Реферат на тему: «кераміка»Дата конвертації03.02.2022
Розмір0.51 Mb.
#89376
ТипРеферат
кераміка

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ ВІННИЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ БУДІВНИЦТА,АРХІТЕКТУРИ І ДИЗАЙНУ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

РЕФЕРАТ на тему:
«КЕРАМІКА»

Виконала: студентка групи 48А-2 Радзішевська Л.О


Перевірив: викладач Кудринецька В.В

ВІННИЦЯ - 2021

ЗМІСТ

1.Символічна цінність явища – наскільки популярна2. історія виникнення

3. суспільний та економічний зв’язок4.висновок чому це явище має суспільний характер


  1. Поширення К. і оригінальність її видів у різних народів різних епох, наявність на ній орнаментів, клейм, а досить часто і написів, робить її важливим істор. джерелом. К. відіграла вагому роль у розвитку писемності (клинопис), перші зразки якої збереглися на керам. плитах із Межиріччя  1. КЕРА́МІКА (від грец. ϰεραμιϰή – гончарне мистецтво та ϰεραμοζ – глина) – матеріали та вироби, отримані шляхом спікання глин і їхніх сумішей з мінеральними домішками, а також порошків оксидів та інших неорганічних сполук (карбідів, боридів, нітридів, силіцидів тощо). К. застосовують у всіх сферах життя – побуті (посуд), буд-ві (цегла, черепиця, труби, плити, облицюв. плитка, скульптурні деталі), техніці (вогнетриви, електроізолятори, конденсатори, фільтри, сопла, ущільнювачі, металообробні інструменти та ін.). Еволюцію люд. цивілізації можна прослідкувати за історією розвитку виробництва кераміки. Пластичність глин первісна людина використовувала для виготовлення різноманітних скульптурок. За часів пізнього неоліту почали випалювати глиняні вироби, що робило їх твердими, водо- і вогнестійкими. а початковому етапі основним видом кераміки був посуд для зберігання запасів і приготування їжі. Глинобитне житло трипілльської культури, яке зовні випалювали багаттям і розписували візерунками, є першим прикладом застосування кераміки як буд. матеріалу. К. необхідна і в металургії (сопла горнів, тиглі, ливарні форми). Спочатку керам. вироби формували вручну та випалювали на вогнищі або в домаш. печах. Пізніше, у класовому сусп-ві, з'явилися фахівці, які використовували гончар. круг або відливали вироби в спец. формах. Щоб отримати вироби заданої форми, в порошки вводять зв'язки, мастила, пластифікатори, які надають суміші пластичності й забезпечують міцність зв'язку між частинками на стадії формування та збереження форми виробу після вилучення з форми. Формування сумішей здійснюють шляхом заповнення форм (вільнонасипні порошки, литво із водневих або термопластич. шлікерів) або, найчастіше, пресуванням під тиском (у жорстких стал. пресформах, інжекційне, гаряче тощо). Після пресування виріб має високу пористість (10–50 %) та незначну міцність.

Кераміка художня – важлива складова декоративно-ужиткового і монументального мистецтва; один із видів народного мистецтва. В Україні переважна більшість посуду 14–15 ст. була чорно-сірого кольору внаслідок випалу у безкисневому середовищі. Декор складався з простих мотивів – смужок, зірочок, зубців і утворював горизонт. смугу у верх. частині предмета. У 15–16 ст. із застосуванням свинц. поливи зеленого і жовтого кольорів усе частіше з'являється посуд із різноколір. черепком та поліхром. рослин. розписом. У 16 ст. на укр. гончар. виробах застосовували ріжкування та фляндрування. Наприкінці 19 – на поч. 20 ст. в Україні існувало бл. 500 насел. пунктів, у яких створювали керам. Вироби.

  1. Суспільний та економічний зв’язок.

Керамічна справа в Україні живе, розвиваєтьсч і продукує посуд та декор у різних стилях.Саме у глині наші предки вбачали величезну силу, а прикрашали посуд візерунками, які втілювали навколишній світ та духовні ідеали. Сучасні гончарі поєднують у своїх виробах авторську фішку та традиційні техніки.

  1. Керамічна справа розвивається в Україні і багато творчих людей находять себе в кераміці, втілюючи свої ідеї.


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка