Реферат в дипломному проекті розроблена автоматизована лінія для монтажу електронних компонентів на плату телефонного апарату "Елетон-206" з використанням технології монтажу електронних компонентів на поверхню схемних платСкачати 48.09 Kb.
Дата конвертації23.12.2016
Розмір48.09 Kb.
ТипРеферат
Реферат
В дипломному проекті розроблена автоматизована лінія для монтажу електронних компонентів на плату телефонного апарату “Елетон-206” з використанням технології монтажу електронних компонентів на поверхню схемних плат. Лінія реалізована у вигляді автоматів і напівавтоматів, які розташовуються вздовж транспортної системи в порядку виконання технологічного процесу.

Процес управління автоматизованою лінією здійснюється на базі програмованого контролера.

Розглянуті питання проектування і розрахунку пристроїв подачі компонентів в робочу зону автооператора, а також транспортування друкованих плат. Приведений розрахунок і оцінка продуктивності, точності, надійності і ефективності розробленої гнучкої автоматизованої виробничої системи.

Приведені заходи і засоби захисту працівників і оточуючого середовища від негативних впливів автоматизованої виробничої системи.


Вступ
Технологію поверхневого монтажу неможна реалізувати без автоматизації виробництва; в свою чергу автоматизація накладає на процес розробки і виготовлення ряд обмежень, наслідування яких в значній мірі сприяє підвищенню технологічності електронних пристроїв. По мірі впровадження на складально-монтажних електричних технологічних лініях інтегрованих систем обладнання, число обмежуючих факторів і вимог до них зростає. Технологічні обмеження відображають особливості технології на стадії розробки виробу, рівень стандартизації (розмірів комутаційних плат і корпусів електронних компонентів), необхідність забезпечення високого рівня виходу якісних виробів і повного контролю технологічного процесу.

Обмеження, повязані з процесом поверхневого монтажу, потребують високоефективного управління виробництвом на всіх його ділянках. Доцільно, питання управління виробництвом проробляти поряд з питаннями змін в технології, що повязані з впровадженням технології поверхневого монтажу компонентів, а не дотримуватись тактики, направленої на різні вдосконалення, які знадобляться в подальшому, тобто коли лінія поверхневого монтажу буде встановлена.

Протягом останніх років, країни з високорозвиненою технологією виробництва електронних виробів відчули сильну конкуренцію з боку більш слабких у цьому відношенні держав і відповіли на це підвищенням рівня автоматизації, зменшивши при цьому вплив вартості робочої сили на вартість складально-монтажних робіт у виробничому циклі виробів. Одночасно були зменшені затрати, повязані з процесом монтажу.

Строки впровадження виробів з поверхневим монтажем на даний час змінюються днями, а не місяцями. Процент якісних, по першому представленні, перевищує 80%, а не 70% (або менше), як це мало місце у 80-х роках. Різного роду вдосконалення дозволили скоротити обєм технологічних операцій.

Часткова автоматизація (на окремих ділянках виготовлення) не сприяє в цілому суттєво підвищити рівень виробництва, так наприклад, автономні складально-монтажні модулі можуть працювати без внесення великих змін у роботу дільниць ручної праці.

При наявності технологічної системи, положення інше, оскільки в цьому випадку автомати спряжені з автоматизованою системою транспортування плат (конвеєром, або автоматизованими керованими транспортними засобами) і контролюються центральною керуючою електронно-обчислювальною машиною (ЕОМ).

При автоматизації складально-монтажних робіт важливо розглядати питання стосовно забезпечення технологічності, з врахуванням двох факторів: раціональності вибору корпусів компонентів і самих компонентів. Переважають компоненти з досить жорсткими допусками.

Ці вимоги до допусків на компоненти реалізуються на практиці, однак слід співставляти їх із вартістю компонентів і затратами на монтаж. Функційно-вартісний аналіз дозволяє переглянути традиційно складений підхід до вирішення цього питання.

В технології поверхневого монтажу компонентів, раціональний підхід до вибору компонентів являється необхідним через недостаток стандартів, які стосуються їх конструкцій і форми упаковки.

- другим фактором є стандартизація розмірів комутаційних плат. Різна ширина плат являється суттєвим обмеженням при реалізації переваг технології поверхневого монтажу компонентів, оскільки це приводить до простоїв обладнання технологічної лінії, що повязані з переналадкою на інший типорозмір плат. Крім того, не всі ділянки лінії пристосовані до роботи з платами складної конфігурації (багатошаровими, рельєфними, багатосекційними).

Той факт, що конвеєри технологічних ліній в технології поверхневого монтажу компонентів обладнуються системами автоматичного регулювання захоплювачів (під різні габаритні розміри комутаційних плат), які спрацьовують, наприклад, від сигналу пристрою для зчитування штрихового коду, не означає, що визначення положення плати, яка знаходиться під позиціонуючою головкою, являється простою або швидко вирішуваною задачею.

Системи поверхневого монтажу забезпечують при правильній експлуатації надзвичайно високий рівень якості виготовлюваних виробів, частота появи дефектів складає декілька сотень виробів на один мільйон. Якщо припустити, що на стадії складання і монтажу не здійснювати післяопераційного контролю і виправлення браку, то вихід якісних виробів на сучасному обладнанні складає в кращому випадку біля 80% при першому представленні і 23% - у випадку найбільш несприятливого виходу.

Пайка являється найбільш відповідальним етапом всього процесу і монтажу. Рекомендується не використовувати в технології поверхневого монтажу компонентів комутаційних плат великих розмірів до того часу, поки на етапах пайки і очистки плат (при використанні конкретної технологічної лінії) не буде досягнутий рівень дефектності (частоти появи дефектів) нижче 100  10-6.

Виготовлення виробів на крупногабаритних платах з високою густиною монтажу компонентів сприяє зменшенню вартості формування міжзєднань. Але ця перевага може бути зведена до нуля додатковими затратами на контроль, впровадження, виправлення браку, а також фінансування інших, повязаних з виготовленням таких виробів, робіт в процесі їх складання і монтажу.

Проектування оптимальних по вартості виробів в технології поверхневого монтажу компонентів починається з визначення лімітуючої кількості паяних зєднань, необхідних для реалізації функцій конкретної мікрозборки. Найбільш сучасні технологічні лінії, що працюють в США, забезпечують вихід якісних, що складає 99,999% (рівень дефектності 1010-6) при пайці плат з більш ніж 10 000 паяних зєднань.

ВИСНОВКИ
В дипломному проекті нами проведено автоматизацію монтажу електронних компонентів на плату телефонного апарату “Елетон-206”.

Автоматизація проведена з використанням технології монтажу радіоелементів на поверхню схемних плат і реалізована у вигляді автоматів і напівавтоматів, які розташовуються вздовж транспортної системи в порядку виконання технологічного процесу.

Процес управління автоматизованою лінією здійснюється на базі програмованого контролера.Також проведено проектування і розрахунок пристроїв подачі компонентів в робочу зону автооператора, а також транспортування друкованих плат. Приведений розрахунок і оцінка продуктивності, точності, надійності і ефективності розробленої гнучкої автоматизованої виробничої системи.

Приведені заходи і засоби захисту працівників і оточуючого середовища від негативних впливів автоматизованої виробничої системи.
Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> 1. Коротко про симетрію…
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями Оцінка стану кишкової мікрофлори у дітей раннього віку, хворих на пневмонію на фоні залізодефіцитної анемії
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями зміни мікробіоценозу кишечника у дітей, хворих на гострий обструктивний бронхіт бронхіальну астму (проміжний)
123456789 -> Використання науково-технічних бд у наукових дослідженнях Васильєв О. В., к т. н
123456789 -> Розвиток банківського споживчого кредитування
123456789 -> Реферат дипломна робота містить 128 сторінок, 17 таблиць, 21 рисунок, список використаних джерел з 108 найменувань, 6 додатків
123456789 -> Урок з хімії у 9-му класі на тему: "Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів"

Скачати 48.09 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка