Сьогодні у випуску : Свято першокласника 3Дата конвертації20.11.2018
Розмір5.56 Mb.
#65424

Випуск № 2, грудень 2014

Шкільна газета

"ТЕМП"

Сьогодні у випуску :

1. Свято першокласника 3

2. Оберіг-фенечка солдату АТО 4

3. 70-річчя визволення України від 6

німецько-фашистських загарбників

4. Гімназійні змагання «Старти надій » 8

5. Національно-патріотичне виховання молоді. 9

6. Впевнена перемога у відкритому 10

регіональному конкурсі.

7. Дочекалися зими 11

8. Волонтерство є в кожного в душі у нас 12

9. Спортивний жовтень 16

10. Підсумки місячника педмайстерності 17

11. Підсумки шкільної МАН 18

12. Пожежно-тактичні навчання 20

13. Волонтерство є в кожного в душі у нас 21

14. Волонтерство є в кожного в душі у нас 22

15. Вітання директора Верхньорогачицької 24

гімназії В.О.Коротун

Свято першокласника

Першого вересня учні 1 – Б класу переступили поріг нашої гімназії

Це був один з особливих днів для кожного із них. Адже вони прийшли до школи, щоб дізнатися про щось нове, навчитися читати, писати рахувати, а також бути справжніми людьми.

На протязі перших трьох місяців першокласники добре працювали, вчилися спілкуватися один з одним, розв’язували різні завдання, вчилися домовлятися. І з нетерпінням чекали того часу, коли стануть справжніми учнями. Адже лише школярі з цікавістю і бажанням навчаються в школі, щоразу піднімаючись вище і вище сходинками знань, вміють відстоювати власну думку. І ось мрія учнів здійснилася. Разом із батьками провели своє перше свято «Ми тепер – не просто діти, ми сьогодні - школярі». Під час свята учні доповіли батькам і своїй першій вчительці Ситник Г.П. про те, чого вже навчилися. Всім було дуже цікаво:діти співали про букви, про школу,про Україну, танцювали, гралися. Під час ігор із букв складали свої перші слова – мама, школа, Україна. В кінці свята учні дали клятву першокласника і кожен одержав паспорт першокласника, як свідчення того, що стали справжніми школярами.

Оберіг-фенечка солдату АТО

Сьогодні кожний громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. Ми, учні Верхньорогачицької гімназії, що на Херсонщині, проживаємо у мальовничому селищі Верхній Рогачик. Є патріотами і не байдужі до того, що відбувається нині у нашій країні.

Сьогодні процес національно-патріотичного виховання є нагальною потребою держави, якій необхідно, щоб усі діти стали національно свідомими громадянами-патріотами, здатними забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі. Педагогічний колектив гімназії та учні підтримали починання Великолепетиської ЗОШ № 1 і дружно взялися до виготовлення браслетів-фенечок, що містять національну символіку. Усі включилися в роботу, але найкраще попрацювали з дітьми класні керівники 4-А та 6-А класів, Калюжна А.П. та Дорошенко А.Ю. Учні виготувили по 30 фенечок. Віримо, що цей оберіг, створений дитячими руками, підтримає захисників, які несуть нелегку службу в АТО. І дорослі, і діти були раді можливості морально підтримати кожного солдата, який нищить терористів на Сході.

Дорогі наші захисники! Бажаємо вам міцного здоров'я, успіхів у всьому, мріємо, щоб швидше закінчилася війна, а ви повернулися додому, де на вас чекає сім'я. Слава Україні! Героям слава!

Разом із виготовленими фенечками передали на передову солдатам ось такого листа та авторський вірш подарувала солдатам АТО учениця 9-Б класу Польська Мар'яна:

Сльоза по щоці тече,

Брат мертвого брата кладе на плече.

Куля в нього попала,

Мати до цього ще горя не знала.

Чекає сина з війни,

Молиться щохвилини.

Сотні ще підуть воювати.

Скільки батькам ще горя зазнати?!

Дай, Боже, їм сили й відваги,

Багато любові й наснаги.

Ми покладаємося на ваші руки,

Щоб щасливо жили наші онуки.

Слава українським героям!

Не піддадуться вони ворожим побоям!

 

На робочу лінійку, яка проводиться у гімназії щотижня, запросили заступника директора з виховної роботи Денщик Н.В. та президента ЗОШ № 2 – Павлюченка Івана. Передали естафету по виготовленню оберегів, щоб учні ЗОШ № 2 разом із дорослими продовжили участь у акції , підтримали дії учнів та педагогів гімназії.

 

 

70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників

 

У Верхньорогачицькій гімназії із метою виховання в дітей та учнівської молоді поваги до героїчних подвигів співвітчизників, ушанування пам'яті тих, хто загинув у роки Другої світової війни, формування почуття гордості за старше покоління,сприяння пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, збереження її традицій, уболівання за майбутнє країни було проведено ряд заходів:

велопробіг по пам'ятних місцях селища Верхній Рогачик, присвячений Дню українського козацтва та 70-річниці визволення Верхнього Рогачика від німецько-фашистських загарбників. Організували та провели його Дорошенко Т.В., Маніленко Ю.О., Лісничий В.В. разом із збірною командою 8-10 класів.

Було проведено перегляд художніх фільмів: 5-8 класи- «А зорі тут тихі», «Зворотньої дороги немає», учні 7-А класу дивилися документальний фільм «Причини виникнення Другої світової війни», 9-11 класи – фільм Карена Шахназарова «Білий тигр».

До краєзнавчого музеюна екскурсію ходили учні 2-х класів.

Екскурсію до гімназійного музею зробили учні 1-11 класів. Переглянули новостворену виставку про Велику Вітчизняну війну.

Також був проведений Єдиний урок мужності в 1-11 класах, присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Цікавою була зустріч із ветераном Великої Вітчизняної війни Бугайовою Лідією Павлівною учнів 5-х класів.

Працювали також загони «Волонтер» та «Милосердя» по упорядкуванню могили Невідомого солдата, що знаходиться на кладовищі (вул.Першотравнева) та упорядкуванню території біля пам'ятника імені Петра Юліановича Корбута.

У шкільній бібліотеці на воєнну тематику організована виставка літератури.

Проведена тематична лінійка « Пам’ять людська невмируща», яку готували учні 10 класу, вчитель історії Маніленко Ю.О., класний керівник Ружицька О.А., педагог-організатор Березюк.Т.Є.

Також активно учні провели операцію «З добрим ранком, ветеране!». Всі ці заходи – це лише часточка великої данини пошани живих та полеглих. Мало залишилося учасників тих подій, та ми прикладемо максимум зусиль, щоб ветерани відчували нашу турботу про них.

 

Тамара Черепанова, заступник з навчально-виховної роботи гімназії

Гімназійні змагання «Старти надій »

Згідно річгого плану роботи навчального закладу, з метою виявлення та підвищення фізичної та технічної підготовки учнів, спонукання школярів до систематичного фізичного самовдосконалення, сприяння утвердження пріоритетів ведення здорового способу життя, розвитку рухових якостей, почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги у Верхньорогачицькій гімназії 17 жовтня 2014 року проводилися спортивні змагання «Старти надій» між учнями 6-7 класів (4 команди), які були приурочені Дню українського козацтва, що в Україні відзначається 14 жовтня. Правило таке: у змаганнях повинен брати участь увесь клас. Між собою команди відрізнялися формою одягу. Болільники класів оформляли свої місця різними плакатами. Команда-переможець визначалася за сумою набраних очок у програмі. Змагання починалися виходом та шикуванням команд. Капітани рапортували судді про готовність узяти участь у змаганнях, після чого суддя вітав учасників та оголосив змагання відкритими. Команди вітали одна одну.

Змагання складалися з бігу на 60 метрів, стрибків у довжину з розбігу, піднімання тулуба в сід за одну хвилину, вис на перекладині. Із чотирьох команд кращою стала команда 7- А класу, яка зайняла І місце. На другому місці команда 6-Б класу, на третьому команда 7-Б, на ІV- команда 6-А класу.

Слід відзначити роботу вчителів фізичної культури і спорту Лісничого В.В., Дорошенка Т.В. за організовану підготовку та проведення спортивних змагань «Старти надій».

Також відзначити добру підготовку команд до змагань, класні керівники Дорошенко А.Ю., Крук Л.П., Земба Л.М., Желєзняк Л.М.

В індивідуальному заліку за зайняте перше місце відзначити таких учнів:

Горінова Андрія, 6-Б клас, за вис на перекладині на зігнутих руках- І місце,

Бистро Анну, Бойко Марину, 6-Б клас, стрибки через скакалку за 30 секунд-І місце, Сацевича Владислава, 6-Б клас, стрибки у довжину з розбігу-І місце,

Сазонова Олександра, 7-Б клас, піднімання тулуба в сід за 1 хвилину-І місце,

Нечипас Владислава, Бову В'ячеслава, 7-А клас, біг 60 метрів-І місце.

Національно-патріотичне виховання молоді посідає чільне місце у навчально-виховному процесі. Весь український народ прагне, щоб наша держава Україна була сильною, багатою, передовою. Оскільки діти є її майбутнім, то необхідно, щоб вони вели активний і здоровий спосіб життя. Тільки здорові, сильні, мужні і щасливі люди зможуть уміло управляти державою, самовіддано працювати, робити нові відкриття в ім’я процвітання Батьківщини.

Із цією метою у 5-А класі гімназії пройшов виховний захід на тему: « Здорові діти – здорова нація». Учні класу добре підготувалися до нього та взяли активну участь. Діти розповідали про те, що таке здоров’я, що треба робити, щоб його зберегти, від чого необхідно відмовитись. Особливу увагу приділили бесіді про фактори, які впливають на здоров’я: шкідливі звички, екологія, духовний стан людини. В процесі спілкування учні подавали відомості із енциклопедій, декламували вірші та тлумачили народні прислів’я про здоров’я, активно висловлювали свої думки.

Поряд з виставкою фотографій класу, діти розповіли про свої досягнення в боротьбі за здоровий спосіб життя.

Захід був змістовним та дуже цікавим для всіх присутніх.

Класний керівник 5-А класу Шенкевич В.М.


Національно-патріотичне виховання молоді

Впевнена перемога у відкритому регіональному конкурсі

Департамент освіти і науки , молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації спільно з Новокаховським політехнічним коледжем проводив відкритий регіональний конкурс учнівських та студентських наукових робіт із краєзнавства «Мій рідний край». У ньому взяли участь 101 учасник, що представляли 57 навчальних закладів Херсонської області та України.

Серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у конкурсі взяли участь представники 7 ВНЗ, зокрема Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету, Херсонського морехідного училища рибної промисловості, Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету, Морського коледжу Херсонської державної морської академії, Херсонського базового медичного коледжу, а також Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу, навчальних закладів Чернігова та Харкова.

Крім того, на конкурс подали роботи учні загальноосвітніх навчальних закладів м.Херсона , Нововоронцовського, Нижньосірогозького , Горностаївського,Верхньорогацького,Бериславського,Іванівського, Скадовського, Новотроїцького, Каховського районів , міст Гола Пристань і Каховка.

Роботи представлялися в таких номінаціях: «Від батьківського порога стежка стелиться в світи», «Експонат для уроку», «Мій рідний край – моя історія жива», «Вони поруч з нами живуть…», «Традиції мого краю», «Моє село (місто) – унікальне місце на планеті», «Перспектива економічного розвитку рідного краю».

Верхньорогачицьку гімназію на цьому конкурсі представляли три дослідження Польської Мар'яни, які були подані в різних номінаціях. Науково-дослідницька робота «Унікальні території Верхньрогачицького району» (керівник Давиденко Т.М.) , розкрила екологічні проблеми сучасного стану балки Янчекрак, яку за проектом вчених планується внести до складу Придніпровсько-молочанського екологічного коридору. Дослідження на тему «Про минуле Верхньорогачицької землі розповідають топоніми…» (керівник Земба Л.М.) розкриває історичні факти походження назв географічних об'єктів сьогодення та минулого. Робота «Життєве покликання» ( керівник Земба Л.М.) – детальний опис створення та шляху до успіху баскетбольної команди «Євгенія» та її тренера Земби С.Й. Після підведення підсумків, результати конкурсу для учениці виявилися блискучими. Робота «Унікальні території Верхньрогачицького району» отримала диплом І ступеня, «Життєве покликання» - диплом ІІ ступеня, «Про минуле Верхньорогачицької землі розповідають топоніми…» - диплом ІІІ ступеня. За згодою керівників наукові дослідження будуть опубліковані в спеціальному збірнику.

Земба Л.М. учитель географії

Верхньорогачицької гімназії

Дочекалися зими

Нарешті , вона прийшла , все снігом білим замела … Земля біла, як чистий аркуш , на гілках іній сріблястий. Зима – це чарівна іскристість снігу , морозне повітря , спокій душі. Зима – це безмежний білий океан , хрусткий під ногами , колючий, гострий, що обпалює повітря, яким дихати – не надихатися . Це чаклунство ранніх сутінок , які забирають вулиці в свій в’язкий полон. А ще зима – це мороз і сонце в день чудовий , а найголовніше диво зими , звичайно ж , ялинка, прикрашена іграшками і мерехтливими гірляндами . Що може зрівнятися по яскравості емоцій і відчуттів із терпким запахом мандаринів і ялинової хвої , різнобарв’ям фантиків і конфетті на підлозі .

Сьогодні ясний зимовий день, сонце світить сліпуче яскраво. Сніг всюди: на лавках, на дахах будинків, на деревах. Люди кудись поспішають, залишаючи на снігу ланцюжки своїх слідів, які переплелися між собою. Також і учням 3 – Б класу не сидиться у своєму теплому і затишному класі. Вони з радісними криками біжать з другого поверху на шкільне подвір’я. Їм і в мороз весело. А сніг блищить на сонці, іскриться і переливається, неначе так довго чекав на них. 

Класовод О. А. Рудика

Волонтерство є в кожного в душі у нас

Загін « Волонтер» Верхньорогачицької гімназії працює під девізом:« Творімо милосердя разом».Наша мета-формування гуманного ставлення учнівської молоді до громадян похилого віку, встановлення постійного шефства над пристарілими мешканцями селища, проведення благодійних акцій, а також формування таких людських якостей, як доброта, любов до людей, вміння слухати, розуміння потреб самотньої людини, здатність до співчуття, терпіння, порядність, толерантність, відповідальність, комунікабельність, творчий підхід до роботи, обізнаність у різних сферах життя та вміння розповідати.

Всю роботу координує штаб «Милосердя» , який засідає третій вівторок кожного місяця. Доброта і чуйність , співпереживання і щиросердечність , уміння розділити чужий біль , вчасно підтримати у горі й біді – це характерна риса наших волонтерів . Бути добрим нелегко. Треба менше говорити про добро , а частіше творити його. Добро тільки тоді , коли воно зроблене від душі . Як птах тримається в повітрі за допомогою крил , так і людство тримається на милосерді і доброті .


Щорічно на передодні Дня волонтера проводиться прийом в ряди волонтерів нових добровольців. Заслуговують на увагу такі форми роботи, як виховні години, тематичні лінійки, круглі столи, акції «Милосердя» ініційовані та організовані волонтерами. Проводяться індивідуальні та колективні роботи.

Основні напрямки діяльності нашого загону:


  • Організація дозвілля незахищених.
  • Профілактика здорового способу життя .
  • Захист молодших і слабших.
  • Допомога дітям з особливими потребами.
  • Турбота про дітей- сиріт.
  • Допомога людям похилого віку.
  • Допомога воїнам-землякам, які знаходяться в зоні АТО.

Волонтери гімназії є активними учасниками клубу «За здоровий спосіб життя» за програмою « Рівний-рівному».Були організовані засідання круглого столу « Проблема ВІЛ/СНІДу стосується кожного, тому що…», психологічний тренінг « Як розпорядитися своїм життям»,конкурси малюнків « Геть, погані звички», « Обережно туберкульоз», «Зупинимо СНІД», « Я-творець свого здоров’я», акції « Молодь за здоровий спосіб життя», « День без куріння». Проводили роз’яснювальну роботу серед дітей та батьків щодо страхування життя та здоров’я від нещасних випадків. Узяли участь в районному конкурсі агітбригад « Молодь обирає здоров’я».

Учні волонтерських загонів є також постійними учасниками роботи клубу

« Підліток і закон».Адміністрації гімназії допомогли створити банк даних дітей кризових категорій. Допомагають керівникові клубу вести пропагандистську роботу по роз’ясненню прав дитини. Випустили інформаційні вісники « Діти мають права» та « Декларація принципів толерантності». До Міжнародного дня захисту дітей проведено рольову гру

« Права дитини», гру-вікторину « Ерудит». Під час засідання клубу « Підліток і закон» волонтери виступили з усним журналом « Ти громадянин вільної України», організували диспут « Що таке домашнє насильство?»

Волонтери гімназії взяли шефство над дітьми молодшого шкільного віку, допомагають їм у проведенні різних свят, розваг та конкурсів, таких як,

« Посвячення в першокласники», « Новорічні ранки», « Ось і настала осінь золота», « Нехай панують на землі добро і справедливість», « Від щирого серця», « Святий Миколай до нас у гості завітав» . Провели акцію « Поспіши робити добро», « Діти-дітям». Щочетверга проводять ритмічну гімнастику.

В нашій гімназії навчаються 10 дітей-інвалідів. Їм приділяється найбільша увага. За кожним учнем-інвалідом закріплено наставника, які допомагають їм у навчанні, оточують їх повсякчасно турботою та піклуванням про їхнє здоров’я . До Міжнародного дня інвалідів традиційно проводять уроки доброти « Дивись на нас , як на рівних», акцію « Відкрий серце-подаруй любов».

Кожного року проводиться благодійна акція « Даруймо тепло доброти» по збору вживаного взуття та одягу для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. Дітей, позбавлених батьківського піклування оточуємо добротою та увагою. Приймаємо участь в акціях « Разом з Червоним Хрестом». Вислів « Чужої біди не буває» учні підтверджують тим, що допомагають збирати кошти в термінових випадках, коли люди потрапляють у скрутне становище.

Кожного року проводиться благодійна акція « Даруймо тепло доброти» по збору вживаного взуття та одягу для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. Дітей, позбавлених батьківського піклування оточуємо добротою та увагою. Приймаємо участь в акціях « Разом з Червоним Хрестом». Вислів « Чужої біди не буває» учні підтверджують тим, що допомагають збирати кошти в термінових випадках, коли люди потрапляють у скрутне становище.

Найголовнішою турботою волонтерського загону є постійна увага до людей похилого віку, ветеранів війни та праці. Щоп’ятниці волонтери відвідують своїх підопічних, допомагають їм вирішувати їхні повсякденні проблеми. Постійно проводяться рейди « Осінні клопоти», « Турбота»,

« Ветеран поруч», благодійні акції « Милосердя». У Міжнародний день людей похилого віку не залишилася поза увагою жодна людина – це була акція « Дім без самотності» .

Учні відвідували своїх одиноких підшефних та привітали з святом. Вчителі-ветерани є постійними гостями на шкільних святах.

Традиційними стали уроки Мужності, мітинги Слави, естафети пам’яті до дня визволення Верхнього Рогачика від німецько-фашистських загарбників та до святкування Дня Перемоги. Напередодні цих свят волонтери ініціюють проведення операції «Добрий ранок, ветеране!».

Волонтери доглядають пам’ятники і братські могили . Волонтерські загони 9-х класів опікуються порядком біля пам’ятника Герою Радянського Союзу Корбуту П.Ю., загін волонтерів 11 класу могилами вчителів-пенсіонерів.

З нагоди благодійної акції на підтримку української армії «Діти – воїнам АТО» волонтери гімназії провели акцію « Фенічка-оберіг» та конкурс малюнків, листів « Діти за мир». Прийняли участь в районній акції по збору продуктів харчування та коштів для воїнів-земляків, які знаходяться в зоні АТО.

З метою популяризації своєї діяльності волонтери проводять рекламні акції під гаслом: «Хто такий волонтер?» Це сприяє залученню інших дітей до доброчинних акцій та допомозі волонтерам.

Не черствіють серця наших учнів , і це підтверджують добрі справи , які вони виконують із задоволенням.

 

 

Т.Є.Березюк,

педагог-організатор

Верхньорогачицької гімназії

 

Спортивний жовтень

Саме жовтень 2014 року видався насичений спортивними подіями для учнів Верхньорогачицької гімназії. Так, відповідно до плану робити та календаря спортивно-масових заходів закладу на протязі цілого місяця юні гімназисти змагалися з футболу, баскетболу та у змаганнях «Старти надій».

Із метою виявлення  та  підвищення фізичної  та  технічної підготовки учнів, спонукання школярів до систематичного фізичного самовдосконалення, сприяння утвердження пріоритетів ведення здорового способу життя, розвитку рухових якостей, почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги у Верхньорогачицькій гімназії 17  жовтня 2014 року пройшли  спортивні змагання «Старти надій» між учнями 6-7 класів (4 команди), які були приурочені Дню українського козацтва, що в Україні відзначається 14 жовтня. За результатами 5 видів програми перемогу святкували учні 7-А класу (класний керівник Земба Л.М.) Вони були кращими зі стрибків у довжину з розбігу, в бігу на 60 м, стрибках через скакалку, підніманні тулуба в сид та у висі на перекладені на зігнутих руках. Друге місце посіла команда 6-Б класу (кл.кер. Крук Л.П.) і трійку призерів замкнули учні 7-Б класу (кл. кер. Желєзняк Л.М.). В індивідуальному заліку переможцями стали: Горінов Андрій, учень 6-Б класу – вис на перекладині на зігнутих руках, Сацевич Владислав (6-Б) – стрибки у довжину з розбігу, Сазонов Олександр (7-Б) – піднімання тулуба в сід за 1 хвилину, Бистро Анна та Бойко Марина (обоє з 6-Б класу) розділили перемогу у стрибках через скакалку за 30 секунд і найшвидкішими у бігу на 60 метрів, з однаковими результатами стали учні 7-А класу Нечипас Владислав та Бова В'ячеслав.

Два тижні юні футболісти змагалися за чемпіонство в першості гімназії з футболу на призи клубу «Шкіряний м´яч». Змагання пройшли серед юнаків 3 – 11 класів. В цілому свої футбольні навички змогли продемонструвати, а також підвищити свій технічний рівень 125 гімназистів. За результатами змагань місця розподілилися в такому порядку: серед учнів 3-4 класів: 1 місце – 4А (кл.керівник Калюжна А.П.), 2 – 3А (кл.кер. Хмура К.О.), 3 – 3Б (кл.кер.Рудика О.А.), 4 – 4Б (кл.кер.Мовчан Н.А.). Кращим гравцем визнано Парасочку Андрія з 4-А класу. Серед учнів 5 – 6 класів: 1 місце – 6Б (кл.кер. Крук Л.П.), 2 – 5А (кл.кер. Шенкевич В.М.), 3 – 5Б (кл.кер. Барнаш А.І.), 4 – 6А (кл.кер. Дорошенко А.Ю.). Кращим гравцем у цій віковій категорії визнано Сацевича Владислава з 6-Б класу. Серед учнів 7 – 8 класів перемогу святкували футболісти 8 класу (кл.кер. Баклажова С.А.), на другому місці – 7А (кл. кер. Земба Л.М.) і треті - 7-Б клас (кл. кер. Желєзняк Л.М.). Кращий гравець – Сєдін Артем з 8 класу. І в найстаршій віковій категорії, а це учні 9 – 11 класів, командою переможницею стали учні 11 класу (кл.кер. Дорошенко Л.О.), на 2 місці – 10 клас (кл.кер. Ружицька О.А.), 3 – 9А (кл.кер. Дорошенко Т.В.) і 4 – 9Б (кл.кер. Давиденко Т.М.). У цій віковій категорії визначалися: кращий гравець – Філіпов Владислав (10 кл), кращий воротар – Готовкін Сергій (11 кл), кращий нападник – Волик Дмитро (10 кл), кращий захисник – Гиль Владислав (11 кл) і кращий бомбардир – Овдієнко Максим (11 кл). Всі команди, а також переможці в індивідуальних змаганнях та в номінаціях «кращі» відзначені грамотами дирекції Верхньорогачицької гімназії.

Наслідками проведених шкільних змагань із футболу стала перемога учнів Верхньорогачицької гімназії на районному рівні та вдалий виступ на обласних зональних змаганнях з футболу «Шкіряний м’яч», які відбулися 21 жовтня на базі Верхньорогачицької гімназії. Команда гімназистів, яка була підсилена декількома учнями з Самійлівської ЗОШ та Верхньорогачицької ЗОШ №2, провела три гри зі своїми однолітками сусідніх районів області. Так, у першій грі наша команда мінімально 0-1 поступилася команді «Авангард» з м.Каховка, яка виступає у чемпіонаті України по дитячій лізі, потім переграла команду з Великолепетиського району 1-0 та у заключній грі завдала розгромної поразки команді Горностаївського району 4-0. В підсумку юні футболісти Верхньорогачицької гімназії посіли 2 місце.

Наслідками проведених шкільних змагань із футболу стала перемога учнів Верхньорогачицької гімназії на районному рівні та вдалий виступ на обласних зональних змаганнях з футболу «Шкіряний м’яч», які відбулися 21 жовтня на базі Верхньорогачицької гімназії. Команда гімназистів, яка була підсилена декількома учнями з Самійлівської ЗОШ та Верхньорогачицької ЗОШ №2, провела три гри зі своїми однолітками сусідніх районів області. Так, у першій грі наша команда мінімально 0-1 поступилася команді «Авангард» з м.Каховка, яка виступає у чемпіонаті України по дитячій лізі, потім переграла команду з Великолепетиського району 1-0 та у заключній грі завдала розгромної поразки команді Горностаївського району 4-0. В підсумку юні футболісти Верхньорогачицької гімназії посіли 2 місце.

Ну, а прикладом для юних футболістів став виступ баскетбольної команди дівчат на обласному турнірі у місті Каховка. 31 жовтня п’ять найсильніших команд Херсонської області зустрілися на баскетбольному майданчику Каховської ДЮСШ. Учениці Верхньорогачицької гімназії, які є вихованками ДЮСШ зіграли чотири гри. Так, першими суперниками нашої команди були господарки майданчика. Гра вийшла напружена, але перемогу з рахунком 36:30 святкували верхньорогачанки. У наступних іграх наші баскетболістки впевнено переграли команди з Бериславського району 56:8 та Нової Каховки. І в заключній грі, яка виявилася фінальною, наша команда зіграла зі своїм непримиренним суперником останні 2 роки - командою «Чемпіон» з міста Гола Пристань.

Голопристанці вийшли на гру впевнені у собі, адже у минулорічному фіналі, який вийшов не без суперечок, саме вони переграли нашу команду і здобули чемпіонство Херсонської області. Чому не без суперечок, а тому що в тому фіналі наш суперник маючи хорошу фінансову підтримку, просто-напросто «купили» собі двох дівчат баскетболісток з Дніпропетровська, які виступають у вищій лізі чемпіонату України серед жінок, а відповідно до Положення змагань вони не могли грати за команду Голої Пристані. Але протест нашої команди організатори змагань не підтримати і завдяки цьому команда «Чемпіон» і посіла І місце. Але час іде, і доля знову звела непримиренних суперників на баскетбольному майданчику. Тренер голопристанців був надзвичайно збуджений, знервований перед і під час гри, адже він не чекав знову зустрітися з нашою командою. Після того, як видатний наш тренер із баскетболу Земба Сергій Йосипович залишив, як то кажуть «тренерський місток» (у зв’язку з виходом на пенсію), баскетбольна команда ДЮСШ «Євгенія» - «розпалася». І лише тепер коли у ДЮСШ з’явився новий молодий тренер з баскетболу, який зібрав команду для участі у цьому турнірі і запросив допомогти у керуванні командою С.Й.Зембу, поїздка на ці змагання вдалася. Ця гра дійсно виявилася фінальною і розставила все на свої місця. Верхньорогачанки захопили ініціативу з початку гри і впевнено довели гру до перемоги. А переможцями цьогорічного обласного турніру стали: учениці Верхньорогачицької гімназії Тетяна Павлюк, Дар’я Жук, сестри Мар’яна та Дар’я Польські, Інна Фролова, Катерина Молчанова, учениця Верхньорогачицької ЗОШ №2 Анастасія Вітько, капітан команди вихованка Київського спортивного ліцею Ніка Ліснича та їх тренер С.Й.Земба. Команда нагороджена кубком переможців, грамотами та солодкими подарунками.

 

Вчитель фізичної культури

Верхньорогачицької гімназії

Лісничий В.

Підсумки місячника педмайстерності

Відповідно до річного плану роботи гімназії, з метою виявлення і розповсюдження кращого досвіду роботи, розкриття творчого потенціалу, методичної майстерності, потреби в дослідницькій роботі вчителя, стимулювання професійного росту, з 13 жовтня по13 листопада в гімназії пройшов місячник педагогічної майстерності вчителів основної та старшої школи, з 24 листопада по 24 грудня - місячник педагогічної майстерності вчителів початкової школи

Під час проведення місячників було відвідано 21 відкритий урок відповідно до графіка. Учителі гімназії на своїх уроках продемонстрували свої кращі методичні знахідки, вміння володіти ІКТ, методикою викладання предмета. Учителі гімназії мали можливість поділитися своїм досвідом роботи та повчитися у своїх колег.

Підсумки шкільної МАН

Згідно річного плану роботи гімназії, з метою виявлення й розвитку обдарованої молоді, формування творчого покоління молодих науковців і практиків для різних галузей суспільного життя, підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних предметів, професійного самовизначення та підготовки учнівської молоді до участі у науково-дослідницькій діяльності, у гімназії 04 грудня 2014 р. проведено шкільний етап захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів гімназійної МАН «Початок мудрості».

У конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт взяло участь 8 членів наукового товариства «Початок мудрості»: Польська М. (9-Б кл.),

Парасочка М. (10 кл.), Корнійчук Ірина(9-Б кл.), Польська Д.( 11 кл.), Фролова І.( 11 кл.), Вакульчик С. ( 11 кл.), Ганжа О., Федоряка К. (9-А кл.), які представили 11 робіт.

Конкурс-захист було проведено у два етапи: - заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт - захист науково-дослідницьких робіт

Журі конкурсу-захисту, до складу якого увійшли голова журі Коротун В.О.

( директор гімназії), Літовкіна О.П. (заступник директора з навчально-виховної роботи), Черепанова Т.М. (заступник директора з навчально-виховної роботи), Барнаш А.І. ( керівник ШМО вчителів природничого циклу), Баклажова С.А. (керівник ШМО вчителів гуманітарного циклу), Давиденко Т.М. ( керівник ШМО вчителів математичних наук),

Приходько В.В. ( практичний психолог) відзначило широкий спектр наукової тематики, актуальність переважної більшості науково-дослідницьких робіт, достатній рівень їх захисту.

Серед кращих відмічено роботи:

Польської М. (9-Б кл.) на тему «Унікальні території» ( секція екологія, керівник Давиденко Т.М.), «Ми є. Були. І будемо. І Вітчизна наша з нами»

( секція географія, керівник Земба Л.М.),

Парасочки М.(10 кл.) на тему «Визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників» ( секція історія, керівник Маніленко Ю.О.),

Корнійчук І. (9-Б кл.) на тему «Твої можливості, людино» ( секція біологія, керівник Барнаш А.І.),

Польської Д.(11 кл.) на тему «Топоніми Верхньорогачицького району» (секція географія, керівник Земба Л.М.).

У районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН прийняла участь учениця 9-Б кл. Корнійчук Ірина та учень 10 класу Парасочка Микола.

Бажаємо успіху в подальшій науково-дослідницькій діяльності!

Пожежно – тактичні навчання

Пожежно – тактичні навчання

21 листопада 2014 року особовий склад 5-ДПРЧ спільно з учителямита щколярами Верхньорогачицької гімназії провели пожежно-тактичні навчання на території Верхньорогачицької гімназії.

Участь у акції «16 днів проти насильства»

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено спільне засідання клубу «За здоровий спосіб життя» та представників служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Романій Оксани Володимирівни, районної бібліотеки, Сазонової Тетяни Станіславівни, Кірієнко Юлії Сергіївни, лікаря –інфекціоніста Мігель Тамари Миколаївни, 7-11 класи.

Лекція лікаря-інфекціоніста Мігель Т.М. «Попередження заражень на ВІЛ\СНІД».

Лекція Романій Оксани Володимирівни, головного спеціаліста соціальної роботи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, «Твори добро».

Відеолекторій «Чорна хвороба у нашому житті», Кірієнко Юлія Сергіївна, методист центральної районної бібліотеки, Сазонова Тетяна Станіславівна, бібліотекар читального залу центральної районної бібліотеки.

(01 грудня 2014 рік, педагог-організатор Березюк Т.Є., заступник директора з навчально-виховної роботи Черепанова Т.М., керівник клубу «За здоровий

спосіб життя» Дорошенко Т.В., класні керівники 7-11 класів).

 

Декада педагогічної майстерності класних керівників

Згідно річного плану роботи навчального закладу, з метою розвитку творчих здібностей учнів, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в учнівської молоді незалежно від національної належності особистісних рис громадян Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури, у Верхньорогачицькій гімназії із 25 листопада по 05 грудня 2014 року відповідно складеного графіка досвідчені та молоді класні керівники продемонстрували свої вміння в підготовці та проведенні виховних заходів.

Розпочала декаду педагогічної майстерності класних керівників Баклажова Світлана Анатоліївна виховною годиною-реквієм «Пам´ять серця» у 8 класі , яка була присвячена 81-роковинам Голодоморів в Україні. На основі історичних знань про голодомор 1932-33 років в Україні Світлана Анатоліївна разом із учнями визначила масштаби трагедії українського народу та уроки історичної правди, як процесу оновлення та очищення народної пам'яті. Під час проведення заходу використовувалися малюнки, ілюстративний матеріал, тематична виставка літератури, «Реквієм» Моцарта, пісня Оксани Білозір «Свіча, переглядалися відео «Геноцид українців. Не ріжте ні брата, ні сестру», «Голодомор. Вже не буде їсти хтітись. І не пухнуть нозі».

Продовжила декаду педагогічної майстерності молодий класний керівник 6-А класу Дорошенко А.Ю. Це була виховна година на тему «Ми українці». В ході заходу Анна Юріївна використала Державні символи України, особливу увагу звернула на народні символи, українські обереги, наші народні традиції, показала роль національно-патріотичного виховання сьогодні. Цікавою була презентація про наші народні традиції, відео про Україну. У виконанні дівчаток звучали мелодійні українські пісні. Учні розповідали про українські страви та пригощали ними присутніх. До того ж кожна дитина була задіяна в заході та ще й були залучені батьки. Дорошенко Анна Юріївна виховною годиною показала свою роботу з дітьми та батьками протягом трьох місяців. Діти показали співпрацю з своїм класним керівником.

У 5-Б класі виховна година називалася «Бережи одяг доки новий, а здоров´я - доки молодий», яку провела Барнаш А.І., використовуючи презентацію, Берег надії, кораблики сподівань, повідомлення учнів, музику Бетховена. Учні ще на початку виховної години на Березі надії розмістили кораблики із сподіваннями на те, чого вони хочуть від заходу. Вдало Антоніна Іванівна провела гру –ланцюжок «Народна мудрість гласить». Учні повідомили, яких чинників треба дотримуватися для того, щоб бути здоровими. Діти багато знають про здорову їжу, негативний вплив на організм наркотиків, нікотину.

Приучені до співпраці з учителем, самостійно роблять висновки, бажають присутнім на виховній годині бути здоровими. І, звичайно ж, останнє слово на заході за класним керівником, яка розповідає притчу і переконує всіх у тому, що про своє здоров´я потрібно дбати кожну хвилину.

Приучені до співпраці з учителем, самостійно роблять висновки, бажають присутнім на виховній годині бути здоровими. І, звичайно ж, останнє слово на заході за класним керівником, яка розповідає притчу і переконує всіх у тому, що про своє здоров´я потрібно дбати кожну хвилину.

Виховна година у 7-А класі називалася «Книга чи комп´ютер?», яку проводила класний керівник Земба Л.М. Лідія Михайлівна. Проводячи виховну годину, використала презентації «Книга чи комп´ютер?», «Заходи безпеки при користуванні мобільними телефонами», «Комп´ютер: минуле і сьогодення» , «Перші рукописні книги», відеоролик, який вигляд має електронна книга, що таке сенсорний екран? Діти також мали змогу подивитися рекламу, в якій містилася інформація про електронну книгу. Учні продемонстрували свої вміння складати відгуки на ті книги, які прочитали. Також показали свої знання, коли відповідали на запитання вікторини. Уміють вести дискусію, складати та пояснювати діаграму, самостійно робити висновки: книгу ніколи не замінить комп´ютер, вона буде популярною завжди.

Класний керівник 5-А класу Шенкевич В.М. показала виховну годину на тему: «Здорові діти-здорова нація», маючи за мету, довести, що здорова нація буде тільки в тому випадку, коли будуть здорові діти. Активно працюють діти, які добре висловлюються, читають виразно напам´ять, багато розповідають. Самі діти зібрані, зацікавлені темою виховної години та дбають про своє здоров´я. Уміють користуватися енциклопедією. Багато знають про шкідливі звички, самостійно коментують фото. Протягом виховної години Валентина Миколаївна велику увагу приділяла словниковій роботі. Роблячи підсумок виховного заходу, учні з життя класу показали фотографії і розповіли про те, що тільки тоді буде здорова нація, коли будуть здорові діти, які активні у всіх позакласних виховних заходах, особливо тих, що пов´язані із спортом.

Людмила Миколаївна Желєзняк із учнями 7-Б класу показала цікавий міні-проект «Квітка Цісик - англійська співачка українського походження». В заході взяли участь тільки дівчатка. В ході міні-проекту використано інтерв´ю, презентації, відеоролики, відео з домашнього альбома. Вразило те, що учасники заходу разом із Людмилою Миколаївною були одягнені в українські вишиванки. Ось уже тільки в цьому прослідковується, що і дорослі, і діти – патріоти нашої держави. Чарівно звучала скрипка , на якій грала Петрюк Ірина. Дівчатка виконували танок. Дивилися фрагменти відкриття музею Квітки Цісик у місті Львові. Класний керівник протягом міні-проекту вчила дітей бути справжніми українцями.

Класний керівник 6-Б класу Крук Л.П. проводила виховну годину «Як будеш батька й матір шанувати , то про країну будеш добре дбати», якою виховувала у своїх учнів повагу, любов, шанобливе ставлення до найрідніших людей-це батьків. Використала презентації, відеоролик. Учні презентували свої родоводи. Показали знання з усної народної творчості. Ансамбль дівчаток співали пісню Назарія Яремчука «Родина». Слухали пісню у виконанні Ніни Матвієнко «Балада про матір». Готували вдома і зачитували уривки з творів про своїх батьків та матерів. Міркували про те, який зміст вкладено у слова «шануй», «люби», «поважай». Прийшли до висновку, що без любові до батьків не буде любові до рідної держави.

Класні керівники 5-8 класів під час декади педмайстерності продемонстрували свої кращі методичні знахідки, вміння володіти ІКТ, методикою проведення виховних заходів. Класні керівники мали можливість поділитися своїм досвідом роботи та повчитися у своїх колег.


 

Шановні колеги! Дорогі діти! Батьки!

Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.

Усі ми чекаємо Новорічних та Різдвяних свят з особливим трепетом, віримо, що всі негаразди залишаться у минулому, і, разом з тим, розуміємо, що ніхто крім нас самих, не в змозі зробити наше життя кращим. Розуміючи відповідальність за долю кожної дитини, ми маємо докласти всіх зусиль, щоб учні отримали якісні знання, мали змогу у повній мірі реалізувати право на освіту та отримання професії.

 

Щиро сподіваюся, що 2015 рік стане роком зростання України, стане переламним у житті кожного громадянина нашої держави.Дорогі друзі!

Нехай ці свята – вінки оновлення, мрій та сподівань принесуть вам та вашим родинам добро, мир і достаток. Бажаю, щоб у новому році ви зробили все те, про що давно мріяли. Вірю, що у новому році ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя вам, міцного здоров'я та здійснення найзаповітніших бажань. 

Нехай 2015 рік стане роком звершень і у вашому житті та у житті ваших рідних та близьких завжди буде сонячно.Благополуччя та миру всім нам.

З повагою до вас

Директор Верхньорогачицької гімназії

В.О.Коротун

смт.Верхній Рогачик, Вул. Леніна, 53 Верхньорогачицька гімназія Телефони: приймальня директора - (05545) 5-14-76, методичний кабінет - (05545) 5-14-93,

смт.Верхній Рогачик, Вул. Леніна, 53 Верхньорогачицька гімназія Телефони: приймальня директора - (05545) 5-14-76, методичний кабінет - (05545) 5-14-93,

E-mail: vrog-zosh1@mail.ru

Редактор газети:

Задесенець О. В .


НОВОРІЧНИЙ МАРАФОН

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка