Протока була названа його ім'ям.

Перша експедиція Тасмана

У 1642 р. невелика експедиція (110 чол.) на чолі з Абелем Тасманом направилася з Банталії на о. Маврикій. Від Маврикія Тасман повинен був спробувати на високих широтах знайти Південний материк, обігнувши з півдня Нову Голландію через ряд Соломонових островів, повернутися в Паталію, розвідати більш зручний шлях від Індії до Чилі.

8 жовтня 1642 р. Тасман відплив від о. Маврикія на південь, а потім на схід 44-49 градусів пд.ш. Потім Тасман повернув на північний схід і 24 листопада відкрив у 42 25 пд.ш. високий берег, названий їм Вандименовою Землею (тепер Тасманія). Після девятиденного плавання в східному напрямку через акваторію, пізніше названу Тасмановим морем, 13 грудня 1642 р. біля 42 градуса пд.ш. голландці побачили Південні Альпи Південного острова Нової Зелании.

Шість тижнів треба було Тасману на подоляння 2100 км. 1 квітня Тасман підійшов до південно-східної частини о. Нова Ірландія і через 8 днів обігнув її та о. Лавонгай з півночі, повторивши відкриття Ле-Мера і Схаутена. Він перетнув у меридіональним напрямком Новогвінейське море і ранком 13 квітня доглянув гористий о. Нова Британія.Друга експедиція Тасмана

29 січня 1644 р. маленька флотилія (111 чіл.) Тасмана вийшла з Баталії в східному напрямку. З креслення, що висвітлює голландські відкриття Австралії, видно, що судна Тасмана провели безупинну зйомку південного берега Новій Гвінеї протягом 750 км від 7 до 9 градуса пд.ш., завершивши відкриття затоки Карпентарія. Усі узбережжя затоки показане безупинною лінією.

Тасман і Вискер нанесли на точну для того часу карту узбережжя Північної і Західної Австралії - приблизно від пункту на 12 ю.ш., 137 в.д. до 23 45 ю.ш., 113 30 в..д.

4 серпня 1644 р. Тасман повернувся в Батавію.
Каталог: data -> ukr -> IJnfo dlya stydenta 50
ukr -> Реферат на тему: Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)
ukr -> “Історія розвитку охорони здоров’я в Україні. Особиста гігієна медичного персоналу”
ukr -> Гігієнічне значення зелених насаджень. Фізіолого-гігієнічне значення харчування. Режими харчування
ukr -> Громадянська війна в c ирії та її вплив на сусідні країни
ukr -> Реферат На тему: «skype» Про компанію
ukr -> Нетрадиційні методи лікування
ukr -> Нетрадиційні методи лікування
IJnfo dlya stydenta 50 -> Реферат на тему: " Завоювання Сибіру Єрмаком"
IJnfo dlya stydenta 50 -> Реферат на тему: " Вірусний гепатит А. Профілактика"
IJnfo dlya stydenta 50 -> Оцінка екологічної ситуації в Україні


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка