Реферат на тему Вимірювання частоти Методи вимірювання частоти. Діапазон вимірюваних частот в радіоелектроніці, автоматиці, в техніці зв’язку І т д. простягаєтьсяСторінка1/6
Дата конвертації09.09.2017
Розмір0.84 Mb.
#28589
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6

РЕФЕРАТна тему

Вимірювання частотиМетоди вимірювання частоти .

Діапазон вимірюваних частот в радіоелектроніці, автоматиці, в техніці зв’язку і т.д. простягається від долей герца до десятків гігагерц, тобто від інфранизьких до надвисоких частот. Вибір методу вимірвання частоти визначається її діапазоном, необхідною точністю вимірювання та іншими факторами. Вимірювання частоти змінного струму від 20 до 2500 Гц в ланцюгах живлення здійснюється з відносно невисокою точністю частотомірами електромагнітної, електродинамічної і феродинамічної систем з безпосереднім відліком частоти по шкалі логометричного вимірювача. Для вимірювання низьких та високих частот застотсовують частотоміри, принцип дії яких оснований на методах заряду і розряду конденсатора, мостовому, порівняння вимірюваної частоти із зразковою, резонансному . Найбільш широкополосними і точними є цифрові частотоміри, побудовані по методу дискретного підрахунку .


Резонансний метод вимірювання частоти .

Резонансний метод базується на порівнянні вимірюваної частоти з частотою власних коливань коливальної ланки . Застосовується для вимірювання частот від 100 кГц до 100ГГц . Основним вузлом резонансного частотоміра є коливальна система . На частотах до 100 МГц в якості коливної системи застосовуються резонансні контури із зосередженими постійними , на більш високих частотах до 1 ГГц – контури з розділеними постійними у вигляді відрізків коаксіальної або смугової лінії , на ще більш високих частотах використовуються об’ємні резонатори , на частотах більше 30 ГГц – відкриті резонатори.
На рис.1 приведена схема резонансного хвилеміра з коливною системою у вигляді контура із зосередженими параметрами L та C . Резонасна частота визначається за формулою:
Рис. 1 Схема резонансного хвилеміра.

Вимірювальний контур має індуктивний зв’язок з ланцюгом джерела коливань і автотрансформаторний зв’язок з індикатором. Індикатор фіксує напругу на частині котушки L . Резонасна частота визначається за формулою:Вплив вхідних та індикаторних ланцюгів на вимірювальний контур можливо оцінити введенням в нього вносимих реактивного Xвн та активного Rвн опорів. Напруга, яка поступає на індикаторний ланцюг визначається так:

де r та x – активний та реактивний опір вимірювального контуру;

p – коефіцієнт включення індикаторного ланцюга;

U – амплітуда напруги на контурі.Напруга буде максимальною при X≈Xвн . Частоту відлічують по шкалі конденсатора змінної ємності при настроюванні на максимум напруги . В резонансних частотомірах зв’язок з джерелом коливань і індикатором повинен бути дуже слабким , тому що виникає похибка при вимірюваннях через вплив реактивного опору джерела коливань . Основна похибка обчислюється формулою :

,

де δfобр – відносна похибка зразкового приладу , на якому проводилось градуювання ;

δfнр – відносна похибка настроювання в резонанс;

δfгр – похибка градуювання , обумовлена неточністю нанесення поділок на шкалі;

δfотс – похибка відліку.


Каталог: fizik -> ref
ref -> Модель атома Резерфорда і Бора
fizik -> Місяць. Планети земної групи
ref -> Задача їхньої систематизації ставала усе більш насущною. Ця задача була виконана одним з найбільших мислителів стародавності
ref -> Сучасна модель атома
ref -> Реферат на тему: „ Фотоприймачі з внутрішнім підсиленням Зміст: Загальні принципи роботи фотоприймачів (ФП)
ref -> Трансформатори та їх застосування
ref -> Реферат на тему: „ Фотоприймачі з внутрішнім підсиленням Зміст: Загальні принципи роботи фотоприймачів (ФП)
ref -> Трансформатори та їх застосування


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка