Робота у локальній мережіСторінка1/9
Дата конвертації26.10.2018
Розмір1.88 Mb.
#54014
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
План заняття

виробничого навчання

на 5 грудня 2013 р.

майстра виробничого навчання

Герасименка Олександра Вікторовича

Тема по програмі: Комп’ютерні системи і мережі
Тема уроку : Робота у локальній мережі.

Мета: Навчити учнів налагоджувати роботу в локальній мережі.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: урок-вправа, самостійні практичні роботи

Методичне забезпечення: ПК, підключення до мережі Інтернет, дані для налаштування TCP/IP-адресу на робочих місцях, витратний папір.


СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:

І. Організаційний момент.

Привітання, перевірка присутності учнів, перевірка готовності учнів до уроку.ІІ. Вступний інструктаж

Ознайомлюю учнів з темою і метою уроку.

Проводжу повторення правил з охорони праці та техніки безпеки в лабораторії за питаннями:


  1. Які основні вимоги техніки безпеки перед початком роботи у комп’ютерній лабораторії?

  2. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.

  3. Вправи для очей, рук та постави.

а) актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів:

Для повторення попереднього матеріалу з теми «Робота з графічними примітивами», вивченого на уроках теорії та уроках виробничого навчання,учні роблять тест. (10 хв.):б) Пояснення нового матеріалу та способів виконання практичних дій:

Пояснення нового матеріалу варто закцентувати на темі уроку: «Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт» та меті уроку «Навчити настроювати параметри операційної системи, конфігурувати її та використовувати утиліти для покращення швидкодії ПК, виховувати в учнів культуру поведінки при роботі за комп’ютером та у стосунках із одногрупниками, дотримання трудової дисципліни, старанність та активність, бережливе ставлення до техніки».

Демонстрація на дошці за допомогою проектора готової публікації, в якій використані різні графічні об’єкти та текст. Пояснення (15 хв.)проводиться за наступними питаннями, використовуючи презентацію з покроковим поясненням (Додаток1) (демонстрація презентації на екрані за допомогою проектора, дошки та безпровідної миші  Logitech):
Налаштування мережі в Windows 7.

У наш час перед кожним користувачем стоїть питанняналаштування мережі в операційній системі Windows 7. Якщо ви домашній користувач - перед вами колись постане завдання налагодження підключення до інтернету, синхронізація з ігровою приставкою XBOX, а якщо у вас вдома декілька одиниць комп'ютерної техніки, то в будь-якому випадку вам доведеться налаштовувати дротову або бездротову мережу, причому один комп'ютер повинен буде роздавати інтернет на всі інші. У тому випадку, якщо ви працюєте системним адміністратором в невеликому офісі, вам потрібно буде налаштувати мережу зі статичними або динамічними адресами.

Найчастіше, настройка локальної мережі в операційних системах Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008/2008 R2 починається з такої області конфігурування мережевих властивостей, як компонент «Центр управління мережами і загальним доступом». За допомогою даного засобу конфігурування мереж можна вибирати мережеве розміщення, переглядати карту мережі, налаштовувати мережеве виявлення, загальний доступ до файлів і принтерів, а також настроювати і проглядати стан ваших поточних мережевих підключень.
Відкриття компонента «Центр управління мережами і загальним доступом»

Для того щоб скористатися функціоналом засобу конфігурування мереж, потрібно для початку його відкрити. Щоб відкрити вікно «Центр управління мережами і загальним доступом», виконайте одну з таких дій:

В області повідомлень натисніть правою кнопкою миші на значку «Мережа» і з контекстного меню виберіть команду «Центр управління мережами і загальним доступом»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, виділіть елемент «Мережа» і натисніть на ньому правою кнопкою миші. З контекстного меню виберіть команду «Властивості»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, відкрийте «Панель управління», зі списку компонентів панелі керування виберіть категорію «Мережа та Інтернет», а потім клацніть посилання "Центр управління мережами і загальним доступом»;

Натисніть на кнопку «Пуск» для відкриття меню, в полі пошуку введіть Центр управління і в знайдених результати відкрийте програму «Центр управління мережами і загальним доступом»;

Скористайтеся комбінацією клавіш  + R для відкриття діалогу «Виконати». У діалоговому вікні «Виконати», у полі «Відкрити» введіть %windir%\system32\control.exe /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter і натисніть на кнопку «ОК».

Поняття мережевого розташуванняДомашня мережа. Дане мережеве розташування призначено для використання комп'ютера в домашніх умовах або в таких мережах, де користувачі дуже добре знають один одного. Такі комп'ютери можуть створювати і приєднуватися до домашніх груп. Для домашніх мереж автоматично включається виявлення мережі.

Мережа підприємства. Таке мережеве розташування використовується в мережі малого офісу (SOHO). Для цього мережевого розташування також включено виявлення мережі, але ви не можете ні створювати, ні приєднувати комп'ютер до домашньої групи.

Громадська мережа. Це мережеве розташування призначено для використання комп'ютера в таких громадських місцях, як кафе або аеропорти. Це найбільш суворе розміщення, у якого за умовчанням відключено можливості приєднуватися до домашньої групи та мережеве виявлення.

Доменна мережа. Якщо комп'ютер приєднаний до домену Active Directory, то існуючій мережі буде автоматично призначений тип мережевого розміщення «Домен». Доменний тип мережевого розташування аналогічний робочої мережі, за винятком того, що в домені конфігурація брандмауера Windows, мережевого виявлення, а також мережевої карти визначається груповою політикою.

Карта мережі - це графічне представлення розташування комп'ютерів і пристроїв, що дозволяє побачити всі пристрої вашої локальної мережі, а також схему їх підключення один до одного. У вікні «Центр управління мережами і загальним доступом» відображається лише локальна частина мережевої карти, компонування якої залежить від наявних мережевих підключень. Комп'ютер, на якому виконується створення карти, відображається в лівому верхньому кутку. Інші комп'ютери підмережі відображаються ліворуч. Такі пристрої інфраструктури, як комутатори, концентратори і шлюзи в інші мережі відображаються справа.

За роботу карти мережі в операційних системах відповідають два компоненти:

Виявлення топології зв'язку Link Layer (Link Layer Topology Discover Mapper - LLTD Mapper) - компонент, який опитує у мережі пристрої для включення їх у карту;

Відповідаючий пристрій LLTD (Link Layer Topology Discover Responder - LLTD Responder) - компонент, який відповідає за запити компонента LLTD Mapper.За замовчуванням, карту мережі можна переглядати тільки для розташувань «Домашня мережа» або «Мережа підприємства». При спробі перегляду мережевої карти для розташувань «Доменна мережа» чи «Громадська мережа» ви побачите таке повідомлення:
Для того щоб включити мережеве зіставлення в доменній мережі, вам потрібно на контролері домену виконати наступні дії:

Відкрийте оснастку «Управління групової політики»;


Каталог: ped prakt 5 kyrs -> files -> 2013 -> Gerasimenko -> files
files -> Герасименка Олександра Вікторовича Тема по програмі
2013 -> План-конспект Тема: «Поняття архіву. Програми архіватори функції та призначення. Робота з архіваторами winrar, winzip» Мета
files -> Робота в програмі Adobe Table. Створення таблиць та робота з ними
files -> Створення шаблонної сторінки. Верстка бланку ділового листа
files -> Макетування візитної картки. Створення оригінал-макету буклету
files -> Створення фреймів та робота з ними
files -> Макетування та верстка газети
files -> Макетування та верстка газети
files -> Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт
files -> Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка