Реферат з прочитаної іноземної літератури за темою: «Безпека праці та здоров'є працівників» ЗмістСкачати 307.16 Kb.
Дата конвертації20.03.2017
Розмір307.16 Kb.
ТипРеферат
РЕФЕРАТ
з прочитаної іноземної літератури за темою: « Безпека праці та здоров'є працівників»

Зміст

Вступ


 1. Безпека та здоров`є працівників.

 2. Діагностичний підхід до безпеки та здоров`я.

 3. Хто на підприємстві відповідає за безпеку та здоров`є?

 4. Причини виникнення робочих інцидентів та захворювань, пов`язаних з робочим процесом.

 5. Як організація реагує на питання безпеки та здоров`я на робочому місці.

 6. Запобігання та розробка засобів, щодо встановлення безпечного становища під час робочого процесу.

 7. Інспектування, звітність та дослідження випадків, що трапляються на робочих місцях.

 8. Тренування небезпечних ситуацій та мотиваційні програми.

 9. Реакції уряду, щодо питань безпеки та проблем здоров'я на робочих місцях.

Висновок.

Summery.


Словник англомовних термінів.

Література.Вступ
Вивчення та вирішення проблем, пов'язаних з забезпеченням здорових та безпечних умов, в яких тече труд людини – це одне найбільш важливе завдання в розробці нових технологій та систем виробництва.

Вивчення та виявлення можливих причин виробничих нещасливих випадків, професійних захворювань, аварій, вибухів, пожеж, та розробка заходів і вимог, спрямованих на усунення цих причин дозволяють створити безпечні та благо приємні умови для праці людини.

Комфортні та безпечні умови труда – це один із головних чинників, що впливає на працездатність і безпечність праці, здоров'є робітників.

Безпечність – це відсутність ризику, пов'язаного з можливістю нанесення шкоди. Безпечні умови праці – це умови праці, при яких діяння на працюючих шкодливих чи небезпечних виробничих чинників неможливо або рівні їх впливу не перевищує встановленні нормативи (стандарти).

Негативні чинники процесу трудової діяльності ведуть до зниження працездатності та погіршенню якості продукції, що виробляється.

Довгий вплив несприятливих умов праці може привести до порушення стану здоров'я працюючого, розвитку професійних захворювань чи інвалідності.

За останніми оцінками Міжнародної організації труда, щорічно від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань помирає 2.2 млн. робітників. Такий стан не може не хвилювати світове товариство та міжнародні організації, які займаються безпекою праці и станом здоров'я працюючого населення.

В даному рефераті буде детально розглянуте питання безпеки праці в Сполучених Штатах Америки.
Безпека та здоров`є працівників.
Безпечні ризики являють собою ті аспекти робочого середовища, які мають місто на виробництві та спричиняють шкоду робітникам. Прикладами фізичних ушкоджень можуть бути:

 • утрата слуху, зору, частин тіла;

 • порізи, розтягнення,забити місця, поламання кісток;

 • опіки та електричні шоки.

Ризики здоров`я це ті, котрі повільно та накопичувальне спричиняють погіршення здоров`я робітників. Прикладами ризиків здоров`я можуть бути:

- рак;


 • отруєння трутами;

 • респиративні захворювання;

 • а також депресії;

 • утрата настрою та інші психологічні безладдя.

Типовими причинами фізичних та біологічних ризиків є токсична та рако покликаюча пил та хімікати, а також стресова робоча атмосфера.

Скільки ж безпечних ризиків і ризиків здоров`я трапляється щорічно на робочих місцях? У середньому 1 із 10 робітників отримують фізичні пошкодження чи помирають на роботі щорічно. Деякі професії більш травма безпечні, і тому кількість постраждалих набагато більше у процентному відношенні. Було зазначено, що чверть із 21.3 мільйонів інвалідів в Сполучених Штатах отримали свою інвалідність завдяки випадкам на робочих місцях, які пошкодили їх стан здоров`я .

Офіційна статистика відносно ризиків безпеки та здоров`я зазначає, що щорічно на підприємствах отримують пошкодження приблизно 400.000 осіб і 100.000 осіб помирають в наслідок інцидентів, що трапляються на роботі. Але Ешфорд, котрий є лідером Фонда Форда Фаундейшн, зазначає, що ця цифра дуже занижена і на робочих місцях помирає усереднено 3 людини кожну робочу годину.

В США як і у інших країнах існують професії, які вважаються найбільш травматичними. Під час роботи робітники постійно знаходяться у безпеці пошкодити здоров`є. Ось приклад таких професій:

- пожежники;

- шахтарі;

- будівельники;

- транспортувальники;

- покрівельники;

- працівники лісопилки;

- теслярі;

- різноробочі;

- начальники у виробництві і сільському господарстві.

Незахищене і нездорове робоче середовище також може не ефективно впливати на можливості робітників та мотивацію роботи. Погане фінансування безпеки на підприємстві можуть привести до дуже небезпечних інцидентів на робочих місцях.


Діагностичний підхід до безпеки та здоров`я.
Для розгляду діагностики безпечних ризиків та ризиків здоров`я необхідно визначити важливі чинники безпеки та здоров`я. Чинники впливу робочого середовища на безпеку та здоров`є зображені у Таблиці 1-1.

Певно найбільш критичним показником є природа завдання, особливо якщо це впливає на технологію та робочу атмосферу організаційного процесу. Наприклад, проблеми безпеки та здоров`я найбільш актуальні для шахтарів вугільних шахт – їх робітнича атмосфера потребує від шахтарів дихати вугільною пилю, яка шкідлива для їх легенів – на відміну від інших спеціальностей, таких як оператор, економіст та інші. Рентгенівський технік має більш можливості одержати ракову хворобу як результат роботи у цієї сфері ніж вчитель середньої школи. Деякі приклади потенціальних професійних захворювань и ризиків додані у Таблиці 1-2.

Адміністрація по питанням безпеки та здоров`я на робочих місцях (OSHA) впровадила «Стандарт Комунікацій». Цей стандарт, через роки вивчення и дебатів ексцесів, що мають місце у хімічної промисловості, створений для того, щоб скоротити інциденти в цієї галузі та пошкодження серед працівників у виробничому секторі. В основному правила вимагають хімічних виготівників і імпортерів робити особливі помітки на ярликах контейнерів, забезпечують кожного клієнта матеріальними бланками, фактичними даними, що описують небезпеки від кожних хімікалій, що входять до складу продукції[3].

При вивченні чинників впливу безпеки та здоров`я відокремлюють шість головних.

Першим чинником є відповідальність перед службовцями.

Другим життєвим чинником є відношення самих робітників стосовно здоров`я та безпеки; вони можуть дуже клопотатися про безпеку та здоров`є, а також можуть бути апатичними до цієї проблеми. Якщо ж роботодавець має апатичне ставлення до безпеки на робітничому місці, найгарніші програми по безпеці не будуть мати успіху в робочої атмосфері.

Трет`їм чинником впливу безпеки та здоров`я на роботу є влада. Федеральна та влада штатів намагалася впровадити закони по безпеці в продовж декілька років

Четвертим чинником є профспілки. Багато спілок заспокоєні про безпеку та стан здоров`я своїх робітників. Вони мають вплив на роботодавців та приймають участь в розробці програм по безпеці та здоров`ю. Деякі спілки займаються захистом здоров`я та безпеки своїх членів. Також вони використовують свою політичну силу, щоб вплинути на владу по питанню прийняття законів по захисту та безпеці.

П`ятим чинником є управлінські цілі. Деякі менеджери та власники підприємств, які стурбовані безпекою на своїх підприємствах задовго до прийняття законів з боку держави, щодо безпеки та здоров`я, складають та притримуються програм, що забезпечують безпечну працю їх робітників.

І фінальним чинником впливу безпеки та здоров`я є економічні умови [1].


Хто на підприємстві відповідає за безпеку та здоров`є?
На підприємствах відділ кадрів, окрім своїх головних функцій, відповідає також за безпеку та здоров`є своїх робітників. В деяких підприємствах за безпеку відповідає власник, хоча і операційні менеджери та їх персонал також займаються цією справою та грають велику роль у захисті свого персоналу.

Виший менеджмент повинен підтримувати безпеку та здоров`є своїх робітників відповідно адекватного бюджету. Менеджери повинні надавати можливості своєму персоналу, підтримувати розмовами про безпеку та здоров`є кожного робітника на фірмі. На підприємствах складаються звіти про безпеку. І ґрунтуючись на сіх звітах менеджери застосовують всі можливі методи вирішення проблеми безпеки на підприємстві. Деякі організації виступають відповідником за проблеми оточуючого середовища, тому що ці проблеми можуть привести к зростанню інцидентів, смертей та втрати робото спроможності їх робітників.

Операційні менеджери також відповідні у питанні безпеки, тому що всі інциденти та травми, що можуть статися та ризики здоров`я трапляються у робочий час. Вони повинні знати як попередити та запобігти ,та в кооперації з фахівцями в цієї галузі, які здатні допомогти їм, скоротити інциденти та професійні захворювання[1].

Успіх програм безпеки залежить більш усього від того, як добре співпрацюють роботодавці та начальники, і як добре вони дотримуються і знають правила по безпеки та регуляторні механізми, щодо сіх питань. Дуже часто ці відношення перетворюються у складання нового відділу, який має назву Комітет по безпеки та складається він з фахівця по безпеці, представників службовців та менеджерів.Таблиця 1-1 Чинники впливу на безпеку та здоров`є.


Зовнішні чинники впливу

робочого середовища
Внутрішні чинники впливу

робочого середовища

 • Профспілки

 • Закони, державне регулювання

 • Економічний стан

 • Розміщення організації

 • Освіта робочої сили

 • Цілі

 • Організаційний стиль

 • Природа робітничого завдання

 • Робочі групи

 • Стиль управління та опитПрограма управління людськими ресурсами


ДіяльністьЛюди

Критерії

ефективності


 • Рівні можливості

 • Робочий аналіз

 • Планування

 • Набір робітників

 • Виховання і розвиток

 • Кар`єрне планування та розвиток

 • Компенсації

 • Прибутки

 • Трудові відношення

 • Безпека та здоров`я

 • Режими праці

 • Якість робочого життя

 • Оцінка праці • Здібності

 • Позиції

 • Переваги

 • Мотивація

 • Особисті характерист-ики
 • Виконання

 • Правова компетенція

 • Задоволення

 • Прогули

 • Оборот

 • Показники

 • Показники незадоволення

 • Аварії
Організація

І

результати

Конкурентоспроможність продукції

Конкурентоспроможність послуг
Таблиця 1-2 Приклади робітничих та безпечних ризиків.


Професії

Потенціальні ризики

Можливі наслідки

Робітники текстильної промисловості

Бавовна пил
Шум
Хімічне розкриття

* Базуючи фарби аніліну

* Формальдегід

* Фурфуральдегід


Рухливі частини обладнання без бар`єрівПотемнення легенів, хвороби легенів

Короткочасна чи постійна утрата слуху

Рак сечового пузиря и пошкодження печінки

Дерматити, алергічні захворювання легень, можливо рак


Утрата пальців чи рук


Робітники лікарень

Інфекційні хвороби

* Гепатит

* Герпіс найпростіший вірус

Хімічні розкриття

* Анастатичні гази

* Металева ртуть

* Неорганічні кислоти та луги


Пошкодження печінки

Болісні пошкодження шкіри


Спонтанні невдачі

Отруєння нервової системи та нирок

Пошкодження респіраторного тракту та шкіри
Зварювальники

Інфрачервоне випромінювання

UV- випромінювання

Хімічні розкриття

* Моноксиди карбону

* Ацітілени

* Оксиди металу


* Фосфіни

Опіки, головний біль, втома, пошкодження очей

Опіки, пухлини шкіри, пошкодження очей

Кардіологічні хвороби

Контактні дерматити, збудження очей, респіраторні збудження, лихорадки від диму металу (Симптоми схожі на симптоми грипу), можливо пошкодження нирок

Смерть адже у незначних дозах , пошкодження очей, носу та шкіри


Робітники офісів

Постійне сидіння, відсутність руху

Шум


Хімічні розкриття

* Озон від копіювальних машин

* бензол та каучук


Головний біль, загострення геморою, варикозне розширення вен, та інші захворювання кровообігу

Утрата слуху, стресові реакції


Пошкодження очей, носу, дихання
Бензол викликає деякі хвороби крови (включно лейкемію)

Каучук може стати причиною інтоксикаціїПричини виникнення робочих інцидентів та захворювань, пов`язаних з робочим процесом.
Робочі інциденти та захворювання, що виникають внаслідок робочого процесу мають багато причин [4].

Головними причинами професійних інцидентів є: • Виконання виробничого завдання.

 • Робоча атмосфера.

 • Позиція робітників, щодо безпеки.

Деякі професійні інциденти можуть статися внаслідок технічних причин, таких як: • недотримання вимог безпеки;

 • відсутності відповідного обладнання;

 • наявності безпечних хімікатів та газів та інші, пов`язані з технічного боку процесу виробництва.

Інші професійні інциденти можуть статися внаслідок причин, пов`язаних з людським фактором виробництва. Це такі, як:

 • утомленості робітників;

 • понаднормової роботи;

 • шумів;

 • недостатнє освітлення;

 • монотонність роботи та інші.

Існують данні , які свідчать, що є робітники, які частіше за інших попадають у негаразди на робочих місцях. Таких робітників називають accident repeater. До такої категорії належать :

 • робітники молодші за 30 років;

 • люди, які не мають навички роботи;

 • імпульсивні особи;

 • та ті, котрі удаються до депресій.

Як організація реагує на питання безпеки та здоров`я на робочому місці.
Робота відділів та комітетів по безпеці має три напрямки своєї діяльності для поліпшення безпечного стану на виробництві.

 • Запобігання та розробка засобів, щодо встановлення безпечного становища під час робочого процесу.

 • Перевірка та дослідження інцидентів на виробництві.

 • Підготування та мотивація.Запобігання та розробка засобів, щодо встановлення безпечного становища під час робочого процесу.
Організацією здійснюється багато засобів для поліпшення безпечного стану на виробництві. Одним із них є розробка безпечних методів праці та проектування безпеки. Інженери допомагають навчати робітників засобам безпеки, а також домагаються зробити робочі місця комфортнішими, менш травматичними, менш перешкодними для робітників.

Інженери по безпеці займаються проектуванням безпеки на робочих місцях за допомагаю аналітичного та проектного підходу. Цей підхід зачіпає усі чинники робочого процесу. Він включає у себе такі чинники як швидкість зварювальних ліній, стреси на роботі та робітничі проекти.

Завдяки цьому аналізу чиниться запобігання аварій та підвищення безпеки.

Розробляється дуже багато засобів захисту для машин та обладнання. На підприємствах існує кольорове кодування, яке попереджає небезпечні зони. По стандартам цього кодування використовується сірий колір для машин та обладнання, та червоний колір для зон підвищеного спалахування. Інші небезпеки можуть бути відображені кольором від ясно до яскраво померанцевого[7].

У разі ризикових робочих ситуаціях використовується захисний одяг та прилади. Це можуть бути:

* Засоби захисту голови – шлеми.

* Засоби захисту очей та обличчя – різноманітні маски та окуляри.

* Засоби захисту вух – бер вуха.

* Засоби захисту органів подиху – респіраторні маски, протигази.

* Засоби захисту рук – печатки.

* Засоби захисту ніг та стоп – шкарпетки, захисне взуття та брюки.

* Засоби захисту тіла – захисні костюми, фартухи, жакети, комбінезони та інший спецодяг.

* Засоби страховки – всілякі ремені та страховки для захисту робітників від падіння, що працюють на висоті.

Деякі дослідження по вивченню ефективності сіх чинників, кажуть про те, що всі доданні чинники сприяють зниженню кількості інцидентів на робочих місцях.

Гарно сплановані період відпочинку та дотримання правил безпеки сприяє підвищенню рівня безпеки та продуктивність.

Ці правила повинні регулювати працю робітників, а також їх ставлення до обладнання та робочого середовища у питаннях спалахування.


Приблизно 36 відсотків американських компаній вирішили контролювати та забороняти робітникам палити. У 10 штатах та 260 суспільствах була впроваджена програма про заборону палити у публічних містах. Щодо виробництва, то тут також діє програма про заборону палити. Ця програма має три фази впровадження.

1 фаза – спочатку палити забороняється на засіданнях, конференціях тощо.

2 фаза – після 9 місяців фази 1, усі робочі зони оголошуються зонами з забороною палити. Створюються спеціальні зони для паління, але всі цигарки не викидають у сміття, а вони винищуються автоматами.

3 фаза – три місяці після фази 2, палити забороняється на всієї промислової площадці , а робітники, які не виконують забов`язання, щодо паління зштовхуються з повним асортиментом дисциплінованих стягнень, впритул до звільнення.


Інспектування, звітність та дослідження випадків, що трапляються на робочих місцях.
Іншим напрямом діяльності фахівців та відділів по безпеці є нагляд за робочими місцями з метою скорочення частоти інцидентів та професійних захворювань. Фахівці цієї галузі розглядають усі чинники, які можуть торкатися безпеки на виробництві, а також шукають відповіді на такі запитання:

Скільки моментів було не дотримано правил безпеки?

Чи відповідають засоби безпеки та захисне обладнання, яке використовується, нормам захисту у цієї галузі?

Чи можна скоротити кількість випадків смерті та професійних пошкоджень та захворювань?

Чи існують взагалі на підприємстві передумови для інцидентів?

З метою скорочення наслідків інцидентів підприємства удаються до страхування ризиків. Страхова компанія бере на себе обов'язки дослідження проблем пов'язаних з охороною праці та безпеки на робочому місті.


Звіти про інциденти та професійні захворювання є головною частиною роботи фахівців в галузі безпеки. Звичайно, звіти чи рапорти, про випадки захворювань та пошкоджень робітників, заповнюються контролером відділу, де стався випадок, та підписується фахівцем з питань безпеки. Контролер повинен збирати всі рапорти, тому що він чи вона частіше за все присутній під час інциденту, який трапляється. Це потребує того, щоб контролер більш обмірковував про безпеку у цьому підрозділі та про те, що зробити, щоб не допустити подібних випадків.

Під час робочого року на підприємстві постійно запроваджують дослідження на річ виникнення цих подій: це системна оцінка складу інциденту та ризиків здоров'я.

Данні цих досліджень базуються на двох, внутрішніх та зовнішніх, джерелах. Ці данні регіструються у журналах з питань безпеки та професійних захворювань, відмічаються усі події. Ці записи стимулюють фахівців з питань безпеки з'ясовувати та аналізувати усі причини ризиків на робочих місцях.

Дослідження інцидентів часто зачіпають оціночний рівень інциденту. Це можуть бути порівняння з даними по галузі та по країні в цілому, для того, щоб визначити причини виникнення інцидентів.


Розраховуються багата показників, для оцінки стану безпеки на підприємстві.

Рівень частотності розраховується на мільйон робочого часу роботи, по такий формулі:

Кількість інцидентів * 1.000.000

Рівень частотності = ----------------------------------------------------

Кількість робочих годин за період

Для розрахунку цих показників використовуються лише ті інциденти, причиною яких є те, що робітник загубив робочий час.

Другим показником є рівень найбільшої небезпеки. Він розраховується:
Рівень найбільшої Кількість загублених робочих * 1.000.000

днів


= ------------------------------------------------------------

небезпеки Кількість робочих годин за період

Організація охорони здоров'я на робочих містах ( OSHA) пропонує проводити звіт тих інцидентів, у яких кількість пошкоджень розраховується на кожні 100 робітників з повною зайнятістю кожен рік.

Існує більш простіший спосіб розрахунку рівня найбільшої небезпеки:


Кількість захворювань та пошкоджень

-------------------------------------------------------------- * 200.000

Загальна кількість годин всіх робітників за рік
Показники в організації повинні порівнюватися з показникам усіх промислових підприємств та з показниками в цілому по державі. Всі ці показники поступають у реєстр Міністерству Праці там вони вивчаються, випроваджуються комплексні дослідження та знаходяться нові ефективні заходи попередження інцидентів.
Тренування небезпечних ситуацій та мотиваційні програми.
Третім напрямком роботи відділів та фахівців, котрі підтримують безпечний стан роботи є тренувальні та мотиваційні програми. Тренувальні програми завжди є частиною орієнтувальних програм. Ці тренування частіше мають добровільний характер, але іноді деякі тренування запроваджуються за ініціативою та за допомогою державних агенцій [6].

Під час тренувань та навчань використовуються два методи: 1. запроваджується робочий інструктаж;

 2. симуляційний метод, який є більш ефективний.

Менеджери усіх рівній вірять, що ці методи приводять до успіху. Деякі

дослідження виявляють, що ці програми роблять робітників проінформованими з питань безпеки і отримані знання впливають на їх поведінку, вони стають більш передбачливими та більш уважними.

Також, фахівці з питань безпеки, для поліпшення робочого середовища та зменшення кількості інцидентів звертаються до засобів мотивації, таких як різноманітні змагання та комунікаційних програм. Одним із прийомів, наприклад, є встановлення на робочому місті постерів зі слоганом:

« Захищений робітник це щасливий робітник»

чи білбордів, які встановлюються на центральному вході:
Ласкаво просимо до

Американської обробної Компанії

Гарного Міста для Роботи

Безпечного Міста для Роботи

У нас не було пригод

182 дні

Іноді комунікаційні програми пов'язані з змаганнями по безпеці. Чим нижче кількість інцидентів робітники одержують винагороду.Реакції уряду, щодо питань безпеки та проблем здоров'я на робочих місцях.
На теперішній час існує дуже багата підприємств, які приділять питанню безпеки на робочих місцях велику увагу. Але все ж таки це питання дуже серйозне, тому що річ йде про життя та здоров'є людей, відповідно цього воно (питання) потребує уваги з боку уряду та держави.

Стосовно США, OSHA – це організація при Міністерстві труда, яка була створена Конгресом по безпеці та гігієні праці 29 грудня 1970 року. ЇЇ завданнями є попередження пов'язаних з працею пошкоджень, травм, хвороб та смертей шляхом випуску та забезпеченням додержання правил ( стандартів/standarts) по безпеці та охороні праці.

Цей акт (Occupational Safety and Health Act (OSHA)) встановлює вимоги для роботодавців, робітників, інспекторів з питань безпеки. В ньому розглянути питання порушення вимог безпеки і з цього приводу розглянути різноманітні види дисциплінарних стягнень та види карної відповідальності.
Роботодавець забов'язан забезпечити:
Безпеку робітникам під час експлуатації будівель, споруд, обладнання, здійснення технологічних процесів, а також застосовуваних на підприємстві сировини та матеріалів;
Уживання засобів індивідуального та колективного захисту робітників;
Безпечні та здорові умови праці на кожному робочому місці;
Режим праці та відпочинку відповідно діючому законодавству;
Придбання за рахунок особистих коштів та видання спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту;
Інформування робітників про умови праці на робочих містах, про існуючий ризик пошкодження здоров'я та встановленні компенсації, про засоби індивідуального захисту;
Прийняття заходів, щодо попередження аварійних ситуацій, збереження життя та здоров'я робітників при виниканні таких ситуацій, у тому числі надання першої допомоги постраждалим;
Обов'язкове соціальне страхування робітникам від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.
Кожен робітник забов'язан :
Додержуватися вимог охорони праці;
Правильно використовувати засоби індивідуального та колективного захисту;
Проходити навчання безпечним заходам та прийомам виконання робіт, інструктаж по охороні праці, стажування на робочому місті та перевірку знань вимог охорони праці;
Негайно попереджувати керівника про будь-яку ситуацію, погрожуючу життю та здоров'ю людей, про кожен нещасний випадок, який стався на підприємстві.

Крім обов'язків, кожен робітник має права та гарантії на безпечні умови праці.


Кожен робітник має право на:
Робоче місто,відповідно вимогам охороні праці;
Обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків та профзахворювань на виробництві;
Відмовлення від виконання робіт у випадку виникнення небезпеки для його життя внаслідок порушення вимог охорони праці;
Забезпечення засобами індивідуального захисту;
Навчання безпечним методам та прийомам праці;
Компенсації за тяжку роботу чи роботу зі шкідливими та небезпечними умовами праці.
Інспектори з питань безпеки повинні:
Проводити навчання безпечним методам та прийомам виконання робіт, інструктаж по охороні праці, стажування на робочому місті та перевірку знань вимог охорони праці, не допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, стажування та перевірку знань по безпеки;
Проводити контроль за станом умов труда на робочому місті, а також за правильністю застосування засобів індивідуального та колективного захисту;
Надавати органам державного управління та контролю за отриманням вимог охорони та безпеки праці інформації та документів, необхідних для здійснення йми своїх повноважень;
Розслідування у встановленому порядку нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві;
Розробку та утвердження інструкцій по охороні та безпеці праці для усіх робітників по посадам, професіям та стану робіт.
Відповідальність за порушення вимог охорони та безпеки праці.
Для того, щоб забезпечити свої стандарти, OSHA дозволена відповідно Закону Безпеки та гігієні труда (БГТ, 1970) проведення інспекцій на робочих місцях.

OSHA проводе два загальних види інспекцій чи перевірок: заплановані та незаплановані. Незаплановані перевірки виконують тоді, коли трапилось якась катастрофа, чи це може бути реакція на жалоби з боку робітників.

Особи повинні в порушенні вимог охорони та безпеки праці, невиконанні обов'язків по безпеки, що передбачені контрактами, чи зважання діяльності представників органів контролюючих безпеку несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну та карну відповідальність відповідно законодавства.

Розрізняють таки види дисциплінарних стягнень: • зауваження;

 • вимоги;

 • звільнення.

До того, як застосувати стягнення роботодавець повинен запросити у робітника пояснення у письмовому вигляді. У разі відмови робітника дати це пояснення складається акт.

Дисциплінарне стягнення застосовується не пізніше одного місяця від дня виявлення провини, не враховуючи часу хвороби робітника, перебування у відпустки.

За кожну дисциплінарну провину може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

До адміністративних стягнень за порушення вимог безпеки та охорони праці відносяться адміністративні штрафи та дискваліфікації.

Адміністративний штраф це грошове стягнення, а дискваліфікація це позбавлення фізичної особи права займати керуючу посаду.

Адміністративне стягнення у вигляді дискваліфікації призначується суддею.

Карна відповідальність за порушення вимог охорони праці передбачує такі стягнення, як:


Якщо на підприємстві трапилося порушення правил безпеки, яке не поволокло за собою смерть чи серйозне пошкодження стану здоров'я робітника, то передбачається штраф у розмірі до 7000 тисяч доларів.

OSHA стандарти передбачають, якщо роботодавець порушає закон навмисно, то штраф може бути у розмірі не більш 70.000 тисяч доларів, але і не менш 5000 за кожне порушення, залежно від розміру підприємства та характеру порушень, які були раніше.


Якщо роботодавець є винним в скоєнні навмисного порушення стандарту, що привело до гибелі робітника, провина карається судом уведених штрафів чи позбавленням свободи на строк до шість місяців, а штраф складає до 250.000 для індивідуального, та 500.000 тисяч доларів корпоративного порушення.

Додаткові порушення такі, як фальсифікація нотаток, звітів та прикладень можуть привести до штрафу у розмірі 10.000 тисяч доларів чи на строк до шість місяців у в'язниці.Висновок
У даному рефераті детально розглянуте питання безпеки праці на підприємствах Сполучених Штатів Америки.

Доведено, що головним органом, який контролює діяльність підприємств у питанні охороні та безпеці праці є Адміністрація по безпеці та гігієні праці (Occupational Safety and Health Administration(OSHA)). OSHA – це організація при Міністерстві труда, яка була створена Конгресом по безпеці та гігієні праці 29 грудня 1970 року. ЇЇ завданнями є попередження пов'язаних з працею пошкоджень, травм, хвороб та смертей шляхом випуску та забезпеченням додержання правил ( стандартів/standarts) по безпеці та охороні праці. Головним документом, контролюючим діяльність підприємств з питань безпеки є Акт про безпеку та здоров'є у робітничому середовищі.

Цей акт (Occupational Safety and Health Act (OSHA)) встановлює вимоги для роботодавців, робітників, інспекторів з питань безпеки. В ньому розглянути питання порушення вимог безпеки і з цього приводу розглянути різноманітні види дисциплінарних стягнень та види карної відповідальності

Також у даному рефераті розглянуто багато питань, таких як: • система забезпечення здорових та безпечних умов для робітничого населення США;

 • діагностика безпечних ризиків та ризиків здоров'я;

 • причини виникнення робочих інцидентів та захворювань пов'язаних з робочим процесом;

 • Як організація реагує на інциденти?

 • Що робить підприємство для запобігання пригод?

Розкрита сутність понять безпечних ризиків та ризиків здоров'я.

Наведені: • статистичні данні ризиків, які трапляються на робочих місцях;

 • дані найбільш травматичних професій;

 • напрями діяльності фахівців та відділів по безпеці.

Summery.
The abstract is devoted to the analyses of a problem concerning the safety hazards, health hazards, health and stress in working environment.

In this abstract the system of working condition hazards are considered in detail.

The essence of concepts of safety hazards and health hazards has been found out.

Considered here: 1. reasons of working accidents occurrence;

 2. diagnosis of safety hazards;

 3. reactions of enterprises to the accidents connected with the working process;

 4. prevention of risk and development of methods for providing safe environment during working process.

The main regulatory body of safety matters is Occupational Safety and Health Administration (OSHA), which is subject to the Department of Labor in the United States of America. This Administration creates the standards which here become the regulatory mechanisms of enterprises` activity and their violation can result to industrial accidents.

All requirements on job safety and health protection for workers through promotion of safe and healthful conditions are provided by the Act of 1970 which is the basic one and which is constantly being improved.

As for production sphere the main body responsible for safety is Department at the big enterprises. In small companies an owner is responsible for the safety of the employees.

The abstract illustrate when OSHA requires an organization to report and record an illness, injury, or death.

Statistical data concerning accidents which happen at working places have been give in this abstract.

The most dangerous occupations have been analyzed in respect of their consciences on the man`s health. Employees facing serious health and safety dangers include fire fighters, miners, construction and transportation workers, roofing and sheet metal workers, recreational vehicle manufacturers, lumber and woodworkers, and blue-collar and first-line supervisors in manufacturing and agriculture. A few white-collar jobholders face relative danger: dentists and hospital operating room personnel, beauticians, and X-ray technicians.

Factors of external and internal influence to safety and health are discovered and summarized.

The following statistic indices are used for assessing the state of safety: • frequency rate;

 • accident severity rate.Словник англомовних термінів.
OSHA – Occupational Safety and Health Administration – адміністрація по безпеці та гігієні праці

HRM відділ кадрів

safety hazards ризики безпеки

health hazards ризики здоров'я

injuries фізичні пошкодження

cancer-causing dusts рако покликаюча пил

on the average у середньому

estimate відмічати

absenteeism відсутність

external environmental

influences зовнішні чинники впливу

internal environmental

influences внутрішні чинники впливу

equal employment рівні можливості

opportunity

work schedules календарний план роботи

evaluation оцінка праці

personality особисті характеристики

turnover обіг

infectious diseases інфекційні захворювання

brown lung потемніння легенів

temporary hearing loss короткочасна утрата слуху

permanent hearing loss постійна утрата слуха

bladder cancer рак крови

liver damage пошкодження легенів

kidneys damage пошкодження нирок

irritation збудження

burns опіки

concern for забезпокоїні

factor affecting фактори впливу

trade unions профспілки

have pressured впливають

manpower reserves людські трудові резерви

in the last resort у крайньому випадку

to accept responsibility взяти на себе відповідальність

retrench скоротити, економити

revise переглядати, зміняти

to defend the right захищати право

to infringe the right порушати право

valuation of risk оцінка ризику

degree of risk ступінь, міра ризику

safe practice техніка безпеки

life-saving safety безпека для життя

to lay a scheme складати план

security of service безпека при експлуатації

organization of labor організація труда

output per worker виробка на одного робітника

field help технічна допомога

fire indemnity відшкодування збитків від пожеж

employment injury виробнича травма

inspection технічний контроль

to carry out instruction виконання зазначень

disability insurance страхування на випадок непрацездатності

involve прилучати, займатися чимось

to meet the condition виконувати умови

on condition that при умові, що

working condition виробничі умови, умови роботи

craftsman майстер, кваліфікований робітник

technical specifications технічні умови

teaching process процес навчання

working team робоча бригада

create створити

its mission їх завдання

to prevent для попередження

by issuing шляхом випуску

enforcing rules забезпечення дотримання правил

requirements вимоги

fighters пожежники

miners шахтарі

construction будівники

transportation worker транспортувальник

roofing покрівельники;

lumber працівники лісопилки

woodworkers теслярі

blue-collar різноробочі

first-line supervisors керівники першого рівня

dentists стоматологи

hospital operating room personnel оперуючи медсестри

beauticians косметологи

X-ray technicians лікарі та технічний персонал рентгенівських лабораторій

frequency rate рівень частотності

accident severity rate рівень найбільшої небезпеки
Література


 1. Alan E.Dillingham. Demographic and Economic Change and the Costs of Workers` Compensation// Ithaka. - N.Y.: ILR Press, - 1993. – pp. 249.

 2. Daniel Seligman. Don’t Bet against Cigarette Makers// Fortune. - 1997. - August 17. – pp. 31-34.

 3. Lambrinos and Jonson//Robots. - pp. 28-36.

 4. Roger Dunbar. Manager’s Influence on Subordinate’s Thinking about Safety// Academy of Management Journal. - 1995. – June. – pp. 19-23.

 5. Rebecca Anderson. A Primer on Protecting the Worker// Personal Administrator. - 1993. - August. – pp. 14-16.

 6. Business week. - 2002. - № 6. – pp. 54

 7. Business & society. - 2004. № 4. – pp. 31-34.
Каталог: user files
user files -> Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності
user files -> Зміст дорожня карта реформування податкової системи
user files -> Звіт за проектом Звіт 2012 Структура звіту, основні вимоги Титульна сторінка Список виконавців Реферат
user files -> Гетманцев Данило Олександрович
user files -> Рішення нкцпфр від 26. 11. 2013 №2678 «Про типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку»
user files -> Стратегічний план економічного розвитку міста Новий Розділ
user files -> Освіти ( назва району )
user files -> Річна інформація емітента цінних паперів за 2015 рік
user files -> Властивості твердих тіл

Скачати 307.16 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка