25-017-06
УДК 644.61/.62; 628.1; 696.11; 696.4 ДРНТІ 75.31.19
Змивний бачок
Ліщук Олександр Олександрович, почесний доктор наук, телефон: 8 (03849) 9-94-95, 80673841798
Ключові слова: Змивний бачок, трубопровід водяної мережі, триходовий кран, герметичний корпус бачка.
РЕФЕРАТ
Винахід належить до галузі технології водопостачання.
Загальновідомі у наш час проблеми з отриманням і використанням питної води і особливо у сьогоднішніх житлових і промислових комплексах міської інфраструктури. Ріст вартості цього продукту як в енергетичній так і в економічній частині вартості – постійний.
Впровадження цього винаходу дасть більш раціональне (на 50 % в порівнянні із існуючим використанням води) і отже у два рази зменшить відправлення цього ресурсу в мережу очисних споруд, зменшивши при цьому також відповідне навантаження на останні.
ОПИС ПРОЕКТУ
Винахід належить до будівництва, більш конкретно - санітарно-технічного обладнання, зокрема, до сантехнічного комплекту туалетного унітаза і може бути використаний у цій та інших галузях як енергозаощаджувальна технологія для дозованої або часткової подачі рідини під тиском для тієї чи іншої потреби.
Найбільш близьким пристроєм до винаходу, що заявляється, є низькорозміщувальний бачок, який має корпус з вхідним отвором, з'єднаним з водяною мережею та вихідним отвором, з'єднаним з унітазом. (Справочник мастера-сантеника. М., Стройиздат, 1987, с 167-16)8 (прототип). Прототипу властиві всі вищезазначені недоліки, які усуваються у винаході, що заявляється.
Завданням винаходу є створення універсального змивного бачка, в якому відсутні недоліки відомих аналогів, та який дає велике заощадження води, електроенергії та інших матеріальних цінностей.
Поставлене завдання винаходу досягається тим, що у змивному бачку, який має корпус з вхідним отвором, з'єднаним з трубопроводом водяної мережі та вихідним отвором, з'єднаним з впускним отвором унітаза, відповідно до заявленого винаходу вхідний отвір і вихідний отвір сполучаються з порожниною бачка за допомогою триходового крана, причому триходовий кран встановлено з можливістю почергового з'єднання порожнини бачка через вхідний отвір з трубопроводом водяної мережі і через вихідний отвір з впускним отвором унітаза, при цьому корпус бачка виконано герметичним.
Змивний бачок розрахований на звичайний тиск води водяної мережі, не має вхідного та вихідного клапанів, а також поплавка з важелем. Замість вхідного клапана застосовується вхідний латрубок, який з'єднується з водяною мережею, наприклад, за допомогою гнучкого шланга і через триходовий кран - з порожниною бачка. Вихідний отвір бачка з'єднується з триходовим краном, через який в одному положенні бачок заповнюється водою, а в іншому - перекриває вхідний отвір, з'єднуючи порожнину бачка з вихідним патрубком і скидаючи під тиском повітря, яке міститься у верхнім частині бачка, воду в унітаз.
16.07.17
Поділіться з Вашими друзьями: |